Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego - szukając 'nowego otwarcia" - Platforma nie podda się po prostu weryfikacji wyborczej?

(2)
2012-09-09 16:32 | Ceneo
Platforma zapowiada "nowe otwarcie", sięgając po coraz bardziej egzotyczne i mniej zrozumiałe społecznie [vide pomysł udziału w rządzie J. Kluzik - Rostkowskiej] rozwiązania. Kluczowe pytanie brzmi dlaczego Platforma nie chce wykonać ruchu wyprzedzającego, odwołać się do woli wyborców w przedterminowych wyborach, uzyskując w ten sposób przyzwolenie lub mandat do dalszego rządzenia?
Doprawdy dlaczego?
Szerzej na ten temat: Gorąca jesień we Francji, a w Polsce jesień ostatniej szansy na: frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
  • 2012-09-09 18:48 | zet

    Re:Dlaczego - szukając 'nowego otwarcia

    Przyśpieszone wybory, prócz spowodowania wielkich kosztów dla budżetu, niczego nie zmienią na scenie politycznej.Wpierw trzeba zmienić ordynację wyborczą.Ale to też za mało.Do zmian potrzeba jeszcze powołanie nowego ugrupowania,chętnego do przeprowadzenia głębokich reform /ostatecznie zrywających z socjalizmem/, dostosowujących /organizacyjnie/ kraj do państw nowocześnie funkcjonujących.Społeczeństwo /w swej większości/ nie jest gotowe /mentalnie/ na radykalne zmiany.Platforma zapowiadała /w 2007 roku/, zmiany niezbyt szybkie ale idące w dobrym kierunku.Po pewnym czasie, dokonywania zmian zaniechała,co cofa /ciągle/ państwo nasze w rozwoju demokracji, także w rozpoczęciu na szeroka skalę ludzkiej aktywności we wszystkich/pożądanych/ obszarach. Dzisiejszy kurs rządzących i ich główny cel, to zachowanie władzy.Bez ambicji reformatorskich.Opozycja /wszelkiego koloru/ sygnalizuje cofanie kraju w przeszłość,co jest gorsze od rządów PO -PSL.