Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rekordowo niski poziom - czy Wisła wysycha?

(15)
Koniec świata! Główna polska rzeka skurczyła się w niektórych miejscach niemal o połowę. Co to będzie? I czy to prawda?
 • 2012-10-07 01:44 | serowik

  Rekordowo niski poziom - czy Wisła wysycha?

  Rzeczowy tekst. Pragmatycznie, fachowo. Wyraznie cos zmienia sie w Polsce. Ren, Elba, Sekwana itd. zostaly uregulowane w XIX wieku. Wisla z wiadomych wzgledow nie zalapala sie. Odra tylko czesciowo. Moj instynkt inzynierski podpowiada, ze mozliwe byloby zrobic z Wisly trase transportowa ale po co. Czy to sie oplaca? co moznaby Wisla masowo transportowac z Krakowa do Gdanska? Z cala pewnoscia jest dzisiejsza Wisla wielka europejska atrakcja turystyczna. Trzeba powolac ponadwojeowdzka, ponadpowiatowa agencje wislana,
  zatrudnic tam kompetentnych, inteligentnych Polakow, poza rodzinnym, kumpelskim kluczem i juz wzdluz rzeki powstaja nowe miejsca pracy, a ambicja kazdego swiadomego Japonczyka czy Niemca moze okazac sie rejs po ostatniej prawdziwej naturalnej rzece zachodnioeuropeskiej. Niestety. ostatni nadwislanski trend do przekopywania cmentarzy moze turystow zniechecic.
  Chociaz tacy mieszkancy Madagaskaru corocznie wyciagaja zwloki swoich przodkow na swiatlo dzienne, zeby sie z nimi sprawiedliwie podzielic jedzeniem i pomimo tego nie ubywa im turystow,ktorzy chca osobiscie zobaczyc jak tam tylko mieszkajace kameleony zmieniaja kolory skory.
 • 2012-10-07 01:58 | wicur

  Re:Rekordowo niski poziom - czy Wisła wysycha?

  277 tysiecy na odsmiecenie Wisly wydaje sie strasznie mala suma. Toc urzednicy ratusza przyznaja sobie duzo wieksze premie za nic-nierobienie.
 • 2012-10-07 06:17 | brieg

  Re:Rekordowo niski poziom - czy Wisła wysycha?

  taki mozliwie niski poziom wody powinien dac do zastanowienia sie nad mozliwoscia wydobywania tzw gazu lupkowego. Do wydobycia sa potrzebne duze ilosci wody, ktorej jak widac nie mamy za duzo!!!
 • 2012-10-07 07:27 | citizen

  Płynie Wisła płynie po polskiej krainie

  Nie tak dawno były powodzie, teraz w Wiśle płynie za mało wody a my stoimy nad jej brzegiem, patrzymy na piękne widoki i nawet nie zastanawiamy się parafrazując Mrożka - a może coś byśmy zrobili.
 • 2012-10-07 11:03 | max

  Re:Rekordowo niski poziom - czy Wisła wysycha?

  "Trzeba powolac ponadwojeowdzka, ponadpowiatowa agencje wislana,
  zatrudnic tam kompetentnych, inteligentnych Polakow, poza rodzinnym, kumpelskim kluczem i juz wzdluz rzeki powstaja nowe miejsca pracy..."

  czy zapomniales w jakim kraju zyjesz? - "Polska to nienormalnosc"

  “W poprzednim roku rozmawiałem z moim szwagrem z Kanady na tematy bliskie polityce.W następstwie rozmowy dowiedziałem się o jakiejś aferze która wstrząsnęła Kanadą.W grę wchodziła suma ok.8000$.Zachodziłem się ze śmiechu ,co go ogólnie zdziwiło.Odpowiedziałem mu że w Polsce to takimi sumami na lewo obraca sołtys w byle jakiej wsi. Na poziomie rządowym są to sumy dochodzące do miliardów złotych.Oto Polska właśnie.”
 • 2012-10-07 11:10 | wiehu

  Re:Rekordowo niski poziom - czy Wisła wysycha?

  To co się dzieje w Arktyce, wyprzedziło prognozy klimatologów i modeli o całe dekady. Tak daleko posunięty rozpad lodu miał mieć miejsce dopiero pod koniec XXI wieku. Pobicie wszystkich rekordów zasięgu pokrywy lodowej, jej powierzchni i objętości o 20% powinno być dzwonkiem alarmowym dla nas wszystkich.

  W 5:40 dr Francis wyraża nadzieję, że tak się stanie. Obawiam się jednak, że to nie wystarczy. Przez ostatnie lata Ziemia zapala nam na pulpicie kontrolnym planety kolejne czerwone lampki i domaga się, byśmy obudzili się z obecnego zaczadzenia, zwrócili uwagę na to co się dzieje i zaczęli działać aby zapobiec katastrofie, która czeka nas na obecnej drodze. Jednak wsadzamy palce w uszy i radośnie nucimy „La la la la”, starając się zagłuszyć i zignorować te niepokojące ostrzeżenia.

  Kiedyś wreszcie rzeczywistość przedrze się przez nasze psychiczne bariery ochronne i nawet najbardziej krótkowzroczni spojrzą jej prosto w oczy. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Pozostaje tylko pytanie, jak głęboko wdepniemy w to bagno. Jak wielu ludzi będzie musiało umrzeć z głodu, jak głęboki kryzys energetyczny i gospodarczy nas dotknie, jak wiele konfliktów o zasoby nas czeka i jak wiele państw i społeczeństw upadnie. Przyglądając się działaniom (a raczej ich brakowi) sterników naszej nawy mam obawy, że odpowiedzią na pytanie „jak wiele” jest „zbyt wiele”.

  Robiąc to co robimy, naszymi działaniami i codziennym wyborem utartej drogi biznesu-jak-zwykle skazujemy setki milionów żyjących i jeszcze nie narodzonych ludzi na koszmarną przyszłość i tym samym stajemy się sprawcami największej zbrodni międzypokoleniowej w historii ludzkości.

  Kto jest winny? My wszyscy. Kręcący się w kółko na obrzeżach problemów ekolodzy, zaprzeczacze, koncerny energetyczne, uzależnieni od ich pieniędzy politycy, oderwani od rzeczywistości wyborcy i konsumenci skupiających się na zakupie nowych bryk i i-gadżetów, mający jednocześnie w głębokim poważaniu wpływ swojego stylu życia na przyszłość Ziemi i przyszłość naszego jedynego wspólnego domu.


  http://ziemianarozdrozu.pl/artykul/2209/goracy-lod
 • 2012-10-07 11:54 | marcin

  jak zawsze problem

  zamiast wykorzystac sytuacje i wyregulowac, poglebic koryto, wzmocnic brzegi wisly

  uzalamy sie ze wody za malo

  lubimy zmartwienia, zamiast brac rzeczy jako mozliwosci
 • 2012-10-07 14:19 | Andrzej Falicz

  Znowu Tusk?

  Czy istnieje zwiazek przyczynowo-skutkowy miedzy wysychaniem Wisly a pieciu latami rzadow PO?
 • 2012-10-07 14:21 | Andrzej Falicz

  Re:Rekordowo niski poziom - czy Wisła wysycha?

  No wasnie,
  ale nasze panstwo PO chce od razu przeskoczyc z XIX wieku do XXII i zamiast wyczyscic buty, zapiac rozporek bedziemy pod kierownictwem geodety Grada budowac potege nuklearnej energetyki!
 • 2012-10-07 20:09 | gsj

  Re:Rekordowo niski poziom - czy Wisła wysycha?

  Mam poważne wątpliwości, czy takie działania spowodują wzrost ilości wody w Wiśle oraz innych rzekach Polski.
 • 2012-10-07 22:25 | max

  Re:Rekordowo niski poziom - czy Wisła wysycha?

  Tusk [sic], pomaga powodzianom w jedzeniu kanapek.
 • 2012-10-08 09:42 | stasiu

  Re:Rekordowo niski poziom - czy Wisła wysycha?

  Powołać komisję śledczą dotyczącą zniknięcia wody w Wiśle :P swoją droga u mnie w mieście można dostać mandat za przebywanie na "wysepkach" na wyschniętej rzece :P
 • 2012-10-08 14:42 | wiehu

  Re:Rekordowo niski poziom - czy Wisła wysycha?

  Przydała by się jakaś porządna debata na ten temat , bo jak się coś stanie to z takimi teksami ( jak wyżej ) będziemy mieć do czynienia i panka murowana .

  Niebezpieczeństwo tkwi w niewiedzy a sto razy bardziej niebezpieczni od pogody są ludzie.

 • 2012-10-08 16:59 | woxx

  Re:Rekordowo niski poziom - czy Wisła wysycha?

  Przecież wodę z Wisły spuścili do nowej nitki metra.
 • 2012-10-08 21:21 | loc

  Re:Rekordowo niski poziom - czy Wisła wysycha?

  Ale zapobiegną przyszłym powodziom, albo ograniczą ich skutki.