Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kościół a Halloween

(4)
Dlaczego halloweenowe zabawy u niektórych budzą lęk?
 • 2012-10-31 21:53 | Skuba

  Kościół w stanie głębokiej frustracji

  Coraz wyraźniejsza utrata pozycji autorytetu przez kościół katolicki powoduje, że narastają w nim nastroje oblężonej twierdzy - a to oznacza otwieranie coraz to nowych frontów walki. Wojowanie z Hallowyn to drugi przykład tej aberracji. Pierwszy to oczywiście problem in vitro - widać, że urzędnicy pana B. próbują wchodzić w kompetencje swego szefa, który przecież obdarzył urodzone w ten sposób dzieci duszą nieśmiertelną a więc zaakceptował ich istnienie wraz z metodą jaką zostały powołane.
 • 2012-11-01 07:52 | Werbalista

  Re:Kościół a Halloween

  Naprawde nie wiem, co jest bardziej idiotyczne; wiara, ze pow wypowiedzeniu zaklecia kawalek chleba zmienia sie w boskie cialo, czy bac sie dyni?

  Pozdrawiam.
 • 2012-11-03 00:56 | Ponczek

  Re:Kościół a Halloween

  Jednak halloween jest ciekawe - normalnie w krajach europejskich obrzęd stał się powszechnie popularny i akceptowany - jeżeli przyjdą do ciebie dzieci - dasz im cukierki.
  w Polsce jednak istnieje swego rodzaju bariera, przez którą halloween nie istnieje - Ludzie nie przyzwyczaili się do dawania cukierków dzieciakom, a rodzice nie aprobują przebierania dzieci za duchy. Prawdopodobnie jeżeli w mediach ukaże się halloween, lub ogólne przeświadczenie, że nie jest to coś złego... - może wtedy będzie to święto bardziej popularne - ale to stanie się nie wcześniej, jak za 20 lat.
 • 2012-11-07 16:48 | indigoapollo

  Re:Kościół a Halloween

  Polecam lekturę poniższych tekstów:
  https://www.google.com/search?q=Halloween+&btnG=Google+Search&domain