Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Spiskowe teorie katastrofy smoleńskiej

(36)
Osoby rozpowszechniające teorie spiskowe to nie zagubieni w rzeczywistości paranoicy. To całkiem zdrowi, wręcz wyrachowani ludzie, którzy dzięki intrygom pragną dojść do władzy.
  • 2012-10-31 16:49 | kociewiak

..chory czy glupi

..jestem zly i boje sie napisac cos czego moge zalowac,Paranoja i glupota PIS jest tak wielka jak ksiezyc ktory ukradli Jacek i Placek
  • 2012-10-31 19:55 | 3kropek

Re:Spiskowe teorie katastrofy smoleńskiej

w tej sytuacji nazwać Tuska, który straszy PIS-em, ponieważ nie zależy mu na władzy? Paranoik on ci, czy schizofrenik?
  • 2012-10-31 20:18 | borat

Ja rozumiem, że majaki Paranoika Tysiąclecia były Obywatelom z Platformy bardzo na rękę przez ostatnie 2 lata, ale wydaje się, że Tuskaczenka zaczyna się obawiać bredni tego porypa ... wygląda to dość zabawnie, bo przecież idiotyzmy mini-prezesa tak skutecznie odwracały uwagę opinii publicznej od kompletnej indolencji rządów Obywateli, a było to szczególnie pomocne przed ostatnimi wyborami do Sejmu.

Jak by nie dzielić włosa na czworo, to bez wątpienia 3RP jest jednym z najbardziej groteskowych tworów udających państwo w Europie :)
  • 2012-10-31 20:54 | gsj

W uzpełnieniu informacji autora zachęcam do przeczytania artykułu Głosu sceptyka w październikowym numerze Świata Nauki.
  • 2012-10-31 20:57 | Andrzej

Nie boję się spisków. Prawda zwycięży, wcześniej czy później.
  • 2012-10-31 23:24 | ivo

Szanuję kolegę po fachu, który zaszedł w nim kilka pięter wyżej niż ja, niemniej, mam wrażenie, że zachodzi tu jakaś nieścisłość terminologiczna. Autor, najwyraźniej, za "zdrowie psychiczne" uznaje brak choroby psychicznej, czyli, konkretnie mówiąc: psychoz, lub w terminologii staroświeckiej: obłędu, stanu w którym chory ma znacznie ograniczony kontakt z rzeczywistością, ma poważne urojenia, trudności z funkcjonowaniem. Otóż mnie, niemal od początku studiów uczono, że to podejście jest już mocno przestarzałe. Zdrowie psychiczne to coś znacznie więcej niż brak choroby psychicznej. To stan szeroko pojętego dobrostanu, higieny psychicznej, umiejętności harmonijnego współżycia z ludźmi, szacunek dla nich i samego siebie, autorefleksja, umiarkowany lub niski poziom agresji i frustracji, umiejętności konstruktywnego rozwiązywania problemów "bytowych" i interpersonalnych, podmiotowe traktowanie siebie i innych (wspomniany szacunek), przekonanie, że świat jest raczej dobry niż zły i ludzie tak samo, wiara we własne siły i sprawczość, tolerancja, mógłbym tak jeszcze trochę powymieniać. W świetle tego, osoby makiaweliczne, cynicznie manipulujące, osobowości autorytarne, zwłaszcza o dużym poziomie agresji, dopatrujące się z góry złych intecji i celowego wymierzonego w nich samych, wrogiego działania, poszukujące nadmiernego porządku, NIE SĄ ZDROWE PSYCHICZNIE. One mogą mogą, co najwyżej, nie być chore psychicznie, czyli nie posiadać urojeń, nie wymagać hospitalizacji, być w stanie nieźle funkcjonować. Ale to nie znaczy, że ich higiena psychiczna, zdolność do satysfakcjonujących relacji z innymi, cieszenie się życiem i światem nie są upośledzone. Najczęściej są i to bardzo, niszczą oni życie swoje i otoczenia, przysparzają licznych cierpień, są najczęściej nieszczęśliwe, wiecznie niezadowolone i ten "cichy dramat" rozgrywający się w nich samych przerzuca się na otocznie, zwłaszcza bliskich. A już jak osoby takie mają więcej władzy nad innymi to zakażenie się rozszerza, przybiera niepokojące postaci i rozmiary. Co zresztą każdy prztomny i żyjący w naszym kraju nie od dzisiaj widzi doskonale. I nie jest prawdą, że nie są pełni lęku i zagubieni. Że zacytuję autora: "nic bardziej błędnego"! Osoby takie są najczęściej przepełnione lękiem i koszmarnie zagubione, ich manipulowanie, władza, maniakalne zamiłowanie do porządku (ordnung muss sein!)jest sposobem na ukrycie tego lęku i niepewności przed samymi sobą i otoczeniem. Zadziwia mnie, że profesjonalista używa potocznej i powierzchownej obserwacji i bierze ją za dobrą monetę, tak jak wszystkie tego typu kwiatki: "ludzie maniakalnie dążący do władzy, agresywni i nietolerancyjni są silni i zdrowi psychicznie" (Gucio prawda), "narcyz kocha siebie" (on w istocie siebie nienawidzi) itd itp. Ja rozumiem, że nie trzeba kochać psychoanalizy, ale takie odrzucenie idei "nieświadomości" i szukania drugiego dna (a może i następnego) wprawia mnie, psychologa-szaraczka, w zdumienie graniczące z osłupieniem. No, ale może czegoś niedoczytałem...
  • 2012-11-01 07:24 | Andrzej

Bez przesady Panie "borat". Wystarczy przekroczyć granicę polską i potem wrócić z powrotem, zwłaszcza od południa, żeby się przekonać, że III RP ma się całkiem dobrze w porównaniu z sąsiadami.
  • 2012-11-01 14:25 | bóbr

Do teorii spiskowych na temat tragedii smoleńskiej chciałbym podrzucić jeszcze inne pomysły. Niech autorzy tych teorii zbadają promieniowanie tła na miejscu katastrofy. Promieniowanie może być dla nich dowodem, iż doszło tam wybuchu nuklearnego, zwłaszcza jeśli będzie nieco podwyższone - o co na tamtych terenach nietrudno, a i w samolocie znajdzie się parę źródeł. Podobnie odkrycie bakterii, lub wirusów chorobotwórczych - których każdy wiele nosi na skórze. nie mówiąc o środowisku - na pobranych próbkach, albo szczątkach samolotu, może wskazywać na to, że celowo zarażeni piloci nie potrafili opanować maszyny.
  • 2012-11-01 15:09 | toefl

Politycy często giną w zamachach

a zamachy to przecież spiski .
    I tak należało zacząć śledztwo a nie trzymać się wersji ruskiej .
    Jak Ruscy działają to mamy i w Panu Tadeuszu i z działań Komisji Burdenki
    Lewackie oszołomstwo i ruscy agenci zawsze będą wybielać Ruskich .
    Tak było od dawna .
    A ja - jak było - nie wiem .
  • 2012-11-01 15:56 | Rozpędzić to tałatajstwo w całości !

Jeszcze kilka miesięcy a OBIE falangi doprowadzą do WOJNY domowej !
    Obie strony siebie są warte !
    Gdyby doszło do tego że jedną ze stron "ziemia" by pochłonęła to druga by harakiri popełniła !
    Obie strony są TOTALNIE niereformowalne !
    Tylko kto im pomoże zejść ze sceny życia codziennego ?
  • 2012-11-01 17:30 | Maer

Osoby rozpowszechniające teorie o brzozie, pijanym generale Błasiku, 4 podejściach, przeszukiwaniu gruntu na metr w głąb, wybitnych patomorfologach, to nie zagubieni w rzeczywistości paranoicy. To całkiem zdrowi, wręcz wyrachowani ludzie, którzy dzięki intrygom pragną utrzymać żądy w Polsce. Zawodowe prestytutki które rozpowszechniają powyższe teorie dla pieniędzy, w przekonaniu że prawdą jest to w co większość (sprawdzona za pomocą sondaży) uwierzy. Dlatego zawsze zgadzam się z G Wyborczym i Potyliką w sondażach - "to nie był zamach", "Kaczyński to niebezpieczny frustrat", "eutanazja jest ok", "tak dla emerytur od 70 roku życia". PO zdrawiam.
  • 2012-11-01 17:36 | frid.

no cóż, jak to stwierdził ś.p. Lech Kaczyński w trakcie wizytu w Izraelu, że niezależnie które ugrupowanie obejmie władzę, polityka Polski wobec Izraela pozostanie przyjazna. Ale "Gwiezdne Wojny", z Kaczyńskim w roli Darth Vadera jak na razie dobrze sie POlakom ogląda, skoro wg sondaży POPiS ma razem z 70% poparcia, cała afera Rywina skończyła się roczkiem dla jednego Lwa, POdatki dla osób fizycznych w Polsce wynoszą ponad 70% i rosną (dochodowe + konsumpcyjne), mogący stwarzać ewentualne problemy młodzi Polacy milionami wyjeżdżają za granicę. Idzie świetnie..
  • 2012-11-01 17:49 | toefl

Z taką zajadłością

niektórzy zwalczają teorie spiskowe jakby w historii ludzkości spisków nie było .
    A wygląda to tak jak złodziej krzyczący " łapać złodzieja " .

I coś w tym jest .

Politycy często giną w zamachach - jako skutek spisków i tego nie można zaprzeczyć .
    Pod Smoleńskiem zginęło dużo polityków i należało od samego początku w tyk kierunku prowadzić śledztwo i potem może wyeliminować spisek .
    Hmm, jedni wolą od drugiej strony .
    Agenci WSI działają .I to nie jest tylko opinia z prześmiewczych felietonów Stanisława Michalkiewicza .
  • 2012-11-01 17:51 | toefl

Do 3kropek :

Hmm , podobnie do twojego tonu wypowiadano się za komuny o zbrodni katyńskiej .
    Tacy to ludzie wtedy byli - pensje brali i z drugiej " pracy " .
  • 2012-11-01 18:18 | ivo

Równie sensownie byłoby napisać, że prawicowe oszołomstwo będzie wybielać Polaków. Przyznam szczerze, jestem pod wrażeniem tego jak wiele fantastycznych teorii można wydobyć ze swego umysłu, by nie stawić czoła zjawiskom, które stały za zamachem z prawdopodobieństwem bliskim 100 procentom. Temu mianowicie, że mamy w państwie bu..del i zawsze mieliśmy, niezależnie od Tuska, Millera itp, że jesteśmy niechlujni, nieodpowiedzialni, wulgarni (vide stenogramy rozmów pilotów), lekkomyślni, skłonni di brawury, nieszanujący prawa. Jak ktoś jeździ po polskich drogach to chyba wie o tym aż nadto dobrze (zarówno od strony kierowców jak i drogowców i policji). Zadziwiające ileż można wyprodukować bzdet, by nie dostrzec prawdy. Sztuczna mgła, hel, mikrowybuchy, rozważania jakichś szemranych naukowców o pancernej brzozie (niech skoczą do wody z 100 metrów, jest wszak miękka, odwagi!), trotyl, wybuchy były 3 (dlaczego nie 5? Albo 6? przecież na żaden nie ma dowodów, można by zasugerować i 15). Motywów, w zasadzie żadnych (Putin się pewnie przestraszył, że Prezydent RP, którego rola jest w zasadzie reprezentacyjna, wypił w Gruzji wodę Borżomi z Saakaszwilim, myślę, że spać przez to nie mógł od roku) , dowodów na cokolwiek innego niż zwykły polski bajzel - żadnych, a nasz naród będzie miał przez najbliższe kilkadziesiąt lat albo więcej się nad czym zastanawiać... To się nazywają "mechanizmy obronne", szacun, jesteśmy z pewnością w czołówce zdolnych narodów potrafiących zamydlać sobie oczy by nie zobaczyć odbicia w lustrze...
    Żeby była jasność - jak było - nie wiem. Czy krasnoludki nie istnieją - też nie wiem (udowodnił ktoś, że ich na pewno nie ma?). Jedynie się domyślam...
  • 2012-11-01 19:05 | Jer-12

Paranoja J. Kaczynskiego to tylko "narzedzie" do zdobycia wladzy! Calej wladzy...
  • 2012-11-01 19:09 | blue

Re:Spiskowe teorie katastrofy smoleńskiej... niestety!

Panie "toefl"... trzeba ogromu zlej woli (czy tez paranoiczno-spiskowej wizji swiata), aby mieszac te katastrofe, ze zbrodnia katynska!

P.S. A jezeli dysponuje pan czyms wiecej (nizli pospolite insynuacje), to prosze
    zaraz wybrac sie do prokuratury.
  • 2012-11-01 19:15 | blue

...niektórzy zwalczają teorie spiskowe jakby w historii ludzkości spisków nie było .
    A wygląda to tak jak złodziej krzyczący " łapać złodzieja " .

------------------------------------------------------------------------------------
    Tych teorii spiskowych nie trzeba "zwalczac" - one same w sobie sa
    wystarczajaco niedorzeczne!
  • 2012-11-01 21:43 | toefl

Do blue :

Blue napisał :"Panie "toefl"... trzeba ogromu zlej woli (czy tez paranoiczno-spiskowej wizji swiata), aby mieszac te katastrofe, ze zbrodnia katynska! "

Trzeba być durniem , by wierzyć w 100 % w rzetelność rosyjskiej administracji .
    Durniem .
    Powtarzam . I chłopcze idź spać , bo późno a się nie wyśpisz jutro .

To samo o spiskach . Historia pokazała, że i spiski były i ruska administracja nie może być uznawana za wiarygodną .
    Skąd się tacy durnie biorą ?
    Rozsądny człowiek wie o tym , że i spiski były ( chociaż nie wszystko działo się poprzez spiski ) i że Ruscy to Ruscy .
    Piszę dosadnie , bo farmazony wstyd pisać publicznie nawet w Polityce, która kiedyś za głębokiej komuny i komuny gierkowskiej była świetnym pismem - jak na tamte czasy .
    Dzisiaj jest lewacka - niestrawna dla ludzi o narodowo-katolickich poglądach .
    Próbowałem wcześniej to udowodnić ale do lewaków to nie trafia .
  • 2012-11-01 23:31 | dex

A może antymateria? Kto wie?
  • 2012-11-02 01:47 | pustostanow administrator

polecam wszystkim, uważającym się za mądrych, rozsądnych i rozważnych...

interesujące, kto w końcu jest oszołomem...

pozostawiam bez komentarza. interesuje mnie prawda, taka, czy taka, ale prawda. bo prawda jest najpiękniejsza i oczyszczająca. tak jak przysięga hipokratesa dla lekarzy, tak dążenie do obiektywnych faktów powinno cechować najlepszych dziennikarzy. inaczej nie można mówić o niezależnej prasie. pisałem już, że nie chciałbym obudzić się kiedyś w bananowej republice polskiej, gdzie znikają ludzie niewygodni, a standardy demokracji są na poziomie trzeciego świata.

nasz kolega, dzielnie rozpracowywał aferę Amber Gold od strony powiązań mafijnych, ze światem przestępczym w TVN24. jakoś go wyciszyli. czy wierzchołek tej gdańskiej góry prowadzi do Wałęsy? premier również pochodzi z Gdańska. jego matka kolegowała się z matką Merkel mieszkając, jak tamta, w Wolnym Mieście Gdańsku. tak jak Putin urodził się w Gruzji i ma na jej punkcie hopla, a jego biologiczna matka cierpi biedę w jednym z malutkich gruzińskich miasteczek (co udowodnili już zachodni dziennikarze poddając kobiecinę testom DNA, a niektórzy przypłacili tę prawdę życiem)... wystarczy trochę poguglać...

"kaczyzm" jest dla idiotów, gra toczy się w innym wymiarze.

życzę mądrym ludziom mądrych wniosków.
  • 2012-11-02 08:03 | vihoora

"(...) jesteśmy niechlujni, nieodpowiedzialni, wulgarni (vide stenogramy rozmów pilotów), lekkomyślni, skłonni do brawury, nieszanujący prawa"(...) "jesteśmy z pewnością w czołówce zdolnych narodów potrafiących zamydlać sobie oczy, by nie zobaczyć odbicia w lustrze...(...)
    napisał IVO - i to jest prawda.
    Dobrze, że ta prawda czasami się przebija przez stek bzdur wypisywanych przez internautów. Gdybyśmy tylko umieli ją zauważyć i gdybyśmy chcieli to zmienić.
  • 2012-11-02 08:22 | abc

Brawo ivo - najlepszy komenatrz w calej sprawie
  • 2012-11-02 08:50 | rychu01010

Ja się tylko zastanawiam nad jednym, dlaczego "Ruscy jak pan ich nazywa" wg mnie Rosjanie, chcieli zabić(hipotetycznie)tych 96 polaków, jaki mieli w tym cel w czym im oni przeszkadzali, tylko tego trybiku mi brakuje w tej całej "wielkiej machnie zagłady Smoleńskiej".
    Pozdrawiam
    I liczę że zostanę oświecony, tylko jakimś konkretem a nie ogólnikiem typu iż ŚP. Lech ich(tzn. Ruskich) nie lubił, proszę o konkret.
  • 2012-11-02 14:38 | xtr

Ja też nie wiem a jak nie wiem to się nie będę określał w tej kwestii.
    Wszelkie informacje jakie czerpię o tej sprawie są z mediów, więc nie mam żadnych podstaw aby opowiadać się za jakąś stroną prawą czy to lewą. Skoro wszystko zaczyna się tak rozjeżdżać na prawo i lewo, że nawet rzepa staje się już narzędziem w rękach chorych osób to co ja mam jeszcze zrobić aby nie dać się ponieść tym herezjom, bańkom spekulacyjnym, mam w ogóle prasy nie czytać, tv nie oglądać i zamknąć się w piwnicy?
  • 2012-11-03 19:50 | bessy

Jak zwykle 6-ty rok jazgotu przeciwko PIS... Gratuluje dobrego samopoczucia i cenzurowanych wypowiedzi pro Peowców... Jeśli jest tak dobrze czytając powyższe wypowiedzi to czemu jest tak źle...
  • 2012-11-04 00:20 | ivo

1-Mnie nikt nie cenzurował, opublikowało się to co napisałem, no ale przecież nie sposób tego udowodnić, więc dlaczego miał(a)byś wierzyć? :D

2-Nie za bardzo dostrzegam tu dobre samopoczucie pro Peowców, jest to albo nastawienie krytyczne, albo żarciki mające przykryć przerażenie tym co się dzieje, jak to powiadasz, "jak zwykle", choć to chyba prawda, jak zwykle, ileż już było sytuacji, że wszyscy mówili, że "teraz to prezes doszedł już do maksimum w dziedzinie nienawistnego bełkotu", przeszedł samego siebie, a on co raz "jak zwykle" te granice z hukiem przekraczał, co powie w bliższej lub dalszej przyszłości, to przekracza możliwości nawet ludzi wprawnych w ćwiczeniu wyobraźni...
    6-ty rok już... Mój Boże! Łezka się w oku kręci, gdzież te piękne czasy, gdy rozgrzewaliśmy się do czerwoności tak niewinnymi żarcikami w stylu "oni stoją tam gdzie stało ZOMO"? Te piękne czasy "nie powrócą już", jak Rysiek z Dżemu śpiewał, co prawda nie o to mu chodziło, miał swój własny świat...
    Dlaczego jest tak żle, bessy...? You tell me!
  • 2012-11-09 18:48 | Gama

Jeżeli to taka lewacka pisanina, to po co tu wchodzić ?
  • 2012-11-14 12:10 | Laquay

Szanowni Forumowicze, katastrofa smoleńska została już wyjaśniona, ale żeby to zrozumieć trzeba zadać sobie trud i:
    1. Przeczytać bez uprzedzeń raport MAK-u (przydatna znajomość języka rosyjskiego, ale niekonieczna, tłumaczenie jest bardzo dobre).
    2. Przeczytać raport Komisji Millera i porównać go z raportem MAK-u. Można się wtedy przekonać do jakiego stopnia raport MAK-u jest rzetelny.
    3. Przeczytać stenogram rozmów z kokpitu wg Instututu Sehna w Krakowie.
    4. Zapoznać się pełną treścią strony www.ostatnilotraport.pl lub przeczytać książkę o tym samym tytule napisaną przez panów Jana Osieckiego, Tomasza Białoszewskiego, Roberta Latkowskiego i Mieczysława Prószyńskiego. To znakomite studium porównawcze dot.katastrofy.
    I co najważniejsze, do tego stopnia, że można pominąć punkty od 1 do 4.
    5. Przeczytać 2376 postów, które pojawiły się na forum portalu lotnictwo.net.pl od 10.04.2010 r. do 18.01.2012.. Na forum dot. wypadku prezydenckiego samolotu można prześledzić dyskusję jak toczyła się między autorami postów. Posty są opatrzone „nickami”, ale z ich treści można wysnuć wniosek, kim jest autor. Wypowiadają się tam piloci czynni i w stanie spoczynku, piloci wojskowi i cywilni różnych rodzajów maszyn latających, pasjonaci i historycy lotnictwa, specjaliści od techniki i konstrukcji lotniczych, meteorologii, nawigatorzy i kontrolerzy lotów cywilnych i wojskowych oraz spora rzesza wątpiących, zwolenników teorii zamachu, teorii spiskowych i zwolenników politycznego „rozbioru” katastrofy. Ta polityczno-spiskowa część uczestników forum szybko jednak się wykruszyła nie mając szans wobec fachowych, profesjonalnych argumentów ludzi, którzy spędzili setki i tysiące godzin za sterami Tu-154 i innych samolotów. W miarę napływu informacji wynikających że śledztwa MAK-u a następnie Komisji Millera i najczęściej kiepskich merytorycznie artykułów prasowych i wystąpień telewizyjnych, posty są coraz bogatsze w fakty. Poddawane są stopniowo fachowej analizie przy jednoczesnym, stopniowym wykluczaniu hipotez nieuprawnionych i absurdalnych. W efekcie prowadzą do tych samych wniosków do których doszła Komisja MAK-u i prawie do tych samych do których doszła Komisja Millera (w konkluzji zakładająca, że Tu-154M nie lądował).
    Było to klasyczne CFIT (przyczyna ogromnej liczby katastrof lotniczych) czyli Controlled Flight Into Terrain – kontrolowany lot ku ziemi.
    http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/15-wypadki_i_incydenty_lotnicze/24626-
    2010_04_10_tu_154_samolot_prezydenta_rp_rozbil_sie_pod_smolenskiem.html
    Polecam!
  • 2015-04-10 13:55 | żyga

Jeżeli są zdrowi ,to czy nie należy założyć tezy o spowodowanie katastrofy dla zdobycia władzy.I przy okazji pozbycia się wrogów.I tp i td ,paranoicy osiągnęli inny cel.Zdrowi obserwatorzy wpadają w paranoję.
  • 2015-04-10 14:47 | Jacek, NH

Płatni z PO już działają. Zobaczcie co dzieje sie na forach ... "PO to zorganizowana grupa przestępcza". "Donald Tusk ściskał się z Putinem nad zwłokami Polaków w Smoleńsku i knuł z Putinem na molo w Sopocie..."
  • 2015-04-10 15:46 | adal

Re: kapłani religii smoleńskiej Macierewicz i Kaczyński panują nad neoniewolnikami

Religia smoleńska ma kapłanów , którzy kierują nienawiścią niewolników za pomocą mitów i odwołań do ich historycznych przekłamań i spreparowanych "faktów".
    Mechanizm stary jak cywilizacja jest dokładnie opisany w "Faraonie" Bolesława Prusa . Kapłani naczelni Macierewicz i Kaczyński przy pomocy tych starych sztuczek panują nad tłumem neoniewoników , którzy nie mają własnych banków , ale mają własną religię smoleńską.
    Neoniewolnicy utorują drogę do władzy dla kapłanów , którzy po osiągnięciu celu jakim jest władza rzucą na pożarcie tłumowi ofiary , które kapłani sami znajdą i wskażą .
    Taki jest główny cel tej nowej religii smoleńskiej.
  • 2015-04-10 15:56 | Andrzej

W bzdury o wybuchu, puszkach po piwie i parówkach tak naprawdę nikt nie wierzy, łącznie z Kaczyńskim i Macierewiczem, chyba tylko ludzie ograniczeni umysłowo, dla których są one przeznaczone. Ale w PiS-ie panuje totalna obłuda i zakłamanie, podobnie jak w bajce Andersena "Nowe szaty króla". Potrzeba dziecka, żeby krzyknęło: prezes jest nagi !
  • 2015-04-10 16:56 | publicyst

1. Z uwagą czytałem wpisy @ivo. Chapeau bas !!!

2. Niezależnie jednak od tego, czy teorie spiskowe wymyślają i wygłaszają chorzy, czy zdrowi, państwo polskie z uwagi na "zdrowie" swoje i swoich obywateli, winno od owych jasnowidzów domagać się dowodów na ich teorie i w przypadku ich braku konsekwentnie karać.
    Nic podobnego nie można zauważyć, państwo polskie w tym przypadku nie wywiązuje się ze swoich obowiązków!
    (Przypominam przypadek bezdomnego, który za obrazę majestatu prezydenta Lecha Kaczyńskiego był ścigany przez wszelkie możliwe służby. Do skutku!)

Macierewicz & Co. kpią bezczelnie z majestatu(?) państwa polskiego, a większość mediów, w tym publiczna TVP, daje im na to przestrzeń!

Niestety!

• 2015-04-10 16:58 | Jer-12

Szanowni Forumowicze, katastrofa smoleńska została już wyjaśniona, ale żeby to zrozumieć trzeba zadać sobie trud i:
    1. Przeczytać bez uprzedzeń raport MAK-u (przydatna znajomość języka rosyjskiego, ale niekonieczna, tłumaczenie jest bardzo dobre).
    2. Przeczytać raport Komisji Millera i porównać go z raportem MAK-u. Można się wtedy przekonać do jakiego stopnia raport MAK-u jest rzetelny.
    3. Przeczytać stenogram rozmów z kokpitu wg Instututu Sehna w Krakowie.

````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
    Od czasu powyzszego (zacytowanego) wpisu (2012 r.) pojawily sie nowe stenogramy i... jeszcze bardziej potwierdzaja balagan jaki panowal w kabinie pilotow.

• 2015-04-10 18:29 | żyga

Zaczynam wpadać w chorobę głowy i zamieszkiwać w domu wariatów.Dziś Selin stanowczo stwierdził ,że były wybuchy i kropka.Podniósł sprawę rozdzielenia wizyt w Katyniu i oczywiście winę Tuska.Poparł go eseldowiec,bo przyjażń Jarosława i Leszka zobowiązuje.Wspołczuję eseldowcom.Ale peowiec i eseldowiec nie potrafili odpowiedzieć na bzdurę.Czynię to za nich.Tuskowi ,premierowi udało się jako pierwszemu po 70 latach namówić ruskiego premiera do przybycia do Katynia,a w ramach zwyczajów dyplomatycznych premier spotyka się z premierem ,prezydent z prezydentem.Putin, premier, zechciał ,co było wielkim osiągnięciem w unormowaniu stosunków z Rosją,a ich prezydent nie .Ale na pogrzebie Lecha był ,a np. prezydent Jankesów nie.W tej sytuacji prezes upiekł dwie pieczenie przy jednym ogniu.Zaatakował i ruskiego i naszego premiera ,a przy okazji naszego prezydenta.Miedwiediew pozostał nietknięty ,mimo ,że to on był wtedy carem Rosjii.Dlaczego/? ,wie tylko wielki inkwizytor ,straszący ludzi skaraniem boskim za niezawinione czyny.