Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Cenzurka na koniec roku szkolnego

(4)
Polskie szkolnictwo zakończyło mijający rok z niekłamaną ulgą. Upiekło się – odrobienie najtrudniejszych zadań odłożono na przyszły.
 • 2012-07-06 06:47 | grażka

  błąd w obowiązku nauki

  W Polsce - od roku 2011 - mamy obowiązek przygotowania przedszkolnego dzieci 5 letnich. Wcześniej - była obowiązkowa dla 6-latków przedszkolna "zerówka". Istnieje zatem instytucjonalna forma nauki, ze specyficznym dla dzieci w tym wieku programem - nie uwierzę, że te zachodnioeuropejskie 3 latki to liter i matematyki się uczą. A rodzimi dziennikarze przez naukę to zdają się tylko to rozumieć.
 • 2012-07-07 02:37 | Zart

  Re:Cenzurka na koniec roku szkolnego

  Jednego nie rozumiem - dlaczego cała dykusja o obniżeniu wieku szkolnego do 6 lat sprowadza się do jednego - kiedy? w którym roku?
  Czy nie można tego procesu - pomimo wszystkich krytycznych opinii, wydaje się, że nieuchronnego - rozłożyć na 2 do 4 lat, kierując się kryterium daty urodzenia? Przecież dzieciaki z tych dwóch "wybranych" roczników już do dorosłości będą skazane na podwójną konkurencję - czy na etapie rekrutacji do gimnazjum bądź liceum, czy na studiach, czy przy wyborze pierwszej pracy. Przy czym mam na mysli zwiększoną konkurencję nie tylko w ujęciu ilościowym, ale i - nazwijmy to "jakościowym". Łatwo sobie wyobrazić, że np. w staraniu o zagraniczny wyjazd na stypendium taki student bedzie musiał pokonać najlepszych kandydatów z dwóch roczników, a nie tylko jednego? Dlaczego...???
  A przy okazji w dużym stopniu zniknąłby problem przystosowania szkół do przyjęcia jednorazowo "podwójnej fali" uczniów!
  Czy nikt już nie może podejść pragmatycznie do tej reformy?
 • 2012-07-09 11:13 | gwamoniak

  Re:Cenzurka na koniec roku szkolnego

  Problemem jest ze nikt z rzadzacych przez ostanie 20 lat nie traktowal MEN'u powarznie, dlatego mielismy same odpady polityczne jako ministrow tegoz ministerstwa. Panstwa skandynwaskie i azjatyckie zawsze stawialy na edukacje i dlatego maja bardzo nowoczesne spoelczenstwa z przyszloscia mi ciagle zjamujemy sie rozliczeniem historia i innymi pierdami tylko nie przyszloscia...
 • 2012-07-10 21:11 | jerry12

  Re:Cenzurka na koniec roku szkolnego

  "W tym roku wojna o Kartę Nauczyciela weszła w nową fazę. Samorządy, od lat zabiegające o likwidację Karty, znalazły partnerów do rozmów w Ministerstwie Edukacji. Przez media przetacza się dyskusja. Leszek Balcerowicz nawoływał do likwidacji nieuzasadnionych przywilejów (zaledwie 18 godz. zajęć tygodniowo, prawo do rocznego urlopu dla poratowania zdrowia)"

  Po prostu, wladzom chodzi o sprywatyzowanie oswiaty... tylko tyle i az tyle!

  P.S. Zwolennik "niewidzialnej reki rynku", pseudoekonomista, ktory doprowadzil
  do zniszczenia wiekszosci polskiego przemyslu, czyli profesor Balcerowicz
  zapomnial, ze faktycznie juz od jakiegos czasu nauczyciele w Polsce maja
  20 godzin lekcyjnych (dwie "extra"). Zapomnial takze, ze dzwonek NIE
  oznacza konca pracy dla nauczyciela. Pan Balcerowicz powienien to
  dobrze wiedziec. I ile, u diabla, pan profesor B. zarabia?
  P.S. Pan profesor Balcerowicz pewnie tez doskonale wie, ze w cywilizowanych
  krajach, nauczyciele i wykladowcy uczelni wyzszych maja do dyspozycji
  tzw. "sabbatical", co oznacza, ze (zazwyczaj) raz na siedem lat
  przysluguje im rok platnego urlopu.