Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Żakowski wzywa do paktu przeciw agresji

(30)
Rasizm, seksizm, homofobia, islamofobia, antysemityzm, ejdżyzm, szowinizm, chamstwo, chuligaństwo, bandytyzm. To nie są specyficzne formy polskiej tożsamości. To jest wszędzie. Ale nie tak otwarcie. Jesteśmy inni?
 • 2012-06-18 22:25 | małyjanio

  Zieeeeeew

  Jacek "Sumienie Narodu" Żakowski wzywa...
 • 2012-06-18 23:29 | Psiakostka

  Re:Żakowski wzywa do paktu przeciw agresji

  Panie Zakowski, mowimy o jakims marginesie nie ograniczajacym sie do lysych glow, tak? Pewna grupa w kraju, nazwijmy ja grupa spoleczna o malych dochodach i wyksztalceniu ktore pozostawia wiele do zyczenia, jest nagminnie pozbawiana wszelkich przywilejow i perspektyw po czym zamiatana pod dywan. Jest i polityk - nie tylko prawicowy - czy dziennikarz ktory tez sobie pozwala na chwile zapomnienia i chamieje, a najlepsze jest to ze nie jest za to pociagniety do odpowiedzialnosci, co najwyzej serdecznie i ze zrozumieniem poklepany po ramieniu. Polityk to tez czlowiek jak mawiaja. Ponadto agresja nie jest akceptowana publicznie tylko nikt nie wie jak jej zapobiegac, jak postepowac z agresorem zeby samemu nie oberwac (slownie/fizycznie). Prawo niestety jest po stronie prawa a nie przyzwoitego obywatela. I wreszcie niech Pan nie robi nagonki na PIS wybielajac cala reszte, bo ten caly artykul traci na wartosci robiac sie propagandowy. A oto dwa punkty dla Pana za ta wypowiedz: "Ta relacja od dawna ma postać dwojaką. Zwłaszcza w mediach elektronicznych. Dziennikarz albo spija swemu mentorowi z ust, albo kąsa wroga. Poinformowanie opinii publicznej o jakichś merytorycznych sprawach w grę raczej nie wchodzi. Niedawno młody polityk, do którego czuję sympatię, wychodząc z radiowego studia powiedział: „pokonał mnie pan”. Nie przyszło mu do głowy powiedzieć: „przekonał mnie pan”. Bo podobnie jak większość uczestników życia medialnego uważa, że rozmowa to walka. Nie wymiana racji." i za to: "Umysłowa mierność polityków i mediów zrobiła z polskiej polityki współczesną wersję starożytnego cyrku, gdzie gladiatorzy toczą krwawe zmagania, których jedynym celem jest – z punktu widzenia organizatora – walka, a z punktu widzenia uczestników – zrobienie przeciwnikowi krzywdy." Tylko w jednym sie Pan pomylil. Takie zachowanie zmienia rzeczywistosc rozszerzajac nasza tolerancje o cala game abominacji, w efekcie normalizuje sie prostactwo i usprawiedliwia agresje.


 • 2012-06-19 01:01 | Wojciech K.Borkowski

  Re: wzywa do paktu przeciw agresji wobec kogo ?

  Trzeba wzywać do odzyskania suwerenności ekonomicznej i politycznej.
 • 2012-06-19 04:26 | anuncja

  Re:Żakowski wzywa do paktu przeciw agresji

  Ja właściwie nie wiem o co chodzi, ale chyba chodzi o pieniądze. Jakoś nie słychać w komentarzach "polskiej" prasy, aby Niemcy rzucali kulkami z papieru w piłkarzy z Portugalii oraz śpiewali hitlerowskie piosenki na tym właśnie meczu, Niemcy-Portugalia. Może dlatego, że Niemcy dostarczają Izraelitom nowoczesnych łodzi podwodnych do działań paramilitarnych. Nie było również komentarza w 'polskiej' prasie o działalności Debbie Schlussel. Za to jest masa komentarzy, jacy to polscy kibice są okropni, rasistowscy, antysemitcy(jak miło to zawsze połączyć, mimo że prawdziwi Żydzi również nie akceptują Czarnoskórych,czego dowodem jest nowoutworzony obóz dla uchodźców z Afryki w Izraelu, mimo że Uchodźccy mają żydowskie korzenie). Hmm... Ale to Polacy są fe... Cholerni antysemici.
  Drodzy Żydzi Polskiego pochodzenia, którzy to przeczytacie, nie wierzcie, że Polska, polskie społeczeństwo, są przeciwko WAM!!! To jest bullshit!!! Polska jest z Wami. ;)
 • 2012-06-19 06:55 | toefl

  Re:Żakowski wzywa do paktu przeciw agresji

  Dla mnie pan Żakowski jest mało wiarygodny
 • 2012-06-19 08:33 | AAA

  Re:Żakowski wzywa do paktu przeciw agresji

  Czas najwyższy, żeby politycy i dziennikarze przestali karmić nas agresją i nienawiścią! Pan Zakowski bardzo dobrze przedstawił problem. Interesujące, że większości świata dziennikarskiego problem społecznych konsekwencji takich zachowań nie interesuje. Odwołują się z lubością do najniższych instynktów ludzi, demonstrując i propagując prymitywne, chamskie zachowania. Można mieć tylko nadzieję, że ogół społeczeństwa jest mądrzejszy niż ich pseudoelity.
 • 2012-06-19 10:00 | wiesiek

  Przemoc na tle rasowym

  Przemoc na tle rasowym jest w Polsce wszechobecna. Jak się jest białym, to się tego nie czuje.

  A właśnie, że się czuje. Bycie świadkiem aktów nienawiści rasowej jest bolesne, zawstydzające. Bycie świadkiem naruszania praw człowieka boli zawsze.

  Pełno jest w tym artykule takich półprawd, rzekomo zgodnych z rzeczywistością.
 • 2012-06-19 12:21 | Grzech

  Żakowski nie przestaje mnie fascynować

  Jak można zatytułować w ten sposób artykuł, po czym w treści dzielić Polaków na tych normalnych i tych o prawicowych poglądach? Ten facet ma w sobie tyle głębi, co sklepowy manekin.
 • 2012-06-19 12:29 | kolo

  polakofobia katolofobia

  i inne fobie, Panie Żakowski czas na emeryturę... hipokryzja goni bezczelność. Wcieczne wmawianie Polakom jakiś izmów. Widac bardzo jak się zachowują ludzie w kontakcie z innymi narodami i jak inne narody widzą Nas. Was dzinnarzy powino sie odizolowac i oskarzyć o podsycanie nienawiści i szczucie jednych na drugich, pozdrawiam "ałtorytet" bez kręgosłupa. Moralnego
 • 2012-06-19 12:38 | AAA

  Re:Żakowski wzywa do paktu przeciw agresji

  Radziłabym jeszcze raz przeczytać artykuł, tym razem uważnie. Jestem pewna, że wnioski będą inne.
 • 2012-06-19 12:48 | Lilu

  Re:Żakowski wzywa do paktu przeciw agresji

  Agresja ze strony obywateli innych narodów nie jest żadnym usprawiedliwieniem ani wymówką dla agresji pośród rodzimych "patriotów" i polityków oraz przymykania oczu przez policję na akty naruszania dóbr osobistych i nietykalności cielesnej ludzi, bez względu na ich pochodzenie czy kolor skóry. Od dawna oczekuję od rządu, że zajmie się tą sprawą. Myślę, że większość z nas ma dość.
 • 2012-06-19 13:37 | Zaraz

  Re:Żakowski wzywa do paktu przeciw agresji

  Słowa piosenki dla Pana Żakowskiego:

  Bo nie ma prawdy na ziemi
  Chcesz zmienić ten świat?
  To zacznij od siebie
 • 2012-06-19 14:18 | wyplenić agresję z mediów !

  Re:Żakowski wzywa do paktu przeciw agresji

  Żakowski wzywa do paktu przeciw agresji-BARDZO TRAFNY APEL !
  Tylko małe miki !
  Panie Żakowski może by tak media czy dziennikarze zaczęli sami od siebie ?
  Naprawdę ,media od dawna są opanowane przez tak przypadkowe persony nie wiedzieć dlaczego nazywa się to to tałatajstwo DZIENNIKARZAMI !
  Tak więc na dzień dobry - WYPLENIĆ AGRESJĘ Z MEDIÓW !!!!!!!!!!!
  I nie bredzić że czytelnicy , radiosłuchacze czy telewidzowie oczekują TYLKO I WYŁĄCZNIE "MOCNYCH" TEMATÓW W MEDIACH !!!!
 • 2012-06-19 18:23 | tyct

  Re:Żakowski wzywa do paktu przeciw agresji

  Wszystko fajnie... ale Żakowski jest częścią problemu.

  Jakoś nie widzę aby był częścią rozwiązania...
 • 2012-06-20 08:33 | Zofia

  Re:Żakowski wzywa do paktu przeciw agresji

  W rzadzie samym mamy rasistow, naszych politykow cechuje warcholstwo, wypasieni, z przywilejami wygorowanymi czuja sie bezkarni, sa cyniczni, nie myslacy o innych. Zachowuja sie jak niegdys szlachta zasciankowa. Daleko im do wymaganego poziomu.
 • 2012-06-20 11:54 | invinoveritas

  Łomatko, znowu Żakowski i znowu apel?!

  Jeszcze się czkawką odbijają niedawne apele Żakowskiego o "walkę z agresją w internecie", kilka dni temu otwierałem Wyborczą i zobaczyłem apel Żakowskiego "Dość szczucia", teraz Politykę i Żakowski apeluje o "Pakt o nieagresji"...

  Czy ten cały Jacek "Apel" Żakowski nie widzi, że się już zdewaluował z tymi apelami?! Budzi już tylko śmieszność.
 • 2012-06-20 11:58 | invinoveritas

  PS

  Choć Żakowski merytorycznie w tym tekście ma rację (tym razem, wreszcie), to formą odstręcza.
 • 2012-06-20 15:23 | adek

  Re:Żakowski wzywa do paktu przeciw agresji

  postulat dobry mozna sie nawet oznakowac ale nie moze pan obarczac wszystkim tej drugiej strony bo to jest wlasnei makiawelliczna postawa w tym artykule z jednej strony jego celem jest krytyka tworzenia przez jedna strone wyraznych podzialow a z drugiej przytyka pan ten negattywny stygmat do tej strony podzialu pietnujac okrywajac anatema itp dokonuje pan symbolicznego ponizenia tych onych, podzialu my jestesmy ok oni sa zli pis narodowcy - patrioci, endecy, katolicy, przywiazani do polskosci, a przeciez to nie prawda - byli i pozadni wybitni endecy i szuje w ppsie czy innych partiach np. zydowskich, a slowa sikorskiego tuska wobec pisu ataki powskich politykow na ta strone podzialu na tzw moheroqwe berety to przemoc symboliczna czystej wody, albo stosunek tzw alternatywnej mlodziezy do mlodziezy konserwatywnej, a utozsamianie klubu republikanskiego z mlodzieza wszechpolska to tez naduzycie, poza tym mw w swoich zalozeniach miala szczytne idealy, i chcac sie z panem w calosci zgodzic nie moge bo bym sam siebie oklamywal i musial bym klamac w oczy a tak wlasnie oddalalbym sie od celu -idealistycznego- ktory warto przed soba postawic i caly czas staram sie to robic, i nie mowie ze np ja jestem bez grzwechu mam tez swoj grzech na tym polu ale z pewnoscia mniejszy niz autor artykulu.
 • 2012-06-20 19:36 | Iwo

  Marksizm kulturowy

  Treść artykułu doskonale reprezentuje to, co w zachodniej kulturze jest najgorsze. Poprawność polityczna prowadząca do akceptowania i szanowania każdego i wszystkiego. Nikt nie może poczuć się urażony tym co mówimy, ponieważ może to przebić jego tęczową bańkę i przez przypadek zbytnio usadowić go w rzeczywistości. Każdy kto posiada opinię inną niż kulturowi marksiści spychany jest do marginesu i nazywany takim czy innym *istą.
  Walka z absolutną i nieusprawiedliwioną dyskryminacją znajdującą odniesienie w fizycznych czynach jest bardzo ważna, natomiast walka z każdym kto posiada światopogląd inny niż "cywilizowani" jest chorym symptomem rozwoju indywidualności.
  Bo czy naprawdę seksistowskim jest założenie, że przeciętna kobieta jest słabsza fizycznie od przeciętnego meżczyzny, czy naprawdę staję się homofobem (tutaj kłania się definicja słowa fobia) mówiąc, że homoseksualizm nigdy nie był i nie będzie czymś normalnym (definicja słowa norma), czy automatycznie staje się islamofobem, krytykując pewne cechy kultury arabskiej?
  Nie.
  Co więcej, mam prawo do wolności słowa. Ludzie powinni się obudzić i zrozumieć, że słowa, a nawet gesty są tylko tak dotkliwe jak im na to pozwolimy. Każdy ma prawo być urażonym, ale ta zraza nie powinna być powodem do prosekucji, a jedynie ignorowania lub odpowiedzi, również werbalnej. Bycie urażonym, oraz zażarte dyskusje pobudzają umysł, przeciwstawne opinie otwierają go - nie zapominajmy tego. Człowiek powinien cały czas zderzać się z różnymi światopoglądami, ponieważ dopiero wtedy jest w stanie wyrobić sobie prawdziwie indywidualne spojrzenie na świat, w przeciwnym wypadku zamykany jest w poprawnym politycznie bąbelku.

  Polska, na szczęście, wciąż jest w miarę wolna pod tym względem, i miejmy nadzieję że tak zostanie, zamykanie ludzi za słowa to śmieszny rozwój kultury zachodu - oznaka wygrywającego marksizmu.
 • 2012-06-20 21:22 | Psiakostka

  Re:Żakowski wzywa do paktu przeciw agresji

  Zblazniles sie tym komentarzem, no ale coz...mamy wolnosc slowa.
 • 2012-06-20 22:03 | ania

  Re:Żakowski wzywa do paktu przeciw agresji

  w pierwszysch slowach mego listu - biali i kolorowi, ha ha ha
 • 2012-06-20 22:26 | anuncja

  Re:Żakowski wzywa do paktu przeciw agresji

  Piękna odpowiedź. Dziękuję.
 • 2012-06-20 23:10 | murator

  Re:Żakowski wzywa do paktu przeciw agresji ! Ratuj się kto może !!!

  Dodam jeszcze - manekin ubrany w ruską papachę który na Marszu Niepodleglości gdzie stal po stronie plujących na polskie mundury ! Hit - laufbursz chamów i bojówkarzy apeluje o tolerancję. Czyżby po przedwczesnym końcu "koko spoko" bal się zemsty tlumu za wspóludzial w zaklócaniu z niemieckimi "anty"faszystami patriotycznej demonstracji !?? Gdyby co - zalecam prosić o azyl w każdym katolickim kościele - żaden ksiądz jej nie odmówi. Taka będzie 1 lekcja polskiej tolerancji - pomocna dloń sluchaczy Ojca Redaktora. Pomoc od kościola który już malego Adama Daniela Rotfelda przed Niemcami tj. nazistami uchowal.....

 • 2012-06-21 00:21 | slav

  Re:Żakowski wzywa do paktu przeciw agresji

  Zgadzam się z Iwo za wyjatkiem stwierdzenia, że w Polsce jest ok. Rozumiem, ze chodziło mu o to, że nie jest jeszcze u nas tak silna poprawność polityczna, a nie że u nas wszyscy są otwarci i się nie obrażają na powiedzenie im swojego zdania.

  Natomiast pierwsza część postu jest w zupełności trafna i podpisuję się pod nią.

  P.S. zastanawiam się czy autor kiedykolwiek czytuje komentarze pod swoimi artykułami.
 • 2012-06-21 04:26 | karul

  I pomyslec, ze ta nienawistna

  kapiaca slina polska operetka zaczela sie od wielkiego szwindla ktory nazywal sie - nomen omen - SOLIDARNOSC.

  A dobrze wam tak, solidarnosciowe matoly! Miala byc Druga Japonia a jest Trzecia (Czwarta, Piata?) Republika.
 • 2012-06-21 08:35 | joanna kopytowska

  Re:Żakowski wzywa do paktu przeciw agresji

  Szanuje Pana Jacka i wierzę w jego intuicyjne wybory tematów najważniejszych. Kumulację agresji społecznej czuć w Polsce na kilometr ale walka z nią to walka z wiatrakami ponieważ jej przyczyny leżą w pogłębiających się różnicach społecznych.Mamy statystycznie pomijalną grupę rozpychających się łokciami,bezwzględnych bogaczy , niewielką 15 % klasę średnią i 80% ludzi zaszczutych biedą , wyzyskiem ,kłopotami rodzinnymi i materialnymi . Nic dziwnego że i atmosfera społeczna fatalna i byle pretekst jest powodem do awantury i kłótni . Dodajmy do tego upadającą kulturę wyższą za którą nachalnie wchodzi do głów komercja , absurdalną politykę opartą na wojnie
  o władze po nic bo ani jedni ani drudzy nie potrafią przekuć władzy na pokojowe i skuteczne rozwiązywanie problemów społecznych . Tu chodzi wyłącznie o personalia i niestety o spokój społeczny bo pis zgotuje nam wojnę o wszystko jak tylko dojdzie ponownie do władzy . Modlenie się o kulturalne zachowania w tak naładowanym agresją spowodowaną niesprawiedliwością i wyzyskiem społeczeństwie to jak czekanie na deszcz na Saharze .
 • 2012-06-21 09:54 | sokular

  Re:Żakowski wzywa do paktu przeciw agresji

  Ma Pan rację Redaktorze (jak zwykle).Ta "spektakularna"-inaczej agresja,z żarem nienawiści w oczach u bandytów zwących się kibicami była masowa.Było ich 4krotnie więcej niż agresywnych gości-będących raczej w defensywie.Był to OBCIACH na cały świat.Jak to eliminować skoro tam oleum mniej niż adrenaliny nienawiści???zaostrzyć kary??więcej konsekwencji w wykorzystaniu prawa karnego??zmienić nieco programy edukacyjne??zepsuli nam wielki wysiłek organizacyjny i gigantyczne koszty EURO.
 • 2012-06-25 13:08 | Psiakostka

  Re:Żakowski wzywa do paktu przeciw agresji

  polecam rowniez to: http://studioopinii.pl/artykul/9680-monika-szwaja-chama-zatrudnie-od-zaraz
 • 2012-07-10 10:12 | hmm

  Panie Żakowski...

  Przestałem czytać po kilku pierwszych akapitach - tylu kłamstw i manipulacji dawno nie widziałem. Zamiast załamywać ręce nad "zastrzeleniem nieuzbrojonego kupca", proponuję zająć się czymś pożytecznym, na przykład liczeniem trumien, w których Brytyjczycy wracają do domu.
 • 2012-07-12 22:06 | demetria

  Re:Żakowski wzywa do paktu przeciw agresji

  Pomysł fajny, ale absolutnie nie nadający się do realizacji. "Kto nie umie się obejść bez agresji, tego partia wyklucza" - Łomajgod! Pis miałby sam siebie i to w całości wykluczyć?! Telewizje, radia nie zapraszają pisiaków?! Prasa nie pisze o dzielnych pisiorkach?! Kuszące, nie powiem, ale obawiam się, że po jakichś 2 tygodniach naród by wyszedł na ulice i zaczął się domagać godziwej rozrywki. Bo bez Pisu by było wprawdzie spokojniej, nieagresywnie, kulturalne, ale by nie było śmiesznie.