Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sawicki złoży dymisję - jest drugie dno

(10)
Marek Sawicki zapowiedział złożenie dymisji ze stanowiska ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Jedno jest pewne – przyczyną dymisji nie jest oburzenie na nepotyzm w agencjach podległych ministrowi rolnictwa.
 • 2012-07-18 01:17 | max

  nie ma "afery tasmowej", to jest prowokacja pisu i kaczora.....

  a co slychac u mamy Madzi?...

  "Andrzej Kłopotek, brat posła PSL Eugeniusza Kłopotka, także znalazł zatrudnienie w grupie Elewarr - w jej oddziale w Wąbrzeźnie. Jest specjalistą ds. kontraktacji z wynagrodzeniem 7600 zł, choć ma tylko wykształcenie podstawowe."
 • 2012-07-18 10:00 | atalia

  Re:Sawicki złoży dymisję - jest drugie dno

  Publicyści, latami nie patrzyliście władzy na ręce, więc i teraz - jak mówi klasyk Kłopotek - dajcie sobie na wstrzymanie. Cieszcie się, ze wam i waszym dzieciom opóźnili o dwa lata przejście na emeryturę. Chwalcie władzę i - to przede wszystkim - leżcie przed nią plackiem.
 • 2012-07-18 12:26 | Berbla

  Re:Sawicki złoży dymisję - jest drugie dno

  Piękności informacja!!! Nie mogę sobie przypomnieć dokładnie o co chodziło ale i koło Serafina przed laty mocno cuchnęło!
 • 2012-07-18 12:36 | jeszcze normalny

  Re:Sawicki złoży dymisję - jest drugie dno

  Gdzie jest Premier ,czy zajmie w końcu jakieś stanowisko, czy jak zwykle ma nas podatników tam gdzie słoneczko[ nawet to z Peru ] nie dochodzi?! Może ktoś oświecony powie mi po co wszystkie te służby typu CBA , CBŚ i policja itp. Dziennikarze opublikowali to CBA zgłasza do prokuratury wniosek o wszczęcie postępowania ! Co to jest, co oni tam do cholery ciężkiej robią?! Panie Premierze takiego przyzwolenia na te wszystkie dziadostwa nie było, pan niestety jako premier za to odpowiada. Dobrał pan sobie takich współpracowników to teraz pan ma za swoje. Z takim koalicjantem już cudów pan nie zrobi. PSL trzeba natychmiast poddać wszelkim możliwym kontrolom. Przecież oni obsadzili wszystkie możliwe stołki i stołeczki. Partia o charakterze mafijnym traktująca państwo jak swój folwark nie może współrządzić!!!
 • 2012-07-18 13:41 | Ceneo

  Re:Sawicki złoży dymisję - jest drugie dno

  Nepotyzm, prywata, niekompetencja, brak właściwego nadzoru właścicielskiego nad państwowym majątkiem to odwieczny, systemowy polski problem. Nikt nie ma chyba wątpliwości że jest to nie tylko wyraz dbania o swoich [swoiście rozumiany, istniejący na całym świecie system powyborczych łupów], ale tez źródło generowania środków na działalność polityczną.
  Prawdziwym problemem jest brak alternatywy.
  Jak miałaby wyglądać przyszła koalicja rządowa przy obecnym układzie sił w parlamencie. Pis - SLD - Ruch Palikota? Przecież to totalne polityczne science fiction?
  Polskim problemem jest także brak lewicy w europejskim rozumieniu tego słowa. Konotacja pojęcia "lewica" w Polsce została skutecznie społecznie zdezawuowana przez samych aspirujących do miana lewicy, jak i przez politycznych przeciwników.
  Szerzej na ten temat: Lewica u władzy - dziejowa misja, społeczny determinizm, czy tylko epizod?
 • 2012-07-18 15:58 | kaesjot

  Re:Sawicki złoży dymisję - jest drugie dno

  Czy to takich "wysoce kwalifikowanych specjalistów" miał na myśli poseł Kłopotek wypowiadając się u red. Wróbla w radio TOK FM ?
  Nie jestem za wywalaniem czy też niezatrudnianiem fachowców tylko dlatego, że z rodziny lub znajomy. Sam bym też zapewne , mając do wyboru dwóch fachowców - znajomego i nieznanego wybrałbym tego znajomego, bo wiem, czego mogę się po nim spodziewać. Ale podkreślam FACHOWCÓW !!!
 • 2012-07-18 16:46 | -leski

  Re:Sawicki złoży dymisję - jest drugie dno

  Chciałbym poprosić publicystów, aby nie używali określenia "ruch ludowy" dla określania członków PSL. Dzisiejsze PSL to zbiór bezideowców, zainteresowanych jedynie profitami z władzy. Są to więc szwagrowie, kuzyni, chrześniacy, itp, którzy podają się za "ludowców", bo dzięki temu dostają stanowiska. Nie mają żadnego pojęcia o ideach, poglądach, wartościach i innych elementach składających się na pojęcie "działacz ruchu ludowego". Bohaterowie nagrania są tego typowym przykładem: ani Serafin (były członek PZPR), ani Łukasik (początki kariery zawodowej dzięki SLD) z pewnością nie zasługują na zaszczytne miano "ludowiec"
 • 2012-07-18 19:59 | Tenno

  Re:Sawicki złoży dymisję - jest drugie dno

  Szczęściem PO jest jak ta lilija niewinna i w nic nie umoczona. Na pewno. Na pewno?
 • 2012-07-19 08:02 | anna12

  Re:Sawicki złoży dymisję - jest drugie dno

  Ano właśnie! Kiedyś przeglądając prasę ,natknęłam się na artykuł,który wkleję,nie bez powodu.
  Puls biznesu 2.09.2011r.
  "Aleksander Grad, minister skarbu, urodził się i wychował w okolicach Tomaszowa Lubelskiego. Wciąż mieszka tam jego liczna rodzina, w tym bratanek Mariusz: poseł Platformy Obywatelskiej (PO) i szef struktur powiatowych tej partii. Jednocześnie liczni działacze PO z Tomaszowa znajdują zatrudnienie w spółkach skarbu państwa. Przypadek? Chyba tak, bo Mariusz Grad i jego stryj Aleksander zgodnie zapewniają, że z karierami lokalnych działaczy PO nie mają nic wspólnego.

  Na początku sierpnia ujawniliśmy, że grupę PHN, państwowego giganta na rynku nieruchomości, opanowali ludzie związani z PO i resortem skarbu. Jeden z nich to Piotr Cymbała, członek władz powiatowych PO w Tomaszowie Lubelskim, który w wyborach samorządowych 2010 r. nie tylko kandydował do rady powiatu (bez sukcesu), ale był też szefem lokalnego sztabu wyborczego PO. Jak ujawniliśmy — od 2009 r. jest też członkiem rady nadzorczej (RN) Centrum Szkolenia i Rekreacji Energetyk, spółki z grupy PGE. Okazuje się, że to nie wyjątek, lecz reguła. Tomaszowska PO to prawdziwa kuźnia kadr dla energetycznego giganta, nadzorowanego przez resort skarbu.

  I tak Mariusz Cichocki, skarbnik zarządu powiatowego PO i jeden z najbliższych współpracowników posła Mariusza Grada, od maja 2010 r. pracuje w PGE Zamojska Korporacja Energetyczna jako dyrektor rejonu sprzedaży energii w Tomaszowie Lubelskim. Na stronie internetowej lokalnej PO można nawet znaleźć rozmowę z nim jako dyrektorem w spółce PGE (z innymi działaczami menedżerami zresztą też)".
  Wczoraj pytany Premier ,właśnie o Grada i jego nominację,z pełnym przekonaniem zapewniał o słuszności tej decyzji.
 • 2012-07-19 08:20 | anna12

  Re:Sawicki złoży dymisję - jest drugie dno

  Zgłosiłam bezskutecznie do usunięcia mój tekst ze względów formalnych.