Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zawiedli ludzie czy prawo ?????

(12)
2012-08-27 15:39 | kaminiak33
Seremet o śledztwie w sprawie Amber Gold: prokurator rejonowy musi odejść

http://www.wprost.pl/ar/341638/Seremet-o-sledztwie-w-sprawie-Amber-Gold-prokurator-rejonowy-musi-odejsc/

Podsumowując , zawiedli ludzie nie prawo

Czy aby na pewno ???? , ukarać ludzi najłatwiej , tylko co z tego będzie miał ten oszukany ????????

który ulokował swoje oszczędności w Amber Gold , on zobaczy kasę jak świnia niebo ,po to co uda się odzyskać wyciągnie łapy urząd skarbowy , "państwo" , które rękami posłów pisze takie "prawo"

ludzie i rodziny tychże będą mieli tylko rachunki do płacenia , a że ich nie będzie stać "państwa" to nie obchodzi , bo sprawa może się ciągnąć latami , to samo mają firmy nie dostające kasy za wykonaną pracę , najpierw "państwo" a jak coś zostanie dopiero ludzie którzy są obywatelami tego "państwa"

Nie masz kasy którą uczciwie zarobiłeś , ale VAT musisz zapłacić ( bo wystawiłeś fakturę ) , rachunki za prąd , jedzenie , na to "państwo" ci nie da , ale to nie "państwo" jest winne ze swoim zasranym prawem tylko cała reszta czyli MY , którzy z..... na to "państwo"

Ja jestem przekonany że winne jest to "prawo" i "państwo" , które na to pozwala

Jeśli ktoś cię oszuka , to "prawo" i to "państwo" ci nie pomorze

Moja determinacja , żeby to zmienić, jest tak WIELKA jak nasze DŁUGI.
Zostawmy naszym dzieciom nie tylko wolność i długi, zostawmy im normalność.
http://www.forum.polityka...opic.php?t=5249
Propozycja sprawiedliwego systemu emerytalnego.
  • 2012-08-27 17:17 | zet

Re:Zawiedli ludzie czy prawo ?????

Bijesz dużo piany w sprawie Amber Gold.Usiłujesz wmawiać,iż państwo /czyli także ja,jego mieszkaniec/ powinno przejmować się lokatami nieostrożnych /a pazernych/ klientów tej firmy. A czy oni, lokując forsę dołożyli starań aby sprawdzić, kto ich chce tak wysoce obdarować zyskami z lokat?
    W sprawie występują zaniechania państwowych organów,to nie ulega wątpliwości.Ale straty klientów powstały na ich życzenie. Swoją niefrasobliwością bardzo ułatwili życie /i żerowanie na nich/ cwaniakom, nie tylko z Amber Golda.
  • 2012-08-27 18:00 | Sławomir Osiński

"Jeśli ktoś cię oszuka , to "prawo" i to "państwo" ci nie pomorze "- pomoże towarzyszu,pomoże.I nie ustawajcie w swoich wysiłkach.Widać ,że macie "zaparcie".Tak trzymać.Nie" popuszczać"
  • 2012-08-27 18:15 | Obserwer

Oczywista rzecza jest , ze zaniedban na kazdym szczeblu w tym kraju jest tysiace niestety. Powstal balgan organizacyjno-prawny.Wola amerykanka interpretacyjna tego samego przepisu w roznych instytucjach panstwa do tego braki kompetencyjne i znajomosc podstawowych zasd panstwa prawa doprowadzily do tych dziwolagowatych zaniedban. Ilosc , gaszcz nadmiernych sprawozdan do szuflady lub do schowka w kazdym wymiarze spowodowal lekkie traktowanie instytucji nadzoru, kontroli , inspekcji.W tej metnej wodzie wytworzono oddzielny swiat miedzy polkami i serwerami poszczegolnych instytucji nadzorczo-kontrolnych , gdzie swoje bezpieczne miejsce znalazly parabanki typu AB czy skoki czy upadajace biura podrozy w sytemie cykliczno-zaprojektowanym.
    Lekcewazenie NIK i ich raportow jest tylko jednym z tysiecy przykladow, gdzie nikt nie przywiazywal wagi i nie sprawdzal koleje losu zalecen tej instytucji.
    Nonszalancja w obsadzaniu stanowisk i pozniejsze jej skutki musialy doprowadzic do chaosu i bezladu licznych instytucji tego panstwa.Niestety sama informatyzacja administracji publicznej nie jest wystarczajca jesli ludzie w niej pracujacy maja do wlasnej pracy, poszanowania obywateli niski lub zaden stosunek.
    Niekometencja, nadinterpretace na uzytek poszczegolnych urzedow lub urzednikow tego samego przepisu wytworzyla wrazenie i pozwolenie na dowolnosc w szeroko pojetym interesie urzedniczym , ale nie ma sie ona nijak do jasnosci, jednosci i spojnosci prawa oraz postepowan kazdego urzednika wobec kazdego pojedynczego obywatela bez podtekstu stopnia, stanowiska, paryjnego usytuowania czy publicznej .
    Jest to straszne i uderza w nas wszystkich.Nie ma znaczenia czy ktos byl kientem AG czy innego parabanku o bogoojczyznianach haslach czy biurze podrozy z propozycja wycieczki do Ziemi Swietej. Prawo zostalo wykpione, zdeptane , wysmiane , bo nikt o niego nie upomnial sie w pore. Bo zabraklo dostatecznej wiedzy, uczciwosci i poczucie obywatelskiego pojecia o dobro wspolne jakim jest ten kraj na chwiejacych sie obecnie nogach finansow publicznych, na chwiejnych standardach dzialan instytucji i organow , ktore co do zasady maja chronic kazdego z nas przed bandyckim chciwym i pirackim dzialaniem.
  • 2012-08-27 18:25 | Obserwer

teraz jest proba dla panstwa i jego instytucji. Jak dzialaja? Jak postapia , aby czas, karkolonie dlugie procedury , oblednie dlugie sledctow i przesluchania setek poszkodowanych moglo byc przeprowadzone sprawnie w trybie nadzwyczajnym z racji troski o zdrowie, zycie i godziwy byt ludzi , ktorych straszliwie oszukano.
    To czas proby na wiarygodnosc i wlasciwy oglad rzeczy tego instytucjonalnego molocha na wszystkich jego szczeblach.
    Juz widac ,ze przedstawiciele Narodu w Sejmie i Senacie nie sprawdzili sie jako obroncy swoich wyborcow i obywateli. Cisza, urlop i letne podejscie wrecz sielankowe podejscie do tych spraw , ktore bija kazdego dnia w losy setek ludzi ich letnio i urlopowo obchodza. Nie ma larum i bicia na alarm , bo stala sie straszna krzywda setek ludzi.Ten sklad jest obojetny na ludzkie sprawy.Nie wykorzystuja prawnych mozliwosci posla i senatora w obronie ludzi.Niestety kolejnu raz pokazuja swoja niekompetencje i obojetnosc.
  • 2012-08-27 20:14 | kaminiak33

Sławomir Osiński

""Jeśli ktoś cię oszuka , to "prawo" i to "państwo" ci nie pomorze "- pomoże towarzyszu,pomoże.I nie ustawajcie w swoich wysiłkach.Widać ,że macie "zaparcie".Tak trzymać.Nie" popuszczać"

Pomoże ci TOWARZYSZU tak jak pomogło i pomaga budującym autostrady (podwykonawcy ), zazdroszczę ci towarzyszu WIARY w tych OSZUSTÓW !!!!!!! i w to POSRANE PRAWO

Polska jest rajem dla oszustów

Ale dla oszukanych to już jest piekło ,

Cytat:
    "Dziwić to nie powinno, gdyż „zawiasy” to reguła. W ubiegłym roku na blisko 30 tys. skazanych, za kratki trafiło tylko 3,1 tys. Reszta cieszyła się wolnością."

Tylko co z tego ma taki poszkodowany jak ja i inni

http://forum.e-polityka.pl/topics6/pies-p-takie-prawo-vt4557.htm

PRAWO jest tylko SPRAWIEDLIWOŚCI nie ma .

"Prawo" które można OMIJAĆ

http://forum.e-polityka.pl/topics1/tlumaczenia-bezczelnego-cwoka-vt4681.htm

• 2012-08-27 20:34 | kaminiak33

zet

"Bijesz dużo piany w sprawie Amber Gold.Usiłujesz wmawiać,iż państwo /czyli także ja,jego mieszkaniec/ powinno przejmować się lokatami nieostrożnych /a pazernych/ klientów tej firmy. "

To nie jest bicie piany , chcę CI i innym uświadomić że to może spotkać KAŻDEGO i najmniej ważny tu jest Amber Gold , oszustów w naszym kraju nie brakuje , a "karą" dla takiego typa jest kara w zawieszeniu , a jeśli już pójdzie siedzieć TY go żywisz , opierasz , dbasz o jego zdrowie i inne takie pierdoły za które TY musisz płacić .

A to wszystko daje oszustowi "PAŃSTWO" którego obywatelem też jestem , czyli płacę na to durne "PRAWO" i tym którzy to "prawo" piszą .

"PRAWO" które ma mnie w dupie , tak jak piszący to prawo i to mnie w... gorzej niż ci którzy nas oszukują

• 2012-08-27 20:52 | Obserwer

W obecnej chwili juz pozno jest na zwracanie uwagi na brak frasobliwosci ludzi np. emerytow i rtencistow na glodowych stawkach emerytalno-rentowych , ze w sposob dosc nieprzemyslany i pazerny rzucili sie , aby dociulac i dozyc w godziwych warunkach, konca ziemskiego bytu.Ta kwestia juz dokonala swoje spustoszenie i za brak myslenia, roztropnosci oraz malej skonnosci do realnej oceny takiej propozycji parabanku, wszyscy otrzymali "premie" w postaci wylewanycvh lez. Jednak mylisz sie jesli uwazasz , iz obywatel w kazdym momencie musi dbac o swoje finansowe sprawy, a fakt dopuszczenia do obrotu przez instytucje pantwowe takiego oszukanczego tworu nazywasz czy ujmujesz
    biciem piany".I to potwierdza, ze nie wierzysz w funkcje wlasnego panstwa. To swiadczy , ze Ty jako obywatel masz wyrobione poczucie braku bezpieczenstwa w tym obszarze. Taka postawa jest wynikiem braku zaufania i jest kosekwencja drzemiacego bezradnego podejscia do tych spraw, ktore sa w kompetencjach wlasnie praworzadnego panstwa prawa.Nie dziwie sie. Wyrazam Tobie i sobie wyrazy ubolewania z tego powodu.

Ja osobiscie chce panstwa w sensie instytucjonalnym , ktore mnie w pore ostrzeze, zabezpieczy moje dobra i da mi poczucie pelnego bezpieczenstwa.To jest moje konstytucyjne prawo.Moim obowiazkiem jest skladanie sie w postaci roznych danin na instytucje panstwa. Ja to robie. Oczekuje powaznego traktowania mnie za to.To mi gawantuje prawo wspolnotowe i prawo miedzynarodowe, ktorego Polska jest strona.Jesli urzednicy , sluzba cywilna tego panstwa, instytucje roznego rodzaju powolane do zbierania informacji za moje pieniadze o tym nie wiedza, nie robia to w jakim celu one sa?

To nie jest sen o utopijnym tworze panstwowym .To co w paru miesiacach wydarzylo sie swiadczy o zatraceniu miary w pojeciu uslug na linii obywatel i instytucje powolane do ochrony tegoz obywatela.Czy nie dziwi fakt, iz Rzecznik Praw obywatelskich milczy jak zakleta? Czy inni rzecznicy tez uwazasz nic nie maja do roboty w aspekcie lancuszkowego upadku biur podrozy? Co robia i gdzie sa te instytucje, na ktore my wszyscy nakladamy na ich istnienie i funkcjonowanie?
  • 2012-08-27 21:04 | Obserwer

Czytajac Wasze wpisy , niestety , widac , iz pojecie panstwa jego roli, znaczenia i funkcji w zyciu Waszym jako obywateli jest straszliwie pogmatwane, zakrecone i pozbawione wiedzy podstawowej . Z ubolewaniem to pisze. I tak wlasnie powstaje doskonaly grunt do dzialan bezprawnych na roznych szczeblach zarowno panstwowych oraz prywatnych. W ten sposob powstal dokonaly rynek chaosu, bezladu, impotencji prawno-kontrolnej, a w nim plywajace rekiny tzw.finansiery roznej masci i roznego pochodzenia.
  • 2012-08-28 00:02 | kaminiak33

Obserwer

"Czytajac Wasze wpisy , niestety , widac , iz pojecie panstwa jego roli, znaczenia i funkcji w zyciu Waszym jako obywateli jest straszliwie pogmatwane, zakrecone i pozbawione wiedzy podstawowej "

A co Twoim zdaniem jest w tym co napisałem jest takie "pogmatwane, zakrecone i pozbawione wiedzy podstawowej "

Czy prawo nie powinno być zrozumiałe dla wszystkich ??

Czy nie powinno obowiązywać wszystkich ???

Czy "państwo" nie jest od tego żeby chronić nas przed oszustami itd ???

Proszę wytłumacz mi to bo może czegoś nie rozumiem ???

• 2012-09-10 13:50 | Obserwer

Sorry , zde dopiero dzisiaj odpowiem. Ustawiczne i stale twierdzenie w mediach, na ambonach nawet, w rodzinach w pracy , na roznych spotkaniach towarzyskich, ze powodem calego nieszczescia i licznych klopotow jest obowiazujace u nas zle, z lukami prawo. Zapewne pare takowych przykladow w kazdej ustawie i poszczegolnych artykulach maona znalesc.To nie ulega watpliwosci. Jednak generalizowanie i zaslananie sie wlasnie takiem obrazem "rynku prawnego" w Polsce jest totalnym naduzyciem.

Bledem , bolaczka i ulomnoscia sa braki w zanjomosci przepisow i totalny goszcz, busz w ich interpretowaniu wedlug sympatii ,swoich przekonan politycznych, nastawienia do kogos lub czegos,przynalzenosci do kosciola lub zwiazku wyzwananiowego.Przykladow na tego typu podloze interpretacyjne obowiazujacych przepisow dostarcza kazdego dnia zycie.
    To wszystko dzieje sie z rozna intensywnoscia i na rozna skale.
    Dzieje sie to wszystko dlatego, iz spoleczenstwo ma bardzo niski poziom znajomosci podstawowych swoich praw, ktore gwarantuje Konstytucja.
    Niesety znajomosc tego podstawowego dokumentu jest dla znakomitej wiekszosci , znikoma.
    Bledy w edukacji prawnej, brak dostepu do wykonywania profesji prawnika na skutek licznych korporacyjnych utrudnien doprowadza do paranoicznego podejscia do stron zycia w aspekcie prawnym.

Nagminnie lamana jest zasada podstawa funkcjonowania panstwa czyli zasada rozdzialu kosciola od panstwa. Pomieszanie scrum i profanum jest stalym elementem funkcjonowania administracji panstwowej.Tu zaczyna sie lawina, ktora nabiera katastrofanych rozmia.row i nazywana jest w koncu efektem zlego prawa
  • 2012-09-10 13:53 | Obserwer

Sorry , ze dopiero dzisiaj odpowiem. Ustawiczne i stale twierdzenie w mediach, na ambonach nawet, w rodzinach w pracy , na roznych spotkaniach towarzyskich, ze powodem calego nieszczescia i licznych klopotow jest obowiazujace u nas zle, z lukami prawo jest twierdzeniem , a raczej zaslona dymna dla braku dobrej woli.
    Zapewne pare takowych przykladow w kazdej ustawie i poszczegolnych artykulach mozna znalesc.To nie ulega watpliwosci. Jednak generalizowanie i zaslananie sie wlasnie takiem obrazem "rynku prawnego" w Polsce jest totalnym naduzyciem.

Bledem , bolaczka i ulomnoscia sa braki w zanjomosci przepisow i totalny goszcz, busz w ich interpretowaniu wedlug sympatii ,swoich przekonan politycznych, nastawienia do kogos lub czegos,przynalzenosci do kosciola lub zwiazku wyzwananiowego.Przykladow na tego typu podloze interpretacyjne obowiazujacych przepisow dostarcza kazdego dnia zycie.
    To wszystko dzieje sie z rozna intensywnoscia i na rozna skale.
    Dzieje sie to wszystko dlatego, iz spoleczenstwo ma bardzo niski poziom znajomosci podstawowych swoich praw, ktore gwarantuje Konstytucja.
    Niesety znajomosc tego podstawowego dokumentu jest dla znakomitej wiekszosci , znikoma.
    Bledy w edukacji prawnej, brak dostepu do wykonywania profesji prawnika na skutek licznych korporacyjnych utrudnien doprowadza do paranoicznego podejscia do stron zycia w aspekcie prawnym.

Nagminnie lamana jest zasada podstawa funkcjonowania panstwa czyli zasada rozdzialu kosciola od panstwa. Pomieszanie scrum i profanum jest stalym elementem funkcjonowania administracji panstwowej.Tu zaczyna sie lawina, ktora nabiera katastrofanych rozmia.row i nazywana jest w koncu efektem zlego prawa.