Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Części zamienne dla człowieka

(5)
Ludzkie ciało będzie można naprawiać jak samochody – gdy któryś z narządów się zepsuje, zastąpi się go syntetycznym zamiennikiem. Są już tego pierwsze przykłady.
 • 2012-10-09 13:45 | vps

  Re:Części zamienne dla człowieka

  Człowieczeństwo polega na "wolności" + "moralności" + "świadomości" = "duchowości". Tego żaden naukowiec pod mikroskopem jeszcze nie zobaczył. Jak wierna by nie była kopia człowieka, nawet jak by nie była lepsza i doskonalsza od człowieka to czegoś takiego jak świadomość samego siebie, czy wolność wyboru wszczepić się nie da. Bynajmniej w świadomy sposób gdyż nikt empirycznie nie zbadał tych pojęć. Ja się więc nie obawiam odczłowieczenia, robotów, matrixa itp. Popieram naukę..niech tworzą i niech się dzieje... byle tylko człowiek pochodził od drugiego człowieka nie od maszyny.
 • 2012-10-09 19:56 | grzevoo

  Re:Części zamienne dla człowieka

  To co czytam w tym artykule to wypisz wymaluj wizje Jacka Dukaja sprzed kilku lat przedstawione w "Czarnych oceanach"
 • 2012-10-09 21:31 | Istotne jest to, aby te części zamienne

  Re:Części zamienne dla człowieka

  były lepsze niż oryginały - wtedy powymienia się je na wszelki wypadek i gra muzyka.
 • 2012-10-25 15:06 | JeĆw

  Re:Części zamienne dla człowieka

  Można się tylko cieszyć z tego, podobnie jak „VPS”, że coraz bardziej możliwe staje się naprawianie, a nawet ulepszanie ludzkiego ciała i ludzkich zmysłów różnymi chytrymi sposobami, tj. przez podpatrywanie przez naukowców i wykorzystywanie przez specjalistów biologii w toku ewolucji oraz różnych kombinacji elementów funkcjonowania natury i jej praw ( wykorzystanie biologii, biotechnologii, nanotechniki, techniki, technologii itd.).
  VPS zastrzega jednak: „…byle tylko człowiek pochodził od drugiego człowieka.” A jeśli stworzona zostanie sztuczna super macica, doskonalsza, bardziej funkcjonalna i precyzyjniejsza od ludzkiej to, czy narażanie żywych istot ludzkich na bóle rodzenia będą sensowne? Czy człowiek z próbówki, jeśli ta próbówka będzie już doskonała, nie będzie racjonalniejszym i humanitarniejszym rozwiązaniem?
  Wprawdzie i w takim przypadku istota człowieczeństwa, czyli ludzki zarodek pochodziłby od człowieka, ale … i w tej materii będą możliwe rozwojowe prace udoskonalające. Dobrze to, czy źle? W każdym razie, zmartwienie chyba jeszcze nie dziś.
  Moim zdaniem, w przyszłości świadomość, samoświadomość, myśl i inteligencja nie koniecznie będzie musiała mieć podłoże biologiczne i dziedziczne. Mogą zostać stworzone sztuczne świadomości. Może nawet doskonalsze od naszej, ale wyrosłe z ciężkiego trudu ludzkiej świadomości. I być może na tym polega przedłużenie ewolucji biologicznej.
 • 2013-08-09 11:13 | IzaSchiza

  Re:Części zamienne dla człowieka

  W ogóle mnie to nie dziwi - zobaczcie jak mocno poszliśmy do przodu w tej dziedzinie. W obecnych czasach operacja plastyczna to zabieg dostępny powszechnie, z kosztami osiągalnymi dla przeciętnego człowieka. Moment w którym zaczniemy hodować organy już nadchodzą, za kilka lat będą technologią osiagalną, a za kilkanaście powszechnie dostępną. Mało tego słyszałem ostatnio, że ze chrząstek świńskich udało WYDRUKOWAĆ się ucho na drukarce 3D. Jak ta technologia mocno zmieni nasz system lecznictwa, dowiemy się naprawde niebawem!