Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Recenzja filmu: "Prometeusz", reż. Ridley Scott

(6)
Przygnębiający, dekadencki spektakl nie odbiega stylistycznie od „Obcego – Ósmego pasażera Nostromo”.
  • 2012-07-31 11:52 | grzegi25

No proszę...

Jak niebezpieczne są recenzje w "Polityce".

Ktoś może przeczytać recenzję "Prometeusza", zobaczyć 4 na 6 czerwonych kropeczek i pomyśleć, że ma do czynienia z kulturą wyższą, a nie z pretensjonalnym gniotem, pozbawionym wewnętrznej logiki i pełnym wątków urwanych w pół słowa.
  • 2012-08-02 10:59 | jotesz

Zgadzam się

z autorem recenzji! Solidne kino stworzone przez mistrza! Może nie kamień milowy w historii kina, ale mocną czwórkę dałbym. Szóstkę rezerwuję dla "Blade Runnera"...
  • 2012-08-03 13:24 | zorro

Re:Recenzja filmu:

Film ma niezle efekty - i to jeden plus. Biologia i fizyka zostaly potraktowane bardzo zle - jest tam troche za duzo bezsensow jak na film o takim budzecie.
    Jezeli chodzi o fabule to jest to odcinek pilotazowy serialu. Faktycznie wiekszosc watkow jest urwana w polowie a film daje mozliwosc dalszego rozwoju akcji w dowolnym kierunku. Tak wiec spodziwajmy sie Prometeusza 2, 3 i 4 (jako ze ten zarobil to kontunuacja jest prawie pewna).
  • 2012-08-09 11:52 | iwanniegrozny

rezenzja jest tak naciągana

że albo z Recenzującym oglądaliśmy dwa rożne filmy, albo została zrobiona "pod" dystrybutora. Mistrzem w tym filmie był najwyżej autor zdjęć, autor scenariusz dał plamę, a reżyser "zawisł" gdzieś pośrodku... Zaczynam się utwierdzać w przekonaniu, że duży budżet (a co za tym idzie - analiza zysków i strat, co z kolei powoduje potrzebę dostosowywania się pod najbardziej masową publiczkę - tj. nastolatków) tylko przeszkadza tworzeniu kina ambitnego...
  • 2012-08-11 11:17 | Maciek

Dokładnie mam takie samo wrażenie. Jestem maniakiem filmów SF, uwielbiam Obcego (pierwszą część widziałem jako chłopiec, do teraz to pamiętam), podziwiam Ridleya Scotta, natomiast ten film jest niewypałem - ani tutaj głębi, ani rozrywki - kilka razy o mało nie zasnąłem. I gdzie te efekty wizualne? Porównajmy np. z Gladiatorem, zrobionym wiele lat temu za mniejsze pieniądze - przepiękne zdjęcia, muzyka, której słucham do dziś, wzruszenia, akcja. A Prometheus? O czym jest ten film, jakich tam mamy bohaterów? Scenariusz ma taki, jak gnioty kategorii B. Rozumiem, można napisać "mnie się podobało". Nie dyskutuję. Ale recenzent powinien być obiektywny, oddawać odczucia nie osobiste, ale większości widzów. A widzowie ziewali... Przypomina mi się recenzja pana Szczerby z Wyborczej, kiedy opisał Matrix 1 jako kolejny taki sobie film akcji i dał mu bodajże 4 gwiazdki na 6. Film okazał się jednym z najważniejszych obrazów SF w historii (lepiej nie widzieć pozostałych część, bo psują to wrażenie, podobnie jak lepiej nie oglądać Obcych poza Aliens) i prawie każdy wychodząc z kina czuł to, tylko nie specjalista. Tutaj widzę sytuację odwrotną - oglądający widzą, że Prometheus to chłam, a Pan Recenzent nie.
  • 2012-08-15 23:23 | Agnieszka

zgadzam się! Tak mi przykro, bo czekałam na ten film, choć Scottowi już nie ufam...Niedobry film, papierowi bohaterowie, nawet Cameron w swoich Aliens pokazał klasę! Zdjęcia Wolskiego dobre, Rapace nijaka (ale kto dorówna Ellen Ripley??)Android niezły, choć niepilnowany. Procedur nikt nie przestrzega - co to za załoga, do diabła?