Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy marihuana będzie legalna?

(32)
Sytuacja, w której znalazła się Kora Jackowska, gdy policja wyciąga człowieka rano z łóżka, by z psami przeczesać mieszkanie w poszukiwaniu marihuany, była z całą pewnością dla piosenkarki traumatyczna. Z drugiej jednak, może ta historia przyczyni się do zmiany obowiązującego w Polsce prawa.
  • 2012-06-19 22:12 | Greg

debata

Debata o legalizacji nigdy nie minęła - podtrzymuje ją przy życiu Janusz Palikot i Ruch jego poparcia. Należy im życzyć dużo wytrwałości i szybkich sukcesów!
  • 2012-06-19 23:01 | Danka

Re: to będzie kolejny krok do pełnego upadku

Kraj bez zasad z wolnym dostępem do narkotyków, przyciagnie takich samych "wisielców" jak ci co propagują upadek obyczajów.
    Plantacje marichuany które powstaną w Polsce i wolny rynek tego paskudztwa, które jest gorsze od tytoniu , bo naprawdę uzależnia , sprowadzi do Polski gansterów z różnych częsci świata.
    Polacy wyjeżdżajacy do innych krajów , które nie dopuszczaja tego typu narkotyku , będą rewidowani jako potencjalni kurierzy.
    Jednak ogłupiały z chciwości globalista lansuje te pozorne wolności .
    Zabrali banki i fabryki , zabiorą ziemię , a dadzą marichuanę.
  • 2012-06-19 23:30 | Filozof

Re:Czy marihuana będzie legalna?

Ty chyba na głowę upadłeś. Ruch Palikota tylko gra o poparcie, a nic nie robi w kierunku legalizacji (poza nagłośnieniem sprawy) a "debatę" tak naprawdę podtrzymuje ruch Wolne Konopie i spółka
  • 2012-06-19 23:46 | cji

"które jest gorsze od tytoniu, bo naprawdę uzależnia"

Skad takie informacje?

Wedlug wielu zrodel jest dokladnie odwrotnie: to nikotyna uzaleznia najsilniej, marihuana najslabiej.

http://blog.thegooddrugsguide.com/2311/the-6-most-addictive-substances-on-earth/ - tutaj marihuana na ostatnim miejscu
    http://en.wikipedia.org/wiki/Substance_dependence#Addictive_potential - tutaj mniejszy potencjal uzalezniajacy ma tylko LSD
    http://www.bcliving.ca/health/top-5-drugs-most-likely-to-ruin-your-life - tutaj marihuaha (cannabis, THC) w ogole nie wystepuje.

Podaj zrodla albo przestan szerzyc dezinformacje.
  • 2012-06-19 23:53 | cji

"które jest gorsze od tytoniu, bo naprawdę uzależnia"

Skad takie informacje?

Wedlug wielu zrodel jest dokladnie odwrotnie: to nikotyna uzaleznia najsilniej, marihuana najslabiej.

http://blog.thegooddrugsguide.com/2311/the-6-most-addictive-substances-on-earth/ - tutaj marihuana na ostatnim miejscu
    http://en.wikipedia.org/wiki/Substance_dependence#Addictive_potential - tutaj mniejszy potencjal uzalezniajacy ma tylko LSD
    http://www.bcliving.ca/health/top-5-drugs-most-likely-to-ruin-your-life - tutaj marihuaha (cannabis, THC) w ogole nie wystepuje.

Podaj zrodla albo przestan szerzyc dezinformacje.
  • 2012-06-20 00:23 | janusz

Nie chcę dodatkowo Cię martwić ale w Polsce jest swobodny dostęp do narkotyków. I to narkotyków silnie uzależniających oraz zabijających kilkadziesiąt tysięcy osób każdego roku. Dla porównania, nie jest znany ani jeden przypadek śmierci spowodowany przedawkowaniem marihuany. Narkotyki o których piszę są ogólnie dostępne w sklepach i legalne.
  • 2012-06-20 00:23 | Śleper

Zasady obejmujące dręczące cię problemy ulegają zmianom i nic na to nie poradzisz. Być może twoje dzisiejsze zasady, parę stuleci do tyłu zaprowadziłyby cię na stosik, a tak masz szczęście, urodziłaś się znacznie później.
    Wojna wydana kartelom narkotykowych jest przegrana, a uprawy narkotycznych roślin będą opłacalne tylko do momentu legalizacji tych używek w krajach do których jest adresowany ten specyficzny eksport.Gdyby zastosować twój sposób myślenia o chciwości globalistów, można śmiało postawić tezę, że wojna z narkobiznesem komuś się bardziej opłaca od legalizacji narkotyków.
    Włos się na głowie jeży, gdy zdać sobie sprawę, że w każdym jednym pokoleniu obywateli Polski, będziemy mieli 200 tys. skazanych za posiadanie narkotyków. Przecież to jakich obłęd, nie uważasz?
  • 2012-06-20 00:52 | kryzba

Proszę biec na Pałac Zimowy! Na pewno jakieś złoto zostało do zdrapania ze ściany.

Naprawdę uzależnia. Że tytoń nie, czy słabiej?- nieprawda
    Holendrzy przechodzą bardzo wiele rewizji, prawie nie mogą opuścić kraju.
  • 2012-06-20 01:17 | yarek gruby

dzialam w ruchu Anonimowych Narkomanow w USA. Ich zdanie na temat marychy jest jednoznaczne; uzaleznia i co gorsza jest przystankien rzed przesiadka na narkotyki twarde . Jasne, uzywanie zdania nieuzywajacych narkomanow wyglada jak dyskusja o alkoholu z alkoholikiem.Jednak szanuje ich zdanie - jesli posiadec legalnie , to ile? Moze posadze jeden krzak w ogrodku, legalnie, dla zmylki a plantacje bede mial pod folia na wsi u babuni. Zabaczcie co legalna gorzala robi z ludzmi ..chociaz do uzaleznienia trzeba lat. Trawa bierze na smycg szybciej..Trudno byc madrym, jednak kiedy widze dzisiatki mlodziakow uzaleznionych od chemii, jest mi strasznie.
  • 2012-06-20 02:18 | camel

@Danka:
    > Kraj bez zasad z wolnym dostępem do narkotyków, przyciagnie takich samych "wisielców" jak ci co propagują upadek obyczajów.

Jacyś wisielcy propagują upadek? O jakim "wolnym dostępie do narkotyków" mówisz? Jakie narkotyki i gdzie są dostępne? No dobra. Dostępny jest alkohol i jest naprawdę silnym i silnie uzależniającym środkiem. Co jeszcze?

> Plantacje marichuany które powstaną w Polsce i wolny rynek tego paskudztwa, które jest gorsze od tytoniu , bo naprawdę uzależnia , sprowadzi do Polski gansterów z różnych częsci świata.

Hmmm, kłamiesz? Czy nie wiesz? Ani tytoń nie jest nawet w części tak szkodliwy, jak twierdzi propaganda, ani marihuana nie uzależnia...

> Polacy wyjeżdżajacy do innych krajów , które nie dopuszczaja tego typu narkotyku , będą rewidowani jako potencjalni kurierzy.

No fakt, strach się bać. Na razie w naszym ocipiałym religijnie grajdole wszystko jest zabronione, a i tak nie wsiądziesz do samolotu z Pierdziszewa do Wąchocka bez rewizji i zaglądania w gacie, dziesiątki służb mogą Polaka w dowolnej chwili, "na legitymację" skotłować bezkarnie, a ty straszysz nas rewizjami za granicą? W Polsce JUŻ TERAZ to mamy! To tutaj ludzie są karani za słowa, to tutaj przetrzymuje się ludzi latami w więzieniach bez sądu i wyroku, to Polska pod naciskiem kościoła nie podpisała Karty Praw Podstawowych. Polak-katolik jest niegodzien posiadania praw ludzkich. Jeszcze by zaczął fikać biskupom...

> Jednak ogłupiały z chciwości globalista lansuje te pozorne wolności .

Wolność zapalenia sobie skręta jest prawdziwą wolnością. Period.

> Zabrali banki i fabryki , zabiorą ziemię , a dadzą marichuanę.

Pozwól, że zapytam - a to Polacy są takimi kretynami, głupkami i idiotami, że można im wszystko zabrać bezkarnie? Wystarczy zaświecić im w oczy monstrancją, a oni przestają widzieć dookoła siebie, przestają myśleć a złożone do modlitwy łapska nie są w stanie niczego utrzymać. Stąd łatwość z jaką "oni zabierają", prawda?
  • 2012-06-20 02:22 | Mateusz

Danka, wybacz ale piszesz bzdury. Slyszlas kiedys zeby ktos rewidowal holendrow na granicach? Gangsterow w Polsce mamy dostatek, lwia czesc dorabia w dytrybucji...marihuany. Sam nie pale, bo prowadze zdrowy tryb zycia (jestem specjalista ds. zywienia w sporcie) za to bardzo czesto domowym sposobem przygotowuje kapsulki na bazie marihuany i oleju kokosowego. Przepiekny relaks po tygodniu ciezkiej pracy i wpanialy srodek przeciwbolowy na wypadek migren ( i nie robi dziur w zaladku jak Paracetamole). Do tego, jako ze nie pijam krowiego mleka (' plyn z cyca innego gatunku') pijam tzw. HEMP MILK, czyki mleko z konopii indyjskiej, dostepne w wiekszosci bytyjskich sklepow ze zdrowa zywnoscia. W necie znajdziesz informacje o walorach zdrowotnych. Ale co najwazniejsze nie zalewam za przeproszeniem mordy vodka, ktora kojarzy mi sie z penitencjarnym stylem bycia i brakiem szacunku do swiatyni jaka jest wlasne cialo. Pozdrawiam Danka i zycze wiecej zdrowego rozsadku i poszerzania wiedzy w temacie.
  • 2012-06-20 02:58 | Jan-Janusz

Re: @ to będzie kolejny krok do pełnego upadku

@ Danka
    "marichuana" czy marihuana ? Jeżeli marichuana - to od "maryśki" jak dawniej nazywano marihuanę. Tak to dwie Marie będą Polską współrządziły. Jedna chce poniżyć młodych Polaków , oddając ich w niewolę nałogów .
    A druga Maria , ta od Aniołów, pragnie ich związać z rodziną ,jedyną wspólnotą nadającą sens ludzkiego życia.
    Kiedy w Polsce , w duzych miastach, młodzi Polacy wyciagają do mnie ręce po jałmużnę , którą zamieniają na narkotyki , to budzą się we mnie wątpliwści:
    Po co nam to było ?
  • 2012-06-20 03:46 | rockafella

@ Danka

Oj Danka, Danka - zebys Ty tylko jeszcze myslec potrafila tak samo jak potrafisz jesc i spac. Jednak aby mozna bylo myslec trzeba tez umiec pisac i czytac. Otoz nie pisze sie "gansterow" lecz "gangsterow" i nie "marichuane" lecz jesli juz to "marihuane" etc, etc. Jak widze uwielbiasz tyton a masz problemy z trawa, ktora nie dostarcza Ci oczekiwanych przez Ciebie wrazen. Moze zamiast palic zrob sobie ciasteczko i pojdz z chlopcem lub dziewczyna do lozka. To moze okazac sie skutecznym i pouczajacym doswiadczeniem zyciowym. A jak juz ani papierosa ani skreta to mozna sie wyciszyc sesja medytacyjna praktykowana rowniez w kosciele lub po prostu w parku podczas spaceru. No i koniecznie za wszelka cene unikaj "gansterow." To musi byc jaks podla nacja nie wiadomo z jakiego kraju. Lecz na milosc Zbigniewa nie walcz z nikim a juz przede wszystkim nie z sama soba. Powodzenia w dalszym rozwoju duchowym. Na pewno sie powiedzie. Serwusik.
  • 2012-06-20 06:11 | joanna

Szybko nie będzie. Mimo udokumentowanych właściwości leczniczych, mimo braku udokumentowanej szkodliwości, mimo faktu niepowodowania uzależnienia fizycznego.
    Ale jak coś się nazwało brzydkim słowem "narkotyk" to nie może byc legalne i już.
    Za to możemy się swobodnie delektować jednym z najbardziej uzależniających i szkodliwych narkotyków, do nabycia 24 godziny na dobę na każdej stacji benzynowej mówiąc przy tym "na zdrowie!"
    Bo taki swojski- z kartofla albo żyta. Nieważne, że z punktu zdrowotnego jest po prostu trucizną, nieważne, że jego działanie psychotropowe znacznie gorsze.
  • 2012-06-20 06:32 | A niejak Janusz Korwin Mikke

uważa,że wszystkie narkotyki powinny być legalne,a jest uważany za

świra.Ja nie mam zdania w tej kwestii,ale uważam,że jakieś założenia przyjąć się przyjąć,albo chociażby z racji pewnej tradycji,narkotyki należy uznać za zło i je zwalczać i tym samym wysyłać określony sygnał społeczeństwu,albo niech każdy się narkotyzuje czym chce.A gdzie byliście jak rozprawiano się z dopalaczami.Ta dyskusja o posiadaniu narkotyków jest po prostu śmieszna,groteskowa,z niej wynika to,że państwo w sferze narkotyków miałoby prosić ludzi łaskawie,żeby ich nie brali,jak postępowi rodzice swoje potomstwo,żeby posprzątało pokój i w ogóle jakiekolwiek ich polecenia wykonało.
  • 2012-06-20 07:39 | Zaraz

"Mimo udokumentowanych właściwości leczniczych"

Heroina tez ma właściwości lecznicze.

"mimo braku udokumentowanej szkodliwości"

Bzdura kompletna. Najpierw poczytaj o marihuanie.

Pozdrawiam, palacz marihuany.
  • 2012-06-20 18:35 | zet

Dużo na forum słów,treści w nich mało.Nie bardzo rozumiem tych wszystkich,którzy są przeciwnikami legalizacji marihuany w naszym kraju.Skoro legalny jest tytoń i jego przetwory,spirytus i jego przetwory,dlaczego ma być blokowana marihuana?
    Od lat domagam się ograniczania ilości zakazów dla dorosłej części społeczeństwa.Ale władza wykonawcza i jej kolaboranci w złej sprawie /parlamentarzyści/,ciągle wie lepiej.
    Ludziom trzeba stworzyć warunki do tego,aby autentycznie sami dokonywali wyborów.Trzeba też stanowczo egzekwować skutki tych decyzji.Czyli zmuszać pokolenia do używania rozumu.Wiemy,że nikotyna i alkohol uzależniają niektórych,powodując choroby.Za ich leczenie we wszelkich poradniach i szpitalach winni płacić wyłącznie uzależnieni pacjenci,nie podatnik /jak jest obecnie/.To samo dotyczy narkotyków i narkomanów.Kogo nie stać na opłacenie leczenia,nie zafunduje mu tego żaden sponsor /darczyńca, fundacja/,nie jest leczony.
    Rozsądniejszej drogi nie widzę.
    Administracyjne zakazy poprawiają samopoczucie niektórych ludzi ale nie załatwiają problemu.
  • 2012-06-20 19:10 | Piotr Kraczkowski

Artykul to zwierzece brednie

Autorka: "Przeciwnicy legalizacji przypierani do muru pytaniem, dlaczego alkohol można zgodnie z prawem kupować w sklepach"
    __Czy to tak trudno zrozumiec, ze alkohol jest w Polsce legalny i powszechny od tysiecy lat, a narkotyki nie.
    __Z powodu naduzywania alkoholu ponosimy lacznie straty wartosci ok. 5 mld. euro. Dla autorki, poniewaz ponosimy juz straty na ok. 5mld. euro z powodu naduzywania alkoholu, to zasada sprwiedliwosci wymaga, abysmy tracili nastepne 5 mld. z powodu szkod wynikajacych z legalizacji narkotykow.
    __Na tym samym poziomie jest i reszta artykulu i nie mam czasu na te brednie: zadne panstwo nie zalegalizuje narkotykow, bo oznacza to rozklad panstwa. Holandia zrobila eksperyment, ponosi olbrzymie koszty finansowe oraz demoralizacji spoleczenstwa (zlonierze ONZ Holandii wydali oddanych pod ich opieke uciekinierow wiedzac, ze tysiace z nich zostanie zamordowanych przez Serbow, bo nie chcieli walczy, a tylko pobierac zold). Amwerykanie trzymani sa w iluzji demokracji, tak ze nie zdziwilbym sie, gdyby jakis stan zalegalizowal narkotyki dopoki szczebel fereralny by ich nie zakazal.
    __Chodzi zatem o stworzenie nielegalnego rynku narkotykow, aby zdemoralizowac spoleczenstwo, ktore nie chce glosowac na ludzi, ktorzy trzymali ich w wiezieniu PRLu, a pod lewicowoscia pojmuja masakrowanie dzieci i kobiet, "ludzi pracy" Iraku oraz narzucanie "wielkoprzemyslowej klasie robotniczej" neoliberalnych bredni by moc sobie budowac palace na Mazurach.
  • 2012-06-20 22:38 | Ron

To po prostu nie opłaca się państwu.
    Miliony na bezsensowną wojnę, miliony na utrzymywanie więźniów... Za nasze podatki!
    No ale dopóki USA prowadzi war on drugs to ciężko by coś się zmieniło ;/
  • 2012-06-20 23:25 | slav

Tyś widział neoliberalizm.
  • 2012-06-21 01:14 | camel

> __Czy to tak trudno zrozumiec, ze alkohol jest w Polsce legalny i powszechny od tysiecy lat, a narkotyki nie.

Od jakich "tysięcy"? Powszechne są także zabójstwa po pijaku. I co z tego wynika? Pozwolić, bo "tradycyjne"?

> __Z powodu naduzywania alkoholu ponosimy lacznie straty wartosci ok. 5 mld. euro. Dla autorki, poniewaz ponosimy juz straty na ok. 5mld. euro z powodu naduzywania alkoholu, to zasada sprwiedliwosci wymaga, abysmy tracili nastepne 5 mld. z powodu szkod wynikajacych z legalizacji narkotykow.

Jakich szkód "wynikających z legalizacji" i jakich narkotyków? Mowa tylko o marihuanie, która narkotykiem nie jest.

> __Na tym samym poziomie jest i reszta artykulu i nie mam czasu na te brednie: zadne panstwo nie zalegalizuje narkotykow, bo oznacza to rozklad panstwa.

Twierdzisz, że nie masz czasu a jednak sam piszesz rzeczy od których mleko kwaśnieje. Bez ładu, składu, sensu. Używasz jakichś kłamliwych argumentów, bardzo nieudolnie zmanipulowanych (Holandia dopuściła marihuanę a żołnierze holenderscy nie ochronili Serbów)... Ty lepiej idź to Sejmu, tam jest miejsce dla takich.

Bardzo mnie martwią ludzie, jak Piotr Kraczkowski. Pozbawieni umiejętności myślenia, niezaznajomieni z podstawami logiki, mylący pojęcia, bez żenady posługujący się kłamstwami, nieudolnie manipulujący... Właściwie to bardziej od nich samych martwi mnie ich liczebność. Moja teza brzmi: masowo łamiemy młodym ludziom rozumy katechizacją. Głowa zmuszona do przyjęcia bezsensownych historii religijnych raz i na zawsze traci zdolność do logicznego rozumowania i kojarzenia. W efekcie otrzymujemy zastępy kraczkowskopodobnych. Takich, co to później decydują o potrzebie posiadania tysięcy kościołów a następnie zdziwieni beczą, że brak szpitali, dróg i przedszkoli...
  • 2012-06-21 06:59 | Wojciech K.Borkowski

Re: Żyłem jak chciałem ?...Czy marihuana będzie legalna?

Żyłem jak chciałem ?
    / piosenka o piosence, którą usłyszałem w radio /

choć niezbyt wiele ma on lat
    ma ładny głos, szczęście do bab
    to nam publicznie deklaruje
    że przeżył życie...nie żałuje
    podobno jemu się zdarzyło
    że może śpiewać z całą siłą
    "żyłem jak chciałem"
    "żyłem jak chciałem"

on nam nie śpiewa, co on chciał
    czego dokonał, czego się bał
    kogo on kochał, z kim się bił
    kogo pokonał, o czym śnił
    lecz wciąż uparcie śpiewa nam
    że on jest życia wielki pan
    "żyłem jak chciałem"
    "żyłem jak chciałem"

a dzisiaj nawet i sam Bóg
    nie może wyprostować dróg
    i z czystym bożym swym sumieniem
    tak deklarować z uniesieniem
    więc nawet mała boża krówka
    dziś nie używa takie słówka
    "żyłem jak chciałem"
    "żyłem jak chciałem"

bo życie nasze takie jest
    że bywasz niżej niż twój pies
    i jak chcesz dziś człowiekiem być
    to musisz nieraz z bólu wyć
    i co najwyżej śpiewasz tak
    jak w każdej klatce śpiewa ptak
    "żyłem jak chciałem"
    "żyłem jak chciałem"

www.wojciechborkowski.com

• 2012-06-21 13:39 | Amadeusz

Danka daj spokoj kobieto :) skoro juz nie ma nic to co ci szkodzi marihuana, gdyby to jeszcze było coś groźnego...
  • 2012-06-21 15:59 | mrarm

Cardzo ciekawe, że przeciwnicy narkotyków jakoś zupełnie nie żądają delegalizacji tytoniu i alkoholu (narkotyków twardych). To ogranicza mocno ich wiarygodność - prawodpodobnie po prostu nie mają o substancjach chemicznych zmieniających świadomość bladego pojęcia. A takie osoby chyba nie powinny decydować o tym, co kto ma prawo wprowadzać do swojego organizmu?

Ergo: Albo legalizujemy, albo wszystko delegalizujemy. Nie widzę powodu, dla którego równość obywateli wobec prawa miałaby być ograniczana - jako myślący, pracujący, płacący podatki człowiek chcę decydować sam, co jest dla mnie lepsze, a co gorsze. Przykładowo wolę marihuanę od alkoholu.
  • 2012-06-21 20:19 | rebel

To że narkoman miał najpierw kontakt z marychą, nie oznacza że marycha jest "przystankiem" do np. heroiny. Na tej samej zasadzie mógłbyś twierdzić, że piwo jest "przystankiem" przed mocniejszymi trunkami i prowadzi do alkoholizmu. Zresztą Twoi anonimowi pewnie też zaczęli od piwka i fajek.

To że istnieje korelacja nie oznacza, że jedno wynika z drugiego.

Ps. O uzależniających właściwościach marihuany, a właściwie ich braku, jest cały raport WHO.
  • 2012-06-22 08:53 | kaesjot

Dokładnie to !!!
  • 2012-06-22 19:03 | Paweł Gorczyński

Każda dyskusja na temat substancji odurzających w Polsce obnaża zatrważający brak wiedzy jej uczestników...

Pierwsze z brzegu spostrzeżenie: między prohibicją a pełną legalizacją istnieje cała masa pośrednich rozwiązań, wśród których kluczowe są dwa trudne słowa:
    - dekryminalizacja, czyli wyjęcie posiadania na własny użytek z kategorii przestępstwa do kategorii np. wykroczenia (taki model funkcjonuje np. w Czechach),
    - depenalizacja, czyli zniesienie karania w ogóle (co bynajmniej nie oznacza zgody na legalny handel czy produkcję).

Można się zastanawiać: po cholerę czegoś zabraniać, a jednocześnie nie wprowadzać za to kar?

Jest to dość proste: jako państwo wysyłamy do obywateli następujący sygnał: "To nie jest dla Ciebie dobre i lepiej tego nie rób. Ale to Twoje życie i sam za nie odpowiadasz i sam decydujesz, co chcesz z nim zrobić".

Dlaczego tak?

Otóż mamy tu do czynienia z dość specyficzną kategorią przestępstwa, czyli tzw. "przestępstwem bez ofiar", gdzie nie ma sprawcy i ofiary w klasycznym tego słowa znaczeniu. Nawet w przypadku handlu narkotykami mamy po prostu dwóch uczestników: sprzedającego i kupującego. Jeśli transakcja zostanie zawarta uczciwie, to nikt nie dzwoni na policję, tylko obaj odchodzą zadowoleni.

Jak w takim razie usankcjonować w ogóle kary w takiej sytuacji? Otóż przyjmuje się, że używanie narkotyków szkodzi tzw. zdrowiu publicznemu. Ale niebezpieczna jazda samochodem też...

I tu dochodzimy do sedna sprawy: tak długo jak naszym zachowaniem nie szkodzimy i nie zagrażamy innym, tak długo nie powinniśmy podlegać karze lub kara ta powinna być symboliczna. I mam tu na myśli używanie substancji odurzających, prostytucję, jazdę bez zapiętych pasów, jazdę pod wpływem alkoholu na rowerze i szereg innych zachowań, za które odpowiadamy my sami na własne życzenie.
  • 2012-10-23 22:18 | kiler

legalizacja

czesc wam wszystkim ja to bym zebrał wszystkich ktuzi chcał zebu byą ta konopia i zrobił ogromny protest sam bym nawet chciał zeby była ;)
  • 2013-01-01 22:41 | ziomek123

pale ziółko 2 lata praktycznie dzien w dzien powiem ci ze po alkocholu człowiek jest agresywny i wlg. a po ziołku czujesz sie wyluzowany i troche sie posmiejesz a wiec niemów mi ... ze to jest gówno !!!!!!!!!!!1
  • 2013-01-10 16:14 | Sebastian

Danka widać , że nigdy nie zapaliłaś i masz chyba z tym problem nie była byś tak agresywna ja nie piję alkocholu bo mi szkodzi, glowa boli i inne złe rzeczy, takie jak niekontrolowana agresja, a po buszku nic sie dziee czlowiek wyluzowany jest, kiedys wszyscy pedzili bimber i mo chodzila po, domach lala i zamykala w pierdlu, a teraz nagle pedzenie bimbru i nic tak naprawde sie nie zmienilo, dalo ludziom wolnosc, niech i tak bedzie z marihuana, niech kazdy moze w domu chodowac sobie krzaczka badz dwa na swoje potrzeby i oczywiscie od lat 18
  • 2013-07-24 20:58 | Dreyfuss019

Polityk, który skutecznie ureguluje kwestie prawa narkotykowego, tj SKUTECZNIE przyczyni się do legalizacji zioła ma u mnie i u moich znajomych poparcie
  • 2013-11-27 02:40 | mike

racja