Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej

(19)
2012-08-16 10:32 | Mateusz1965
Witam,
zastanawiam się nad zmianą sprzedawcy energii elektrycznej. Znalazłem w internecie informacje o tym na stronie URE maszwybor.ure.gov.pl. Przez Internet można to zrobić chyba tylko na stronie www.optimalenergy.pl gdzie są zestawienia sprzedawców i wybieram najlepsze dla mnie, czy ktoś korzystał z tego portalu i może napisać coś o tym? Korzystając z kalkulatora na tej stronie wyszło, że mogę w ciągu roku zaoszczędzić ok 300 zł
  • 2012-08-20 11:33 | michaljans

Re:Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej

Witam,
    ja zmieniłem sprzedawcę na taryfę C12a i jestem bardzo zadowolony, mam niższe stawki za kWh. Wykorzystałem ten kalkulator o którym pisze Mateusz1965 ze strony OptimalEnergy i tam też umowę zamówiłem, poszło sprawnie, bezpłatnie i od nowego okresu rozliczeniowego miałem już nowego sprzedawcę.
    Moje wnioski półroczne są takie, że oszczędności są takie jak piszą na różnego rodzaju forach czy na stronie URE, a narzędzie na Optimal Energy jest bardzo dobre i proste w obsłudze.
    Co do taryfy G, to różnice są mniejsze bo ceny jeszcze nie uwolnione, ale kolego zmienił G i też płaci o o OK 20 zł miesięcznie mniej, więc w tym tygodniu jeśli będzie lepsze oferta to też się zdecyduję.
    pozdrawiam
  • 2013-03-04 14:30 | Dragonit

ja zmienilem swojego dostawce na energie dla firm juz okolo pol roku temu i rachunki sa nizsze. Jesli chcesz zmienic dostawce w swojej formie to zdecydowanie polecam tego dostawce.
  • 2013-03-06 11:58 | Misztal34

A ja natomiast uwazam, że Energia dla firm to firma krzak i praktycznie nikt jej nie zna. Skąd o niej w ogóle wiedziałeś? Czytałes wcześniej cokolwiek na jej temat? Bo ja po przerwertowaniu internetu to nie ufam zdecydowanie tej firmie.
  • 2013-03-06 13:27 | Dragonit

Czytalem i nie mialem do niej zaufania, ale spodobala mi sie ich oferta wiec postanowilem zaryzykowac. Najwyzej bym rozwiazal umowe. Poza tym bardzo podobala mi sie opcja gwarancji takiej samej ceny przez caly okres trwania umowy. I jakos ja nie podzielam tych uwag co mieli do niej inni forumowicze ;P
  • 2013-04-19 13:02 | a_ga_tka

Ja też my myślę nad zmianą sprzedawcy. Znalazłam taką ofertę, jak dla mnie całkiem atrakcyjna http://www.mergeto.pl/merged-auction/9768285/tania-energia-dla-domu-taryfa-g-tylko-02675-zl-kwh, ale niestety musi się zebrać min 50 osób, żeby to doszło do skutku. A ktoś się orientuje czy ta cena jest względnie niska, czy może są firmy oferujące mniej?
  • 2013-11-18 20:28 | tomas33

Bardzo dobrze, że wpadłeś na ten pomysł bo nie ukrywam, też dowiedziałem się o tym przypadkowo poprzez buszowanie w internecie. Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej można powiedzieć jest teraz banalnie proste bo firmy biją się o klientów. Potworzyło się sporo niedużych firm, które konkurują z tym największymi sprzedawcami i z tego co widzę to kampania promocyjna zdaje egzamin bo gdzieś czytałem, że już prawie 200tys. klientów zmieniło obecnego sprzedawcę. Ja szukałem na ten temat sporo bo firma, którą posiadam ma spore zapotrzebowanie na energię. Ostatecznie najlepszą ofertę zakupu energii elektrycznej otrzymałem o tej firmy:

Warto pamiętać aby dokładnie sprawdzić umowę bo jest sporo firm ,które liczą na naiwność ludzi i później otrzymują dwie faktury za energii - jedną od starego dostawcy a drugą od nowego sprzedawcy energii.
  • 2013-11-18 20:29 | tomas33

Widzę, że link nie zdziałał ;/ Więc wrzucam ponownie:
  • 2013-11-18 20:30 | tomas33

www.pro-energia.net
  • 2014-08-12 15:18 | zojka

A czy oni też dają klika lat gwarantowanej ceny tak jak daje Novum?
  • 2014-09-08 18:26 | lekts

Ja skorzystałem z oferty Novum, bo prowadzili system sprzedaży pakietowej. Miałem problem z ustaleniem sobie pakietu, bo dopiero poszedłem "na swoje", ale na podstawie moich rachunków pomogli mi ustalić miesięczne zużycie prądu i ułatwili mi wybór pakietu. No i ucieszyło mnie, że przy każdym pakiecie oferują 36 miesięcy gwarancji ceny
  • 2014-11-29 19:52 | Adrek

Faktycznie oszczędności jakie możemy uzyskać dają do myślenia. Warto jednak samemu zorientować się w dostępnych taryfach i delikatnie zmienić swoje przyzwyczajenia, tak by zużywać najwięcej prądu wtedy, kiedy jest on dla nas najtańszy. Najlepiej jednak skupić się na jak najniższej cenie. Tu pomocne mogą być grupowe zakupy prądu organizowane online. Nie wychodząc z domu możemy dołączyć do grupy zakupowej i brać udział w licytacji z udziałem sprzedawców. Im większy wolumen w licytacji tym większe szanse na korzystną cenę. W sieci dostępna jest platforma online pod nazwą Ogarniamprad.
  • 2015-01-03 15:35 | izolacjedladomu

Chodź temat ma już sporo czasu to temat zmiany sprzedawcy energii elektrycznej jest ciągle aktualny. Teraz jeszcze wchodzi sprawa białych certyfikatów, które są również bardzo ważne a nikt tym się nie interesuje. W Polsce z tej branży można sprawdzić firmę AXPO, która wchodzi na nasz rynek. Zainteresujcie się białym certyfikatami energetycznymi. Oto link:
  • 2015-01-09 20:26 | izolacjedladomu

izolacjedladomu, to jest ich strona?
  • 2015-01-09 20:26 | izolacjedladomu

http://www.axpo.com/axpo/pl/pl/home-axpo-polska.html
  • 2015-03-26 21:08 | Martynqa12345

Nom jeśli ktoś nie jest zadowolony to jasne, że warto zmienić. Dla mnie licza się [url=http://www.gkpge.pl/oferta/dla-domu/krajowa/oferta-z-gwarancja-pge]ceny prądu[/url] a także podejście firmy do klienta. W obecnych czasach nie jest tak łatwo znaleźć to co się chcę ale jednak po długich szukania coś się zawsze znajdzie. Dla mnie przy energii liczy się przede wszystkim kwota, potem stosunek do klienta :)
  • 2015-08-12 12:53 | Tomek Energetyczny

Warto zastanowić się nad zmianą sprzedawcy, gdyż to wiąże się z realnymi oszczędnościami. Jeżeli chodzi o porównywarkę Optimal Energy, to możecie o niej poczytać więcej tutaj. Porównywarki prądu są bardzo przydatne, ale nie wiem czy akurat z niej bym skorzystał przy wybieraniu sprzedawcy prądu.
  • 2016-07-28 21:22 | Joshua77

Ja polecam Axpo. Od prawie roku mam z nimi umowe i nie mam zadnych powodow do narzekania. rachunki za prad i gaz mam zdecydowanie nizsze. w latwy sposob mozna zaoszczedzic, wiec zdecydowanie polecam. po co placic wiecej u konkurencji:)
  • 2016-12-27 16:05 | Jan Zybert

Z Axpo zaoszczędziłem już sporo pieniędzy. Bardzo podoba mi się ich podejście do klienta i jakość obsługi. Już od początku - wyjaśnili mi proces zmiany dostawcy energii elektrycznej krok po kroki i okazało się, że to bardzo proste :) Rachunki są niższe aż do kilkunastu procent, zatem zdecydowanie mogę polecić tego dostawcę prądu.