Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Katastrofa czy zamach?

(26)
Ślady materiałów wybuchowych odkryto na wraku TU-154 – donosi wtorkowa „Rzeczpospolita”. Co zamach oznacza w praktyce? Jaką politykę realizowałby Jarosław Kaczyński, gdyby wrócił do władzy? O tym w najnowszej POLITYCE w artykule Mariusza Janickiego.
 • 2012-10-30 12:47 | Andrzej

  Fakty prasowe

  "Rz" nigdy nie grzeszyła miłością do tego rządu, a już zwłaszcza Cezary Gmyz, którego rewelacje zamieszcza. Kaczyński od razu uderzył w najwyższy ton, oskarżając rząd o straszliwą zbrodnię. Oby nie odbiło mu się to czkawką.
 • 2012-10-30 13:26 | Zaraz

  Re:Katastrofa czy zamach?

  W zamach wprawdzie nie wierze (nie widze celowości takowego), toteż cięzko mi zrozumiec taką pobłazliwośc względem rosji...

  Po pierwsze roi sie od prowokacji. Anulowanie zeznan kontrolerow lotu przez MAK, a wedlug naszej prokuratury moga byc wspolwinni podajac zle oszacowania, celowe zwlekanie z wynikami ekshumacji, krojenie wraku, polerowanie i mycie, wyciek drastycznych zdjec, pamietne slowa Adoniny do Millera "Rosja to wielki kraj, a Polska jest tylko malutka" (to była odpowiedz na pytanie, kiedy zostanie zwrocony wrak... generalnie bez zwiazku z pytaniem). Mozna jeszcze duzo mnozyc...

  Nic niezwyklego w emocjach o Smolensku nie ma. Kiedy zginela ksiezna Diana tez rozilo sie od plotek, teorii spiskowych, byl nawet jakis polityk ktory staral sie to w UK wykorzystywac... tak dzialaja spoleczenstwa, niestety, spoleczenstwa w swiecie medialnym. Natomiast nie zmienia to faktu, ze mozna bylo wielu rzeczom zapobiec. Ekshumacja, kontrowersja z wrakiem, nawet tym nowoscia o trotylu i nitroglicerynie (!?). Wystarczylo przeprowadzic rzetelne, dokladne sledztwo. Bo czemu dowiadujemy sie o tym dwa lata z hakiem po katastrofie?

  Ja nie wierze w zamach, ale nie wierze tez rosjana. Po prowokacjach Czeczenskich, Litwinience, Politkowskiej, Bieslanie, i tak dalej nie mam watpliwosci ze to jest dziki i niezbyt cywilizowany kraj. Z nami tez nie jest najlepiej, ale wydaje mi sie, ze nie jest tak zle jak z Rosja.

  W zamach nie wierze. Ale, Panie Tusk, niech Pan dla swietego spokoju umiedzynarodowi to sledztwo.
 • 2012-10-30 13:28 | Śleper

  Re:Katastrofa czy zamach?

  Ale teraz, od wtorku Kaczyński już nie ma pola manewru, a Tusk będzie czekał.
 • 2012-10-30 14:08 | małyjanio

  Re:Katastrofa czy zamach?

  pan maprawdę taki naiwny, redaktorze?
  przecież, gdy tylko kaczyński wróci do władzy,
  wszelkie dywagacje o zamachu wylądują na śmietniku...
 • 2012-10-30 14:15 | spoko

  Re:Katastrofa czy zamach?

  To oczywista oczywistość, że to hel eksplodował na pokładzie.
 • 2012-10-30 14:37 | Artur

  Cezary Gmyz to naczelny pisowski łgarz w Rzepie.

  To co w nocy mu się przyśni, rano pisze do następnej Rzepy. Dyrdymały, brednie i marzenia senne. Wart Prezes Gmyza i Gmyz Prezesa. Jedno wielkie świństwo. Lepiej nie zwracać na nich uwagi. I nie czytać Rzepy.
 • 2012-10-30 15:19 | skoool

  Porąbaństwo ogólnonarodowe...

  Nie macie dosyć???
 • 2012-10-30 15:23 | Psiakostka

  Re:Katastrofa czy zamach?

  Podpisuje sie pod tym...Zestawienie 'kontrowersji' i 'teori sposkowych' po smierci Diany z naszym 'Smolenskiem' jest jak najbardziej trafione.

  Jest wiele pytan do rzadu, wiele pretensji w sprawie katastrofy sprzed 2 lat. Mowcie co chcecie ale masowo podupadajace zaufanie do Tuska i jego ekipy, to tez wynik tych 'matactw' i niedomowien. ***Z ostatniej chwili*** Prokuratura twierdzi ze trotylu nie bylo! Szopki ciag dalszy. Polski rzad jest nie-po-waz-ny!
 • 2012-10-30 15:45 | Krystyna

  Re:Katastrofa zdrowego rozsądku i chłodnego rozumu

  Jak się patrzy na twarzyczki chorych na władzę "poszukiwaczy prawdy" , to wyborców ogarnia prawdziwy lęk. Samolot ze świtą godną cesarza Etiopii wybiera się do sąsiedniego mocarstwa i pod presją okoliczności próbuje lądować na lotnisku bez żadnej widoczności.
  Nieszczęście sprowokowane brakiem rozsądku ekipa chorych ludzi z partii brata ofiary tego nieszczęścia przekuwa na polityczny zamach.
  Okazuje się , że to jest wygodne dla rządu i opozycji i staje się przedmiotem bezsensownej dyskusji całego narodu , za sprawą mediów
  które są własnością obcego kapitału.
  Destabilizacja emocjonalna Polaków jest celem tych graczy , którzy pragną
  upiec przy tym własną pieczeń. Okropne są te "twarzyczki" chorych ludzi.
  Zemsta jest rozkoszą Bogów , a ja jestem Bogiem zemsty - to jest źródło
  z którego wypływa ta zatruta krew .
  Ojciec Rydzyk bawi się tą trucizną z zadziwiającą konsekwencją .
 • 2012-10-30 16:00 | zet

  Re:Katastrofa czy zamach?

  Media od dawna nie informują lecz szukają sensacji.Aby cel uzyskać z przysłowiowej igły czynią widły.
  Nigdy nie wierzyłem w zamach na prezydenta Lecha Kaczyńskiego i tak mi zostało. Myślę,że do tragedii doprowadził splot niekorzystnych okoliczności i ludzka niefrasobliwość. Uważam,że nasi prokuratorzy,którzy ciągle prowadzą śledztwo, wyjaśnią przyczyny tej katastrofy lotniczej wiarygodnie.
  Tym, którzy oczekują "umiędzynarodowienia śledztwa" chcę przypomnieć,iż na takie musi wyrazić zgodę Rosja. W przypadku jej sprzeciwu, nikt /za granicą/ nie zrobi nic. Po to podpisuje się różne traktaty i porozumienia międzynarodowe, aby je przestrzegać. W tym przypadku, konwencja chicagowska jest platformą działania polskich i rosyjskich służb i komisji.
  Nie powinno dziwić,że na terenie wojskowego poligonu i pobliskiego lotniska/pod Smoleńskiem/ znajdują się mikroślady trotylu czy nitrogliceryny.
  Na ćwiczeniach używane są różne materiały wybuchowe.Prezydencki Tupolew rozbił się na ziemi skażonej i jego elementy mogły też ulec skażeniu.
  W razie wybuchu na pokładzie samolotu, w pierwszej kolejności, ślady materiałów wybuchowych stwierdzono by na ludzkich szczątkach. A takowych na ofiarach wypadku nie stwierdzono.
  Myślę,że trzeba dać szansę naszym ekspertom i prokuratorom, czyli cierpliwie oczekiwać na zakończenie ich pracy.
 • 2012-10-30 16:27 | bocian

  Re:Katastrofa czy zamach?

  Helu, więcej helu :)

 • 2012-10-30 16:41 | jer-111

  Re:Katastrofa czy zamach?

  Juz "Rzepa" zaczela wycofywac sie z tego co podala, ale... artykul wystarczyl, aby pan J. Kaczynski zaczal publicznie krzyczec o "morderstwie". Ten czlowiek jest
  malo stabilny psychicznie, aby ponownie dopuscic go do wladzy!!!
 • 2012-10-30 16:48 | blue

  Re:Katastrofa czy zamach?

  "Mowcie co chcecie ale masowo podupadajace zaufanie do Tuska i jego ekipy, to tez wynik tych 'matactw' i niedomowien. ***Z ostatniej chwili*** Prokuratura twierdzi ze trotylu nie bylo! Szopki ciag dalszy. Polski rzad jest nie-po-waz-ny!"

  Wszystko wskazuje na to, ze to pewne media/gazety i pewni (glownie zwiazani z partia pod nazwa PiS) politycy sa wysoce niepowazni (i do tego cierpia na niuleczalna paranoje)!
 • 2012-10-30 16:54 | Prudent

  Re:Katastrofa czy zamach?

  Dlaczego z faktu, że trotylu nie było wyciągasz wniosek, że nasz rząd jest niepoważny?
  Wydawałoby się, że niepoważna jest Rzepa

  Im dalej trzyma się rząd z dala od śledztwa i niezależnej prokuratury tym wydaje mi się bardziej poważny

  Generalnie nie podoba mi się, gdy ten rząd zajmuje się dachami, brzozami, AmberGoldami i innymi sprawami, na które nie ma i nie powinien mieć wpływu.

  Po to mamy Prokuraturę, Nadzór Finansowy i PZPN aby się tymi pierdołami zajmowały
 • 2012-10-30 17:04 | Psiakostka

  Re:Katastrofa czy zamach?

  Troche tak...ale zauwaz ze sytuacja tego co powiedziala wieza kontroli pilotom NIE ZOSTALA WYJASNIONA (min. zeznania pilota jaka) + samoloty czesto laduja we mgle. Poza tym w tonie twojej wypowiedzi przeraza taka sama zajadlosc jaka przypisujesz opozycji.
 • 2012-10-30 17:54 | olekfara

  Re:Katastrofa czy zamach?

  Proszę za mnie zadac pytanie prokuratorowi wojskowemu Szelągowi, skąd wie, bez badań, że miejsce katastrofy zawiera całą tablicę Mendelejewa (tablica wszystkich znanych pierwiastków w przyrodzie), a nie wie, co jest na wraku.
 • 2012-10-30 18:21 | struwwelpeter

  zamach? Cui bono?

  Czy ktos moglby mi wyjasnic, czarno na bialym, kto mialby odniesc korzysci, i jakie, ze smierci L. Kaczynskiego?
  Inaczej wszystkie teorie spiskowe nie sa warte funta klakow - i tyle.
  Podpisuje sie oboma rekami pod wpisami zeta i szczegolnie Krystyny.
 • 2012-10-30 18:22 | Psiakostka

  Re:Katastrofa czy zamach?

  "Po to mamy Prokuraturę, Nadzór Finansowy i PZPN aby się tymi pierdołami zajmowały"

  Rzad ustanawia te instytucje ktore wymieniasz, a ktore dalekie sa od kongruentnego, niezawislego i wydajnego funkcjonowania. Poza tym nie uwazam ze AFERA AG to pierdola, jak i nie uwazam ze wstrzymywanie powolania miedzynarodowej komisji to dobre posuniecie ze strony naszej niepowaznej wladzy.
 • 2012-10-30 20:07 | Prudent

  Re:Katastrofa czy zamach?

  "Rząd ustanawia"
  Rząd nic nie ustanawia, np. Prokuratura wybiera Prezydent z dwu kandydatów (KRS i KRP).
  PZPNu także rząd nie "ustanawia", Przy KNF może co najwyżej powołać przewodniczącego.

  Rzecz w czym innym.
  W tym kraju to obywatele powinni walczyć o własną wolność i niezależność od rządu.
  Wolność umów cywilno-prawnych daje im możliwość wyborów i podejmowania ryzyka w codziennym życiu.

  Z przerażeniem patrzyłem jak "spryciarze-inwestorzy" od AmberGold, którzy decydowali się zaryzykować częścią swoich pieniędzy wymuszają na państwie polskim aby poczyniła nadzwyczajne kroki w celu odzyskania ich pieniędzy.

  Takie nieczyste zagrania nie dość, że żerują na empatii społecznej to jeszcze przekonują urzędników aby kontrolowali coraz większe połacie rynku, aby rozbudowywali instytucje.

  Jaką międzynarodową Komisję chciałbyś powołać?
  Złożoną z Niemca, Żyda, Rosjanina i urzędnika z Brukseli?
  Myślisz, że wyznawcy Jarosława zgodzili by się z kimś, z kim by się nie zgadzali?
 • 2012-10-30 20:09 | sprint

  Re:Katastrofa czy zamach?

  Polacy starym zwyczajem okradli tym razem Polakow (nie Niemcow), a winien jest oczywiscie premier Tusk - oto cala afera Amber Gold. Jak sie zechce psa uderzyc - kij zawsze sie znajdzie. Zanim uderzysz drugiego, wejrzyj najpierw w swoje sumienie, czy nie jestes bez winy.
 • 2012-10-30 20:30 | gsj

  Re:Katastrofa czy zamach?

  Lecz nie w takiej mgle i nie tak siermiężnie wyposażonym lotnisku.
  Proszę przypomnieć sobie o ostatnich perturbacja na lotniskach w Polsce.
  Myślenie ma jednak kolosalną przyszłość.
 • 2012-10-30 20:39 | jer-111

  Re:Katastrofa czy zamach?

  Pani(e) "Psiakostka"! Tak, samoloty dosyc czesto laduja we mgle ale na ODPOWIEDNIO wyposazonych (w ILS odpowiedniej kategorii) lotniskach (a i to nie zawsze - patrz
  warszawskie Okecie). Dodatkowo, zaloga (piloci zaleznie od wyszkolenia maja tez
  swoje "minima"...) wiazaca prezydenta Kaczynskiego nie miala najmniejszego
  prawa przy tych (znanych im) warunkach pogodowych podchodzic do ladowania
  - nawet jezeli Rosjanie z wiezy do tego glosno zachecali.

  I to zamyka dalsze dyskusje... dziekuje!
 • 2012-10-30 21:12 | Krzysztof Chawziuk

  Re:Katastrofa czy zamach?

  Jakie korzyści? To proste,wystarczy przyjąć do wiadomości. L.Kaczyński niesamowicie wqrwiał Putina, gdy prezydent RP angażował się mocno po stronie Gruzji w rosyjsko-gruzińskim konflikcie zbrojnym. Ale też nie mógł znieść ogólnej awersji Kaczyńskiego do Rosji. I stąd właśnie jego szaleńczy czyn, by w porozumieniu z Tuskiem zlikwidować L. Kaczyńskiego.
 • 2012-10-30 22:19 | joot

  Re:Katastrofa czy zamach?

  > I stąd właśnie jego szaleńczy czyn, by w porozumieniu z Tuskiem zlikwidować L. Kaczyńskiego.

  A to nie mógł poczekać jeszcze te parę miesięcy, aż wyborcy sami go zlikwidują, tak jak zlikwidowali w Gruzji tego Saakaszwilego, czy jak mu tam?
 • 2012-10-31 15:24 | Psiakostka

  Re:Katastrofa czy zamach?

  @ Prudent ...nie lap mnie za slowka. Przez 'rzad' rozumiemy wladze, tak. A co do reszty. Nie kazdy obywatel jest osoba elokwentna, wyksztalcona czy po prostu sprytna. Wiekszosc z nas na tzw 'dzien dobry' (nie zdziw sie) obdarza drugiego czlowieka zaufaniem, wiekszosc z nas chce 'miec cos z zycia' oprocz codziennej harowki wiec probuje inwestowac itp., wiekszosc z nas po to oplaca TYLKI tych snietych krow poselskich zeby miec spokoj i nie zaprzatac sobie wszystkim glowy ...wiekszosc z nas.

  ..troche empatii nie boli.
 • 2012-10-31 16:25 | jer-111

  Re:Katastrofa czy zamach?

  I stąd właśnie jego szaleńczy czyn, by w porozumieniu z Tuskiem zlikwidować
  L. Kaczyńskiego.
  ---------------------------------------------------------------------------------
  Putina mozna oskarzac, czy posadzac o wiele, ale nie o to, iz jest szalencem...