Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sejmowa debata o ekshumacjach ofiar TU154

(54)
Stygnące emocje smoleńskie rozgrzała bulwersująca wiadomość o pochowaniu w grobie Anny Walentynowicz szczątków innej ofiary katastrofy. Opozycja wyczuła, że to może być nowe paliwo polityczne, nowy dowód na ,,dziadowskie’’ państwo Tuska.
  • 2012-09-27 23:09 | Vera

Nieudolność premiera

To było wyjątkowo nieudane i dyletanckie przemówienie premiera. Trudno było wytrzymać przy telewizorze dlatego muszę przyznać, że nie wszystko udało mi się wytrzymać psychicznie i fizycznie. Zostało jedno wrażenie: Premier Tusk przepraszał, musi więc coś w tym być. Fatalne jak na polityka rządzącego od 5 lat.
    Dlatego też pytanie: Jak to możliwe, że PiS ma tak wspaniałych propagandystów? Gdy jednych wyrzuca pojawiają się natychmiast nowi, wcale nie gorsi. Przecież to nie fakty tylko tych paru ludzi utrzymuje ten cały cyrk Kaczora przy życiu.
    Dlaczego w PO mamy albo wściekłego histeryka Niesiołowskiego albo rozmamłaną Kidawę-Błońską w stylu "Jak ą mnię chcęsz tą mnię ę bięrz". No i ten premier z metodami z rekolekcji dla przedszkolaków. Straszne.
  • 2012-09-27 23:19 | atalia

wierny

Pan Szostkiewicz odważny mężczyzna, więc to nie ze strachu tak pisze: na kolanach przed władzą. To wiara nim powoduje. Wiara w to, że jak tak będzie klęczał przed rządem, to to klęczenie go uchroni przed nieudolnością, niekompetencją rządu...
  • 2012-09-27 23:42 | maksymilian

Re:Sejmowa debata o ekshumacjach ofiar TU154

Szanowna Vero, mnie nigdy jak dotychczas nie udało się wytrzymać przy telewizorze z Tuskiem w środku. Na tle oszalałej prawicy może premier uchodzić i za greckiego stoika, co nie zmienia faktu, że zdjęty z kontrastowego tła kaczystów jest politykiem miałkim, który sam często grzeszy jałowym pustosłowiem, ale i często zwykłą demagogią czy tanim graniem pod publikę.
    Gdybyśmy mieli choć jednego polityka o prawdziwej charyzmie, osobowości i autorytecie to pewnie jednym warknięciem zmiótłby z powierzchni Sejmu(oczywiście w przenośni) cały ten zakłamany pisowski motłoch wycierający sobie teraz gęby całunem z trumny Walentynowicz, bo kiedy ona żyjąc wegetowała w nędzy nie słyszałem o kaczorowych masowo biegnących z pomocą, już nie mówiąc o jej szlachetnych dzieciach.
  • 2012-09-28 00:34 | jer-121

Czy te cyrki z ekshumacjami i uparte krzyki i wrzaski PiS-uarczykow maja zagluszyc jedno, jedyne (i zasadnicze) pytanie, t.j. kto wtedy zadecydowal by ladowac w Smolensku?
  • 2012-09-28 02:14 | camel

atalia, brzydko się bawisz. Prośba i pytanie: nie sprowadzaj nam forum Polityki do poziomu Onetu; czy chcesz, żebyśmy podobnymi spekulacjami pobawili się z niejaką atalią? No wiesz, powymyślamy sobie, co powoduje atalią, że pisze tak a nie inaczej, czego atalia się boi i kim jest. To co? Można zaczynać?
  • 2012-09-28 05:50 | dorzbi

Polityk charyzmatyczny,uczciwy,merytoryczny... w Polsce ma nikłe szanse na wybór.
  • 2012-09-28 07:05 | kaesjot

I to jest właśnie to !
    Szanowni Przedstawiciele IV-tej Władzy - może przypomnielibyście sobie bajkę J.Ch. Andersena pt. " Nowe szaty króla ", wyciągneli z tego właściwe wnioski i rzetelnie wzieli się do tego, na co się często powołujecie - na Waszą MISJĘ informowania i uczenia społeczeństwa.
    Od Was zależy, czy czy pokażecie miałkość i ignorancję miernoty czy wykreujecie go na Męża Opatrznościowego.
  • 2012-09-28 07:27 | Mieczysław S.Kazimierzak

Ale nie miedzy bajki włożyć trzeba orzeczenie lekarskie o śmierci Pyjasa,że przyczyna śmierci był upadek ze schodów.
    Ekshumacja miała na celu nie tylko identyfikację zwłok.Co z zaniechaniem i zaniedbaniem po stronie polskiej jeżeli chodzi o względy procesowe?!
  • 2012-09-28 07:40 | Mieczysław S.Kazimierzak

@ jer-121 ;
    "Cyrk" jak to chce widzieć jer-121 nie był tematem debaty.Natomiast konsekwencje katastrofy,bezpośrednie oględziny po katastrofie i poniesione obrażenia w czasie badań lekarskich (patomorfologia) mogły przybliżyć jedną z wersji katastrofy,które zostały zawieszone w powietrzu.
    @ camel ;
    Szantaż wobec "atalii" to as z rękawa wyjęty z cywilizacji żydowskiej,którą opisał Feliks Koneczny.Te personalne wycieczki zaczynają być częstym zjawiskiem na dyskusyjnych forach.Pod tym względem wolnoamerykanka ma swoje korzenie praktycznie w anonimowości komentarzy,stąd tania odwaga.
  • 2012-09-28 08:28 | kaesjot

Mnie obchodzi to, na co ja mam wpływ i co wpływa na moje i moich bliskich życie. Są to przede wszystkim sprawy bieżace i przyszłe - zaszłych już nie zmienię.Nikt nie jest zmienić czy zapobiec temu, co już było !
    Dlatego powiem wprost - to jak i dlaczego zginął Pyjas jest ostatnią sprwą jaka mogłaby mnie interesować. Zapewne tak myśli 99,9% Polaków ( raczej myslałoby, gdyby jasno im wytłumaczyć znaczenie tej sprawy dla nich samych - zbyt duża część bezkrytycznie, kierując się emocjami poddaje się tym nieracjonalnum sprawom.
  • 2012-09-28 08:40 | pitt.72

Nie jestem ortodoksem, fanatykiem..jednakże szczerze kocham naszego Premiera !

Wczoraj uważnie i wnikliwie słuchałem Jego wystąpień w sejmie.

Jego spokój, opanowanie, dobór słów, a przede wszystkim umiar, pokora i nieepatowanie drastycznymi obrazami sprawiają, iż uznaję Go za zdecydowanie wiodącą postać polskiej polityki.

Dumny jestem z mojego Premiera.

Chciałbym mieć takiego ojca, przyjaciela, interlokutora.

Dziękuję.

Nie dziw, iż łakną Go na stanowiska za granicą.

Donald Tusk czyni naszą politykę lepszą i prawdziwie chrześcijańską.

Teraz czekam na zmiany w rządzie.

Mądrych wyborów Panie Premierze mój
  • 2012-09-28 08:54 | atalia

Tak: boję się, potwornie boję się tych ... solidaruchów: Wałęsy, Tuska, Kaczyńskiego i całej reszty. Boję się nie o siebie, ale najbliższych. A teraz, proszę, zaczynaj, baw się...
  • 2012-09-28 08:59 | Mieczysław S.Kazimierzak

Niejako stoimy po przeciwnych stronach barykady.To nie moja bajka :
    ...niech na świecie wojna,byle moja wieś spokojna.
    Przykład Pyjasa podałem dla zademonstrowania jaka może być jakość badań anatomo-patologicznych.
  • 2012-09-28 09:01 | atalia

Cyrk z ekshumacjami? Kto zażądał ekshumacji Walentynowicz? Rodzina? PiS? A może niezależna prokuratura?

Kto ci zakazuje zadawać pytanie o to, kto kazał lądować? Jesteś wolny, pytaj aż do skutku. Kto cię zagłusza w wolnej Polsce...

Natomiast nigdy nie myśl, że i ty znajdziesz się na miejscu tej rodziny, która w najlepszej wierze w zapewnienia rządu chodziła na grób zmarłej, wierzyła, że to grób babci, mamy, ciotki itp. A tu prokuratura wolnej Polski rodzinie mówi, że to grób kogoś innego. Nie myśl, że ty jesteś na miejscu tej rodziny. Sumienie łatwo zagłuszyć, co innego z pytaniem o prawdę...
  • 2012-09-28 09:03 | atalia

Nie użyłbym słowa "szantaż"... Chcą się bawić człowiekiem bojącym się władzy i mającym ku temu powody? Cóż, niech się bawią... Wolni ludzie...
  • 2012-09-28 09:29 | Vera

Pytania i współczucie

@atalia
    Tak Ci pięknie wychodzi współczucie. Pytania zadawać potrafisz. To może i ja zadam.

1. O ile wiem, to zaczęło się od "przeczucia" syna Walentynowicz. Skąd więc syn wiedział, że coś się nie zgadza już przed sprawdzeniem? Najpierw sam rozpoznał a potem miał wątpliwości? Czy może być coś bardziej podejrzanego?
    2. Co robił niejaki Duda cośtam cośtam z kancelarii prezydenta w prosektorium w Moskwie między północą i 6 rano, kiedy nikogo tam nie było. Specjalnie poleciał do Moskwy na noc i zaraz wrócił. Czy prosektorium z setkami kawałków ludzkiego mięsa to miejsce, gdzie ktokolwiek chciałby spędzić noc? Chyba, że się ma coś do wykonania. Ale co?
    3. Kiedy cały naród (i ja) w szoku wychodził na ulicę, żeby uszanować karawanę trumien, paru cwaniaczków przygotowywało na zimno to, co im się najbardziej opłaca, czyli Wawel. Czy ci sami ludzie nie mogli, także na zimno, przygotować
    czegoś czegoś tak niesłychanego dla mnie, jak zamiana ciał. Przygotowując to jako argument na później. Tak na wszelki wypadek.

A Ty bajeczki o współczuciu.
  • 2012-09-28 09:55 | kaesjot

To przychodzi z wiekiem i doswiadczeniem życiowym.
    Bo co na to poradzisz ?
    Z koniem będziesz się kopać, walić głową w mur, zadręczać siebie i bliskich poczuciem bezsilności ?
    Żyję dbając o to, by innym szkody nie czynić i mam nadzieję, że inni będą postępować tak samo - to wystarczy !
  • 2012-09-28 10:01 | kaesjot

Mała dziewczynka, bardzo kochała i była kochana przez swoich rodziców. Była szczęsliwa do czasu, gdy ktoś, w imię PRAWDY wyjawił jej, że to nie są jej prawdziwi rodzice.
    Czy prawda to rzecz najwazniejsza, wartość sama w sobie ?
  • 2012-09-28 11:04 | Wojtek

Wczoraj w Sejmie zobaczylem TUSKA jako prawdziwego polityka i czlowieka z ludu. On rozumie bol i cierpienie. Dobrze ze taki facet w czasach kryzysu jest naszym Premierem DZIEKUJEMY !!!!! Nawet Dorn zachowal sie jak czlowiek czesciowo.
  • 2012-09-28 12:01 | atalia

Celny epitet: "mała dziewczynka". Właśnie, ludzie - dorośli przecież - są traktowani przez władzę jak mała dziewczynka. Ona, władza, ma prawo i obowiązek oszukiwać małe dziewczynki.

No, mała dziewczynko, my sobie dla siebie będziemy mieć prawdę, tobie damy kłamstwo. No, masz tu ciasteczko... Co, to nie ciasteczko, a imitacja? Ciesz się, mała dziewczynko, że choć błyskotki ci dajemy, koraliki. No, baw się i cicho siedź, bo my sobie porządzimy, mamy wszak dużo kolesi do wyżywienia i dużo stanowisk w Państwie, aby im dać te stanowiska, by nic nie robili i na niczym się nie znali, ale aby brali twoją forsę podatnika.

Tak, mała, malusia dziewczynko, jak dorośniesz, to sobie umrzesz w nieświadomości niczego...
  • 2012-09-28 12:41 | max

idz sie leczyc!!!
  • 2012-09-28 12:46 | atalia

Tak mi pięknie wychodzi współczucie? Hm, hm, no, to mnie zamurowało, aż brak słów... Muszę się zastanowić... Czym jest to czuję, jeśli chodzi o rodzinę Walentynowicz? Raczej próbą postawienia się na jej miejscu, a więc: zgroza, strach, przerażenie i chęć ucieczki nawet w śmierć (czyli samobójstwo). Po prostu, wybieram swoją śmierć, bo nie warto żyć w takiej Polsce tak rządzonej...

Duda? No, fakt. Pojechał, podmienił, przygotował prowokację. Nikt nie pilnował ciał, łatwo mu poszło, teraz wykorzystuje to do obalenia rządu. To by się zgadzało. Dwa lata temu nie rządził Tusk z PO. Prokuratura w ręku Kaczyńskiego, dokumenty po rosyjsku pisali podstawieni pisowcy. Ja ci, Vera, wierzę. Myślę, że Tusk już wie i przyłapie gagatka.
  • 2012-09-28 13:47 | konjol5

Dlaczego takie awantury słychać tylko ze strony polityków, co mają powiedzieć rodziny załogi i Borowców? Cierpią milcząc, a ich ból jest taki sam. Ludzie, przypomnijcie sobie, jak to wszystko wyglądało, nie było czasu na rozpatrywanie przepisów, wszyscy chcieli szybkiego pogrzebu i sprowadzenia zwłok do Polski. To był koszmar, a najwięcej krzyczą ci, którzy byli na miejscu nieobecni, łatwo teraz potępiać. Nie można sie z tym pogodzić, najbardziej żal rodzin, które są udreczone tymi wrzaskami""
  • 2012-09-28 13:52 | Kalina16

Mozna sobie wyobrazic, jak wyglądały ciała ofiar katastrofy lotniczej, i czy bylo je latwo zidentyfikować. Mysle równiez, ze patrzec na owe zwloki bez odrazy i wstrzasu psychicznego mógl tylko lekarz, ktory przeszedl przez cwiczenia w prosektorium i te z medycyny sadowej, jak pani Kopacz. Robienie jej z czegokolwiek zarzutow jest zwyczajnie albo brakiem wyobraźni, albo zwykła nieuczciwoscia. Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy. W reakcjach rodzin ofiar katastrofy widac ewidentnie podzial Polski na dwie kultury. Do jednej należą ludzie żądajacy ekshumacji i sprawdzenia, czy na pewno w grobie zostal pochowany czlonek ich rodziny. Inni wiedza, ze bliska im osoba gdzies z pewnoscia lezy i nie jest to miejsce niegodne, a nalezy juz dzis dac im wszystkim spoczywac w pokoju. Do jednej grupy kulturalnej nalezy syn pani Walentynowicz, do drugiej np. brat pani Marii Kaczynskiej.
  • 2012-09-28 13:54 | Vera

Och jaka ona delikatna

@atalia
    Ach jak ci łatwo przychodzą insynuacje. Obalanie rządu. Napisz jeszcze, że wiesz lepiej ode mnie, co napisałam. Współczucie dla rzekomych rodzin. Tylko, że prawdziwe rodziny, które cierpiały, nie zapieprzały z tym do Olejnik żeby się pokazać w telewizji. Jesteś pełna współczucia bo sobie tak to wyobrażasz. Tyle, że jakoś ci nie przyjdzie do kapusty pomyśleć o uczuciach 80-90% Polaków, którym od 2 lat plujecie w twarz bzdurami o helu, o brzozie, o 2 wybuchach, o Tusku z Putinem.
    A kiedy raz usłyszałaś parę słówek prawdy i parę pytań w stylu, w jakim sami dyskutujecie, to Cię zatkało. Biedactwo. To Twój styl.
    Kłamiesz insynuując, że Duda. Duda nie miał w Moskwie co zamieniać bo łatwiej było zamienić tabliczki w samolocie czy na Torwarze w nocy co wielu z PiSu, którym oczywiście należało się być wszędzie i zawsze (jak i teraz na cmentarzu) mogło zrobić w 1 minutę. Skoro potrafili na zimno i cynicznie załatwiać Wawel.

Może byś tak łaskawie odpowiedziała na pytanie zamiast siać insynuacje.
  • 2012-09-28 15:15 | Sławomir Osiński

Obejrzałem i wysłuchałem całą debatę.Uff.Więcej niż wpisy pit.72 i Vera nie napiszę.Nie chce mi się.Mam zwykle dosyć.
    Wystarczy mi antycypacja duetu Wojewódzki /Figurski.Czy nie mieli racji?
  • 2012-09-28 15:17 | neron43

Szanowny Panie Redaktorze

Tak, jak wiekszosc poprawnych towarzysko-politycznie klajstruja Pan skandaliczne zachowanie Tuska od 10.04.2010r. Pomylka ze zwlokami to jedynie drobny (choc tragiczny dla kazdej rodziny) szczegol, dowodzacy w jak beznadziejnie rzadzonym panstwie zyjemy. Chociaz nie jestem zwolennikiem teorii o zamachu oraz nie jestem fanem Kaczora czy Maciarewicza, to staram sie samodzielnie myslec. Dlatego warto przypomniec kilka faktow i probowac znalezc odpowiedz na wiele pytan;
    - czy w normalnym kraje, rzadzonym przez odpowiiedzialnych politykow byloby do pomyslenia, aby po takiej katastrofie oddac cale sledztwo obcemu panstwu, ktorego wladze - delikatnie mowiac - lekcewaza standardy miedzynarodowe ?. I nie wazne kim byli pasazerowie, byli Polakami. Rzad kazdego innego panstwa natychmiast podjalby dzialania zmierzajace do powolania wspolnej komisji, zapraszajac do wpolpracy najwybitniejszych specjalistow od katastrof lotniczych. Zaden kraj nie zgodzilby sie na badanie przyczyn (technicznych) katastrofy w oparciu o jakies konwencje. A co u nas; najwazniejsi politycy (Komorowski, Tusk i Sikorski) jak nakreceni powtarzali w kolko o utrzymaniu dobrych stosunkow z Rosja, w kontekscie sledztwa. Zachowali sie jak typowi tchorze i ubodzy krewni. Dlatego maja ci racje, ktorzy mowia, ze panstwo nie zdalo egzaminu. Wlasnie dla poprawy stosunkow z Federacja Rosyjska nalezalo z cala stanowczoscia zadac udzialu naszych i zagranicznych specjalistow we wszystkich czynnosciach. Taka postawa naszego rzadu nie wplywala na poprawe stosunkow z Rosja, przeciwnie pogarszala je. Wystarczy przypomniec, jak to Tusk napinal miesnie po raporcie MAK, a nastepnie "stulil ogon pod siebie".
    Gdyby nie tragedia, to moznna uznac za czasami byl to kabaret w wykonaniu politykow PO, ktorzy odpowiedzialnoscia za zaniedbania strony rosyjskiej obciazali polska prokurature. Wygladalo na to, ze prokuratura ma wlasne MSZ, a jesli brakowalo argumentow, to tacy beznadziejni poslowie jak Julka P. i Stefek N. mowili, - co wy chcecie, przecie Seremeta powolal sp.L.Kaczynski.
    Bylo to celowe oklamywanie ludzi, bo przeciez prezydent jedynie wybieral prokuratora sposrod kandydatow proponowanych przez premiera.
    - Komisja Maciarewicza mimo wielu absurdalnych teorii spelnila bardzo pozyteczna role. Warto przypomniec, ze do czasu jej powolania rodziny ofiar katastrofy pozbawione byly podstawowych informacji z postepu sledztwa, a prokuratura wojskowa wrecz ignorowala prosby bliskich ofiar katastrofy. A tak, w nastepnym dniu po powolaniu komisji Maciarewicza, odbyla sie konferencja prasowa prokuratury i zapowiedziano systematyczne informowanie o sledztwie. Niestety, komisja Maciarewicza sprzyjala rowniez Tuskowi; odwracala uwage od istotnych problemow sledztwa, a niekiedy problemow kraju. Sadze, ze mielismy tu czasami celowa prowokacje aby osmieszac tych wszystkich ktorzy domagali sie wyjasnienia tej tragedii, przyklad helu czy mgly. Nie przypominam sobie aby Kaczor w sposob jednoznaczny popieral takie teorie.
    W kontekscie tych faktow, uwazam, ze maja racje ci wszyscy, ktorzy zadaja dymisji Tuska i innych politykow odpowiedzialnych za ten skandal, ktorzy na arenie miedzynarodowej osmieszyli Polske. I to wlasnie jest "paliwo polityczne", o ktorym Pan wspomina.
    Wyjasnienie przyczyn katastrofy smolenskiej nie powinno byc konfrontowane z biezaca polityka i rozwiazywaniem istosnych problemow gospodarczych. Jest to cyniczna manipulacja wielu publicystow i politykow zwlaszcza tzw hucpiarzy i aparatczykow (Grupinski, Olszewski, Halicki, Nalecz, Wolek, Kuczynski, Litynski i inni), do ktorych Pana nie zaliczam.
  • 2012-09-28 15:32 | Andrzej

Wbrew niektórym dyskutantom uważam, że wystąpienie premiera Tuska było godne, klarowne i uczciwe. Podobnie oceniam wypowiedzi ministra Gowina i prokuratora Seremeta, oraz w osobnym wywiadzie Ewy Kopacz. Natomiast opozycja wypadła żałośnie - merytorycznie i moralnie.
  • 2012-09-28 15:55 | Sławomir Osiński

Przeczytałem z uwagą cały Twój tekst.Ile w nim kłamstw i przeinaczeń,szkoda czasu na wyliczanie.Rozsądni zauważą. Każdy" kaczysta "twierdzi,że nim nie jest.Bo czyż "Gazeta Polska" jest organem prasowym PiSu?.Ależ skąd.:).
  • 2012-09-28 16:35 | neron43

Moze wskaz moje klamstwa i przeinaczenia, przeciez jestes rozsadny. Nie badz taki moher w druga strone. Ja naprawde nie jestem PiS-owcem.
    Jesli ludzie rozsadni i madrzy zaczna zwracac uwge na to co sie mowi, a nie na to kto mowi, dopiero wowczas dyskusja bedzie wymiana mysli i pogladow, a nie osobistych wycieczek na poziomie Niesiolowskiego.
  • 2012-09-28 16:43 | joot

Macierewicz w chwili katastrofy był zaledwie kilka kilometrów od niej. Ale jakoś wtedy nie był ciekawy, czy ktoś posadził brzozę i naszpikował ją częściami samolotu aby wyglądało na wypadek. Nie sprawdzał, czy przekopywano teren na metr jak zełgała Kopacz, czy tylko na 95 centymetrów.
    Co zrobił razem z całą pisowską ferajną? Ano zjedli zapłacony wcześniej obiad i wrócili do Warszawy.
  • 2012-09-28 16:46 | joot

Kłamstwo najbardziej rzucające się w oczy to "całkowite oddanie śledztwa obcemu państwu". Polscy prokuratorzy byli na miejscu katastrofy już wieczorem 10 kwietnia i od początku uczestniczyli we wszystkich czynnościach prokuratorskich. Mało tego. Rosjanie czekali na przyjazd polskich prokuratorów np. z otwarciem czarnych skrzynek.
  • 2012-09-28 17:08 | gsj

A ja z niecierpliwością czekam na moralną ocenę wystąpień posłów PiS przez hierachów kościoła. Wszak to cnotliwi członkowie tej społeczności.
    To będzie, w moim przekonaniu, rzeczywisty sprawdzian funkcji kościoła - polityka czy moralność.
  • 2012-09-28 17:31 | krebs06

Muszę przyznać, że dałem sobie spokój nie śledziłem tego pokazu politycznej nekrofilii w naszym sejmie, po ilości komentarzy widzę, że niektórych temat pasjonuje. Smutne to, że w kraju który stoi przed tyloma problemami, elita polityczna brnie w polityczną paranoję. Tusk, którego nie lubię, ma zapewnioną następną kadencję. Tylko szaleniec może powierzyć władzę Kaczyńskiemu i jego akolitom.
  • 2012-09-28 17:32 | czaro

No popatrz i nero ucichl, nie polemizuje z faktami, wrzuca kilka "mantr" i cisza.
    Ten rodzaj ludzki " mysli jakos inaczej". Ja przeprowadzilem maly test wsrod znajomych, ktorzy sa wyznawcami tych sloganow. Bylo wiele okazji do dyskusji w gronie, nie bede podawal szczegolow, gdyz tekst bylby niestrawny dlugoscia dla czytajacych.
    W kilku slowach, otoz nawet po uzgodnieniu kilku faktow absolutnie przeczacych pisowskim oskarzeniom, po pewnym czasie i ponownym spotkaniu, te same osoby znow powtarzaly poprzednie tezy. na zapytanie czy poprzednia dyskusja i uzgodnione sprawy sie zmienily, nastepowal krotki okres ciszy i wrzucanie oderwanych od watku nowych innych oskarzen. To juz jest po prostu nudne, mysle, ze zarowno sposob myslenia iak i dobor zarzutow nie jest mozliwy do zmiany. Ta wojna i podzial spoleczny bedzie trawal tak dlugo jak zyjacy w tym pokoleniu. Oby tylko skonczylo sie na pyskowkach , gdyz mam wrazenie , ze wiele wskazuje na to, ze moze dojsc do prob narzucania argumentow sila.
  • 2012-09-28 17:42 | Sławomir Osiński

-"czy w normalnym kraje, rzadzonym przez odpowiiedzialnych politykow byloby do
    pomyslenia, aby po takiej katastrofie oddac cale sledztwo obcemu panstwu,"
    -nie oddano śledztwa.(patrz katastrofa samolotu FR. w Indonezji.)nasza prokuratura je prowadzi.

-"Rzad kazdego innego panstwa natychmiast podjalby dzialania zmierzajace do powolania wspolnej komisji, zapraszajac do wpolpracy najwybitniejszych specjalistow od katastrof lotniczych. Zaden kraj nie zgodzilby sie na badanie przyczyn (technicznych) katastrofy w oparciu o jakies konwencje.:"
    - patrz-" katastrofa samolotu Federacji Rosyjskiej. w Indonezji.-"konwencja Chicagowska".Wrak i czarne skrzynki nadal w Indonezji.
    -". Wlasnie dla poprawy stosunkow z Federacja Rosyjska nalezalo z cala stanowczoscia zadac udzialu naszych i zagranicznych specjalistow we wszystkich czynnosciach."-nie ma takich praw międzynarodowych.To jak "pisz pan na Berdyczów".Żądać można,ale na jakiejś podstawie prawnej.
    -"Gdyby nie tragedia, to moznna uznac za czasami byl to kabaret w wykonaniu politykow PO, ktorzy odpowiedzialnoscia za zaniedbania strony rosyjskiej obciazali polska prokurature" -nikt tego nie czynił.Mówiono ,że prokuratura jest niezalażna od rządu, i prowadzi niezależne od rządu śledztwo.

Kolejne Twoje kłamstwo -"Bylo to celowe oklamywanie ludzi, bo przeciez prezydent jedynie wybieral prokuratora sposrod kandydatow proponowanych przez premiera. "-panowie Seremet i Zalewski zostali wyłonieni przez swoje organizacje sędziów i prokuratorów.(zgodnie z ustawą) i jednego z nicw wybrał pan Prezydent.

"Komisja Maciarewicza mimo wielu absurdalnych teorii spelnila bardzo pozyteczna role. Warto przypomniec, ze do czasu jej powolania rodziny ofiar katastrofy pozbawione byly podstawowych informacji z postepu sledztwa, a prokuratura wojskowa wrecz ignorowala prosby bliskich ofiar katastrofy. A tak, w nastepnym dniu po powolaniu komisji Maciarewicza, odbyla sie konferencja prasowa prokuratury i zapowiedziano systematyczne informowanie o sledztwie. Niestety, komisja Maciarewicza sprzyjala rowniez Tuskowi; odwracala uwage od istotnych problemow sledztwa, a niekiedy problemow kraju. Sadze, ze mielismy tu czasami celowa prowokacje aby osmieszac tych wszystkich ktorzy domagali sie wyjasnienia tej tragedii, przyklad helu czy mgly. Nie przypominam sobie aby Kaczor w sposob jednoznaczny popieral takie teorie. " Manipulacja.(do oceny forumowiczów).

-"W kontekscie tych faktow, uwazam, ze maja racje ci wszyscy, ktorzy zadaja dymisji Tuska i innych politykow odpowiedzialnych za ten skandal, ktorzy na arenie miedzynarodowej osmieszyli Polske".-z kogo się śmieją?.Czy nie z prezesa i jego ludzi?.Kto nas ośmiesza od ponad 7 lat?.

Wskazałem to ,co uważam za kłamstwa i przeinaczenia w Twoim poscie.

"Jesli ludzie rozsadni i madrzy zaczna zwracac uwge na to co sie mowi, a nie na to kto mowi, dopiero wowczas dyskusja bedzie wymiana mysli i pogladow, a nie osobistych wycieczek na poziomie Niesiolowskiego. "

Nie uważam się za rozsądnego (na szczęście), ale zwróciłem uwagę na to co powiedziałeś(napisałeś).

• 2012-09-28 18:15 | zet

Nie bez przyczyny pan Kaczyński Jarosław skarcił swoich sztabowców /z okresu wyborów/, za to,że zbyt mało było w jego kampanii wyborczej odwołań do katastrofy smoleńskiej. Dość szybko zorientował się,że wielu jego sympatykom "lata lub zwisa" ich przyszłość, bowiem wybrali igrzyska na grobach tragicznie zmarłych pod Smoleńskiem w Rosji,przedstawicieli polskiego państwa.
    Natomiast wystąpienie pana premiera w sejmie było spokojne, rzeczowe i na temat. Moja uwagę przykuło przyznanie się do niekompetencji.Stwierdził on,że "zrobiliśmy wszystko, jak potrafiliśmy". Nie wystarczy chcieć uczynić cokolwiek pożytecznego, trzeba wiedzieć jeszcze,jak to zrobić.
    Pan Tusk jest dobrze zapowiadającym się politykiem,nawet na funkcje w międzynarodowych gremiach. Nie nadaje się jednak zupełnie na urząd premiera /rozumianego jako naczelny gospodarz kraju/.
    Nie posiada żadnego doświadczenia samorządowego ani państwowego.Działalność w partiach politycznych takiego doświadczenia nie powoduje.
    Mimo 5 letnich rządów PO, wszelkie instytucje państwa funkcjonują tak, jakby pozbawione były właściwego nadzoru. Dopiero nieszczęście uruchamia podrdzewiałe mechanizmy kontrolne i ożywia aparat urzędniczy. Kierownicy wielu instytucji państwa, sprawiają wrażenie zupełnie zagubionych w problematyce nadzorowanych urzędów.
    Nie ma potrzeby przyśpieszania wyborów.Platforma jest w stanie powołać nowy rząd i nowego premiera.Im szybciej to się stanie, tym mniej szkód zostanie wyrządzonych, bo trudne czasy kryzysowe dopiero nadchodzą.
  • 2012-09-28 18:47 | joot

To zjawisko nazywa się paranoją polityczną. Świetnie opisane w książce R. S. Robinsa i J. M. Posta "Paranoja polityczna, psychopatologia nienawiści" W internecie krążą co smakowitsze "kąski" z tej książki. Polecam.
  • 2012-09-28 18:49 | joot

" Kierownicy wielu instytucji państwa, sprawiają wrażenie zupełnie zagubionych w problematyce nadzorowanych urzędów. "

A tak konkretniej, jeśli można, to który kierownik sprawił największe wrażenie zagubionego? Mile widziane kilka słów uzasadnienia.
  • 2012-09-28 20:25 | neron43

To co napisales jest wylacznie nieudana proba szukania potwierdzenia dla udowodnienia z gory zalozonych tez. Potwierdza to rowniez prymitywne powtarzanie polprawd wygodnych dla rzadzacej ekipy.
    Porownywanie katastrofy smolenskiej z wypadkiem podczas pokazow lotniczych to nieporozumienie i demagogia. Co prawda w Indonezji zginelo kilkadziesiat osob, ale przeciez nie byla to delegacja rzadu Federacji Rosyjskiej. Zreszta, nie baz znaczenia byla rowniez odleglosc i warunki w jakich doszlo do wypadku. W Indonezji Rosjanie mieli nieograniczony dostep do wraku.
    To nieprawda, co napisali Twoi poprzednicy, ze mielismy nieograniczony dostep do "czarnych skrzynek" i wraku samolotu. Jesli ktos uwaza, ze mozna ustalic przyczyny katastrofy, majac wirtualny dostep do wraku, to rece opadaja.
    Co Ty za bzdury piszesz o podstawie prawnej. Dwustronne porozumienie podpisane bezposrednio po katastrofie moglo to zagwarantowac. Tylko, ze naszym wybrancom zabraklo wyobrazni i determinacji. Zaistaniala sytuacja ich przerosla.
    Nie popisuj sie znajomoscia prawa, bo to premier przedstawia dwoch kandydatow na prokuratora generalnego. To, ze byli wczesniej opiniowani przez samorzad jest bez znaczenia.
    To co napisalem o komisji Maciarewicza nie zostalo przez Ciebie zanegowane. A jesli nie mialem racji z Kaczorem, to sie nie upieram przy takim bzdecie.
    Co do pozycji Polski na arenie miedzynarodowej za prezydentury L.Kaczynskiego i obecnej ekipy mozna wiele pisac. Postaram Ci jedynie przedstawic nastepujace fakty; swego czasu ukazala sie w organie SPD "tageszeitung" karykatura Kaczorow (kartofle). W Niemczech zostalo to niezauwazone (przebywalem wtedy w Niemczech), natomiast w Polsce niektorzy dziennikarze jak Lis czy Olejnik "uzywali" sobie przez kilka tygodni. Zreszta do dzisiaj niektorzy politycy dalej sobie uzywaja. Tymczasem nikt nie wpadl na to, ze ta karykatura byla niczym innym jak bezsilnoscia Niemcow na twarda i bezkompromisowa polityka L.Kaczynskiego. M.In. w sprawie gazociagu polnocnego. Bedac w Niemczech, w miesieczniku biznesowym (zapomniale tytulu) ukazal sie wywiad z A.Merkel (okolo pol roku po wyborze L.Kaczynskiego), ktora na pytanie jak postrzega nowego prezydenta i jaka bedzie wspolpraca, odpowiedziala - L.Kaczynski bedzie trudnym i wymagajacym partnerem. Ta wypowiedz przyjalem z satysfakcja. Tylko, ze ten wywiad zostal niezauwazony w Polsce.
    Jesli zas chodzi o Twoje ostatnie zdanie, to trudno mi z nim polemizowac, moge je skwitowac jedynie tak; najczesciej jednomyslnosc swiadczy o bezmyslnosci. Bylo to szczegolnie widoczne w czasach slusznie minionych.
    A na koniec jeszcze jedna informacja, raczej nie do Ciebie, wszelkie inwektywy wypisywane na temat Kaczora i politykow PiS-u sa mi calkowicie obojetne, wiec jesli ktos ma inne zdanie, od mojego, niech sie nie wysila i pozostanie przy swoim.
  • 2012-09-28 21:05 | zet

Cyt:"A tak konkretniej, jeśli można, to który kierownik sprawił największe wrażenie zagubionego? Mile widziane kilka słów uzasadnienia. "

Przykładów dostarczają media każdego dnia. Trudno akurat w tym wątku o ekshumacji ofiar TU 154 pisać o wadach w kierowaniu instytucjami państwa. Chociaż apel o "ekshumację kompetencji" ludzi,którzy są powoływani na wysokie stanowiska pewnie ujdzie.
  • 2012-09-28 21:40 | joot

"swego czasu ukazala sie w organie SPD "tageszeitung" karykatura Kaczorow (kartofle). W Niemczech zostalo to niezauwazone (przebywalem wtedy w Niemczech), natomiast w Polsce niektorzy dziennikarze jak Lis czy Olejnik "uzywali" sobie przez kilka tygodni. Zreszta do dzisiaj niektorzy politycy dalej sobie uzywaja. Tymczasem nikt nie wpadl na to, ze ta karykatura byla niczym innym jak bezsilnoscia Niemcow na twarda i bezkompromisowa polityka L.Kaczynskiego. M.In. w sprawie gazociagu polnocnego. "

Organem prasowym SPD jest Vorwärts a nie brukowiec die tageszeitung, pisany z małej litery nawet w niemieckim.
    Po drugie twierdzenie,że artykuł o Kaczyńskich w tym niskonakładowym szmatławcu, jest wyrazem bezsilności Niemiec, to trochę tak, jakby ktoś napisał, że polish joke o polskim saperze opowiadany swego czasu przez Teda Turnera, to dowód na bezsilność Stanów Zjednoczonych wobec potęgi militarnej Polski.
    No i chyba nie do końca przemyślałeś, co można uznać za twarde stanowisko Kaczyńskiego wobec budowy Nord Stream. Biorąc pod uwagę jego możliwości w tym zakresie, swoje stanowisko w najtwardszy sposób mógłby wyrazić strzelając z wiatrówki w stronę morza z okna swojej rezydencji w Juracie, gdzie zresztą przebywał przez połowę swojego tragicznego pontyfikatu.

Niestety, jak powszechnie wiadomo, artykuł w die tageszeitung o kartoflach poskutkował u Małego Rycerza jedynie dolegliwościami gastrycznymi, a właściwie ich szczególnym rodzajem, który raczej nie kojarzy się z twardością, a wręcz przeciwnie.
    Od tego czasu Trójkąt Weimarski może kojarzyć się z także z trójkątem na drzwiach.
  • 2012-09-28 21:45 | Tenno

Zmień lekarza. To porada z serca
  • 2012-09-28 21:45 | joot

"Przykładów dostarczają media każdego dnia. "

Czyli,mówiąc kolokwialnie " w telewizorze mówili"? A może w radyju?
    Poza tym to nie ja w wątku o ekshumacji, pierwszy poruszyłem temat wad w kierowaniu instytucjami państwa.No dobrze, skoro się nie da, to nie będę nalegał. W takim razie kto te trumny zamienił, Tusk, Kopacz, Putin, czy też działali wspólnie, wiadomo już?

• 2012-09-28 21:48 | tenno

Dziś leczenie pomaga naprawdę.
  • 2012-09-28 21:52 | divak2

Ciekawe, że nikt nie robi takiej komedii o te plus-minus 4000 ludzi którzy giną co roku na naszych drogach. No bo przyczyny tych tragedii są jakby podobne - brawura i brak pomyślunku za kierownicą oraz nadmierny pośpiech. W znacznie mniejszym stopniu wadliwe oznakowanie i wadliwe wykonanie dróg, o co można by mieć do władzy pretensje i żądać 250000 odszkodowania. Ci z tupolewa bardziej ludzcy niż ci z dróg?
  • 2012-09-28 22:32 | atalia

Amen: nie słucham Macierewicza, Rydzyka, Dziwisza, Tuska, Kaczyńskiego, Ziobry i ciebie nie czytam więcej. Amen.
  • 2012-09-28 23:46 | kaesjot

Jak Cię " mała dziewczynka" ubodła to niech będzie " mały chłopiec" albo " dojrzały mężczyzna" a nawet " dostojny starzec ".
    Żal mi moralnych daltonistów, co to widzą świat tylko czarno - biały a nie są w stanie dostrzec wszelkich odcieni szarości, że o pozostałym spektrum barw widzialnych nie wspomnę.
  • 2012-09-29 11:15 | Sławomir Osiński

-potwierdzasz znaną i "mroczną "zasadę (autora nie wymienię) - "kłamstwo powtarzane ileś tam razy,dla wielu ludzi może się stać prawdą".Świetnie rozumieją to Kaczyński i jego ekipa.
  • 2012-09-29 15:40 | zet

Cyt:"W takim razie kto te trumny zamienił, Tusk, Kopacz, Putin, czy też działali wspólnie, wiadomo już?"

Ekshumacje nie dadzą odpowiedzi na Twoje pytanie. Może zechcesz je zadać powołanym przez pana Tuska urzędnikom.

'
  • 2012-09-29 16:03 | ziemek52

Mądrze powiedziane . Nareszcie . Większośc to jazgot , któremu powinni przyjrzec sie psychiatrzy .Prawda jest taka jak piszesz . Kryzys juz mamy . Bezrobocie rosnie .Ceny idą w gorę .Wymiar Sprawiedliwości nieskuteczny .Bieda coraz większa . Zadłużenie państwa rosnie . A Sejm pogrąza się w politycznej poranoi . Rządu Tuska mam po uszy .Nie dlatego ,ze akurat za kadencji Tuska miala miejsce katastrofa smoleńska .Bynajmniej .Rząd Tuska nie pomyslu na kryzys . Dojście Kaczyńskiego i PiSu do wladzy grozi kompletną ruiną gospodarki .Objęcie władzy przez PiS to jest gwarantowna ucieczka rynkow finansowych z Polski .Zalamanie gieldy i finansow panstwa . Grozi nam Grecja w Polskim wydaniu . Czyli Polak Polakowi wilkiem . Niektórzy mowią ,że doczekalismy ciekawych czasow .Uwazam że doczekalismy czasow beznadziejnych .Czasow pata politycznego . Malo kto bowiem chce rządow Tuska , ale szaleństwem byloby objęcie rzadow przez PiS i Kaczyńskiego . Tertium non datur ? Dla mnie jest . Wyjazd do corki za granicę , aby przeczekać czas paranoi . Oby nie .
  • 2012-09-29 17:35 | neron43

Do kolejnego komentarza sprowokowal mnie kolejny wpis "Slawomira Osinskiego". Calkowicie zgadzam sie z Nim, faktycznie "klamstwo powrarzane iles tam razy, dla wielu ludzi moze stac sie prawda". Potwierdzenia tego nie trzeba daleko szukac, wystarczy przeczytac powyzsze komentarze. Oprocz lektury ksiazki R. S. Robinsa i J. M. Posta, proponuje Ci ponowne obejrzenie znakomitego, choc z ubieglego wieku, filmu amerykanskiego "Dwunastu Sprawiedliwych". Dowiesz sie, jak niesamoowicie trudno przyznac sie do blednego osadu i ile trzeba miec cierpliwosci i determinacji, zeby prawda zwyciezyla.
    A jesli chodzi o Twoj wpis, to chce Cie poinformowac, ze moje opinie pisze z Niemiec (brak polskich znakow), dlatego doskonale wiem, ze tytul tej gazety brzmi "die tageszeitung" z dopiskiem "taz". I napewno jest to gazeta lewicowa, o znacznym nakladzie. Jesli nie jest to organ SPD, to rowniez "Gazeta Polska" nie jest organem PiS-u.
    Wg mnie reakcja L.Kaczynskiego na karykature byla niepotrzebna. Sadze jednak, ze zrobil to pod wplywem nagonki w mediach krajowych, albo za namowa jakiegos doradcy "przydupasa". Tacy dobrodzieje sa w kazdej biurokracji, dzisiaj u Prezydenta za takiego "wybitnego przydupasa" robi prof.Nalecz.
    Polityka zagraniczna L.Kaczynskiego, nie tylko w mojej ocenie, ale wielu specjalistow oraz politykow, nie tylko polskich, byla skuteczna i bronila interesow Polski. Lech Kaczynski nie oczekiwal od swoich partnerow komplementow i poklepywania po plecach, mial z gory nakreslone granice kompromisu. Wowczas mielismy najzdrowsze stosunki z sasiadami. A dzisiaj co, jestesmy jedynie komplementowani, a interesy robia nasi partnerzy. Nie bede dalej pisal o polityce zagranicznej, bo Ty chyba celowo wtraciles ten watek aby uciec od podstawowego tematu. Ale jesli chcesz, to rowniez na ten temat mozemy podyskutowac, przy innej okazji, jesli czas pozwoli.
  • 2012-09-29 21:54 | zet

Tak, to kłamstwo,które jest skierowane do elektoratu nie mającego żadnego pojęcia o badaniu wypadków lotniczych.
    "Konwencja chicagowska" z 1944 roku i załączniki do niej /z różnych lat/ przewidują,iż wszelkie czynności związane z badaniem katastrofy lotniczej prowadzi "państwo zdarzenia". W tym przypadku jest to Rosja. Może ono, ale nie musi, przekazać prowadzenie czynności innemu państwu albo organizacji.Jest to sprawa uznaniowa państwa zdarzenia.
    Rosjanie /jako państwo prowadzące badanie/ wykonali wszelkie czynności, w sposób przez tę konwencję przewidziany.
    Próby umiędzynarodowienia badań /podejmowane przez politycznych pieniaczy/ są z góry skazane na niepowodzenie. Wystarczy sprzeciw Rosji i nikt nigdzie nic nie wskóra.
    Wszelkie porozumienia międzynarodowe są zawierane po to, aby na serio ich przestrzegać.A wynikłe problemy rozwiązywać /i badać/ w cywilizowany sposób.
  • 2012-09-30 08:59 | Mieczysław S.Kazimierzak

Tak czy owak na PRAWDĘ trzeba też być odpowiednio przygotowanym.Zrozumieć można wszystko.