Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kto ucierpi na zaostrzeniu prawa aborcyjnego?

(5)
Jarosław Gowin tłumaczył, że nie głosował za odrzuceniem zapisu, by zakazać aborcji także w przypadku ciężkiego i nieuleczalnego uszkodzenia płodu, bo chciał, żeby w debacie mocniej wybrzmiały postulaty „za życiem”.
 • 2012-10-17 15:30 | aniga

  szkoda słów.

  w tej przepychance przecież nigdy nie chodziło o zmianę prawa ani o aborcję. jedynie o samopoczucie posłów.
 • 2012-10-19 13:28 | -m

  Re:Kto ucierpi na zaostrzeniu prawa aborcyjnego?

  ej, ale prosze nie nazywać zwolenników legalizacji torturowania kobiet w ciąży "obrońcami życia".

  bo to kłamstwo.
 • 2012-10-19 13:32 | zimt89

  Zostawcie nas z tym same.

  Szanowni Panowie Posłowie,

  zostawcie nas kobiety same z problemem niechcianej ciąży. A potem wpadajcie w zdziwienie, gdy dotrze do was informacja, iż coraz więcej młodych Polek wyjeżdża za granicę, w kraju zostają tylko Ci, którzy muszą, a ilość przypadków porzucenia czy, co gorsza, morderstw na dzieciach rośnie.
 • 2012-10-20 00:02 | Kaja

  Re:Kto ucierpi na zaostrzeniu prawa aborcyjnego?

  Błagam! Nie piszcie, że nie ma szans na obalenie ustawy antyaborcyjnej, bo to odbiera nadzieję :(
  Hipokryzja polityków PiS i SP sięgnęła zenitu. Tak głośno krzyczą w obronie najbiedniejszych, najsłabszych, pokrzywdzonych,a chcą wprowadzenia ustawy, która tych ludzi jeszcze bardziej pognębi i wpędzi w jeszcze większą biedę.
 • 2012-10-23 20:44 | Ruch Narodowy

  Re:Kto ucierpi na zaostrzeniu prawa aborcyjnego?

  "Okrutne jest to, że gdyby posłom udało się rzeczywiście zaostrzyć prawo, dotknęłoby ono tych najbiedniejszych i najbardziej bezradnych."

  Z tego zdania wynika, że zaostrzenie prawa miałoby dotknąć tych ludzi, których zabijaniu ma się ono przeciwstawiać? Na marginesie, warto zauważyć , że SP czy PIS nigdy nie mięli dobrych intencji, również w tym względzie. Jednak zabijanie ludzi, tym bardziej bezbronnych, pozostaje zabijaniem bezbronnych ludzi. Nie jest to zabijanie w obronie własnej, czy w czasie działań wojennych. Miarą skali, oraz tego czym jest ten proceder ,nazywany tu łagodnie aborcją jest to że ma wymiar masowego mordowania ludności cywilnej, która nie posiada nawet możliwości obrony. To zwyrodnienie przerasta dotychczas znane ludzkości formy moralnego upodlenia. To przekracza wymiar kanibalizmu, ludobójstwa czy holokaustu. Dziwi mnie lekkość z jakim autorka tego artykułu stawia swoje tezy i dziwi mnie to, że taki sposób myślenia znajduje sobie wielu zwolenników.