Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prawda w reportażu p.Gietki.Czy ktoś jeszcze tak umie pisać?

(3)
2012-10-30 16:31 | Cherburg
Miałem wielomiesięczną przerwę w czytaniu reportaży p.Gietki.
Wróciłem znowu do lektury!
Przeczytałem trzy!
O kobiecie,która wróciła ze szpitala bez nogi po katastrofie pociągu w Chałupkach;o handlu wódką w przygranicznym miasteczku z Czechami;o dojazdach do pracy z Polski do Warszawy.
W stosownym czasie przeczytam i dalsze.Problemem dla mnie jest czytanie na szklanym ekranie komputera.Na farbę do kopiarki nie mam pieniędzy!Nieraz pewna młoda znajoma zrobi mi ksero.Ale przecież nie mogę prosić o ksero zbyt często!
Analizować reportaży nie zamierzam,bo to zbyt długotrwała praca!A któż mi za to podziękuje albo zapłaci?
Widzę ciekawy dobór tematów do analizy literackiej,bo przecież reportaż to literatura ,dodajmy - faktu!
Tak było,takie są postaci,taki jest czas...
Bieżące życie ciągle przynosi nowe tematy do reportażu!
Mnie intryguje ostatnia sprawa ,gdy matce odebrano dwójkę dzieci ,bo zalegała z podatkiem dla urzędu skarbowego.
Za pieniądze można oddzielić dzieci od matki!
Gdyby dobra dusza za kobietę nie zapłaciła, to owa "winowajczyni" siedziałaby w mamrze kilka miesięcy a może i lat?
Jeśli nie ma pracy,to jak ma zapłacić?-Czy sędzia jest myślącym człowiekiem?A gdyby ów sędzia wyciągnął z kieszeni owe 2500 zł i za nią zapłacił?-Mógłby!Przecież na pewno dobrze zarabia!Mógłby tez być pierwszym w kolejce do nieba za taki wspaniały uczynek!
Inna możliwość to podzielenie kwoty pieniędzy na dziesięciozłotowe raty miesięczne!
Przypadki pomocy ze strony szlachetnych ludzi mamy w literaturze pozytywistycznej!
A w ogóle ,ten kapitalizm jest tak wstrętny,że znowu wybuchnie jakaś wojna czy rewolucja o sprawiedliwość!
Inny temat-jeślibym ja pisał reportaże!
Dlaczego telewizja Trwam nie może być na multipleksie?
Wiem dlaczego!
Nienawiść do religii,Kościoła ,do całej kultury katolickiej i wielu innych spraw!
Czy p.Gietka o tym już pisała?
Ale nie namawiam!
Pewnie nie można ! Bo to tylko nasza kochana Polska.Tu każdy rządzi, jak mu się przyśni!
Pozdrawiam Mistrzynię!
Na pewno Pani czytała dwa zbiory reportaży z dawnych już czasów :Wejście w kraj!
Dziś chyba nie można tej książki dostać czyli kupić?
Pani reportaże też powinny być wydane książkowo!Z ładną okładką-a to ważne!
  • 2012-11-04 16:27 | camel

Re:Prawda w reportażu p.Gietki.Czy ktoś jeszcze tak umie pisać?

> Dlaczego telewizja Trwam nie może być na multipleksie?
    Wiem dlaczego!
    Nienawiść do religii,Kościoła ,do całej kultury katolickiej i wielu innych spraw!

Zaraz tam "nienawiść". Co prawda kościół, katolicyzm i "kultura katolicka" bezpośrednio winne są upadkowi naszego kraju i miaridom nieszczęść spadających na nas od czasu załamiania się państwowości polskiej pod ciężarem kościoła, ale żeby zaraz nienawiść? Zwyczajny rozsądek, nakazujący usunięcie raka ze społeczeństwa. Gdybyś liznął nieco historii i dowiedział się o ogromie wyzysku i szkodnictwa, jakie było dziełem kościoła na przestrzeni wieków, gorąco przyklaskiwałbyś (jako patriota) każdej oznace uwiądu tego diabelstwa. Nie mówię, żeby od razu toto likwidować, na początek delikatnie i z szacunkiem dla wierzących, należałoby zburzyć kościoły, ziemię po nich posypać solą i wygnać z kraju kler katolicki. To na początek. Potem przyszedłby czas na bardziej zdecydowane działania.
  • 2012-11-06 17:32 | Cherburg

Re:Prawda w reportażu p.Gietki.Czy ktoś jeszcze tak umie pisać?

Oleju do głowy Ci nie wleję!Nie mam chęci,czasu...wielu jest takich zacietych wrogów Kościoła!
    Napisz kiedyś wypracowanie :Kultura katolicka w Polsce od czasów chrztu Polski w 966 r.Może sam sobie odpowiesz,dlaczego nie można zrywać z tą kultura dla dobra Polski dzisiejszej?
    Tylko tyle!
    Pisałem o wartościowych reportażach p.Gietki, zatem nie chcę tu wchodzić na temat religii!Jestem katolikiem z dziada pradziada i jestem z tego faktu nadzwyczaj szczęśliwy!