Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

MÓJ APEL do wszystkich MYŚLĄCYCH !!!!!!!!!!

(9)
2012-08-17 20:19 | kaminiak33
MÓJ APEL do wszystkich MYŚLĄCYCH

Forum Polityczne e-Polityka.pl Strona Główna
http://forum.e-polityka.pl/topics6/demokracja-rzady-ludu-vt4571.htm

DEMOKRACJA - Rządy Ludu
Ustrój polityczny w którym źródło władzy stanowi wola większości obywateli
Co z tego mamy?
Odpowiem wam cytatem z serialu "Świat według Kiepskich"
"gówno"

Tylko z pieniędzy które odprowadzamy do ZUS-u odchodząc na emeryturę inwestując te pieniądze przez 45 lat mielibyśmy ponad 3mln zł więc ten 1mln (bez inwestycji) o którym mówię to nie żaden wymysł. To wiadomość którą podały wydarzenia 13 czerwca o 15:50. Poczułem się jakby odrosły mi nogi. Może znajdzie się ktoś kto przeczyta uważnie to co napisałem , tytuł tematu

"DEMOKRACJA - Rządy Ludu"

O emeryturach piszę tu

http://forum.e-polityka.pl/topics1/propozycja-sprawiedliwego-systemu-emerytalnego-vt4386.htm

" Propozycja sprawiedliwego systemu emerytalnego."

Jeśli to WAS zainteresuje możemy o tym rozmawiać
  • 2012-08-18 11:59 | kaminiak33

Re:MÓJ APEL do wszystkich MYŚLĄCYCH !!!!!!!!!!

OPROCENTOWANIE POŻYCZEK: Dla posła - 3%, dla ciebie - 20%

Cytat:
    O takiej pożyczce zwykły Polak może tylko pomarzyć. Ba, ostatnio otrzymanie z banku pieniędzy graniczy wręcz z cudem. Wszystko przez kryzys finansowy. Ale politycy słysząc to hasło, śmieją się do rozpuku. Bo im Sejm udzieli pożyczki, praktycznie w każdej chwili. Wystarczy tylko wniosek z uzasadnieniem. Poseł dostanie pieniądze na budowę, kupno domu lub mieszkania, wykupienie go od spółdzielni, uzupełnienie wkładu mieszkaniowego lub remont.

Moja determinacja , żeby to zmienić, jest tak WIELKA jak nasze DŁUGI.
    Zostawmy naszym dzieciom nie tylko wolność i długi, zostawmy im normalność.
    http://www.forum.polityka...opic.php?t=5249
    Propozycja sprawiedliwego systemu emerytalnego.
  • 2012-08-18 14:49 | kaminiak33

Witam "kajdaniarze"

TRZY MILIONY POZA INWESTOWANIU Z SAMYCH SKŁADEK DO ZUS-U PO 45 LATACH TO NIE JEST MÓJ WYMYSŁ

jeśli nie trafia to do was i wam to jest nie potrzebne to zróbcie to dla swoich dzieci i wnuków , długi będą płacić oni. Inaczej pomyśle , że Polacy to "barany" i te "pęta" im się należą . To czas w którym można to zrobić i dlatego tak ważne jest to by o tym wiedzieli wszyscy. Zbliżają się wybory i nim pójdziecie głosować na kogokolwiek zadajcie mu pytania ( młodzi i starsi nie słuchajcie tylko tego co oni do was mówią )

1. Dlaczego Polacy nie mogą sami oszczędzać na swoją emeryturę?

2. Dlaczego nie mogą sami o tym decydować ?

3. Dlaczego nie można tego zmienić (zmienić wszystko co nam przeszkadza)

Zabolało. Ja się tak czuję od kilki miesięcy. Może powinienem to napisać krwią wtedy ktoś by się nad tym zastanowił. To co napisałem o "kajdaniarzach" nie miało was obrazić, jeśli obraziło to wasz problem. To miało dotknąć , nie będę za to przepraszał też należę do tych "spętanych" ludzi. Jest jedna różnica ja to wiem i mi to przeszkadza , a wy nie robicie z tym nic. Po za tym ja nie kandyduję nigdzie i nie zamierzam. Jest mi obojętne co sobie o mnie myślicie. Nie jest mi obojętne życie młodych ludzi i zrobię wszystko żeby ich przekonać do tych zmian , czy mi w tym pomożecie czy też nie. Wspólnie było by szybciej , a czas jest tu istotny , jeśli będę robił to sam bez pomocy rodziny (nie mówię o dzieciach ) to kij im w szprychy , przeżyję to. Dopóki będę widział wejścia na to forum będę o tym chciał rozmawiać warto chociażby dlatego żeby moje dzieci i wasze też mając 50 lat wiedziały , że była taka możliwość a oni z niej nie skorzystali. Będą mieć pretensję i do was bo to od was głównie zalezą te zmiany.
    3mln po 45 latach (to nie ja to obliczyłem). Nie będę wam wyliczał kwoty miesięcznej wyliczcie to sami , ale gwarantuje to wam , że większość z nas nigdy nie zobaczy takich pieniędzy , które mogły by mieć nasze dzieci przechodząc na emeryturę. Tylko przez brak waszego zainteresowania będą mogły to "zobaczyć" jedynie na papierze. Żeby wiedziało o tym wszystkim jak najwięcej ludzi (bo inaczej się to nie uda) można wykorzystać to forum nie trzeba by było tłumaczyć wszystkiego każdemu z osobna. I tu prośba do młodych ludzi wiem że nie można was do niczego zmusić i nie będę tego robił to może przynieść tylko odwrotny skutek. Tyko wy nikt inny możecie zrobić to bardzo szybko. Obsługa komputera to dla was"pikuś" i żeby o tym wiedziały miliony , dla was to żaden problem. Macie znajomych , Ci znajomi swoich znajomych , wszyscy mają rodziców itd. Potraficie się "skrzyknąć" przez internet w dużo bardziej błahych sprawach , nawet dla żartów , też byłem młody i robiłem dużo głupsze rzeczy) to zróbcie to i w tym przypadku , udowodnijcie starszemu pokoleniu , że można to zrobić , to w waszym interesie , zastanówcie się nad tym. Wasze życie nie musi wyglądać tak jak życie waszych rodziców (praca , praca , praca i kombinowanie by przeżyć do pierwszego) , ale to zależy od was. Rodzice mogą wam w tym pomóc bo zrobią wszystko co jest dobre dla was. Jeśli jest w naszym kraju demokracja a nie tylko coś co ją przypomina to naprawdę można to zrobić nie wierzcie do końca polityką , bo oni mają nas w dupie. Może brzmi to ordynarnie ale tak jest inaczej już dawno doprowadzili by do normalności , przeprowadzili by reformy , które pomogły by wszystkim

POWINNIŚMY WYBIERAĆ LUDZI MĄDRYCH NIE MĄDRZĄCYCH SIĘ WIĘC DLACZEGO TAK NIE JEST?.

Oglądacie TV czytacie gazety itp. , widzicie co dzieje się w Grecji , a oni mają dług większy od naszego tylko o ok. 50% nasz rośnie . Do tej sytuacji doprowadzili politycy rozdając pieniądze na prawo i lewo. To samo robią ludzie wybierani przez was powód walka o poparcie. Reformy nie powinny polegać na podwyżkach podatków tylko na likwidacji wszystkiego co nie potrzebne , na wprowadzeniu zmian które dadzą nam ogromne oszczędności i ułatwią nam życie. To nie kosztuje nic i nikt na tym nie może zarobić. Prawo nie powinno w tym przeszkadzać.
    Nie mogę tego pojąć , że nie chcecie tego zrozumieć czy czekacie na to żeby doszło do tego co dzieje się w krajach na północy Afryki. To prawda , że nie wybieramy "tyranów" , ale Ci wybrani ludzie nie robią nic takiego żeby się coś zmieniło. Zadowoleni mogą być tylko Ci c mają kasę też przeszkadza im dużo rzeczy (przedsiębiorcy , którzy naprawdę mają pieniądze nie takie jak my itp.). Ci ludzie "podpisali by się" pod wszystkimi zmianami o których mówię. Może płacicie abonament i w waszych telewizorach są tylko dobre wiadomości, i dlatego nic o tym nie wiecie. Zakładając rodzinę nie decydujecie sami , a wszytko robicie wspólnie. Nie możecie narzucić swojej woli więc dlaczego nie może tak być w naszym kraju. Trzeba się dogadać , a nie kłócić jak robią to partie, inaczej życie w rodzinie nie miało by sensu. Dlatego w Polsce o sprawach dotyczących wszystkich (nie o pierdołach) powinni decydować wszyscy a nie tylko Ci wybrani , to jest demokracja. I do tego celu służy referendum ,którego jak ognia unikają rządzący z wszystkich opcji. "Nie zjadłem" wszystkich rozumów, ale to nie znaczy , że nie mam nic do powiedzenia. Wiem że jestem w "gorącej wodzie kompany" i chciałbym to wszystko zrobić już , zaraz. Tylko jeśli wpadlibyśmy do wrzątku to nie czekamy aż woda wystygnie tylko wyskakujemy. Tak jest w tej sytuacji , nie czekajmy , że jakoś to będzie że woda kiedyś ostygnie nie wyobrażacie sobie co czuję jak to przeszkadza. Nie wiem jak wam mam to tłumaczyć, przecież nie mówię wam że już macie decydować żeby o czymś zdecydować muszą wiedzieć o tym miliony i wtedy będzie czas na decyzję. Sami możecie tylko o tym myśleć nie zdecydujecie nic więcej , nie zmienicie tego. Jeśli decyzja zależała by od kilku osób to było by tak jak jest teraz, o wszystkim decyduje 462 posłów , a my musimy się z tym zgodzić. Nic dziwnego , że moje dzieci nie chcą mi tego wszystkiego co napisałem "wrzucić "na to forum , trwa to tak długo. Przecież to takie proste poinformować jak najwięcej ludzi o tym forum nie trzeba niczego tłumaczyć i przekonywać do niczego, robić to do czasu aż na "liczniku" ( liczba wejść pojawi się siedem zer). Teraz czyta to "kilka osób. Tylko tyle i aż tyle. To wystarczy żeby posłowie musieli się z tym liczyć nie musicie wychodzić na ulice żeby się o tym przekonać. Pięknie by było dożyć i zobaczyć te zmiany. Proszę pomóżcie mi to zmienić . Jak byście uwierzyli w to tak jak ja nie było by to takie trudne.
    "Co mi po tych 3 milionach kiedy będę miał te pieniądze jako 65 letni człowiek" to usłyszałem od swojego który ma 20 lat. Tak pewnie myśli każdy młody człowiek. Takie właśnie wątpliwości powinny się ukazywać na tym forum , wtedy tłumacząc to synowi czy komukolwiek innemu mogło by o tym przeczytać dużo osób i nie trzeba by było tłumaczyć każdemu z osobna . Żeby mieć łatwiejszy start w życie , które zaczynają młodzi ludzie do tego mają służyć "kasy". To jedyna (oprócz pomocy rodziców) możliwość startu w nowe życie. Nie powodowałoby to zadłużania się młodych na całe życie. Nie zależnie od umowy o pracę którą podpisują z firmami w których będą pracować , mogą skorzystać z pożyczki z (tych kas) na warunkach o których pisałem jak by do tego doszło uproszczenie prawa i inne zmiany to byłby raj. W banku na dzisiaj to jest nie możliwe przez warunki które trzeba spełnić ( 4tyś. miesięczna pensja , czas spłacania kredytu wydłuża się do 40lat pożyczka którą otrzymamy to 200tyś. złotych ). Ile musimy oddać po 40 latach to inna sprawa. Tak jak napisałem wcześniej "nie chcę żeby im coś dano tylko żeby stworzono im warunki w których mogliby spełnić swoje marzenia". Co do 3 milionów lepiej mieć taką kasę a nawet mniejszą w 65 roku życia niż mieć tyle ile dostaniemy z ZUS-u pracując całe życie. To nie musi trwać tyle czasu też o tym pisałem. 45 lat minie jak chwila wiedzą to ludzie w moim wieku i starsi , ale żeby tak było trzeba zrobić wszystko i doprowadzić do zmian inaczej możemy o tym mówić nic więcej. Nie będę więcej o tym mówił bo to tak jak bym rozmawiał ze ścianą głową muru nie przebiję . Prześpijcie się z tym i zdecydujcie czy chcecie z tym coś zrobić , Jeśli musicie (żeby to zrozumieć ) To przeczytajcie to kilka razy. Pomyślcie to ma sens.

To nasze życie, nasze zasady i wybór powinien należeć do nas.
    Jeśli to zrozumiecie i zmienicie to będzie się wam żyło jak w raju. To naprawdę zależy tylko od was.
    Żadna konstytucja, żadne prawo nie może wam tego zabronić. Ludzie to napisali i ludzie mogą to zmienić.
  • 2012-08-19 15:17 | kaminiak33

Cytat:
    Przyjazny dla ludzi system bankowo emerytalny (kasy) , wtedy nie byłoby mowy klękania przed bankami jak mówi Tusk ale on to tylko mówi ,nie robi z tym nic i nic nie zrobi ,wepchnął nas (państwo) w ich objęcia i będzie to robił dalej zresztą nie tylko on.

korzyści z takiego systemu który proponuje !!!!!!!!!

a) możemy odejść na emeryturę kiedy chcemy

b) na emeryturze mamy naprawdę pieniądze , a nie to co w tej chwili teraźniejsi emeryci

c) zebrane przez nas środki mogą odziedziczyć np nasze dzieci

d) znaczne ograniczenie "szarej strefy" (to około 200 mld zł, ponad połowa naszego budżetu ) , co za tym idzie większe wpływy do budżetu , wtedy nie musieli byśmy się tak zadłużać

e) kasa zostaje w naszych kieszeniach a nie w bankach możemy ją wydać na co chcemy

Pomaże trochę a wy osądźcie czy to aż tak wygórowane i nie realne marzenia.

Marzenia SZAJBUSA

http://forum.e-polityka.pl/topics1/marzenia-szajbusa-vt4580.htm

Jeden prosty zapis w konstytucji.

NIE WOLNO WYDAWAĆ WIĘCEJ NIŻ WYNOSZĄ WPŁYWY DO BUDŻETU.

Taki zapis wyeliminowałby wszystkie durne wydatki (liczono by każdą złotówkę kilka razy zanim by ją wydano) . Takie podejście wyprostowałoby wszystko w naszym kraju. Do tego jeszcze wprowadzić normalność.
    znaczne ograniczenie "szarej strefy" , co za tym idzie większe wpływy do budżetu
    Zadłużamy się na potęgę , a przecież SZARA STREFA to 200 mld zł (na tyle oceniają eksperci)
    Jak dobrać się do tej kasy , uprościć i obniżyć koszty związane z prowadzeniem firmy , za to wymagać od przedsiębiorców przestrzegania praw pracowniczych ( oczywiście działałoby to w dwie strony)
    Umowy o pracę z których pracownik będzie miał emeryturę , gdyby pieniądze które wpłaca firma do ZUSu trafiały na nasze prywatne konto ŻADEN pracownik nie pracowałby na czarno , ( to byłby KONIEC szarej strefy )
    Jeśli któraś ze stron łamałaby ustalone zasady NATYCHMIASTOWE kary

1
    Cytat:
    Uproszczenie prawa. (z tym wiąże się znaczne ograniczenie administracji rozdętej jak balon , nie możność interpretacji przepisów zasada wolno nie wolno)

Mamy PRAWO tylko nie mamy SPRAWIEDLIWOŚCI

PROSZĘ obejrzyjcie film tylko niespełna 7 minut WARTO

2
    Cytat:
    Zlikwidowanie przywilejów. (praca dla tych ludzi , gdzie ich wykorzystać też o tym napisałem)

Sprawiedliwość , to nie znaczy każdemu po równo, tylko każdy powinien mieć jednakowe szanse,

3
    Cytat:
    Przyjazny dla ludzi system bankowo emerytalny (kasy) , wtedy nie byłoby mowy klękania przed bankami jak mówi Tusk ale on to tylko mówi ,nie robi z tym nic i nic nie zrobi ,wepchnął nas (państwo) w ich objęcia i będzie to robił dalej zresztą nie tylko on.

Kasy mają służyć po to, żeby pieniądz był dostępny dla każdego i po to żebyśmy nie musieli płacić tak wielkich odsetek . Zgadzam się jest zagrożenie że nie każdy potrafi zarządzać pieniędzmi , to wtedy jestem skłonny niech będzie ten ZUS ( i tak potrzebny dla obsługi rencistów) i kto CHCE niech jego składka tam trafia . Ludzie muszą mieć WYBÓR , a takiego RZĄD nam nie daje traktując nas jak KRETYNÓW . :wink:

4
    Cytat:
    Fundusz z którego mogłyby korzystać i przyszłe pokolenia związany z ubezpieczeniami (w całości wykorzystany na tylko takie cele bez nabijania czyjejkolwiek kieszeni piszę o tym wcześniej)

Związane to jest z małą składką (1 zł miesięcznie) i z POŻYCZANIEM nie z ODSZKODOWANIEM

5
    Cytat:
    Pomoc społeczna zarabiająca na siebie a nie tylko wyciągająca ręce po kasę

tak szczerze niech KAŻDY kto korzystał z takiej pomocy odpowie SOBIE czy nie mógłby tego odpracować

6
    Cytat:
    Partie działające na naszych zasadach (jeśli są niezbędne) . Przecież partie to NIE POWIETRZE można bez nich żyć.

Swoją drogą co złego zrobili mi politycy , a co takiego dobrego ,żebym ich żałował

Nawet do GŁOSOWANIA NIE JESTEŚMY IM POTRZEBNI !!!!!! :evil:

7
    Cytat:
    Więźniowie pracujący nie „siedzący” (też o tym pisałem)

To również praca dla tych którzy teraz odchodzą na emeryturkę po 15 latach „RÓWNIEJSZYCH” ( pilnowanie więźniów )

Niema tego dużo a tak bardzo mogłoby odmienić nasze życie. Najważniejsze w tym wszystkim jest to że (moim zdaniem) nie potrzeba na to żadnej kasy a jeśli nawet to warto ją wydać . Ale żeby to wprowadzić potrzeba jest większości.

Tylko te zmiany dałyby dziesiątki miliardów oszczędności. Nie bójmy się tych zmian , gdyby ludzkość obawiała się jakichkolwiek zmian do tej pory zamiast latać w kosmos latali byśmy z gołymi dupami. Nie pozwólmy dalej decydować o naszym życiu małej garstce ludzi , oni zawsze będą przeciwko jakimkolwiek zmianom .

• 2012-08-19 17:29 | kaminiak33

FORUM.POLITYKA.ORG.PL Strona Główna

http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5905

cytat

"Czemu politycy nie obetną sobie wypłaty i nie zabiorą wszystkich ulg gdyby zarabiali po 3000. zł miesięcznie to ile więcej by pieniędzy szło do skarbu państwa i te pieniądze mogły by zostać przeznaczona na inne cele. Dla mnie to oni powinni zarabiać tylko 1000zł miesięcznie ciekawe czy by wtedy ktoś z nich chciał dalej pracować jako polityk wątpię w to. Ale gdzie tam oni sobie nic nie zabiorą lepiej zdzierać kasę z ludzi którzy tak już nic prawie nie mają"

cytat

"Zabrać im to co mają i dać im tyle co mają najniżej zarabiający, wtedy ŻYCIE ich ZMUSI do zmian i zrobią wszystko żeby te zmiany nastąpiły. Poprawiają się warunki ogółu to wtedy im się poprawia.
    To jedyny bodziec do mądrego rządzenia.

Na pewno radykalny , ale tylko mocne uderzenie w głowę spowodowałoby myślenie o innych"

FORUM.POLITYKA.ORG.PL Strona Główna

http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5858&postdays=0&postorder=asc&start=45

cytat

"Każdy z nas , ma w sobie coś takiego , chętnie pracuje jak wie za ile , ma z tej pracy korzyści , robi to dla swoich bliskich (rodzina) , jak mu zdrowie pozwoli będzie pracował i całe życie .
    A to że nas ZMUSZĄ do pracy na emeryturę do 67 lat , to żadna motywacja, do tego dochodzi jeszcze świadomość ludzi że PRACUJĄ NA ROZDĘTE PENSJE (a później emerytury) sędziów , prokuratorów , i wszystkich tych którzy teraz , bez naszej zgody „ZARABIAJĄ” kasę , którą ch……. wie kto wyliczył. I mogą przejść na emeryturę wcześniej (PRZYWILEJE ). Czy tak ma być??? Czy to sprawiedliwe???

To że ludzie będą pracować do 67 roku życia NIE gwarantuje im wyższych emerytur ( zależne to jest między innymi od wzrostu gospodarczego i od innych "pierdół"). "

Przez ostatni miesiąc na mój "apel" pojawiło się ponad 5000 tys wejść .

W sumie na temat o emeryturach jest ponad 20 000 tys wejść

cytat

" Wasze życie nie musi wyglądać tak jak życie waszych rodziców (praca , praca , praca i kombinowanie by przeżyć do pierwszego) , ale to zależy od was."

• 2012-08-19 22:33 | Lampart

Nie odkryłeś ameryki , choć może dla niektórych...
    Emerytury są pomysłem Bismarcka i zostały w prowadzone w Polsce tak naprawdę po drugiej wojnie światowej. Niektórym się wydaje, że tak było zawsze, a jednak to trwa niespełna 100 lat. Generalnie opodatkowanych poprzez ZUS akcyzę na paliwo alkohol oraz inne elementy mamy 87 procent naszych zarobków. Niech teraz każdy sobie przeliczy ile by miał gdyby nie te podatki. Ogólnie sprawy stoją tak, że w Rzymie taki niewolnik mógł zachować dla siebie około 8 procent urobku jednak należy dodać, że miał za to dach nad głową i michę jedzenia. Śmieszne bo my mamy zaledwie kilka procent więcej, za to ni dachu nad głową ni michy. oczywiście nikt by się nie zamienił z takim niewolnikiem ale uwzględnijmy ile wieków od tego czasu opłynęło, a tak nie wiele się zmieniło. Aby postawić dom na własnej ziemi musisz uzyskać pozwolenie i przebrnąć przez wiele innych zezwoleń - koszt kilka tysięcy złotych - kiego ?
    W takiej aferze Amber Gold pokrzywdzonych jest wielu ludzi, pieniędzy brakuje aby zadość uczynić wszystkim. jednak aby tego było mało, prawo stanowi, że Amber Gold musi najpierw zaspokoić zaległości wobec państwa, a później wobec klientów których był to dorobek całego życia - kiego ? Człowiek prowadzący działalność gospodarczą od każdej faktury musi odprowadzić vat nawet jeśli nabywca nie zapłacił za towar czy usługę bo np jego firma padła - kiego ? Takich przykładów jest wiele i coś mi się widzi, że nie człowiek jest ważny, a jakaś bezosobowa struktura która zwie się państwo. Najzabawniejsze jest zaś to, że to niby my ustalamy za pośrednictwem naszych przedstawicieli w rządzie ustalamy to prawo...
  • 2012-08-20 16:06 | kaminiak33

cytat Lampart napisał

"Nie odkryłeś ameryki , choć może dla niektórych... "

Lampart , tego nie musisz mi tłumaczyć, gość który odkrył Amerykę już nie żyje , ja i miliony do których próbuje dotrzeć ŻYJĄ i tylko od tych milionów zależy to wszystko o czym piszę i tak

1) nikt normalny nie chce pożyczać 100 zł i oddawać 200 zł , dlatego piszę o "kasach"

2) emerytury , na te każdy powinien pracować sam a wtedy będzie miał

a) możemy odejść na emeryturę kiedy chcemy

b) na emeryturze mamy naprawdę pieniądze , a nie to co w tej chwili teraźniejsi emeryci

c) zebrane przez nas środki mogą odziedziczyć np nasze dzieci

itd

Co do Amber Gold , to prawo (a raczej BEZPRAWIE nazywane prawem ) pozwala na istnienie takich "firm" i dlatego to prawo należałoby UPROŚCIĆ ( a według mnie zaorać i napisać od nowa tak żeby prawo było dla ludzi a nie odwrotnie ), do niezbędnego minimum

Co do ZAORANIA napisałem kiedyś taki tekst

Nie będę pisał o propozycjach zmian , to na razie wszystko co bym „zaorał”. Napisałem tego tyle że mamy o czym myśleć Popiszę jeszcze o „sprawiedliwości” a co „wolnemu” człowiekowi wolno . Słowo sprawiedliwość można by zastąpić słowem demokracja i jedno i drugie w naszym kraju mogłoby posłużyć za wzór dla reszty świata .
    Co możemy zarzucić ( takim instytucją jak sądy, prokuratura , demokrację też mamy doskonałą ) oprócz „worka na łeb” , jak mawia mój znajomy , ale to odnosi się do wyborów na „Mis Polonia”. Ten worek jest zbędny , przecież sprawiedliwość jest ślepa , a w demokrację musimy ślepo wierzyć . Z jednym i drugim Polacy nie mają żadnego kłopotu , wszystko zależy od nas. Ludzie którzy mają na to wpływ powiedzieć o nich „kryształ” to tak jakby im ubliżyć , nic tylko iść i na nich głosować , a potem położyć się i tylko patrzeć jak spełniają się ich obietnice . Żeby tylko zdążyli je spełnić ta kadencja jak każda inna to tylko 4 lata. Jedno jest pewne (i to nie tylko obietnica) następne wybory będą znowu za 4 lata. Boże błogosław tym ludziom , żeby nie oni to nie mielibyśmy tyle kłopotów i problemów , z nudów dostalibyśmy p……..olca. Zapomniałbym o bankach żeby nie one , co zrobilibyśmy z pieniędzmi które zostałyby nam (odsetki) , jak to dobrze że one są 40 lat spłacania kredytu i problem mamy z głowy , a jak dobrze pójdzie to 5 lat przed terminem zabiorą nam prawie spłacony dom . Ale kto by się tym przejmował do grobu go nie zabierzemy , a dzieci i wnuki one nie będą miały problemu , klimat się ociepla szałas im wystarczy k….. tylko co o tym „Zieloni”. Ale , ale przecież , najważniejsze nasze emerytury o nie też nie musimy się kłopotać o to zatroszczy się już nasza służba zdrowia , tak jak kiedyś za komuny partia. Tak to brzmiało .
    „emerycie popieraj partie czynem , umieraj przed terminem”
    Wesołych wyborów 2011.

cytat Lampart napisał

"Najzabawniejsze jest zaś to, że to niby my ustalamy za pośrednictwem naszych przedstawicieli w rządzie ustalamy to prawo... "

To dopiero jest zabawne !!!!!!

Politycy i wszyscy związani z partiami (cały ten system ), od sprzątaczki do posła przez wójtów ,wojewodów, burmistrzów, prezydentów miast, marszałków województw i ludzi z administracji w tych urzędach oraz wydatki związane z tym pensje, lokale , samochody itd. Pieniądze ( to miliardy w skali roku) ,na utrzymanie tego wszystkiego płacimy my. Ci ludzie pełnią służebną rolę w naszym kraju ( nie mylcie tego ze służbą) , tylko czy nas stać na taką służebność. To wygląd tak jak byśmy w swojej rodzinie zatrudnili kogoś do pomocy ,tylko jeśli ta pomoc kosztuje nas tyle co zarabiamy ,a na dodatek z „ usług” musimy korzystać przez całe życie i nie możemy zwolnić ”pomagającego” , możemy go tylko zastąpić ( wybory) . Na zarobki „ pomagającego” też nie mamy żadnego wpływu bo on sam nie pytając nas czy nas na to stać czy nie ustala sobie pensję. A jeszcze do tego „pomagający” ustala zady (ustawy, prawo, przepisy itd.) , które nie pozwalają nam zrezygnować z jego usług .
    To wymyślił ktoś kto chciał mieć władzę nad ludźmi , pomogli mu w tym „ wybrańcy ludu”, a żeby było śmieszniej pozwolił nam na to głosować i wybierać na jego zasadach .Do tego wszystkiego otoczył się ludźmi którzy pilnują abyśmy przestrzegali te zasady (prawnicy , sędziowie i inni). Oni za pilnowanie tego korzystają z przywilejów i dostają ogromne pieniądze ( od nas). Tych „pomagających” w naszym kraju jest kilkaset tys. ,to jest promil naszego społeczeństw i cała reszta do której należymy i my ,musi zgadzać się z nimi i pracować na nich , a śmiem twierdzić że nawet z.....ać na całe to towarzystwo

Głosujecie na nich jakby od tego zależało WASZE życie !!!!

• 2012-08-22 15:01 | Mieczysław S.Kazimierzak

Jaka ORDYNACJA WYBORCZA takie najważniejsze rozstrzygnięcia w panującym ustroju,taka DEMOKRACJA.
    Korupcjogenna ustawa zasadnicza wykreowała PARYJNIACKĄ DEMOKRACJĘ.
  • 2012-08-22 15:49 | kaminiak33

Mieczysław S.Kazimierzak napisał

cytat

"Jaka ORDYNACJA WYBORCZA takie najważniejsze rozstrzygnięcia w panującym ustroju,taka DEMOKRACJA.
    Korupcjogenna ustawa zasadnicza wykreowała PARYJNIACKĄ DEMOKRACJĘ. "

Mieczysław , czy a naszym kraju nie ma ludzi którzy politykę i polityków mają wiesz gdzie , czy ci ludzie nie mogą NIC do powiedzenia w naszym kraju ?

Jak długo jeszcze można płacić na ten PARTYJNY SYF i nie mieć nic do gadania ( wyborów nie liczę , bo one nic nie zmieniają w Polsce , prócz RYJÓW przy korycie) . A to czy d.... nas PO , PiS, SLD , czy jakaś inna partia nic nie zmienia DALEJ JESTEŚMY DYMA..

Czy na tym polega demokracja o którą walczyli i ginęli ludzie ?

"Co statystyczny "Kowalski" myśli o polityce ."

http://forum.e-polityka.pl/topics1/co-statystyczny-kowalski-mysli-o-polityce-vt4515.htm

Moja determinacja , żeby to zmienić, jest tak WIELKA jak nasze DŁUGI.
    Zostawmy naszym dzieciom nie tylko wolność i długi, zostawmy im normalność.
    http://www.forum.polityka...opic.php?t=5249