Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wystąpienie premiera i polityczna ofensywa PO

(31)
Premier Donald Tusk podsumował pięć lat swoich rządów. Sobotnie obrady Rady Krajowej PO mają być początkiem wizerunkowej i politycznej ofensywy Platformy.
  • 2012-11-17 09:39 | atalia

na

Na zdjęciu Tusk jest śliczny, piękny, cudny, młodzieńczy, jak Apollo, jak Afrodyta, jak nowiuteńkie ferrari. Istny... Breżniew.
  • 2012-11-17 09:48 | zozo

Są redaktorzy lizusy pisu, są redaktorzy lizusy PO

Są redaktorzy lizusy pisu, są redaktorzy lizusy PO.
  • 2012-11-17 10:07 | Krokodyl

Plan dla POlski....

Niestety juz samo haslo wskazuje na priorytety Tuska.
  • 2012-11-17 10:42 | max

Re:Wystąpienie premiera i polityczna ofensywa PO

zdjecie z czasow "Nocnej Zmiany" i do tego wazelina!
  • 2012-11-17 11:07 | max

"Istny ....Brezniew"...

"Istny...Brezniew", bardo trafne porownanie!!!

fragment z bogatego zyciorysu istnego Brezniewa "walka z antykomunistycznymi dysydentami z użyciem wszystkich środków (rygorystyczna cenzura, powszechna inwigilacja, skrytobójstwa, szpitale psychiatryczne dla opozycjonistów), ukrywanie niepowodzeń i narastających trudności poprzez propagandę."
  • 2012-11-17 11:13 | axiom1

Tusk jest odpowiedzialny za 40% dlugu publicznego. Zycie przyszlym pokoleniom juz przelajdaczyl. To historyk, nie ma pojecia o rzadzeniu krajem. Nie mial doswiadczenia nawet w prowadzeniu kiosku Ruchu. Tusk powinien byc aresztwany za wykonywanie pubnlicznej funkcji bez kwalifikacji.

Cena za ten bolszwicki ekspryment jest ogromna.
  • 2012-11-17 11:16 | zet

Żadna ofensywa propagandowa nie spowoduje przyrostu popularności rządu. Tylko dymisja premiera i powołanie nowego składu rządu w tej samej koalicji jest najrozsądniejszym rozwiązaniem. Pan Tusk jest zwyczajnie wyczerpany w możliwościach.Pora odpocząć.
  • 2012-11-17 12:38 | mondo cane

Cytat: - "Pierwsza broszura jest adresowana na zewnątrz, by przypomnieć, jak wiele jednak udało nam się zrobić. Druga to materiał poglądowy dla posłów, by mogli się przygotować do spotkań z wyborcami – słyszymy w PO."
    A ja myślę, że zamiast wydawania kolejnych propagandowych broszur, konieczne jest udzielenie odpowiedzi na zadane onegdaj publicznie pytanie: jak życ panie Premierze ?! Jak żyć w sytuacji rosnących kosztów utrzymania? pogłębiającego się rozwarstwienia społecznego? poszerzających sie obszarów biedy i rosnącego bezrobocia? I gdzie szukać nadziei ...?!
  • 2012-11-17 12:56 | kaesjot

To nie Premierowi trzeba postawić pytanie JAK ŻYĆ..
    Pytanie to i wiele innych trzeba postawić WIELKIM tego świata - nie politykom-marionetkom czy pacynkom lecz tym, którzy nimi sterują, bez których akceptacji politycy nie ośmielą się takiej czy innej decyzji.
    No przecież całkiem niedawno na projekty pewnych zmian wszyscy z przejęciem głośno pytali - A JAK NA TO ZATREAGUJĄ RYNKI FINANSOWE ????
    Natomiast mało kto pytał, jak to wpłynie na sytuację zwykłych ludzi.
    Nikt nie postawił głośno fundamentalnego pytania - KOMU I CZEMU MA SŁUŻYĆ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA I JAKA JEST W NIM ROLA CZŁOWIEKA. CZY JEST ON JEJ PODMIOTEM CZY ROLA WIĘKSZOŚCI SPROWADZA DO PRZEDMIOTU RÓWNOWAŻNEGO NARZĘDZIOM I SUROWCOM JAKO ELEMENTEM KOSZTU.
    Stąd wniosek - nie wybierani przez ludzi przedstawiciele rządzą lecz jakieś blizej niezdefiniowane "rynki finansowe" i tzw." inwestorzy" ( nie mam tu na myśli drobnych ciułaczy ).
    Po co więc to p...lenie o demokracji ???
  • 2012-11-17 13:29 | mondo cane

Pozwolę sobie jednakże zauważyć, że szefowie rządów, głowy państw, kreatorzy rynków finansowych, to trybiki składające się na globalny mechanizm napędzający bieg spraw tego świata. A już los milionów ludzi, którymi rządzą - każdy w granicach swej państwowej władzy - zależy wprost od podejmowanych przez nich decyzji.
  • 2012-11-17 15:34 | toefl

Niewątplwie

nastąpiły duże zmiany. Skok cywilizacyjny ?? - Raczej nie .
    No ale tyle pieniędzy napłynęło z Unii i tak zadłużono kraj .
    Ile zmarnowano tych pieniędzy ?
    Ile lodów nakręcono ?
    Taaak, podobnie jak za Gierka .

Długi Gierka spłacono dopiero miesiąc temu . I to po znacznej redukcji .
    Teraz nie będzie zmiłuj się . Trzeba będzie płacić z odsetkami .
  • 2012-11-17 16:34 | loc

Kto jeszcze wierzy w słowa Tuska ten trąba!
  • 2012-11-17 17:18 | Karol

Nigdy więcej prawicowych rządów PO-PiS ! Nigdy więcej tuska!
  • 2012-11-17 19:59 | joot

DWA RAZY DZIENNIE rano i wieczorem powinniście się wszyscy modlić do Matki Boskiej Częstochowskiej, Allacha, Buddy, Dobrego Mzimu, fotografii Dody, czy kto tam co czci i dziękować na kolanach, że z tej całej polskiej menażerii to właśnie Tusk i Platforma Obywatelska trafiła się przy korycie w czasie światowej zawieruchy.
    Powtarzam DWA RAZY DZIENNIE!
  • 2012-11-17 21:13 | zet

Zdecyduj się, czy szukasz partnera do celi w Alcatraz czy do modlitwy.Zresztą może jedno i drugie jest prawdą.
    Pełnisz rolę totumfackiego pana Tuska w PO?
    Przyjmij do wiadomości,że zmiana rządu w ramach tej koalicji to konieczność.Partia chłopskich mieszczuchów/koalicjant/ zabawiła się we flisaków i spławiła Pawlaka. Może miejsce na tratwie znajdzie się też dla premiera.Trudne czasy dopiero nadchodzą.
  • 2012-11-17 21:15 | mondo cane

To co ...? to my już nie jesteśmy mieszkańcami spokojnej, zielonej wyspy na oceanie światowej zawieruchy ...? Jakoś zbyt szybko nas nawiedziła ta światowa nawałnica. Ile zatem warte są publicznie rzucane słowa, jeśli one tak szybko tracą swój sens !?
  • 2012-11-17 21:23 | ziuta91

..a nawet 3... wyobrażcie sobie tylko kaczy "rząd" z Zawiszą i Antkiem... przez Rydza i Głodzia namaszczony..

... co jednak nie usprawiedliwia błędów ortograficznych w artykule :

"strzec własną ojczyznę przed porzogą..."
  • 2012-11-17 21:49 | Sławomir Osiński

To nie koniec,to nie bomba - ale malkontenci i "niecytaty" nie zrozumieją.

Mamy farta,że Tusk Premierem w takich czasach.
  • 2012-11-17 22:10 | joot

Rozumiesz coś z tego co napisałeś?
  • 2012-11-17 22:24 | TU ZASZŁA ZMIANA (?)

Dzisiejsze przedstawienie Donalda Franciszka , utwierdziło w jednym - LUDZIE JEST JESZCZE GORZEJ JAK TO WIDAĆ !
    Jeżeli wszystko jest OK , to szef rządu nie powinien opowiadać o tym że jest ...DOBRZE !
    No cóż widać ktoś zapomniał przypomnień albo podpowiedzieć szefowi rządu!
    ps. najgorsze że wieczorem nadejszła wieść od koalicjanta że ....TU ZASZŁA ZMIANA :))
  • 2012-11-17 23:52 | Reumatycy - STOP!

Dość!

Na pewnym poligonie wojskowym moherowa babcia, po wysłuchaniu audycji Radia Maryja, wygięła lufy trzem czołgom, kształtując je prowokacyjnie w literę "V". Siły Zbrojne, Rząd i Naród nie pozostaną obojętne wobec tej prowokacji.
  • 2012-11-18 04:46 | ch

jak życ panie Premierze ?! Jak żyć w sytuacji rosnących kosztów utrzymania? pogłębiającego się rozwarstwienia społecznego? poszerzających sie obszarów biedy i rosnącego bezrobocia? I gdzie szukać nadziei ...?!

to pytanie nie do jakis rynkow finansowych! (propaganda); nie do tuska tylko do kaczynskiego, bo on za cale zlo i dlugi jest odpowiedzialny, ciagle w mediach bruzdi, ciagle wtraca sie do zapracowanego tuska, osmiesza go i podwaza autorytet, a pan premier nam gwarantuje bezpieczenstwo polski, jakie wspaniale plany przedstawil a ile zrobil dobrego jaki awans cywilizacyjny, a ten tlusty, maly z gadzim oblizywaniem warg, on jest odpowiedzialny za wszelakie zlo, manifestacje, propagande prasowa, jakis lewych premierow, zadluzenie kraju, zakupy najdrozszego gazu z rosji za manify w obronie czci brata(nepota) za lapowkarstwo, za wysokie mandaty, o tak szczegolnie za wszystko najgorsze co sie przydarzylo polsce nawet za to, ze nie zreformowal szkol wyzszych i tytulantow profesorow, majacych 0,1,2 cytowania - czyli nic a nasz premier nareszcie zajal sie tym i reformuje od 5 juz lat i prosze jakie znakomite efekty, moze dostaniem nawet nobliste, jak sie postara pan tusk, chyba ze jak zwykle zniszczy wszystko swoja ingerencja szponiasto-palcy, maly tuscioch, nepota
  • 2012-11-18 10:44 | mondo cane

A Ty naprawdę nie rozumiesz ...? czy może z braku kontrargumentów rzeżbisz z siebie naiwnego?
  • 2012-11-18 11:09 | joot

No dobrze wprowadźmy jakąś logikę do tej dyskusji. Napisałem w swoim komentarzu,że powinieneś razem z innymi dwa razy dziennie dziękować Bogu za to,że to Donald Tusk i Platforma Obywatelska rządzi Polską w trudnym czasie światowego kryzysu. Na co ty zapytałeś, czy (cyt.):

"to my już nie jesteśmy mieszkańcami spokojnej, zielonej wyspy na oceanie światowej zawieruchy ...?

To trochę tak, jakbym napisał ,że 2+2=4, a ty zapytałbyś w związku z tym :
    "to dwa dodać dwa już nie jest cztery...?"

Stąd moje pytanie, czy rozumiesz swoją własną wypowiedź, bo sprawiasz wrażenie, jakbyś nie rozumiał.
  • 2012-11-18 14:14 | mondo cane

No więc wskazałeś mi na moja powinność (pomijam tu już obcesowość formy "powinniście"zanoszenia modłów z wdzięczności za rządy Donalda Tuska i PO w czasie "światowego kryzysu". Ponieważ w tej dyskusji wyeksponowałeś wątek kryzysu, to ja idąc na skróty, nie chciałem ci Ci przypominać historycznej deklaracji (wszem i wobec)naszego Premiera o tym, że na tym czerwonym oceanie kryzysu, my stanowimy zieloną wyspę ekonomicznej stabilności. Dlatego zdałem Ci pytanie o tej zielonej wyspie. Jeśli teraz dla poprawy wizerunku rządu i PO przywołujesz argument trudnego światowego kryzysu, a jeszcze niedawno Premier przekonywał mnie, że "moja chata z kraja" wobec tego kryzysu to ja pytam: ile warte są słowa, które tak szybko się dewaluują? Czy teraz łapiesz już logikę mojej wypowiedzi, czy nadal usiłujesz wydedukować o co mi chodzi? A juz tak poza wszystkim, to z czego czerpiesz to swoje niezłomne przekonanie, że w warunkach tego światowego kryzysu tylko rząd PO - PSL wart jest naszych modłów ? A skąd wiesz gdzie bylibyśmy dzisiaj, gdyby w tym czasie rządy sprawował jakiś inny układ koalicyjny?
  • 2012-11-18 15:27 | joot

>Ponieważ w tej dyskusji wyeksponowałeś wątek kryzysu, to ja idąc na skróty, nie chciałem ci Ci przypominać historycznej deklaracji (wszem i wobec)naszego Premiera o tym, że na tym czerwonym oceanie kryzysu, my stanowimy zieloną wyspę ekonomicznej stabilności.

Posłuchaj mondo cane, będzie łopatą do głowy:

Pojęcie "zielona wyspa" wzięło się stąd, że podczas jednej z konferencji prasowych rządu pokazano mapę Europy na której zaznaczono czerwonym kolorem kraje które miały spadek PKB, a zielonym te które miały wzrost PKB.
    Polska miała wtedy niewielki wzrost PKB, więc jak się łatwo domyślasz była na tej mapie zaznaczona kolorem zielonym.
    Oto cała wielka tajemnica wiary.
    A teraz uważaj, będzie najważniejsze:
    To,że uważam iż wszyscy powinniśmy dziękować Bogu za to, że PO i Tusk rządzą Polską w czasie, kiedy na świecie panuje kryzys gospodarczy NIE DEWALUUJE żadnych danych dotyczących wskaźników PKB zaprezentowanych na wspomnianej mapie i niczego na niej NIE ZMIENIA.

Czy to co napisałem powyżej jest dla Ciebie przyswajalne? ;)

> A juz tak poza wszystkim, to z czego czerpiesz to swoje niezłomne przekonanie, że w warunkach tego światowego kryzysu tylko rząd PO - PSL wart jest naszych modłów ? A skąd wiesz gdzie bylibyśmy dzisiaj, gdyby w tym czasie rządy sprawował jakiś inny układ koalicyjny?

Po pierwsze nigdzie nie napisałem, że "tylko", więc nie ma żadnego niezłomnego przekonania.
    Po drugie Bogu dziękuje się za to, że udało się przetrwać wśród światowej zawieruchy a nie marudzi,że może udałoby się "lepiej przetrwać", gdyby...
    To taki niuans, którego możesz nie złapać.
    Poza tym jest jeszcze coś, co nazywa się aprioryzmem. Na tej podstawie nie musisz sobie poparzyć ręki,żeby wiedzieć, że ogień jest gorący.
    No chyba,że u Ciebie jest inaczej.
    Ja na tej podstawie ( apriori) znając "pomysły" JEDYNEJ konkurencji PO, czyli kaczej sekty na "rozwój gospodarczy", nabieram przekonania, że jednak warto dziekować Bogu za to,że to nie Kaczyński z Macierewiczem i Fotygą rządzą Polską od 2007 roku.
  • 2012-11-18 20:30 | mondo cane

Poddaję się i nie zamierzam ciągnąć dalej tego wątku. Dochodzę bowiem do wniosku, że w swoim myśleniu mijamy się na tak odległych poziomach, iż na pewno nie spotkamy się wpół drogi. Powaliłeś mnie ostatecznie (-:,tak nadzwyczaj mądrymi terminami (aprioryzm ...),że ja ze swoim rozumowaniem na zdroworozsądkowym poziomie, nie mam szans załapać się na Twój poziom - sięgający już chyba Drogi Mlecznej )-:.
    Żegnam.
  • 2012-11-18 23:07 | joot

Twój problem polega właśnie na tym,że nie potrafisz rozumować logicznie na żadnym poziomie. To właśnie dlatego nie możesz zrozumieć, że aby była wyspa, potrzebne jest wkoło morze i z uporem maniaka twierdzisz, że skoro jest morze to zdewaluowały się słowa o wyspie.
    No, ale dobrze,że dałeś sobie spokój. ;)

• 2012-11-19 04:49 | Sw.

Wedlug mnie Tusk wyglada jak swiety. Czy sie myle?
  • 2012-11-19 11:55 | Kalina16

Droga Redakcjo!
    "Pożoga" sie pisze przez "ż"! A Tusk słusznie prawi, bo lepiej jest, a nie gorzej:))
  • 2012-11-20 23:28 | smb

Pozytywna strona pana D.Tuska jest wlasnie jego wyksztalcenie. Doskonale zna polska historie i nie oglupia rodakow polskimi mitami narodowymi. To wlasnie ten polski "patriotyzm" z przeszlosci nie przyniosl Polsce niczego dobrego, a we wspolczesnej Europie tez nie jest na miejscu.Ci,ktorzy w Polsce zmian nie dostrzegaja, obejetnie czy za rzadow PO czy ogolnie biorac pod uwage ostatnie 20 lat sa chyba slepi na prawe oko...Silniejsza mieszanka wybuchowa od trotylu jest fanatyzm polityczny+kosciol+nieodpowiedzialne media ! Spotykajac Polakow i Polki w kraju czy poza jego granicami mam wrazenie, ze nie tak latwo ich oglupic. Pozdrawiam z Europy i zycze malych sukcesow w trudnych ale nie beznadziejnych czasach !