Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co się naprawdę stało z zaginioną Iwoną Wieczorek?

(15)
Dwa lata temu, 17 lipca rano, zaginęła w Gdańsku bez śladu Iwona Wieczorek. Życie matki napędza taka myśl: Iwonka jest w jakiejś Afryce, nie ma tam telefonu, dlatego nie dzwoni do domu.
  • 2012-07-18 22:44 | MagdalenaM

Watek przyjaciol

Szkoda, ze autor nie poszperal w watku wasni Iwony z przyjaciolmi. Dziwna jest ta otoczka tajemnicy wokol tej kwestii. Jezeli nie ma znaczenia, to tym bardziej powinna byc ujawniona, a tak rodzi podejrzenia, ze miala wplyw na sprawe, a z jakichs niewyjasnionych przyczyn jest nieruszana.
    Zycze Pani Iwonie duzo sily.
  • 2012-07-22 08:42 | Paweł

Re:Co się naprawdę stało z zaginioną Iwoną Wieczorek?

Ten tekst jest odgrzewanym kotletem, którego Polityka powinna się wstydzić. Czyżby cały zespół wyjechał na wczasy do Bułgarii? Jak się nie pozbieracie, to pozbiera się Wprost, bo Newsweek już się ogarnął.
  • 2012-07-26 02:14 | broncoMx

Newsweek się ogarnął? Niby dlaczego? Bo Lis został redaktorem? Nie rozśmieszaj mnie... Bardzo żałuję że nie został we Wprost.
  • 2012-07-26 03:32 | el

zastanwia mnie teraz, czy gdyby pan Pawel dwa lata szukal swojego zaginionego dziecka i co chwila slyszal, ze nie zyje, ale nie mial wiedzy jak kiedy i nawet nie ma ciala, zeby pogrzeb zrobic, to czy napisanie mu uwagi ze jest zalosnym odgrzewanym kotletem bardzo by mu pomoglo? Trzeba byc naprawde kolkiem bez wyobrazni!
    Powinni codziennie pisac o tym i pokazywac jej zdjecie, az sie znajdzie. To okropne, ze w XXI wieku ludzie gina bez sladu!
  • 2012-07-26 07:09 | Jan Bohynski

Jesli ktos nie ma podstawowej, ludzkiej wrazliwosci, ktora pomoglaby mu wyobrazic sobie, czym jest zycie matki Iwony, od cwili jej zaginiecia i zycie kazdego, kto czeka na kogos bliskiego, ktorego los jest nieznany, to raczej nie powinien sie wypowiadac w tej sprawie. Zachowanie policji tez jakies niezrozumiale. Jakis znak, ze cos wiedza, a potem cisza. Dlaczego milcza koledzy zaginionej ? Bardzo to smutne... AB.
  • 2012-07-26 10:55 | Geist

Co do Wprost i Newseeka, nie zgadzam się - to nie ta liga. Dziwi jednak, czmeu Polityka zniża się do ich poziomu. Może zabrzmi to okrutnie, ale mnóstwo ludzi ginie rok w rok jak kamień w wodę. Czemu Polityka uczestniczy w tym medialnym cyrku? Czemu udaje tabloid żerujący na ludzkim nieszczęściu?

Znów wyjdę na pozbawionego empatii, ale czytając taki artykuł, zastanawiam się, czemu powinno mnie to interesować? Jakbym chciał czytać rozemocjonowane artykuły pseudospołeczne, tobym kupił Detektywa, Fakt czy Super Express. Nie mówiąc już o tym, że Wprost wałkował tę sprawę ze dwa lata temu - po co tygodnik o znacznie lepszej renomie i - z racji tytułu chociażby - celujący w tematy o znaczeniu społecznym go podejmuje? Jedyne, co przychodzi mi do głowy, to sezon ogórkowy.
  • 2012-07-26 14:31 | :(

No tak, a to , ze czlowiek zaginal, albo moze do dzis cierpi w meczarniach, bo go nie moga znalezc to zupelnie "niespolezny temat". Niewiele masz czlowieku w tej glowie, skoro tylko to ci do niej przyszlo.
  • 2012-07-26 15:29 | Paweł

Historia zaginięcia Iwony Wieczorek jest bardzo ciekawa. Problem w tym, że ten tekst nie wnosi do tego, co już wiemy absolutnie nic. Polityka powinna się takich zapychaczy wystrzegać jak ognia. Nawet w sezonie ogórkowym.
  • 2012-07-26 15:35 | Geist

Z socjologią, polityką, demografią czy gospodarką niewiele ma wspólnego.
    Dziękuję za diagnozę. Fakt, że wystawiła mi ją osoba, dla której media żerujące na cudzym nieszczęściu jest szczytem wrażliwości tym bardziej mi schlebia.
  • 2012-07-26 15:41 | kwiaton

Również uważam artykuł za odgrzewany kotlet, ale nie ma to wiele wspólnego z wrażliwością na sytuację pani Iwony Kindy (matka Iwony Wieczorek nosi nazwisko po mężu, inaczej niż podano w artykule), a - z samym artykułem. Po Polityce można by się spodziewać szerszego i głębszego potraktowania tematu. Autor mógłby bądź zanalizować ten konkretny przypadek, bo przecież zaginięcie wpłynęło nie tylko na matkę, bądź dokonać przeglądu sytuacji rodzin dotkniętych podobną tragedią. W ostateczności dowiedzieć się, co robi policja w tej sprawie, a czego robi. Pole do popisu jest.
  • 2012-07-26 18:40 | Przerost "licencia poetica" nad treścią

Tekst płytki jak kałuża po tygodniu upałów.
  • 2012-07-26 20:02 | Pies

Bardzo dobry tekst.
    Nie znam tej historii, więc dla mnie to nowość. Ale nie widzę powodu, dla którego miałby to być pogłębiony materiał społeczny czy jakikolwiek inny.

A reklamowanie na siłę kiepskich tygodników z dolnej półki (:P) jest co najmniej śmieszne, żeby nie powiedzieć żenujące... Opanujcie się, komentujcie tekst, odnoście się do meritum, a nie do walki o czytelnika...
  • 2012-07-28 16:57 | Bala

Proponuję zastanowić sie nad wypowiedziom Gościa z 09.06.2012 o godz 00:20 lin poniżej, nie wiem co miał na mysli pisząc słowo "wypadek" może jestem przewrazliwiona :
    http://forum.wspolczesna.pl/iwona-wieczorek-zaginiecie-najnowsze-informacje-t56833/
  • 2012-07-30 15:09 | Geist

Cieszę się, że ktoś jednak zachował zdolność krytycznej oceny czytanego materiału, zamiast dać się ponosić emocjom i wpadać w podszytą wyższością moralną histerię. Cieszę się również, że ktoś podziela moje zdanie na temat o czym i w jaki sposób powinien pisać najlepszy tygodnik opinii w Polsce.
  • 2013-02-17 21:06 | A.

Ludzie, co się dzieje... Wciąż nie wiadomo co z Iwoną. Czy już o niej zapomnieliście? Czy tak teraz będzie? Zaginęła dziewczyna, no trudno kiedyś MOŻE się znajdzie... Czy tak to ma do cholery wyglądać?! Przecież nie zapadła się pod ziemię.