Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wirus niszczący raka czeka w lodówce

(3)
2012-09-05 23:29 | kaminiak33
"Zabija wszystkich złych kolesi". Wirus niszczący raka czeka w lodówce"

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/zabija-wszystkich-zlych-kolesi-wirus-niszczacy-raka-czeka-w-lodowce,274946.html

"To lepsze, niż cokolwiek do tej pory"

"- To niesamowite. To lepsze, niż cokolwiek do tej pory. On [wirus] zabija u tych zwierząt linie komórek nowotworowych odporne na każdy inny lek - mówi Szwed.

Jednak od 2010 roku Ad5[CgA-E1A-miR122]PTD - bo tak nazywa się wirus - trzymany jest w mini lodówce w lobby obok biura profesora Essanda.

I choć dwieście metrów dalej mieści się szpital w Uppsali, słynący ze świetnego oddziału onkologicznego i choć trafiają tam pacjenci, którzy gotowi są zgodzić się na wszelkie testy i ryzykowne próby mogące uratować im życie (bez względu na efekty uboczne), to fachowcy nie mogą skorzystać z odkrycia profesora.

Milion funtów, a potem...

Dlaczego zatem wirus nie robi furory i nie ratuje życie chorym na nowotwory? Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. A konkretnie ich brak. Chodzi o kwotę około miliona funtów - teoretycznie śmieszną sumę dla branży farmaceutycznej.Co więcej, prof. Essand i jego zespół, zainteresowani nauką samą w sobie a nie ewentualnymi zyskami, niechcący popełnili doniosły w skutkach błąd - opublikowali szczegółowy opis swoich eksperymentów w najważniejszych pismach fachowych na świecie.

To zaś oznacza - pisze brytyjski dziennik - że wirus nie może być już opatentowany. A bez patentu, mogącego przynieść zysk komercyjny, nie ma chętnych do zainwestowania."Nie zarobią , nie zainwestują !!!!!!!!!!!

Ten świat jest chory...

_________________

Moja determinacja , żeby to zmienić, jest tak WIELKA jak nasze DŁUGI.
Zostawmy naszym dzieciom nie tylko wolność i długi, zostawmy im normalność.
http://www.forum.polityka...opic.php?t=5249
Propozycja sprawiedliwego systemu emerytalnego.
 • 2012-09-06 16:07 | zet

  Re:Wirus niszczący raka czeka w lodówce

  Różne są losy leków,które niektórzy uczeni reklamują,jako najbardziej skuteczne,bo przez nich wymyślone.
  Przypomniałeś mi nie tak dawne boje w naszym kraju o preparat prof.Tołpy,też leczącego raka.
 • 2012-09-06 20:25 | kaminiak33

  Re:Wirus niszczący raka czeka w lodówce

  zet

  Tu nie chodzi o preparat , lek, tu chodzi o zabranie ludziom chorym NADZIEI nic więcej , te pieniądze wyłożyliby ludzie chorzy , tylko tyle i aż tyle , "tonący brzytwy się chwyta"

  "W dzisiejszym świecie liczy się zysk a nie efekt, czyli zdrowy pacjent. Całkowite wyleczenie jest nawet niemile widziane przez koncerny farmaceutyczne, takie przypadki zmniejszają im dochody. Jeśli ten tani i skuteczny wirus, jest zbyt tani i zbyt skuteczny, to nie ma szans by dotarł do pacjentów. Ten świat jest chory..."

  _________________

  Moja determinacja , żeby to zmienić, jest tak WIELKA jak nasze DŁUGI.
  Zostawmy naszym dzieciom nie tylko wolność i długi, zostawmy im normalność.
  http://www.forum.polityka...opic.php?t=5249
  Propozycja sprawiedliwego systemu emerytalnego.