Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Spiskowe teorie katastrofy smoleńskiej

(2)
2012-10-31 18:16 | serowik
Naukowe odkrycie potwierdza, to co kazdy golym okiem widzi. Problemem nie jest jednak fakt, ze pewna drupa ludzi wierzy w spiski. Problemem dla Polski jest proba przywrocenia zwyczajnej bolszewickiej dyktatury, gdzie prawo i winnych ustalal sekretarz partyjny. Mialby zostac teraz zastapiony przez prezesa.
Katastrofa smolenska jest tylko srodkiem, ktory ma do tegto celu przyblizyc.
Niestety duze wielkie dyktatury rozpodaja sie na malych dyktatorow. To sa sieroty po komunizmie. Po prosto nie znaja innej formy wladzy: "demokracja jest wtedy, kiedy my rzadzimy", a bezprawiem i balaganem jest sytuacja, kiedy jakis prowincjonalny sedzia wydaje wyroki bez uzgodnienia z gora i o zgrozo wedlug wlasnego widzimisie. Pytaniem dla nauki jest: przez ile pokolen takie pokomunistyczne rozumienie panstwa i spoleczenstwa bedzie jeszcze w Polsce egzystowac? I co mozna przeciwko temu zrobic nie gwalcac praw czlowieka? Z jednej strony wystepuja cyniczni, zwariowani cwaniacy. Z drugiej strony ich wyborcy i wielbiciele. Co ostatni mysla tak jak nauczyli sie w komunie. Lecz bardzo pozytywna ich cecha jest, ze sie naprawde angazuja w sprawy swojego otoczenia i kraju. Ale tez naprawde szczerze wstydza sie przed zagranica, ze w Polsce rzadzi taki Tusk, ktory kradnie (pobiera podatki) i buduje za to za wolno autostrady, poza tym jest zdrajca, poniewaz usmiecha sie witajac kanclerz Niemiec albo w ogole podaje reke Putinowi. Oni naprawde wierza, ze Tusk zostal podstawiony przez wrogow, ktorych celem jest zniszczenie ich kochanego kraju. Gomulka nazywal tych wrogow okreslonymi kolami imperialistycznymi. Takich podobienstw mozna znalezc wiele. Co na to nauka?
  • 2012-11-01 21:38 | ziemek52

    Re:Spiskowe teorie katastrofy smoleńskiej

    Demokracja to nie jest ustrój doskonały , który przez swą doskonałosc jest po prostu nienaruszalny i obroni się sam .Jak dobry ogrodnik pielęgnuje róze , aby jak najdłużej rosły i wydawały coraz piękniejsze kwiaty , tak i demokracje nalezy pielęgnowac .Wszelkie zaniedbania w uprawie szybko zachwaszczają ogród .Wszelkie zaniedbania demokracji powodują dochodzenie do głosu pod haslami demokratycznymi sil antydemokratycznych .Przecież to demokratyczne społeczenstwo Niemiec wybralo Hitlera do wladzy .Wystarczyło negowanie przez Hitlera ukladu Wersalskiego i przerzucanie odpowiedzialnosci za kryzys w Niemczech na Żydow i komunistow oraz międzynarodowy spisek ,zeby społeczenstwo w to uwierzyło .Do takich kampanii potrzebna jest ulica . Bo tam najlatwiej sprzedaje sie demagogia i wszelki populizm . Ciekawą diagnozę "demokarcji ulicznej " daje Józef Mackiewicz cyt "Jezeli jednak rzeki nie posiadają duszy , to ma ją w kazdym razie ulica .Duszę zbiorową , surową , kolektywną .Dlatego ulica nie może byc sprawiedliwa . Ulica może reagować pod wpływem , entuzjazmu lub terroru , pod wpływem strachu , nacisku z zewnatrz , pod wrażeniem radosci , ale nigdy z poczucia sprawiedliwosci . Ulica jest od tego , by rzucać kwiatami lub rzucać kamieniami , wydawac okrzyki "hura" lub potrząsac pięsciami ,ale nigdy od tego , by wnikac w życie jednostki" .Dlatego Jaroslaw Kaczynski pod haslami demokratycznymi wyprowadza tlum na ulicę .Ten tłumem jest znacznie łatwiej manipulować ,anizeli sluchaczami przemowien sejmowych .Winę z ten stan rzeczy ponosi tez rzad . Chodzi szczegolnie o wyjasnienie "az do bólu" tragedii smoleńskiej .Wszelkie zaniedbania i niedopowiedzenia bardzo szybko przechwytuje PiS , tworząc swoja ideologie spisku i zamachu . Jeżeli rząd nie wyjasnia wszytkiego kosewkwentnie i mozolnie aż do znudzenia , to robi to na ulicy za niego PiS i jego poplecznicy .Wszak w demokracji mamy prawo wiedzieć i to wszystko ,nawet gdyby miało boleć .Lepsze to niz wszelkie teorie spiskowe , za pomocą ktorych opozycja chce dojśc do wladzy bo programu antykryzysowego nie ma .Buduje więc swój program na nienawiści i podważaniu wiarygodnosci państwa .