Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Watykan: co ujawnił kamerdyner

(10)
W Watykanie spisek goni spisek, dwór walczy o wpływy, służba kradnie papiery. Wszyscy są podejrzani, a winnych i tak osądzi ostatni monarcha absolutny Europy.
 • 2012-06-18 14:53 | Kalina16

  Co ujawnil kamerdyner...

  Czy ja sie wreszcie w końcu dowiem, co ujawnil ten kamerdyner??? Wyszła juz książka, ktorej nie moge przeczytac, bo jest po wlosku. "Polityka" z pewnoscia czytala, a dalej nie puszcza farby. Podejrzewam, ze niczego istotnego nie ujawnil, a wszystkie te publikacje z artykulami w polskiej prasie włącznie, sa zwyczajnym biciem piany...
 • 2012-06-18 18:04 | Blue

  Re:Watykan: co ujawnił kamerdyner

  "O ile Kościół swoje PKB mierzy oczywiście w duszach, o tyle Watykan jakieś wpływy mieć musi. Skoro nie może liczyć na żadne bogactwa naturalne, a produkcja energii elektrycznej z baterii słonecznych jest zbyt mała, by można zarobić na jej eksporcie, całą nadzieję pokłada w cudzoziemcach. Dochody – niespełna 300 mln euro rocznie – pochodzą ze sprzedaży biletów do muzeów, znaczków poczty watykańskiej i bitych w Watykanie monet euro, gratki dla kolekcjonerów. A także z dwóch małych sklepów dla pracowników i kilku sklepów z pamiątkami dla pielgrzymów i turystów"

  Ktos tutaj "zapomnial", ze do Watykanu plyna tez pieniadze pochodzace z kosciolow rzymsko-katolickich na calym swiecie (takze i z Polski)!
 • 2012-06-18 20:23 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Watykan: co ujawnił kamerdyner

  Właśnie płyną,a jakim strumieniem?
  Hipokryzja istniejącego systemu demokratycznego objawia się i w tym,że brak jest przedstawianego obiegu pieniądza przez analogię do obiegu wody w tzw.wykresie Sankey'a.Widać w nim strumienie tak pod względem ilościowym jak i jakościowym.nie trudno wówczas o wskazanie patologii.
  Że tego się nie prezentuje musi być w tym jakoś ukryty cel.
 • 2012-06-19 00:19 | Janusz

  Kto atakuje Watykan?

  "Prawda jest taka, że to próba skłócenia i stworzenia podziałów, która jest dziełem samego Szatana." Tarcisio Bertone

  Dokładnie, bo jak słusznie twierdził Szekspir: "Piekło jest puste, a wszystkie diabły są tu, na Ziemi". Nietrudno je namierzyć po owocach w Iraku, Afganistanie, Libii, w Syrii w drodze do Iranu, i oczywiście w Palestynie, aczkolwiek nie brakuje ich także w Polsce.
 • 2012-06-19 07:16 | zbig

  Re:Watykan: co ujawnił kamerdyner

  Jakie sumy zasilaja Watykan z Polski ? Czy ktoś wie coś na ten temat ? Ile wynosi "świetopietrze " płacone przez nasz kraj ? Placi go państwo czy wierni?
 • 2012-06-19 17:49 | Nikodem123

  Czystość zawsze była cnotą dla Watykanu

  Czystość zawsze była dla Watykanu cnotą.
  Jak są brudne pieniądze, to dla zabawienia duszy trzeba je wyprać.

  Nazwa instytucji pilnującej kasy Watykanu - Instytut Dzieł Religijnych.
  Hipokryzja jak zwykle. Finansowe operacje - dzieła religijne.

  "departament stanu USA wciągnął Watykan na listę krajów zagrożonych przestępstwami finansowymi, z których mogą pochodzić pieniądze dla przemysłu narkotykowego."
  Rzeczywiście szlachetne dzieło religijne.

 • 2012-06-20 10:12 | Kalina16

  Re:Watykan: co ujawnił kamerdyner

  No i dalej nie wiem, co ujawnil kamerdyner, bo czytelnikow "Polityki" przede wszystkim interesuje, ile wynosi polskie swiętopietrze. A tego raczej kamerdyner nie ujawnil:)))
 • 2012-06-20 18:41 | jacek

  Re:Watykan: co ujawnił kamerdyner

  Tego tematu , jak diabel swieconej wody boi sie 90% polskich mediow ...
  Polski KRK jest dobrze przyssany do panstwowego korytka , co pozwala przypuszczac , ze sumy przekazywane do Watykanu sa znaczne !! Jakos ZADNEGO dziennikarza nie zainteresowalo NA CO te miliony ,tym biednym klasztorom , ktore to uzyskaly ze sprzedazy "odzyskanych" nieruchomosci i ziemi dzieki zlodziejskiej Komisji Majatkowej. ( ktore to po tym odzyskaniu byly natychmiast sprzedawane z X00 krototnym zyskiem )
 • 2012-06-21 03:32 | camel

  Re:Watykan: co ujawnił kamerdyner

  Zauważyłeś, że wymieniasz tylko kraje silnie religijne? Islam i katolicyzm :) To tak jak z opętaniami. Straszliwe doświadczenia omijąją ludzi, którzy wiedzą, że religia jest tylko chorobą niedorozwiniętych umysłów.
 • 2012-06-23 19:40 | szerszeń

  Re:Watykan: co ujawnił kamerdyner

  ... tak naprawdę to: SAMOZWAŃCZY namiestnik Chrystusa