Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Spoleczenstwo ma prawo poznac rozne opinie

(12)
2012-09-07 15:51 | Obserwer
Mimo, iz prawicowy elektorat zwiazany z PIS nie byl nigdy moja "bajka" to jednak jest on, z uwagi na gloryfikowanie tej czesci sceny politycznej przez obecnie wladajaca krajem partie,niestety dla mnie, powaznym uczestnikiem zycia politycznego mojego kraju.Z tego powodu zasadne jest , aby na temat ich propozycjie wypowiedzieli sie fachowcy.W demokracji, w panstwie prawa i podstawowych wolnosci obywateli, zasadnym rowniez jest , aby ocene i oglad spraw dotyczacych nas wszystkich dokonali z dizedziny ekonomii i fiansow publicznych fachowcy bez wzgledu na poglady i sympatie polityczne.
My obywateale tego kraju mamy do tego wszelkie prawa i rozsadne uzasdnienie w tej i innych kwestiach, ktore dotykaja nas obywateli.
Poza czestym wrazeniem jakie serwuja nam politycy z roznych stron sceny politycznej, spoleczenstwu nalezy sie doza bezstronnych, rzetelnych i bez podtekstu politycznego oraz stronniczego, informacji w sprawach dalszego rozwoju naszego wspolnego domu.Wowczas taka ocena i taka debata ma sens, a takze znaczenie dla wysnucia wlaciwych ocen odnosnie propozycji PIS.
 • 2012-09-07 16:09 | kaminiak33

  Re:Spoleczenstwo ma prawo poznac rozne opinie

  Obserwer

  "Poza czestym wrazeniem jakie serwuja nam politycy z roznych stron sceny politycznej, spoleczenstwu nalezy sie doza bezstronnych, rzetelnych i bez podtekstu politycznego oraz stronniczego, informacji w sprawach dalszego rozwoju naszego wspolnego domu."

  SPOŁECZEŃSTWU NALEŻY się - też tak kiedyś myślałem , ale NAM należy się według nich tylko SŁUCHAĆ co te oszołomy mają nam do powiedzenia . To ciągle aktualne .


  Myślałem o tym na pewno wcześniej, ale dotarło to do mnie dopiero teraz w wieku 50 lat.


  W sąsiedztwie każdego z nas żyje przysłowiowy Kowalski. Podobają się nam jego pomysły, sposób na życie, myślimy to fajny „chłop”. Nadchodzi czas wyborów Kowalski ze swoimi pomysłami (z którymi też się zgadzamy) może nas reprezentować, głosujemy na niego i trafia np. do sejmu. Mamy swojego reprezentanta, który pomoże nam w różnych sprawach. Kowalski trafia do partii, z którą się identyfikuje, myśli sobie, że wspólnie z wszystkimi innymi będzie mógł więcej, szybciej i lepiej, po prostu w jedności siła. Teraz się zaczyna. Kowalski przeciera oczy i nie wierzy, to co chciał zrobić i obiecywał tym co go wybrali jest niemożliwe bo sam nie jest wstanie tego zrobić a inni nie chcą mu w tym pomóc. Jak jest uczciwy i honor ma dla niego znaczenie, wie, że sam nie jest w stanie nic zrobić, odchodzi tak jak np. (Krzysztof Cugowski). Kowalski zmienia też partie bo myśli, że skoro nie może nic zrobić w poprzedniej to może uda się zrobić coś w innej, ale tu też spotyka go to samo, i tak trwa w tej machinie partyjnej i próbuje coś zrobić.
  Inni Kowalscy nie realizują potrzeb tych co ich wybierają tylko realizują cele partii do których należą. To my ich wybieramy, dajemy im ogromne pieniądze na ich działalność (kasa na biura poselskie, działalność partii, pensje). Mamią nas obietnicami a my głosujemy na nich. Jedni żeby się nam przypodobać (za nasze pieniądze) rozdają jabłka, chodzą na grzyby, budują nam boiska i często podtrzymują istniejący konflikt. Drudzy popierają stawianie krzyży, dzielą nas i skłócają co im się udaje, zatrudniają swoje rodziny i znajomych w naszych instytucjach i jeszcze do tego wmawiają nam, że to normalne bo muszą komuś ufać, a lepiej swoim niż obcym.
  System przez, który nami rządzą (na co się zgadzamy) nazywają demokracją. Tworzą nam prawa, które przestrzegać musimy tylko my, ich chroni immunitet, którym się zasłaniają przy każdej okazji. Żeby co kol wiek zmienić w naszym kraju, coś co by nam ułatwiło codzienne życie, musimy o to walczyć bo inaczej nic się nie zmieni. Żeby to osiągnąć (strajkujemy, głodujemy, protestujemy), musimy prosić o wszystko co nam się należy. Kowalski, który miał nam pomóc ma nas „gdzieś”, a jeszcze mu za to płacimy. Media które żyją z naszych pieniędzy (często bezwiednie) pomagają Kowalskiemu w utrzymywaniu tego stanu rzeczy. To one mogą to zmienić. Mają duży wpływ na wszystko co dzieje się do o koła nas. Za ich pośrednictwem możemy to zmienić i przypomnieć przysłowiowemu Kowalskiemu, że to on powinien nam służyć (chociażby z powodu kasy, którą dostaje od nas), a nie my jemu. Jeśli Kowalski to zrozumie i dotrze to do niego wszystko może się zmienić i być normalne. Prezesi i zarządy partii ustalają miejsca na listach wyborczych, to powoduje, że np. do sejmu dostają się ludzie, którzy realizują w pierwszym rzędzie cele partii, a nie tych co ich wybierają. Nie wierzę, że jeszcze wczoraj prosiłem Kowalskich, żeby pomogli mi coś zmienić.
  „Kowalski” to też powód żeby to zmienić.
  Zastanawiam się co by było gdyby nikt nie poszedł na wybory, kto wtedy by rządził? Podejrzewam że, wtedy ludzie będący w tych partiach albo by się pozabijali, albo musieliby się dogadać i też sami zdecydowaliby o podziale władzy bo pewnie znaleźliby w prawie coś co by im na to pozwoliło. Myślę żeby cokolwiek zmienić w naszym kraju trzeba zacząć od zera, bo w przeciwnym razie każda proponowana zmiana będzie niemożliwa gdyż nie pozwoli na to obecne prawo, którym będą się zasłaniać Ci, którym nie zależy aby cokolwiek zmienić.
  Jeśli myślicie że, jest inaczej to spójrzcie wstecz, przez 20 lat żadna z tych partii nie zrobiła nic żeby zlikwidować zadłużenie, robią tylko wszystko by rządzić. Obiecują wszystkim wszystko. Nawet w kryzysie nie ograniczą swoich wydatków i wynagrodzeń. Przez ten czas oddali tylko trzynaste pensje i nieznacznie ograniczyli wydatki na partie. Za to podnieśli wydatki na kancelarie premiera i prezydenta (kancelaria prezydenta kosztuje więcej niż utrzymanie dworu królewskiego w Anglii) . Oszczędzać chcą na wszystkich tylko nie na sobie, pensja miesięczna posła przewyższa dochody roczne nie jednego Polaka. Żeby zacząć jakiekolwiek reformy rządzący muszą zacząć od siebie, w przeciwnym wypadku pozostali ludzie nie pozwolą na ograniczenia w stosunku do siebie.

  _________________

  Moja determinacja , żeby to zmienić, jest tak WIELKA jak nasze DŁUGI.
  Zostawmy naszym dzieciom nie tylko wolność i długi, zostawmy im normalność.
  http://www.forum.polityka...opic.php?t=5249
  Propozycja sprawiedliwego systemu emerytalnego.
 • 2012-09-07 16:23 | Obserwer

  Re:Spoleczenstwo ma prawo poznac rozne opinie

  Kolejnym istotnym , naglacym tematem , ktory dotyczy pojedynczego obywatela tego panstwa jest funkcjonowanie ustawodawstwa z czasow slusznie minionych.Dziwi i zaskakuje fakt, ze dotychczas zadna z rzadzacych ekip nie dotarla do spraw tak podstawowych jak prawne podstawy funkcjonowania propuratury i bieglych sadowych.Ustawy z lat bierutowskiego terroru dotrwaly do dzisiejszych czasow i maja sie calkiem dobrze w aspekcie funkcjonowania np.Marcina P., a juz niekoniecznie dla obywateli.
  W tej sprawie rowniez spoleczesntwo winno byc informowane i uswiadamiane, gdyz zapisy tych dwoch ustaw sa z calkiem innej rzeczywistosci prawnej, a obejmuja nas wszystkich swoim
  prawnym ramieniem.
  Setki poszkodowanych w postaci piramidalnego oszusta czy nieslusznie aresztowanych np, na podstawie zeznan tzw. swiadkow koronnych jest malenskim przykladem tego, ze ta sytuacja prawna rodzi sytuacje drastyczne, tragiczne i narusza godnosc oraz podstawowe wolnosci czlowieka i obywatela w tym kraju.
  Tolerowanie i zwalanie na poprzednikow takiego stanu prawnego jest potwierdzeniem ignorancji i noszalancji oraz glebokiej niekompotencji wynikajacej z doglebnego przeswiadczenia braku nieuchronnosci kary rzadzacych.Jest to dno, ktore jest autentyczne w tym podstawowym obszaze zycia obywateli, do ktorych oni tez naleza.W koncu kadencja kazda konczy sie i immunitety tez.
 • 2012-09-07 17:22 | kaminiak33

  Re:Spoleczenstwo ma prawo poznac rozne opinie

  Obserwer

  "Spoleczenstwo ma prawo poznac rozne opinie"

  To co piszesz rozumie każdy człowiek , ale nie takie bydlaki , my nie mamy żadnych PRAW oprócz prawa do głosowania co 4 lata

  Ten kraj jest chory !!!!!!!!

  Człowiek na szarym końcu

  http://www.zycie.pl/informacje/Jaroslaw/77,Czlowiek-na-szarym-koncu.html

  to tylko pojedynczy przykład , ale takich i podobnych jest tysiące a w każdym jakiś człowiek. NIEWOLNIK przy tym to WOLNY człowiek

  http://forum.e-polityka.pl/topics8/-banda-szajbusow-a-moze-nie-vt4546.htm

  Myślałem że może to mogłoby coś zmienić

  http://forum.e-polityka.pl/topics6/co-by-bylo-gdyby-vt4532.htm

  ale tak to jest zrobione że NAWET DO GŁOSOWANIA NIE JESTEŚMY IM POTRZEBNI !!!!!!

  _________________

  Moja determinacja , żeby to zmienić, jest tak WIELKA jak nasze DŁUGI.
  Zostawmy naszym dzieciom nie tylko wolność i długi, zostawmy im normalność.
  http://www.forum.polityka...opic.php?t=5249
  Propozycja sprawiedliwego systemu emerytalnego.
 • 2012-09-07 19:25 | Obserwer

  Re:Spoleczenstwo ma prawo poznac rozne opinie

  Nie trac wiary w potege prawa i prawosci.Nie chce nikogo indoktrynowac , ale jest powiedziane iz, prawda nas wyzwoli i uczyni prawdziwie wolnymi ludzmi.Trzeba o tym mowic w rodzinach, ze znajomymi, pisac. Tobie podobnych jest wiecej w tym kraju. Jest nas wiecej niz sobie wyobrazasz. Niektorzy nawet nie zdaja sobie z tego sprawe lub wydaje im sie , ze maja jakies wygorowane, nietypowe potrzeby jak zycie w normalnym , praworzadnym kraju , gdzie aparat panstwowy sluzy ludziom , bo z nich czerpie na swoje utzymanie na swoj byt.Jak to dotrze do ludzkich umyslow to wszystko zmieni sie rowniez wyniki kolejnych wyborow.Pozdrawiam.
 • 2012-09-07 21:16 | Jer-111

  Re:Spoleczenstwo ma prawo poznac rozne opinie

  A tymczasem, w obecnej Polsce (ok. 38 mln. mieszkancow) funkcjonuje wieksza ilosc poslow i senatorow, nizli w (liczacym ponad 300 mln. mieszkancow) USA!
  Czy to nie zakrawa na jakas patologie?
 • 2012-09-07 23:44 | kaminiak33

  Re:Spoleczenstwo ma prawo poznac rozne opinie

  Ty kolego musisz do tego " Obserwer dodać OPTYMISTA" , zazdroszczę Ci tej wiary

  "Nie trac wiary w potege prawa i prawosci"

  Ja tu PRAWA nie widzę ( chyba że tylko te które mam przestrzegać) , a PRAWOŚCI pewnie nie dożyję , przynajmniej od tych od których powinno się jej wymagać (rządzących)

  Nie mniej jednak DZIĘKI za słowa otuchy
  _________________

  Moja determinacja , żeby to zmienić, jest tak WIELKA jak nasze DŁUGI.
  Zostawmy naszym dzieciom nie tylko wolność i długi, zostawmy im normalność.
  http://www.forum.polityka...opic.php?t=5249
  Propozycja sprawiedliwego systemu emerytalnego.
 • 2012-09-08 22:20 | Ceneo

  Re:Spoleczenstwo ma prawo poznac rozne opinie

  Bardzo istotna jest poruszana w niektórych komentarzach kwestia dominacji partii w życiu publicznym, zawłaszczenia przez oligarchie partyjne - na skutek obowiązującej ordynacji wyborczej i systemu finansowania partii politycznych - procesu wyborczego i kooptacji do elit politycznych za sprawa choćby osławionych list partyjnych i miejsca na nich.
  Ważką kwestią - dotycząca nie tylko polskiej demokracji - jest praktyczny brak możliwości demokratycznego odwołania władz politycznych.
  Szerzej na ten temat: Dlaczego możemy odwołać burmistrza, a nie możemy odwołać parlamentu?
 • 2012-09-10 14:02 | kaminiak33

  Re:Spoleczenstwo ma prawo poznac rozne opinie

  Najważniejsze przy wyborze są ZASADY do których ten wybrany musi się dostosować , a wtedy nawet jak wybierzemy złodzieja , oszusta , możemy go odwołać nie tak jak jest teraz , wybieramy i nawet oszukiwani , okradani nie mamy nic do powiedzenia , bo oszust itd ustalił ZASADY , które pozwalają na jego bezkarność
 • 2012-09-10 23:53 | blue

  Re:Spoleczenstwo ma prawo poznac rozne opinie

  Niestety, system sprawowania wladzy w Polsce zaczyna coraz bardziej przypominac, tzw. 'republiki bananowe'!
 • 2012-09-12 11:19 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Spoleczenstwo ma prawo poznac rozne opinie

  Jak można poznać opinie,kiedy usuwa się zapisane komentarze?!
  Na Forum POLITYKI jestem chyba w czołówce oceniający krytycznie patologie wynikające z poprawności politycznej,którego komentarze są usuwane.
  Niektóre kopiuję na Forum Tygodnika Powszechnego i też wzbudzają emocje wśród specjalizujących się w :
  WYDRWIĘ CI TWEGO BOGA,TWĄ OJCZYZNĘ...
 • 2012-10-11 17:49 | Obserwer vel Optymista

  Re:Spoleczenstwo ma prawo poznac rozne opinie

  Bardzo ciesze sie i gratuluje wszystkim , ktorzy w tym temacie zechcieli podzielic sie swoimi uwagami. To jest fantastyczne! Mianowicie widac , iz z mozolem i trudem , ale jednak powstaje "font myslowy" o cechach wspolnych
  Zauwazcie , iz weliminowalismy tzw.dolysondazowolubne czy tworcze nasiaknete tylko i wylacznie ideami partyjnymi.Wypwowiadaja sie ludzie , ktorzy maja w istocie przemyslenia, wiedze i rzeczowo dyskutuja.Najwzniejsze jest to , ze myslimy i czujemy o naszym wspolnym domu, o naszej cudnej Polsce podobnie!
  Co do wyrywaczy Kogokolwiek czy cokolwiek to nie mam zadnych powaznych obaw. Jak czlowiek ma ugruntowane podstawy i zasady to zaden domorosly "tworca " na zamowienie nie jest mu straszny.Dobro tak jak PRAWDA jest sila nie z tego swiata.Wczesniej czy pozniej utoruje sobie droge , aby objawic wszelka podlosc z najwieksza sila uderzajac w tworcow, ktorzy w dniu , w momencie wytwarzania kolejnej podlosci mysleli , ze sa nie do pokonania.Tak OPTYMIST to droga ku lepszemu , dlatego warto go miec w sobie.