Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polski kryminał kobiecy

(6)
Jeszcze niedawno jedyną znaną autorką polskich kryminałów była Joanna Chmielewska. Teraz pojawia się coraz więcej powieści kryminalnych pisanych przez kobiety. Bardzo śmiałych obyczajowo i przełamujących stereotypy.
 • 2012-10-05 11:46 | wojtek-gdansk

  W kobiecym kryminale wszystko jest możliwe - jak w bajce.

  "Wspólnie ze swoim przyjacielem gejem prowadzą telewizyjny show. Nie tylko pracują razem, ale są bardzo bliskimi przyjaciółmi i od czasu do czasu kochankami."
  Super wiadomość dla katolickich kościelnych ośrodków terapeutycznych ds. nawracania gejów na hetero. Nie od dziś wiadomo, że głównie kobiety nie mogą przyjąć do wiadomości aby gej nie łapał się na ich "fale erotyczne". Marzeniem sporej grupy z nich jest taki "delikatny mężczyzna", zadbany, wykąpany i pachnący - w łóżku a nawet ... 24 godziny na dobę.
  Nic z tego, drogie Panie (zwłaszcza pisarki kryminałów), współpraca z gejem na pewno może być bardzo owocna, przyjaźń wspaniała, ale łóżko ...?
  Chyba, że chodzi o mężczyzn bi-seksualnych, tyle, że to nie geje.
  Dzielmy książki na dobre i złe, a nie na kobiece i męskie. (Dopuszczam tylko podział na książki raczej dla kobiet i raczej dla mężczyzn.)O ile mi wiadomo Agata Christie była kobietą.
 • 2012-10-22 13:41 | mickor

  Re:Polski kryminał kobiecy

  Na kartach powieści obyczajowa śmiałość, a w łożnicy misjonarz przy zgaszonym świetle - ot i cały polot polskich kobiet...
 • 2012-10-22 18:26 | USIA

  Re:Polski kryminał kobiecy

  oj tam, oj tam, widocznie Pan nie spotyka 'współczesnych' kobiet:). Właśnie wróciłam z plaży nudystów. Multum kobiet. Co do tematu. Wychowałam się na Chmielewskiej i Christie, ale preferuję męskie kryminały. Prym wiodą ludziska ze Skandynawii. Lubię czytać o ludziach z problemami:).
 • 2012-10-23 00:02 | mickor

  Re:Polski kryminał kobiecy

  U takiego Mankella problemów rzeczywiście nie brak. Larsson i Lackberg to również ciekawe lektury. Nie mam nic przeciwko kryminałom, choć nie jest to mój ulubiony rodzaj lektury - od ludzi z problemami wolę takich, którzy mają rozwiązania.
  A co do kobiet - spotykam włącznie "współczesne" ! Nie trafiła mi się jeszcze żadna antyczna, renesansowa ani romantyczna ;)
 • 2012-11-19 22:18 | wredota

  Re:Polski kryminał kobiecy

  Wojtku, po prostu polskie baby naoglądały się durnych telenowel, gdzie gej jest pół-kobietą i maskotką spełniającą wszystkie zachcianki swojej psiapsiółki:)
 • 2012-11-19 22:39 | wredota

  Re:Polski kryminał kobiecy

  W dzisiejszych czasach kobieta powinna zachowywać się jak pornoszmata, inaczej jest pruderyjna :)
  Odnośnie Polek usiłujących pisać kryminały - nazywanie ich pisarkami to poważne nadużycie. Te grafomanki popełniają tylko romansidła z wątkami kryminalnymi. Agathie Christie mogą czyścić buty. I nie tworzą nowych, ciekawych kobiecych postaci (jak panna Marple czy Mme Ramotswe) tylko koszmarne hybrydy wypindrzonych nimfomanek z chłopami. Taki jest ideał kobiecości wielu Polek - Barbie dająca de na lewo i prawo ( teraz to się nazywa "wyzwoleniem", pewnie z rozumu :) ) i zachowująca się jak chłop. Niestety, chłopy, sami jesteście sobie winni. Kto stworzył Larę Croft?