Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Anna Laszuk (1969-2012) jakiej nie znaliście

(8)
Anka Laszuk przyjęła etat dyżurnej lesbijki III RP, choć żartowała, że chyba nie to jest w niej najbardziej interesujące.
  • 2012-10-25 11:10 | BeataA

Anna Laszuk (1969-2012) jakiej nie znaliście

pisała, grała, nagrała kasetę z własną twórczością...śpiewała:"O dziewczynce i chłopcu z mojego podwórka, co tatki (...) poznali pięść", albo: "Życie mój psie, nie opuszczaj mnie, nie zostawiaj mnie wcześniej niż ja Ciebie, tyle razem przeszliśmy, różnie było, sam wiesz, ale jedno wcziąż boli- ta niepewność. Czy Ty także, Moje życie, czy Ty także życie psie, potrzebujesz mnie?"
  • 2012-10-25 13:02 | bera13

Re:Anna Laszuk (1969-2012) jakiej nie znaliście

Dziękuję za to wspomienie. Żadne słowa nie wyrażą mojego bólu z powodu Jej odejścia.
  • 2012-10-28 10:10 | Dlaczego Ty?!...

Śpieszmy się

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
    zostaną po nich buty i telefon głuchy
    tylko co nieważne jak krowa się wlecze
    najważniejsze tak prędkie że nagle się staje
    potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
    jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
    kiedy myślimy o kimś zostając bez niego

Nie bądź pewny że czas masz bo pewność niepewna
    zabiera nam wrażliwość tak jak każde szczęście
    przychodzi jednocześnie jak patos i humor
    jak dwie namiętności wciąż słabsze od jednej
    tak szybko stąd odchodzą jak drozd milkną w lipcu
    jak dzwięk troche niezgrabny lub jak suchy ukłon
    żeby widziec naprawde zamykają oczy
    chociaż większym ryzykiem rodzić się niż umrzec
    kochamy wciąż za mało i stale za późno

Nie pisz o tym zbyt często lecz pisz raz na zawsze
    a bedziesz tak jak delfin łagodny i mocny

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
    i ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą
    i nigdy nie wiadomo mówiac o miłosci
    czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą

ks. Jan Twardowski
  • 2012-11-03 14:05 | Helena

Bardzo mi jakos brakowala takiego wspomnienia o Annie Laszuk.
    Uwazalam ja za najlepsza w TOK-FMie i bylam w szoku dowiadujac sie o Jej przedwczesnej smierci.
    Miala w sobie duzo pasji, dobroci, rozsadku. Wzbudzala ogromny szacunek.
    Cieszy mnie, ze bedzie Nagroda Jej Imienia.
    Ale jeszcze bardziej by mnie cieszylo, gdyby miejsce po Niej nie pozostalo puste i ktos by je zajal - obdarzony podobna pasja, i dobrocia, i rozumem. Och, pewnie chce miec druga Anne Laszuk.
  • 2012-11-03 14:09 | 3

""
    Właściwe miejsce dla wiersza! Ks.Twardowskiemu szczególnie bliskie były...lesbijki!
  • 2012-11-03 20:55 | mav

W pierwszych linijkach tekstu jest wyraznie powiedziane ze Anna Laszuk uwazala, zreszta bardzo slusznie, ze ma cos wiecej do zaoferowania niz tylko bycie lesbijka - ze ma nadzieje ze ludzie dostrzega jej kunszt dziennikarski. A potem autor artykulu caly czas skupia sie na orientacji seksualnej Ani. Nieladnie, sepy, nieladnie.
  • 2012-11-04 13:49 | Helena

Skupiaja sie zapewne z dwu powodow, o ktorych warto przypominac. Bo byla pierwsza kobieta w polsiich mediaich, ktora te tematyke poruszala czesto nie od zewnatrz, tylko od wewnatrz, powolujac sie na wlasne doswiadczenia.
    Po drugie zas jej bycie lesbijka bylo zapewne powodoem jej szczegolnego otwarcia sie na inne spoleczne wykluczenia, nie tylko w kwestii orientacji seksualnej. Jej lesbijstwo uwiarygodnialo jej szczegolna wrazliwosc na wszelkiego rodzaju nietolerancje. Mnie to bardzo trafia do przekonania. Kiedy oburza sie i wstryzmuje w eterze wypowiedzi np antysemickie, to wierze, ze robi to z glebokiego wewnetrznego przekonaia.
    Boze, powinam to wszystko bylam pisac w czasie przeszlym.... :sad:
  • 2012-11-07 21:08 | Łysy

Jakie to niesprawiedliwe, że TACY ludzie przedwcześnie odchodzą...