Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Brak alternatywy słuszną nadzieją P.O ?

(1)
2012-07-23 13:06 | Ceneo
Ujawniona - jak zdaje się z najnowszych doniesień nie ostatnia - afera z udziałem przedstawicieli koalicji rządowej, z jednej strony poraża poziomem kwalifikacji polskiej klasy politycznej. Już nie tylko niekompetencja, arogancja, ale także patologia w warunkach recydywy, działanie bez mała w grupie przestępczej charakteryzuje jej poczynania. Z drugiej jednak strony, jest to kolejna afera w niekończącym się ciągu draństwa ostatnich dwóch dekad.
Społecznym problemem, a zdaje się i nadzieją rządzących, jest brak realnej alternatywy wobec obecnego układu władzy, co jedynie w konsekwencji zwielokrotni poczucie społecznej frustracji i bezradności.
Niestety w znacznej części dzieje się tak za sprawą rozbitej, pozbawionej społecznej atrakcyjności lewicy. Jest to tym dziwniejsze, że w całej Europie - miedzy innymi na skutek kryzysu - widoczny jest wyraźny renesans poparcia społecznego dla formacji lewicowych. Dlaczego w Polsce jest inaczej. Dlaczego oferta polskiej lewicy nie jest atrakcyjna, nie porywa elektoratu, a bywa wręcz ośmieszana? Czy aby na pewno aksjologia polskiej lewicy odpowiada społecznym oczekiwaniom, a nie zdominowana jest przez wymogi poprawności politycznej i oczekiwania szeroko pojętych mniejszości?
Szerzej na ten temat: Lewica u władzy - dziejowa misja, społeczny determinizm, czy tylko epizod, jak i Dekalog zwolennika lewicy