Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dreskod, czyli co przystoi mężczyźnie

(20)
Napadł mnie popularny portal. Bez ogródek i na pierwszej stronie. Brutalnie i niesłusznie. Za co? Za spodnie. Konkretnie za krótkie spodnie. Sprawa jest poważna.
  • 2012-08-08 07:51 | kalder

Racja!

Popieram!
  • 2012-08-08 10:27 | zet

Re:Dreskod, czyli co przystoi mężczyźnie

"Popularny portal", a co to takiego?
    Czy w nim pracują kompetentni ludzie, czy też tacy, którym się tylko tak wydaje?
    Krótkie spodnie nosili mężczyźni od wieków, noszą i nosić będą. Bez względu na opinie wypisywane w "popularnych portalach".Rzecz tylko w tym, aby ci mężczyźni wiedzieli, w jakich sytuacjach ich noszenie jest niewskazane.Podobnie się sprawy mają z noszeniem krawata do koszuli z krótkim rękawem i skarpetek podczas chodzenia w sandałach.
  • 2012-08-08 12:59 | borat

Prawdziwy Polak, często z rozrośniętym karkiem, z wygoloną główka nosi tylko dresy - toż to DRESkod, czyż nie?

A swoja droga to "Polityka" powoli zbliża się poziomem do brukowców Murdocha, a on w Australii zawsze nosi bermudy. Ciao!
  • 2012-08-16 10:09 | Lindberg

" I wykończymy wszystkich obrzydliwców"

W krawacie wyglądam źle, w garniturze jeszcze gorzej. Chwała Panu że możemy nosić trampki, sandały, łączyć ekscentrycznie marynarki, krótkie spodenki i dredy, jak ktoś ma materiał. Możemy wbijać sobie kolczyki gdzie chcemy i przyozdabiać łysiny tatuażami. To jest nasza wolność. Na lotnisku w Londynie przybyszy witał zakolczykowany młodzieniec, witaj w wolnym świecie!
    Uroda to rzecz względna, o ile ciekawsza jest nietypowa twarz, od nudnie symetrycznej głowy nudnego męża lalki barbie. Vincent Gallo brał udział w kampanii reklamowej wyrobów Calvina Kleina. Tyrol Lannister czyli Peter Dinklagejest najciekawszą postacią gry o Tron. Cywilizacja klonów Barbie Kena aż prosiłaby się o jakąś rewolucję. Ładnym jest łatwiej, tyle że my też mamy swoje ikony, i w walce na wizerunki wygrywamy. Nasi faworyci są o wiele ciekawsi. Być może nie dostaniemy kilku posad, i nie przejdziemy się po wybiegu. Musimy być mądrzejsi, i sprytniejsi. Czasami czujemy się podle gdy nie dostaniemy pracy nie mieszcząc się w kanonach estetycznych przyszłego pracodawcy. Tyle że czy to miejsce faktycznie było tego warte?.
  • 2012-08-25 10:48 | le_mon

Słusznie prawi, polać mu ;)
  • 2012-08-25 11:18 | starszy_men

Napiszę tak. Mam swoje lata. Od lat chodzę w damskich rajstopach zimą i jesienią. W damskich bo są tańsze od męskich. Moja zona kupuje mi rajstopy lub kupuję sobie sam. Pod moimi słowami spodziewam się wściekłego ataku wszelkiej maści "normalnych" dodam,że nie jestem żadnym gejem czy z innymi upodobaniami.
    Mam żonę i dzieci. Ciekawi mnie ile razy zostanę wyzwany od....
  • 2012-08-25 11:22 | Axolotl

Teza, że kobiety mają lepiej zupełnie nieprawdziwa. U kobiet zastrzeżenia dotyczą nie tylko ubioru, ale również, przede wszystkim może, wielkości i kształtu ciała, co jest ohydniejsze niż czepianie się o długość nogawek.

Poza tym, jeśli chodzi o spódniczkę Radwańskiej - sponsorzy zwykle wymuszają seksualizację wyglądu kobiet sportowców. Proszę porównać strój siatkarzy i siatkarek. Nie robią przecież tego same, bo im się tak podoba.
  • 2012-08-25 11:36 | zly

Watpie,ze ktos cie bedzie wyzywal,w koncu to tylko wylacznie Twoja sprawa w co sie ubierasz.Intryguje mnie jednak,czy Ci nie zimno?Te rajstopy sa przeciez cieniutkie..
  • 2012-08-25 12:51 | toefl

Taak, trzeba wiedzieć jak się ubrać i nie każdy strój przystoi w danym miejscu.
    Denerwują mnie ludzie , którzy w szortach wchodzą do kościoła .
    Ba !! A tacy nawet trafiają się i na Jasnej Górze .
  • 2012-08-25 15:09 | thab

Bo bóg się wkurza jak widzi włochate nogi!
  • 2012-08-25 16:27 | Dorota

Postać grana przez Petera Dinklage nazywa się Tyrion Lannister, a nie "Tyrol".
  • 2012-08-25 18:56 | ewa filipowicz

Racja, popieram z całego serca!!! Studiuje w UK na wydziale farmacji i tez o to walczę na każdych praktykach!
  • 2012-08-26 13:56 | modliszka

Zachciało mi się jeść ,wchodzę do fajnego baru,czyściutko,pachnie dobrym jedzeniem a tu przede mną siedzi mutant-krótkie spodnie no dobrze ale niech bedą czyste,rozerwane w kroku ,koszula rozchlestana,drapie się ,,to,, po piersi kudłatej a nogi to krzaki .Ziewnęło to a w buzi czarno..Panowie dbajcie o siebie.Tak mi obrzydzono posiłek że gdyby tak było co dzień to nie potrzeba diety odchudzającej.
  • 2012-08-26 16:12 | pani w papilotach

Ditto!
  • 2012-08-26 22:34 | hektorpsyke

Zachciało mi się skorzystać ze środka komunikacji publicznej. W miarę czysto jak na polski pociąg, a tu wchodzi pani konduktor. No dobrze, mundurek... koszula biała nawet znośnie czysta, ale pod pachami plamy z potu, spódnica za kolanko i rajstopy przez oczka których wyłażą kilkucentymetrowe włochy. Schyla głowę z zatłuszczonymi włosami przy tym porażając odorem z ust. Panie dbajcie o siebie. Tak mi to obrzydziło podróż, że od tamtego czasu podróżuję jedynie własnym autem.
  • 2012-08-27 13:21 | aniga

Panie Jacku, nie do końca ma Pan rację z tym, że kobietom wolno wszystko. Nam ohydne nieogolone nogi nie przystoją. Ani za krótkie spódniczki.
  • 2012-08-30 00:50 | anne

"Dreskod"...?!

Po co Polakom jezyk polski??? Przerzuccie sie na jezyk angielski i bedzie z glowy!
  • 2012-09-05 15:01 | cloudsss

Zluzowanie?

Autor artykułu W MOIM UZNANIU przerysował temat.
    Wolność ekspresji na polu mody nie tyczy się Panów, którzy muszą popindalać w ciężkim, kutym i skórzanym obuwiu w upał, odziani po samą szyję w szczelnie okrywający strój, inaczej spotyka ich lincz, brutalny i niesłuszny. Role się odwróciły, to oni teraz mają przywdziać kwefy. Panie za to chodzą rozgogolone i rubaszne w śladowych ilościach ubioru (często brzydko się prezentując), ale napastliwie odbierają prawo do tego mężczyznom, bo swoje feministyczne zapędy przeniosły na płaszczyznę modową. Być może, być może.
    Nie wiem ile w tym feminizmu, bo skąd w kobiecej modzie skłonność do eksponowania za wszelką cenę wdzięków, nawet jeśli te lekko przywiędły? Czemu ta płeć jest tak zafiksowana na punkcie atrakcyjności i seksowności? Czy to nie przypadkiem siedzące gdzieś w nas podejście, że kobieta ma leżeć i pachnieć- reszta to szczegóły, nie leży u podstaw takiego zachowania kobiet? Autorem takiego podejścia są mężczyźni, przez długi czas kobieta miała się jedynie prezentować. Myślę, że wiele takich anachronizmów w kwestii kobiecości jeszcze długo będzie obecnych w naszej mentalności. Poza tym, panuje taki kult młodości, że kobiety coraz szybciej wypadają z obiegu, nie dziwi mnie rozpaczliwa walka o to by jeszcze przez chwilę się podobać. Wiadomo, że wiele z tych podejść jest nieudanych lub śmiesznych, ale ze wszystkim w życiu tak jest.
    Cała ta teza (dla mnie nieco wydumana, bo nie udało mi się z nią zetknąć ani razu w realu) przeczy założeniu, że istnieje jakiś dreskodowy czwórpodział. To są w końcu jacyś zluzowani czy nie? Czy wśród tych zluzowanych istnieją tylko uciśnieni mężczyźni, którzy o zluzowaniu marzą, ale nowa różnica genderowa nie pozwala im na swobodę w doborze stroju?
    Gdzie wypośrodkowane opinie? Gdzie pogląd, że dość mało ludzi obchodzi cudzy strój, o ile nie jest on w jakiś rażący sposób nie do przyjęcia- brudny, nieświeży, ekshibicjonistyczny? Takie skrajności to są zresztą marginalne przypadki, tu już nie ma co tworzyć podziałów na panów i panie, niezależnie od płci to nie jest godne pochwały.
    Autor zaczyna artykuł od przytoczenia gniewnej wypowiedzi anonimowej pani, która autora zaatakowała. Myślę, że łatwo jest na bazie dziwnej, agresywnej i przesadnej wypowiedzi zbudować własną, a nawet można napisać cały artykuł w defensywnym tonie. Tylko czy wszyscy tak się kwestią cudzego stroju ekscytują? Powątpiewam.

Ech, mam nadzieję, że nikogo moją wypowiedzią nie rozsierdzę, jakimś skrótem myślowym. Chodziło mi tylko o "zluzowanie" w tym temacie.

Pozdrawiam
  • 2012-09-14 13:52 | olgacecylia

Bo Bóg stworzył nogi bezwłose i o kształcie idealnym, co zostało uwiecznione przez Michała Anioła na freskach Kaplicy Sykstyńskiej. Jacy wy nieświatowi jesteście ;-)
    --
    Podpisano: ekskribicjonistka!
    http://ich4pory.blogspot.com
  • 2012-09-14 13:54 | olgacecylia

To prawda. Wielkość i kształt ciała oraz poziom jego zadbania są takim samym tematem dla portali plotkarskich jak krótkie spodnie u mężczyzn. A nawet chyba i bardziej popularnym.

Wystarczy sobie spojrzeć: X założyła za mały stanik! Z ma ohydne stopy! A Ż ma brzydkie kolana i krzywe nogi! Y nie ogoliła pach! No i nieśmiertelne: jak ona przytyła! (ze zgrozą) / jak ona schudła! (z mieszaniną podziwu i zazdrości).
    --
    Podpisano: ekskribicjonistka!
    http://ich4pory.blogspot.com