Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

SKOK - jawny, poselski lobbing

(2)
Niezwykły przebieg miało ubiegłotygodniowe posiedzenie sejmowej podkomisji rozpatrującej projekt nowelizacji ustawy o Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych.
 • 2012-11-05 17:13 | bax

  metoda

  Działanie posła jest niczym nowym. Przy pracach nad ustawą o skok, która kilka dni temu weszła w życie prowadzonych od 2008 roku standardem było występowanie posła PIS zasiadającego obok wtedy Prezesa Biereckiego, mecenas Mędrzeckej czy Profesora Ciocha. Najpierw zgłaszał taki poseł dziesiątki wniosków formalnych, następnie setki poprawek, znowu wnioski formalne - typowa sejmowa obstrukcja.
  Po uchwaleniu ustawy na stronach Prezydenta pojawiło się uzasadnienie skierowania ustawy do Trybunału Konstytucyjnego, które zostało napisane pod auspicjami Kasy Krajowej czyli BIereckiego.
  Olbrzymie fundusze którymi dysponuje Kasa Krajowa oraz sieć oddziałów umożliwiają wybranie każdego posłem czy też senatorem. Potem delikwent jest "wdzięczny" a i jakaś gotówka w międzyczasie może mu wpaść wszak opracowanie zacne może Kasa Krajowa albo Stefczyk od niego kupić.
  Takie to "non profit" w znaczeniu non dla spółdzilców, a profit dla Biereckiego
 • 2013-05-16 23:12 | Ewa

  Re:SKOK - jawny, poselski lobbing

  Choć z opóźnieniem,jednak może warto było poczekać na spojrzenie na problem z pewnej perspektywy czasowej, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnie rewelacje dotyczące prac instytucji europejskich nad zabieraniemobywatelompieniędzy z kont - gdy politykom zabraknie...
  Pani Bianka Mikołajewska - pożal się Boże dziennikarz śledczy..., który odkrył lobbying Pana posła Szmita w sprawie SKOKów...
  Dziennikarz, który nie odkrył jawnego występowania przeciw interesom ponad miliona Polaków - członków spółdzienik SKOK - przez Pana posła Szulca. I jego chamskiego niejednokrotnie zachowania na komisjach sejmowych w sprawie SKOKów. Nie odkrył przeciwdziałania interesom ludzi, którzy w SKOKAch gromadzą swoje uciułane małe pieniądze. Nie odkrył tego, że wraca się na świecie do takich form gromadzenia środków ze względu na coraz większą pazerność banków. Nie odkrył, że zmiany w ustawie o SKOKAch zrobią dobrze komercyjnym bankom z kapitałem zagranicznym w Polsce, które świetnie sobie radzą dochodząc już do progów lichwiarskiego oprocentowania kredytów dlaklientów. I które wybiorą sobie smaczne kąski ze SKOKów, a ochłaby pozostawią spółdzielcom. Pani się jeszcze dużo musi w życiu naśledzić proszę Pani, żeby te śledztwa mądre były...