Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wypowiedź pana Frasyniuka do TVN24

(20)
2012-10-03 10:44 | psr18gh
Jakoś prawicowym dziennikarzom i blogerom prawicowych portali umknęła wczorajsza wypowiedź pana Władysława Frasyniuka udzielona dziennikarce TVN24. Przytoczę jej fragment, na tyle, na ile pamiętam:
"Trzeba być wyjątkowym chamem, aby krytykować panią marszałek Kopacz. To ona jak Matka Polka miała odwagę towarzyszyć rodzinom w Moskwie. To było niebywałe poświęcenie. A ci co szybciutko uciekali z Smoleńska i ci co nie mieli odwagi identyfikować zwłok w Moskwie teraz najbardziej ją opluwają". Gdyby to powiedział pan Niesiołowski, to mielibyśmy komentarz: "dziadek znów zapomniał o tabletkach na uspokojenie", ale jak zbagatelizować wypowiedź pana Frasyniuka ? To już trudniejsze, więc lepiej udawać że takiego wywiadu nie było.
 • 2012-10-03 11:51 | Sławomir Osiński

  Re:Wypowiedź pana Frasyniuka do TVN24

  Ona miała (lekarz) odwagę,ogladać,niekiedy, miazgę ludzką.
  Może,jak się zacznie powtarzać te słowa(miazga ludzka),coś dotrze do niektórych,bardziej gramotnych.
 • 2012-10-03 12:31 | psr18gh

  Re:Wypowiedź pana Frasyniuka do TVN24

  Pan Frasyniuk przepraszając widzów Fakty po Faktach określił miazgę ludzką: :"jakby przepuścić różne zwłoki przez maszynkę do mielenia mięsa". Jak miazgę ludzką z różnych ciał przyporządkować do konkretnej osoby ? Jego dosadne określenie na tchórzy z Smoleńska i osoby z rodzin ofiar tamtej tragedii, które nie miały siły jechać do Moskwy, a które teraz plują na panią marszałek jest jak najbardziej na miejscu. Na chamów odpowiedź musi być dosadna, inaczej będą oni coraz bardziej chamieli.
 • 2012-10-03 12:38 | Sławomir Osiński

  Re:Wypowiedź pana Frasyniuka do TVN24

  -"coraz bardziej chamieli." i szli w tkz. "zaparte"
 • 2012-10-03 15:27 | joot

  Re:Wypowiedź pana Frasyniuka do TVN24

  To prawda. Takich wypowiedzi brakowało w Sejmie podczas naporu pisowskiej zawieruchy w związku z pomyleniem trumien.
  Gdzie był Macierewicz i reszta pisowskiej zgrai, kiedy Kopacz jechała z Warszawy do Rosji? Przecież w chwili katastrofy byli zaledwie kilka kilometrów obok. Nie interesowały ich wtedy brzozy, skrzydła i wybuchy ani nawet pobranie do pustej butelki po piwie, próbki smoleńskiej mgły?
 • 2012-10-04 08:14 | psr18gh

  Re:Wypowiedź pana Frasyniuka do TVN24

  Opinię Antoniego Lenkiewicza o Władysławie Frasyniuku można zamieścić na forach prawicowych portali, np. w salonie24. Co za problem ? Trzeba tylko chcieć. Każdy w miarę rozgarnięty Polak sięga do różnych źródeł, aby wyrobić sobie opinię na dany temat. Myślę, że zwolennicy obecnej koalicji częściej sięgają do prawicowych portali, niż jej przeciwnicy do gazety.pl, czy polityki.pl. Fani radia Maryja w większości unikają innych źródeł informacji, ponieważ tak indoktrynuje ich dyrektor Rydzyk. Zaglądanie, słuchanie i oglądanie "szatańskich" publikatorów to wg niego grzech.
 • 2012-10-05 08:30 | psr18gh

  Re:Wypowiedź pana Frasyniuka do TVN24

  Zgadzam się z opinią profesora Markowskiego, która ukazała się w wczorajszej gazecie.pl. Państwo jest nadopiekuńcze w stosunku do rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. W Polsce wcześniej i później zginęło na służbie tysiące obywateli i nawet pies z kulawą nogą nie zainteresował się nimi. Jest to oburzające, ponieważ namacalnie widać że władze zawsze dzieliły swoich obywateli na lepszych i gorszych. Nie zapomnę z jaką atencją i pomocą finansową objęte były za rządów IV RP rodziny ofiar katastrofy autobusu "pielgrzymki" wracającej z Francji. Do jasnej cholery, dlaczego ja musiałem dopłacać z swoich podatków na pośmiertne świadczenia w związku z turystyką religijną? Cwaniacy "zapomnieli" się ubezpieczyć, a potem rodzinom nie pozostało nic innego, tylko wyżebrać niezłe kwoty od prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Rodziny policjantów, strażaków, listonoszy, kolejarzy itd. nie mają co liczyć na pośmiertne świadczenia w wysokości porównywalnej z rodzinami smoleńskimi. Jeden tylko facet - Cimoszewicz, miał odwagę kiedyś powiedzieć co o tym sądzi.
 • 2012-10-05 16:21 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Wypowiedź pana Frasyniuka do TVN24

  Wypowiedź W.Frasyniuka nie można sprowadzić do dramatu rodzin katastrofy w Smoleńsku.
  Jeżeli chodzi o zmowę milczenia wokół Smoleńska = Katyń II to można ją porównać do ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ.
  Samolot był wojskowy,a prawo FR jednoznacznie zobowiązuje,że w takich warunkach klimatycznych i przy takim wyposażeniu był obowiązek zamknąć lotnisko.
  Po usuniętych komentarzach widać,że problem EKONOMII POLITYCZNEJ wykreowanej przez Karola Marksa,której sprzyja religijny synkretyzm jest trefny.
  MIESZANINA NIE MUSI BYĆ SYNTEZĄ to cytat z POLSKIE LOGOS A ETHOS Feliksa Konecznego.
 • 2012-10-05 16:50 | Sławomir Osiński

  Re:Wypowiedź pana Frasyniuka do TVN24

  Widzi Pan , kłamstw ciągle powtarzanych słuchać hadko.Dlatego może są usuwane.A Pan dookoła - mniejszości,przekształcenia własnościowe w spółdzielczości i kłamstwa szerzone przez tkz.Solidarnych 2010.
  Jeszcze raz Panu powtarzam (mam nadzieję że ostatni),gdyby Pan Prezydent Kaczyński wskazałbył lotnisko zapasowe,do wypadku samolotu by nie doszło.
 • 2012-10-05 17:22 | joot

  Re:Wypowiedź pana Frasyniuka do TVN24

  >" Państwo jest nadopiekuńcze w stosunku do rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej."

  Bardzo delikatnie powiedziane.

  Rodziny ofiar TU 154 otrzymały:

  40 tys. zł wysokość jednorazowego wparcia, które otrzymała każda rodzina ofiar katastrofy na mocy decyzji rządu (łącznie 3,8 mln zł). Kwota ta nie była opodatkowana.

  250 tys. zadośćuczynienia d l a k a ż d e g o c z ł o n k a r o d z i n y ofiary katastrofy (dla wszystkich: matki, ojca, żony i dzieci).

  2 tys. zł miesięcznie przyznał premier jako renty specjalne 73 osieroconym dzieciom (trojgu niepełnosprawnym dożywotnio, pozostałym do ukończenia 25 r.ż ).

  4 tys. zł renty dla 4 żon, które pozostały same lub z trójką lub większą liczbą dzieci.

  2 do 3 tys. zł dożywotniej renty dla 11 niepracujących współmałżonków ofiar.

  800 do 2 tys. zł miesięcznie kosztują 3 renty dla rodziców ofiar.

  Każda rodzina otrzymała świadczenia z ZUS przysługujące rodzinom, uzależnione od stażu pracy i wynagrodzenia osoby, która zginęła.

  6,4 tys. zł; Każda rodzina otrzymała zasiłek pogrzebowy w najwyższej możliwej kwocie (mimo że pogrzeby odbyły się na koszt państwa).

  Skarb Państwa wykupił miejsca pochówku i ich 25-letnią dzierżawę.

  100 tys. zł dla wszystkich rodzin posłów, którzy zginęli w katastrofie z polisy, którą wykupiła kancelaria.


  Anulowano na prośbę rządu koszty połączeń telefonicznych wykonywanych przez bliskich ofiar w związku z katastrofą.

  5 tys. zapomogi wypłacono z kasy Sejmu rodzinie każdego zmarłego posła.

  Para prezydencka ubezpieczona była na łączną kwotę 3 mln zł.

  Ponadto:
  702 tys. zł kosztowała ceremonia powitalna ofiar katastrofy na lotnisku Okęcie, przygotowanie Sali Torwar i domu pogrzebowego na cmentarzu Północnym do uroczystości żałobnych oraz przewiezienie tam trumien z Okęcia

  647 tys. zł kosztowała msza za ofiary katastrofy na Placu Piłsudskiego w Warszawie

  6,16 mln zł kosztowały uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej

  3,4 mln zł kosztowały pogrzeby pozostałych ofiar

  5,5 mln zł wydały władze Krakowa na przygotowanie miasta do uroczystości

  3 mln zł wydały władze Warszawy na przygotowanie miasta do uroczystości

  272 tys. zł kosztowało wykupienie miejsc na cmentarzach dla ofiar katastrofy

  1,6 mln zł kosztował pomnik ofiar katastrofy na Powązkach

  169 tys. zł kosztował sarkofag pary prezydenckiej na Wawelu

  3 mln zł kosztowała budowa pomników nagrobnych pozostałych ofiar

  65 tys. zł 105 urn onyksowych, które po napełnieniu ziemią z miejsca katastrofy zostały przekazane m.in. rodzinom ofiar.

  (Źródło: Polityka nr 48 (2784) 27 listopada 2010)
 • 2012-10-05 17:33 | joot

  Re:Wypowiedź pana Frasyniuka do TVN24

  >"Jeżeli chodzi o zmowę milczenia wokół Smoleńska = Katyń II to można ją porównać do ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ. "

  Przepraszam, co jeszcze przemiliczano "wokół Smoleńska"? Sprawą zajmowały się dwie komisje państwowe, dwie prokuratury i jeszcze ten nieszczęsny Macierewicz ze swoimi uczonymi wyciągniętymi z cylindra.
  Czy jest coś, o czym jeszcze nie powiedziano, nie napisano?

  >"Samolot był wojskowy,a prawo FR jednoznacznie zobowiązuje,że w takich warunkach klimatycznych i przy takim wyposażeniu był obowiązek zamknąć lotnisko. "

  Takie teorie , to można wygłaszać w przypadku ratownika na plaży, który przy złej pogodzie nie wywiesił czarnej flagi.
  W przypadku lotu Tupolewa to pilot decyduje czy lądować czy nie. Pytanie, kto mu kazał próbować, skoro wiedział,że nie wyląduje? Przecież sam to powiedział na kwadrans przed katastrofą:

  8:26:17 - Panie dyrektorze, wyszła mgła, w tych warunkach nie damy rady usiąśc.

  Kto mu kazał mimo wszystko spróbować podejścia?
 • 2012-10-05 18:19 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Wypowiedź pana Frasyniuka do TVN24

  Mozna zapytać :
  Na czyj rachunek zostanie dokonany przelew tej "nadopiekuńczości"?!
  Czy tu nie może być podobieństwa do wyjścia z "pułapki zadłużeniowej"?!
  Z pewnością Władysławowi Frasyniukowi warto postawić to pytanie.
 • 2012-10-05 18:26 | Sławomir Osiński

  Re:Wypowiedź pana Frasyniuka do TVN24

  Jeśli chodzi o "CYWILIZACJE" - żydowską,to u Konecznego z jego teorii potwierdziło się jedynie jego przypuszczenie, że znaczna część Żydów będzie wolała pozostać w rozproszeniu.Inne zaś teorie upadły, wraz z powstaniem niepodległego państwa Izrael.Jego twierdzenia w tym temacie zaś ,są uznawane za kontrowersyjne.
 • 2012-10-06 09:47 | Madzica11

  Re:Wypowiedź pana Frasyniuka do TVN24

  Taaaaaa...
  Dowódcy załogi mieli małe doswiadczenia i byli źle zgrani...
  kpt Protasiuk nie znał rosyjskiego...
  Na smoleńskim lotnisku nie próbował lądować żaden Ił-86,Pośpieszalski z moherami mieli zwidy...
  "Pijany" generał Błasik naciskał pilotów...
  Lotnisko było w pełni przygotowane i zabezpieczone na przylot prezydenta...
  MAK(Międzynarodowy Komitet Lotniczy) jako "państwowa komisja"Federacji Rosyjskiej,a jej"raport" jest wiążący...
  p.Kopacz przejęzyczyła się TROSZECZKĘ...
  Pamiątki bliskich wyparowały z trumien pod wpływem sił metafizycznych...
  A Rodziny po prostu nie poznały ciał swoich bliskich...

  I TYLKO "ZIELONA IRLANDIA" NADAL NIE TRACI NA SWOJEJ ATRAKCYJNOŚCI...
 • 2012-10-06 09:51 | Madzica11

  Re:Wypowiedź pana Frasyniuka do TVN24

  Co się dzieje
  Stało się
  i dzieje w dalszym ciągu
  i będzie dziać nadal
  jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.  Niewinni nie wiedzą o niczym
  bo są zbyt niewinni
  Winni nie wiedzą o niczym
  Bo są zbyt winni  Biedni nie pojmują tego
  bo są zbyt biedni
  Bogaci tego nie pojmują
  bo są zbyt bogaci  Głupcy wzruszają ramionami
  bo są zbyt głupi
  Mądrzy wzruszają ramionami
  bo są zbyt mądrzy  Młodych to nie obchodzi
  bo są za młodzi
  Starych to teź nie obchodzi
  bo są zbyt starzy  Dlatego nic się przeciw temu nie dzieje
  i dlatego to się stało
  i dlatego to się dzieje
  i dziać będzie nadal  - Erich Fried -
 • 2012-10-06 10:20 | Madzica11

  Re:Wypowiedź pana Frasyniuka do TVN24

  A gdyby stracił Pan Dziecko,Rodziców lub Żonę w tej katastrofie na ile przeliczyłby Pan Ich stratę...(?)
 • 2012-10-06 10:21 | Madzica11

  Re:Wypowiedź pana Frasyniuka do TVN24

  A gdyby stracił Pan Dziecko,Rodziców lub Żonę w tej katastrofie na ile przeliczyłby Pan Ich stratę...(?)
 • 2012-10-06 15:34 | joot

  Re:Wypowiedź pana Frasyniuka do TVN24

  A wystarczyło uwierzyć Rosjanom, że nie ma warunków do lądowania...
 • 2012-10-07 12:29 | joot

  Re:Wypowiedź pana Frasyniuka do TVN24

  W katastrofie lotniczej w Smoleńsku zginęło 96 osób. Jak to możliwe,że słyszymy wciąż tylko o 10 nazwiskach i to wszystkich związanych z PIS?
  Dlaczego pozostałe 86 rodzin nie żąda "prawdy o zamachu", ekshumacji, dymisji, itp.
  Dlaczego?
 • 2012-11-07 14:45 | kobieta

  Re:Wypowiedź pana Frasyniuka do TVN24

  Popieram