Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Samobójstwa młodych

(7)
Media doniosły o kolejnej – niestety, skutecznej - próbie samobójczej nastolatka. 14-leni chłopiec powiesił się na koloniach w Runowie. Dlaczego młodym nie chce się żyć?
  • 2012-08-23 14:37 | magdalenaP

pedagog szkolny

W wielu szkołach pedagog pracuje tylko na część etatu. Nie wiem czym właściwie zajmowali się pedagodzy w szkołach do których uczęszczałam, wiem za to, że nauczyciele używali ich jako straszaka na nieposłusznych. Nastolatek, który słyszy groźby "siedź cicho, bo pójdziesz do pedagoga", nigdy nie pomyśli, że jest to osoba która może pomóc.
  • 2012-08-23 16:53 | hm

skoro Polacy są najbardziej zapracowanym narodem w Europie

to nie ma się co dziwić, że nie mają czasu dla własnych dzieci. W Polsce szary Kowalski musi sporo się napracować aby mieć na życie, a przy okazji zarobić na wysokie premię dla urzędników i emerytury dla posłów albo niezawisłych sędziów
  • 2012-08-23 18:57 | Zawsze byly sa i beda

Re:Samobójstwa młodych

samobojstwa,rowniez wsrod mlodych.Tak na marginesie jednak jest prawda czasu i prawda ekranu.Jezeli wedlug prawdy ekranu kazdy jest podobno tak samo piekny,madry,cudowny i przystojny,i w ogole jest takim prawdziwym dzieckiem bozym,tu na ziemii.A wedlug prawdy czasu,okazuje sie ze jednak tak nie jest,to co takiego zlego,ze ktos sie z tej rzeczywistosci wypisze.
  • 2012-08-23 20:41 | joanna kopytowska

We Francji kiedy zauważono problem zwiększonej ilości samobójstw wśród młodzieży powstały specjalne programy pomocy młodym i program nastawiony na prewencję .Nie wiem na czym on polegał ale to ważne aby problemy społeczne wychwytywać zawczasu i je rozpracowywać .Jest tak wiele instytucji które powinny teoretycznie pomagać ludziom młodym takich jak służba zdrowia , system edukacji czy fundacje pozarządowe . Gdyby skoordynować ich działania w celu walki z patologiami wieku młodzieńczego takimi jak narkomania ,alkoholizm ,wczesne macierzyństwo czy wypadanie z systemu edukacji zbyt wczesne to można by wielu młodych ludzi uratować . Niestety mamy czas oszczędności i rząd liberalny ,radźcie sobie sami . Ja czytałam o takim programie jak praca młodzieży z psami ze schroniska pod opieką instruktorów . Podobno praca z bezdomnymi psami w formie wolontariatu bardzo ułatwia nadrobienie zaniedbań w relacjach emocjonalnych i społecznych z otoczeniem.,Więź jaka tworzy się między ratowanym bezdomnym psem a młodym człowiekiem leczy jego zaburzone emocje ,podobne działanie ma hipoterapia czyli praca z końmi .Pies kocha bezwarunkowo , łatwo okazuje uczucia i jest po psiemu wierny . Ja od dawna postuluję włączenie systemu opieki nad bezdomnymi psami do systemu edukacji poprzez tworzenie małych przytulisk dla bezdomnych zwierząt / jest 2500 gmin w Polsce , 1250 przytulisk dla około 50 psów każde, BĘDACYCH POD HONOROWĄ OPIEKA WOLONTARIACKĄ WSZYSTKICH PLACÓWEK OŚWIATOWYCH NA DANYM TERENIE zapewniłoby ludzką a nie jak dziś haniebnie i okrutnie niehumanitarną opiekę dla 100 000 bezdomnych psiaków i pomogło w socjalizacji tak wielu zaniedbanych emocjonalnie i społecznie dzieci .Koszt takiego sposobu na opiekę nad bezdomnymi zwierzakami nie byłby wcale duży bo dzieciom można na ten cel oddać jakieś zaniedbane nieruchomości postindustrialne a żywność dla zwierząt, lekko przeterminowane mięso i nabiał, pozyskiwać z pobliskich sklepów .Być może zapędziłam się w utopijnych marzeniach ale hańba porzucania zwierząt i okrucieństwa wobec nich ciąży na sumieniu wielu obywateli, nie mówiąc o zaniedbanych emocjonalnie i wychowawczo dzieciach. To ważne i poważne problemy o których rozwiązanie warto zabiegać i o tym dyskutować .
  • 2012-08-25 00:14 | zza kałuży

włączenie systemu opieki nad bezdomnymi psami do systemu edukacji

Bardzo sensowny pomysł.
  • 2012-10-01 21:45 | Alka

"... sztab wyborczy Bronisława Komorowskiego otmyrzał żf3łtą kartkę. Całkiem możliwe, że jeśli Komorowski nie zaproponuje debaty Jarosławowi Kaczyńskiemu, to będzie druga żf3łta, czyli w konsekwencji czerwona."Komorowski nie może zaproponować debaty Kaczyńskiemu, bo wie, że każdą debatę przegra. Nawet z Napieralskim. Potwf3r w życiu nie widzial tak drewnianego, tak pozbawionego cienia charyzmy polityka. Wszystko co mf3wi, brzmi jak wyuczona na pamięć formułka. Może i facet wygra wybory, ale nie życzmy tego Polsce.Pozdrowienia
  • 2014-05-29 16:46 | Kreator

W sumie sam znam kilka osób, które próbowały popełnić samobójstwo i praktycznie w 99% przypadków (jeśli nie 100%) miało to korzenie w dzieciństwie. Jeśli nie ma miłości, miłości i jeszcze raz miłości, to mnie nie dziwi.