Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zabrać podatnikom ulgi i nie stracić poparcia?

(12)
Rząd chce zabrać nam niektóre ulgi w PIT, ale nie do końca wie, jak to zrobić. Najbardziej zaboli podatników ograniczenie ulgi na dzieci. Premier to wie, więc próbuje zjeść ciastko i mieć ciastko.
  • 2012-06-26 20:29 | podatnik

Najłatwiej łupić podatkami zwykłych ludzi!

Hipokryzja Premiera i Ministra Finansów sięgnęła zenitu. Dlaczego ci panowie nie doprowadzą do tego aby wszyscy płacili podatki. Dlaczego do cholery podatki płacą ciągle ci sami obywatele. Ciągle mamy jakieś święte krowy a to rolnicy, lekarze, adwokaci itd. No i oczywiście kler. Tu ci panowie mają rezerwy, jednak strach, że kler nie poprze ich w następnych wyborach nie pozwala im trzeźwo myśleć. Pora uzmysłowić tym panom, że kler ma ich starania tam gdzie światło nie dochodzi.Panie Premierze wstań z klęczek i pokaż że masz j..a. Najłatwiej łupić podatkami nas zwykłych ludzi. Straciliście mój głos!
  • 2012-06-27 01:30 | ebro

Re:Zabrać podatnikom ulgi i nie stracić poparcia?

Tusk z Rostowskim odbierają twórcom ulgę, którą przed wojną wprowadziła sanacja, rozumiejąc specyfikę pracy artystów, naukowców, dziennikarzy. Docierało to nawet do Bieruta i Kaczyńskiego.
    Dlaczego minister Zdrojewski nie protestuje ?
  • 2012-06-27 07:47 | joanna

zabrać ulgi, które nie spełniaja swojego celu

Ulg nie zabiera się rodzinom niezamożnym, dla których ta stówa miesięcznie to jest suma. Zabiera się takim jak ja, którzy nawet tego nie zauważą. Bo przy dochodach na rodzinę pow. 7 tys. miesięcznie to ta stówka czyli 1/70 czyli 1,5% to żadna strata, a to jest granica, od której ulga znika. Nie jest to również suma, która jakiegokolwiek zamożnego człowieka skłoniłaby do wpadnięcia na pomysł posiadania jeszcze jednego dziecka. Czyli znika ulga dla tych, dla których dzietności nie miała żadnego znaczenia. A więc dla nas wszystkich też był to tylko prezent dla znacznie zamożniejszych od niejednego podatnika.
    Ograniczenie 50% kosztów uzyskania dla najzamożniejszych twórców też mnie jakoś nie razi. Nadal ten koszt preferencyjny to równowartość dwukrotności średniej krajowej więc kwota dla wielu zwykłych podatników oznaczająca bardzo wysoki poziom życia.Jeśli twórca osiąga wyższy, podzielenie się tylko swoją twórczością ale i dochodami nie wydaje mi się niczym krzywdzącym- w końcu dzielimy się tak wszyscy. Od nadwyżki i tak będzie miał koszty "normalne"-20%, kwota wolna pozostaje bez zmian. Cenię talent ale dopieszczanie aktora czy dziennikarza zamożnego znacznymi ulgami podatkowymi uważam za przesadę.
    Podobnie ulga na Internet. Czemu służy? Zachęcaniu może służyła, ale teraz kiedy stał się powszechny i tani? To dlaczego nie na radio właściwie? Albo odkurzacz. Dlaczego ma być premiowane "dziecko neostrady"?
    Polityka prorodzinna to inny problem- działania rządu nie zmienią decyzji Polaków o dzieci tak wprost. Może zmienić jakości świadczeń medycznych dla kobiet i dzieci. Nic tak nie zniechęca do ciąży jak wizyty u ginekologa, opieka na porodówce, opieka pediatryczna. Albo państwowa więc chamska i niefachowa albo prywatna więc ogromnie kosztowna. Może zmienić sieć faktycznie dostępnych żłobków i przedszkoli ale też nie do końca- problem jest w głowach. Dopóki kobiecie będzie się wmawiać, że siedzenie przy dziecku w domu 24/7 to jest jedyne słuszne macierzyństwo to ona się na nie zdecyduje raz, góra dwa. Bo to najcięższa praca jaką znam, bez odpoczynku. Pokolenie mojej mamy oddawało dzieci do żłobków, przedszkoli, wracało do normalnego życia zawodowego i było dzietne. Moje pokolenie 40+ już miało łeb nabity Matką-Polką i nie rodziło. Tu się musi zmienić stos. do macierzyństwa jako normalnego okresu a nie jakiegoś "obowiązkowego poświęcenia wszystkiego dla dziecka". Proszę spojrzeć na Francję, gdzie kobiety szybko wracają do zawodu, a dzieci mają dużo więcej. Kobiety w XXI wieku nie chcą spędzać wielu lat na wzór XIX wiecznej wsi! A opowiadanie, że to dla dzieci najlepsze to po prostu mit.
  • 2012-06-27 15:22 | celej

Ja akurat uważam, że spadek dzietności jest trendem korzystnym dla naszego społeczeństwa, gdyż chroni je przed bezrobociem, które generuje koszty i napięcia społ. W związku z powyższym ulga prorodzinna i becikowe powinny być zawieszone do czasu, kiedy popyt na pracowników zrówna się, a nawet przewyższy ich podaż na rynku pracy. Zaoszczędzone w ten sposób środki Państwo powinno inwestować w lepsze przygotowanie dzisiejszych uczniów do funkcjonowania na coraz trudniejszym rynku pracy. Alternatywa, jaka nas czeka to życie w licznym i ubogim społeczeństwie ( niska wydajność, prestarzałe technologie ), albo w mniej licznym, za to bardziej wykształconym, innowacyjnym i bogatym zbiorze szczęśliwych obywateli ( wysoka wydajność, produkty konkurencyjne z chińskim badziewiem ). Ulgi prorodzinne przyczyniają się do wzrostu ludności, a ten nie jest w tej chwili priorytetem dla naszego kraju
  • 2012-06-27 15:59 | PsssSs

Samo się PO nie wybrało, prawda ?

Zawsze, gdy nie będziecie już mieli co do gara włożyć i co dać dzieciom jeść, będziecie mogli je karmić opowieściami jak to źle MOGŁO być za PIS.
    Jak to było źle gdy była benzyna po 3.70 itp

Brawo donek, emerytury 67, brak leków w szpitalach, podatki większe niż w Szwecji.

Depopulacja Polski trwa. Musicie polaczki zrobić miejsce dla rasy panów. Nie powinno was tu być i moj kandydat Donald T. o to zadba.

Ps. nie, nie popieram pis, bo wiem że wyborcza(nie wiem jak Polityka) tresuje swoich czytelników, że GDY NIE MAJĄ ARGUMENTÓW, żeby na oślep wyzywać od pis.
  • 2012-06-27 16:38 | PsssSs

Samo się PO nie wybrało, prawda ?

Zawsze, gdy nie będziecie już mieli co do gara włożyć i co dać dzieciom jeść, będziecie mogli je karmić opowieściami jak to źle MOGŁO być za PIS.
    Jak to było źle gdy była benzyna po 3.70 itp

Brawo donek, emerytury 67, brak leków w szpitalach, podatki większe niż w Szwecji.

Depopulacja Polski trwa. Musicie polaczki zrobić miejsce dla rasy panów. Nie powinno was tu być i moj kandydat Donald T. o to zadba.

Ps. nie, nie popieram pis, bo wiem że wyborcza(nie wiem jak Polityka) tresuje swoich czytelników, że GDY NIE MAJĄ ARGUMENTÓW, żeby na oślep wyzywać od pis.
  • 2012-06-27 17:15 | camel

Ulgi "na dzieci", odliczenie za internet. To wszystko pchełki. Prawdziwe dziury, którymi uciekają nasze pieniądze są zupełnie gdzie indziej: korporacje zawodowe drenujące kieszeń przy pomocy przymuszających nas do korzystania z ich "usług" praw, polityka rolna, przywileje branżowe (karta nauczyciela, przywileje górnicze, mundurowe, religijne, emerytalne, KRUS). O tym wszystkim ani słowa. Demokracja, w której władza karmi się poparciem, zupełnie nie dopuszcza możliwości odbierania/oszczędzania. Jest niereformowalna. A to oznacza, że nasze panstwo będzie się bujało na krawędzi upadku i biedy. Zafundowaliśmy sobie model latynoski i żopa blada. Chyba, że tryśnie ropa albo etos katolicki zmienimy na protestancki.
  • 2012-06-28 06:04 | joanna

@ camel
    Ani słowa o karcie nauczyciela? Przywilejach górniczych, mundurowych, KRUSie, Funduszu Kościelnym?
    Chyba tylko ten artykuł ich nie porusza...
    od 11 maja obowiązuje nowa ustawa o emeryturach mundurowych- już nie po 15 latach służby bez względu na wiek a po 55 r.ż. Nareszcie, po 20 latach nic-nie-robienia, pierwszy rząd miał odwagę to zmienić.Kart dyskutowana w te i nazad, Patrz belfer blog p. Chęcińskiego, Huelle w Wyborczej i dziesiątki listów i wypowiedzi.Po raz pierwszy padła propozycja odpisu podatkowego na kościół i rezygnacji z finansowania przez budżet. Emerytury górnicze- walka w parlamencie na jesieni. I na ulicach pewnie też.
    KRUS i Kościół nie przejdzie. Dopóki Pawlak i jego partia-skansen są w parlamencie, dopóki PiSowski elektorat nie wymrze albo się nie podkształci.
    Bo władzę w Polsce najwyższą to ma Sejm, nie rząd.
    A właściwie to jak stanowi art.4 Konstytucji RP: Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
    A ten jest, jaki jest...
  • 2012-06-28 08:54 | ewa

Ulga na dzieci dla kogo? dla kogo jest ta ulga?
    Mam 2 dzieci w tym jedno studiujace. Dochod- renta inwalidzka mam marny,odpisu nie moge dokonac. Ale byly maz ktory od lat nie utrzymuje zadnego kontaktu z synami, alimenty placi i ma duze dochody- odlicza ulge i oczywiscie zatrzymuje ją dla siebie. Tym sposobem panstwo rekompensuje mu pieniadze wydane na alimenty. Dzieci nie maja z tego "przywileju" nic.
  • 2012-06-29 04:12 | camel

Joanno, dzięki za wyliczenie. Właśnie szukam dokładniejszych informacji na wymienione przez ciebie tematy. Może jest nadzieja?
  • 2012-06-29 04:13 | camel

Ewo, no właśnie ta ulga jest dla tych, którzy dzieci utrzymują. Piszesz, że twój były mąż płaci alimenty, więc to jemu ulga się należy. Wszystko jest w porządku.
  • 2012-09-02 16:17 | irpu

Nie da się. Ja tracę ulgę na dziecko, bo przekraczam dochód. Uczciwie prowadzę niewielką działalność (jednoosobową) i jakoś nie widzę niczego co PO-PSL mi dał przez te lata. Jak PIS będzie miał konstruktywny program gospodarczy dla takich jak ja, to zagłosuję na PIS. "Straszenia Pis-em" się nie boję. Ja nie mam nic do ukrycia. Płacę podatki, nie mam nieopodatkowanych źródeł przychodu, a tylko dostaję w d.. (np. ta ulga). Jaką mam motywację do głosowania na PO?? Żadną obecnie. Jak PIS chce ścigać jakiś dr itp to prosze bardzo, mnie to nie dotyczy. Może nawet lepiej?