Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Francuski libertynizm ma się dobrze

(6)
Nawet milion Francuzek i Francuzów oddaje się wolnej miłości. Libertynizm ma w ich kraju długą tradycję, sięgającą od XVIII-wiecznych arystokratów aż po niedoszłego prezydenta.
  • 2012-08-24 15:12 | Vera

Oj chciałoby się Szanowna Pani chciało

A tu nic tylko naczynie macierzyństwa. Dzieci robić. Po ciemku i z zamkniętymi oczyma. I tylko z pierzyną na głowie żeby diabeł nie podglądał. No i zaraz potem biegiem do proboszcza do spowiedzi.
    Małe pytanko: Czy czytanie o takich obleśnikach niemoralnych i bezbożnych to bardziej rozładowuje chuć czy ją wzmaga? Drżą nóżki i siusianki? A może kolanka do siebie i buzia w ciup bo to wtedy wysoka kultura i moralność? Nie jakieś tam znudzone Francuzy bez wysokiej kultury.
    A zakończmy tak: Niech żyje dziurka od klucza.
  • 2012-08-24 17:55 | blls

Re:Francuski libertynizm ma się dobrze

Hedonizm jest tak stary, jak człowiek. I będzie człowiekowi zawsze towarzyszył, bo zawsze będą Ci, którzy zbłądzą w życiu, narobią sobie w głowie blokad, a potem odkryją go jako sposób do odblokowania siebie - bo zdaje się, że takie historie były przytoczone w artykule.
    Myślę, że nie ma w tym ani nic złego, ani nic dobrego. Nie chciałbym aby moja partnerka była taką hedonistką z przeszłością ani sam kimś takim być nie chcę. Brzydzi mnie to, seks nie jest moim zdaniem jak deser, to zupełnie inny stopień intymności i dzielenie tego z kimś obcym, a jeszcze do tego jednorazowym, jest dla mnie niesmaczne. Jeśli jednak dla kogoś nie jest, to proszę bardzo.
  • 2012-08-26 17:36 | joanna kopytowska

Libertynizm opisany w tym artykule jest pochodną francuskiej kultury miłości ,która tam jest bardziej rozrywką ,przyjemnością ,deserem bardziej niż głębokim uczuciem. Miłość we Francji jest po prostu zupełnie inaczej rozumiana niż na przykład w Polsce gdzie dominuje tradycja romantyczna i wielkie uczucie jest ważną wartością . Ale tak poza wszystkim to we Francji rodzi się w Europie najwięcej dzieci,które maja także najlepszą w Europie opiekę pediatryczną a wszystkie mamy mają zagwarantowne bezpłatne znieczulenie porodu i wszystkie chętnie z tej możliwości korzystają . Nie chciałabym być źle zrozumiana ale kultura miłości i styl życia oparty na kulturze to wartości typowo francuskie i libertynizm wpisuje się w ten styl jako poszukiwanie wyrafinowanej przyjemności i wolności , nie próbowałam ale rozumiem .
  • 2012-08-28 00:38 | oskar1204

Szanowna Pani Joanno...libertynizm a ilosc dzieci urodzonych w tymze kraju? :-) moze zgadnie Pani z jakiego powodu ich sie tam rodzi najwiecej i z jakich zwiazkow? przepraszam ze pisze bez polskich znakow ale mieszkam od lat w uk. tych dzieci na pewno sie nie rodzi tak duzo w zwiazku z praktykami opisamymi w artykule... :-) ten swiat opart "na kulturze" umiera Pani Joanno..nasz swiat...
  • 2012-08-30 07:51 | joanna kopytowska

Szanowny Panie Oskarze
    A to z takiego powodu że libertynizm jest elementem kultury miłości ,która w wydaniu francuskich sprzyja prokreacji . Wszędzie indziej na świecie są albo gejsze jak w Japonii albo po prostu kwitnie prostytucja która z żadną kulturą nie ma nic wspólnego.Francuski nie są specjalnie ładne ale dbają o siebie przez całe życie i są szczupłe w przeciwieństwie do wielu Polek które jako młode dziewczyny zachwycają urodą i wdziękiem ale szybko zamieniają się w otyłe zaniedbane jędze . Co do śmierci kultury to myślę że ona tonie w powodzi komercjalizacji i elektronicznych gadżetów ale to ona właśnie zadecyduje o być albo nie być cywilizacji ludzkiej w przyszłości , myślę....
  • 2015-06-12 20:47 | abchaz

@Vera

Niech żyje ! Niech żyje ! Niech żyje !!!!