Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy księstwo PSL zostanie rozbite?

(13)
Premier najwyraźniej lubi szybkie i ostre akcje. Po aferze zwanej hazardową pozbył się dwóch ministrów konstytucyjnych, z których jeden był wicepremierem, oraz najbliższych współpracowników z Kancelarii.
 • 2012-07-25 13:31 | wladimirz

  Problemem jest nie to do jakiej czy jakich partii należy personel instytucji państwowych, samorządowych czy spółek państwowych!!!

  Problemem jest:
  1. Praktyczne zniknięcie kryteriów kompetencji,reputacji i doświadczenia zastępowanych przez partyjną nominację w wyniku układu o podziale stołków!!!Dotyczy to szczególnie PSL, które kadr z prawdziwego zdarzenia w obszarach pozarolniczych praktycznie nie ma, a stołki mimo to obsadza chętnie...;-)
  2.Egzekwowania od pracowników z partyjnej nominacji ich obowiązków i odpowiedzialności za nią skoro każda taka operacja grozi upadkiem koalicji oraz zawaleniem całej układanki. Gdy całe województwa, jak Mazowsze, są obiektem takiego układu prowadzi to do nieprawdopodobnych patologii!!!:-(
  2.
 • 2012-07-25 14:56 | el

  Re:Czy księstwo PSL zostanie rozbite?

  Nic z tego nie bedzie. To wyborow za daleko, a przedterminowych nie bedzie. Brak zdolnosci koalicyjnych w opozycji powoduje, ze metoda negatywnej selekcji pozostaje tylko PSL, a przy nowych wyborach PSL prawdopodobnie nie bedzie. Uwazam, ze to raczej strategia walkowania myszy przez niegrzecznego, szelmowskiego kotka. Nie zabije , nie zje, ale pokaze kto tu rzadzi i z lapek nie wypusci. Teraz zadania czy straszenie Pawlaka odejsciem z koalicji nic nie znaczy i z tego powodu Pawlak przestal byc traktowany jak koalicjant a zaczal byc wasalem Tuska.
 • 2012-07-25 15:15 | Zgierski48

  Jako świadomy wyborca serdecznie dziękuję pp. SERAFINOWI, ŚMIETANCE, KOALICJI PO-PSL I WODZOM TYCH PARTII...

  ...za koncertowe wprost obnażenie i demaskację nieszczerych, publicznych popisów, mających świadczyć o ich chłopskim zaangażowania religijnym i przestrzeganiu zasad polskiego katolicyzmu. Wspaniała robota - przekonująca rozumne społeczeństwo o bezowocności wielowiekowych działań Kościoła katolickiego w Polsce. Brawo - sztandarowi katolicy! Dziękujemy-dziękujemy-dziękujemy...
 • 2012-07-25 15:57 | Stary Polak z PRL-u

  Re:Czy księstwo PSL zostanie rozbite?

  Jak powiadają starzy ludowcy: - Lepiej z mądrym zgubić, niż z Serafinem znaleźć.
 • 2012-07-25 17:19 | blue

  Re:Czy księstwo PSL zostanie rozbite?

  Nepotyzm to, oczywiscie, nie tylko PSL. W Polsce nepotyzm jest wciaz czyms zupelnie powszechnym wsrod politykow praktycznie wszystkich opcji. A najgorsze jest to, ze wielu z nich probuje twierdzic, ze to "cos zupelnie mormalnego"... Moze w Polskiej Republice Bananowej?
 • 2012-07-25 22:51 | dekan56

  Re:Czy księstwo PSL zostanie rozbite?

  Może w końcu premier Tusk będzie pierwszym, który utrze nos PSL-owi. Może, popuszczając wodze fantazji, wzorem Kaczyńskiego, skończy byt polityczny PSL, tylko cena trochę duża, jak na istniejącą sytuację gospodarczą. Może to taki plan premiera bo sytuacja gospodarcza trudna, zgody politycznej brak, a pretekst oddania władzy wręcz cudowny. Millerowi też PSL pięknie służył do tłumaczenia dlaczego to czy owo nie przeszło przez sejm, czy w ogóle do sejmu.
 • 2012-07-25 23:07 | białas

  Re:Czy księstwo PSL zostanie rozbite?

  Obserwując to co się dzieje "w terenie", sytuacja podobna do PSL dotyczy również PO. Propozycje zmian do ustawy o służbie cywilnej /jeżeli wejdą w życie/ pogłębią kolesiostwo/nepotyzm. A to to zwyczajna korupcja, którą chce się tłumaczyc/usprawiedliwiac tzw. "łupami politycznymi". Rodzi się pytanie zasadnicze: co ma zrobic pracownik czy osoba ubiegająca się o zatrudnienie politycznie niezaangażowana/bezpartyjna???!!! Co ma zrobic? Wyjechac z Polski, czy życ z zasiłku dla bezrobotnych? Zapisac się do partii /dzisiaj PSL lub PO/? Czy może żebrac koło siedzib tych partii albo biur poselsko-senatorskich albo przy urzędach rządowych lub samorządowych? Kto znajdzie rozwiązanie tego problemu?
 • 2012-07-26 13:53 | boryna

  Re:Czy księstwo PSL zostanie rozbite?

  Nic nie wskazuje na to, aby premier czy PO mieli zamiar cokolwiek w tym księstwie (systemowo) zmieniać. Premier mianuje nowego ministra z psl-u, który będzie rządził setkami spółek i agencji min. rolnictwa tak samo jak ten poprzedni. Może ceną dla Pawlaka będzie jakieś drobne ustępstwo w sprawie Krusu i tyle. Przy okazji dziennikarze powinni się przyjrzeć min. gospodarki i tysiącom obsadzanych przez nie posad. A wystarczyłoby wprowadzić egzaminy językowe; chcesz facet jechać na posadkę do Pekinu albo Ankary, musisz zdać egzamin językowy z dwóch j. obcych. Egzaminatorem powinni być Niemcy albo Anglicy, wtedy psl na egzaminie nic nie pomoże. Ilość posad do obsadzenia przez kolesiów spadnie natychmiast gwałtownie w okolice zera.
 • 2012-07-26 14:16 | barabasz

  Re:Czy księstwo PSL zostanie rozbite?

  Czyli mówiąc krótko naczelnicy PO idą po najmniejszej lini oporu i nie mają najmniejszego zamiaru czegokolwiek zmieniać w systemie a goście typu Pawlak i ta cała masa jego kolesiów, ich dalszych kolesiów, córek, synów, żon i ciotek tych kolesiów nadal będzie grabić i defraudować bezkarnie pieniądze podatnika, czyli nasze. Jeśli premier nie ma odwagi aby to zmienić i pogonić tych nierobów i nieuków, może prezydent nie powinien zatwierdzać nominacji nowego kolesia z psl, dopóki premier Tusk nie przedstawi gwarancji zmian w systemie obsadzania stanowisk rządowych w spolkach zoo i agencjach? Trzeba by się przy okazji przyjrzeć, co robi pan Pawlak w min. gospodarki i kim obsadza te setki spółek zoo i agencji państwowych? Jeśli facet ma promować polski handel i przemysł na placówce w Sztokholmie (ciekawe, kto go z tej promocji rozlicza i jak, skoro te placówki podlegają min. gospodarki w Warszawie) to niech przynajmniej nauczy się najpierw porządnie szwedzkiego, wtedy przynajmniej sama tylko znajomość z Pawlakiem albo innym księciem z psl-u nie wystarczy.
 • 2012-07-26 15:02 | wladimirz

  Ten pan i jego żona (wicedyrektor departamentu w MEN) są z rekomendacji PSL!!!

  I jak przy takich i podobnych kadrach MEN ma działać choć poprawnie!!!???
  http://www.rp.pl/artykul/10,918905-Byly-paser-z-agendy-MEN.html
 • 2012-07-26 15:30 | olo

  Re:Czy księstwo PSL zostanie rozbite?

  Nie rozumiem tej hipokryzji i świętego oburzenia na "NEPOTYZM, PODZIAŁ ŁUPÓW,SKOK NA KASĘ" w wykonaniu naszych wybrańców wyrażane przez dziennikarzy i forumowiczów. U Wielkiego Brata zmiana lokatora Białego Domu jest jednocześnie całkowitą wymianą administracji, od federalnej po kierownika poczty w "Pcimiu Dolnym". Nasi (he,he) politycy obalili komunę za - patrz powyżej, sami zaś osiągnęli mistrzostwo Europy a wnet dogonią Big Brothera w tym zbożnym dziele walki z bezrobociem, dbaniem o dolę rodzin itd. Po tytułach gazet i wpisach na forach można odgadnąć preferencje polityczne piszących. Najśmieszniej wypadają ci, którzy już byli u "waaadzy" i teraz, och, ach, mają za złe POPSLowi i myślą, że przypadkowe społeczeństwo choruje na zaawansowaną sklerozę.
 • 2012-07-26 16:32 | blue

  Re:Czy księstwo PSL zostanie rozbite?

  "U Wielkiego Brata zmiana lokatora Białego Domu jest jednocześnie całkowitą wymianą administracji, od federalnej po kierownika poczty w "Pcimiu Dolnym""

  Przepraszam, ale szanowny(-a) "olo" raczy bzdury pisac. Zmiany w Waszyngtonie? Tak!
  Natomiast nikt nie rusza urzednikow "federalnych" nizszego szczebla. Znam (z widzenia) osoby pracujace na kilku pocztach (w USA) i zareczam, ze od
  kilkunastu lat pracuja na tych samych stanowiskach!
 • 2012-07-26 21:08 | Ceneo

  Re:Czy księstwo PSL zostanie rozbite?

  To nie jest kwestia rozbicia księstwa, zresztą gdyby nawiązywać do historii można by powiedzieć: wasal mojego wasala jest moim wasalem.
  Polskie oligarchie partyjne, polska partiokracja od dawna zatraciła już wszelki rozsądek, umiar i po wielekroć busolę przyzwoitości. Sprzyjają temu niewątpliwie: ordynacja wyborca ze znakomitym mechanizmem korygującym w rękach oligarchii w postaci list partyjnych oraz zasady finansowania partii politycznych.
  Nie od dziś wiadomo, że wspieranie swoich i zatrudnianie swoich, skutkuje pozytywnie dla partii "dobrowolnym" opodatkowaniem beneficjentów, w formie darowizn na rzecz rekomendujących partii.
  W tej sprawie cała polska klasa apolityczna winna spojrzeć w lustro. W tym kontekście tytuł artykułu jest swoistym nadużyciem, bo jak napisać o nepotyźmie i prywacie w P.O: Czy cesarstwo, a może monarchia absolutna Partii Omnipotencji zostanie rozbita?
  Szerzej na ten temat: Tylko resocjalizacja, czy jeszcze profilaktyka - czyli jak naprawić polityków? Zapraszam do lektury