Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co powinno oznaczać, Polak Dobry PATRIOTA??

(27)
2012-11-23 17:31 | marekkopala
Ponieważ wszyscy od rządowców, parlamentarzystów, pracowników administracji państwowej z całym polskim spoleczeństwem włącznie, są PATRIOTAMI /za jakich się sami uważają/, więc chce PATRIOTYZM trochę przybliżyć.

Jeśli chodzi o wojnę czy stan zagrożenia wojennego PATRIOTYZM jest oczywisty, każdy Polski PATRIOTA powinien stać i bronić granic Ojczyzny, jak i życia Polaków.

Natomiast co znaczy PATRIOTYZM Polaków we współczesnych czasach? To jest pytanie, wiec dlaczego media tego tematu nie ruszają. Czyżby sami redaktorzy, dziennikarze byli tak zagorzałymi PATRIOTAMI, że nie moga ruszyć tego tematu? Więc teraz JA przedstawię moją wersję Polskiego dobrego PATRIOTY. Otóż PATRIOTYZM współczesny polega na dbałosci o OJCZYZNĘ /Kraj i Naród/, a nie tylko o własne interesy i własną kieszeń, a tak się dzieje z rządowcami i parlamentarzystami. Owszem własne interesy i własna kieszeń, mają odbicie w naszym codziennym życiu. Ale nie mają perspektyw rozwoju i życia nasze przyszłe pokolenia, bo rozbijają sie o durne przepisy administracyjne z czasów PZPRowskich, gdzie chodziło o zniszczenie inicjatywy prywatnej i do chwili obecnej urzędnicy skarbowi dla premii niszczą Polskich Przedsiebiorców, nie zdajac sobie z tego sprawy, że przez ich pazerność i premię ludzie idą na bruk. A rodzą sie biznesmeni którzy by wszystko importowali a nie produkowali i stąd rośnie bezrobocie. Dlaczego nikt w mediach nie trąbi aby Polscy PATRIOCI, kupowali tylko polskie produkty, w polskich sklepach i aby trzymali pieniądze w Polskich Bankach a nie obcych, które obracają naszymi pieniedzmi i pasą nimi Bank Matkę. Więc Polacy zacznijcie dbać o MATKĘ - wlasną OJCZYZNĘ. Kupujcie tylko polskie produkty w polskich sklepach. Poprzenoście konta do polskich banków. To w ten prosty sposób przyczynicie sie do rozwoju polskiego przemysłu i polskich banków, jak i poprawy, własnego i waszych przyszłych pokoleń, życia. Taki dobry PATRIOTYZM powinien być dżwignią pracy urzędników państwowych wychwytujących złe przepisy administracyjne i kierujace je do poprawy, aby zniwelować niespójne przepisy. Wszyscy państwowi urzednicy mają pensje, wiec dlaczego nie dbają o to, że ta praca to ich zaszczyt i duma. I przez takie podejscie do Państwowej posady bedą sie odplacali sumienną i uczciwą pracą. Nie bedzie tego na co skarżą sie petenci, że musza się nalatać za potrzebnym zaświadczeniem. Wiec dlaczego do urzędników państwowych nie dociera że w dobie komputera, to on powinien pościągać wszysrtkie potrzebne petentowi zaświadczenia a nie petent się nabiegać i namarnować czasu.
Marek Kopala autor www.polacypobudka.pl
  • 2012-11-23 19:46 | camel

Re:Co powinno oznaczać, Polak Dobry PATRIOTA??

Marku,
    "durne przepisy administracyjne z czasów PZPRowskich"? Przytocz przykłady, bo bez nich wychodzisz na osobę bezmyślnie klepiącą blubry. Przecież prawie niczego więcej nie zrobiono przez ostatnich dwadzieścia lat poza starannym tropieniem i niszczeniem wszystkiego, co nam PRL narzucił. Przy okazji okazało się, że uprzemysłowienie, prawa obywatelskie, edukacja społeczna, profilaktyka zdrowotna też były "komunistyczne" i popłynęły rynsztokiem, wraz z rozumem i sensem (też komunistyczne?).
  • 2012-11-23 21:02 | marekkopala

Przeciez o takich rujnacjach przedsiebiorcow dowiadujemy sie z telewizji. Z nazwiska znam Pana Kluska ktoremu zrujnowano firme komputerowa. Ostatnio w telewizji podano o zrujnowaniu firmy odziezowej, eksportujacej kurtki, zatrudnial 50 pracownikow/ Zrujnowano VATem firme transportowa zatrudniajaca 200 osob. A takich spraw jest multum. Wiec komu zalezy na rujnowaniu a nie budowaniu. Do rzadowcow nie dociera ze to ich bezmozgowie kladzie Kraj i Polaków na łopatki. Przeciez to rzad powinien dazyc do rozwoju przedsiebiorstw, aby nie kupowac za granica. Wiec jak mozna to zrozumiec ze wyprzedaje rzad pozostalosci NASZEGO przemyslu w obce rece, ktore go kupuja aby pozbyc sie konkurencji. Marek Kopala autor www.polacypobudka.pl
  • 2012-11-23 21:12 | joot

> Przecież prawie niczego więcej nie zrobiono przez ostatnich dwadzieścia lat poza starannym tropieniem i niszczeniem wszystkiego, co nam PRL narzucił.

No to sporo zrobiono, bo PRL składał się głównie z narzucania.
    W PRL- nie mógłbyś sobie tak publicznie popyskować na forum, jak dziś. Mogłeś co najwyżej pomachać pięścią spikerowi z Dziennika. I to tak,żeby sąsiad nie widział. ;)
  • 2012-11-23 21:18 | joot

Bzdury. Rząd powinien dbać o to, aby polskie towary miały możliwość zdobywania rynków zagranicznych. Po to właśnie wstąpiono do Unii Europejskiej,żebyś mógł sprzedawać w Niemczech bez cła te swoje miotły brzozowe, gipsowe krasnale i inne polskie hity eksportowe.
  • 2012-11-23 22:33 | camel

Zgadzam się, że "PRL składał się głównie z narzucania". Narzucono nam uprzemysłowienie, kompletne zatrudnienie, zabezpieczenia socjalne, naprawdę powszechną edukację, elektryfikację i odwszawienie :) Wszystko "obce" polskiej duszy i z wielką radością odrzucone. Masz rację, że nie mógłbym sobie wtedy popyskować na forum a nawet (o zgrozo) nie mógłbym porozsyłać moich myśli SMSami! No masz ci los! A ilu Amerykanów mogło sobie w tamtym okresie "popyskować na forum", że tak ciekawość zapytać?

> I to tak,żeby sąsiad nie widział. ;)

Ten emotikon na końcu ma oznaczać, że wiesz, że to kompletna nieprawda z tym "aby sąsiad nie widział" i tylko tak piszesz, bo jest to zgodne z obecnie obowiązującą linią, tak?
  • 2012-11-24 05:21 | joot

Narzucono nam...
    uprzemysłowienie...,

O tak. Huty i elektrownie pracowały pełną parą,żeby mogły pracować kopalnie, kopalnie pracowały pełną parą,żeby mogły pracować elektrownie i huty, zaś
    elektrownie pracowały pełną parą,żeby mogły pracować kopalnie i huty.
    Dla przeciętnego Kowalskiego produkty przemysłowe były delikatnie mówiąc trudno osiągalne.

kompletne zatrudnienie...,

O tak istniał nakaz pracy. Tylko, że nie płacono za nią prawdziwymi pieniędzmi, tylko "biletami NBP". To było największe oszustwo komunistów. Drukowanie pieniędzy bez pokrycia w towarze.

zabezpieczenia socjalne...,

Masz na myśli emerytów starego portfela, czy cebulę na zimę?

naprawdę powszechną edukację...,

W wyniku której w 1990 roku wykształcenie wyższe posiadało 5% obywateli a prawie jedna trzecia to "niewykwalifikowany robotnik".

elektryfikację...,

Z 20 stopniem zasilania. ;)

i odwszawienie :)

Proszki i mydło były w PRL-u na kartki. Co tym dziwniejsze,że przeciętny obywatel mył się dwa razy w roku. Na Wielkanoc i na 1 Maja.

> Masz rację, że nie mógłbym sobie wtedy popyskować na forum a nawet (o zgrozo) nie mógłbym porozsyłać moich myśli SMSami! No masz ci los! A ilu Amerykanów mogło sobie w tamtym okresie "popyskować na forum", że tak ciekawość zapytać?

Pytasz ilu Murzynów w tym czasie pobito w Ameryce? ;)
    Nie chodziło mi o to, że nie było internetu, tylko, że nie było swobody wypowiedzi. Prasa i media podporządkowane były cenzurze. Jeśli chcesz porównywać wolność wypowiedzi w PRL i w USA , to niezły z ciebie żartowniś.
    BTW: Wiesz za co R.Nixon wyleciał z posady prezydenckiej?
    Bo jakiś dziennikarzyna odkrył,że podsłuchiwał w kampanii wyborczej konkurencję. Może w związku z tym przypomnisz, jak nazywano w PRL konkurencję dla rządzącej partii? ;)

> Ten emotikon na końcu ma oznaczać, że wiesz, że to kompletna nieprawda z tym "aby sąsiad nie widział" i tylko tak piszesz, bo jest to zgodne z obecnie obowiązującą linią, tak?

Nie, ten emotion oznacza,że po latach traktuję tamte czasy z humorem. NIe wiem, co to jest "obowiązująca obecnie linia" i kogo ma obowiązywać. Może ty to wyjaśnisz.
    W PRL-u KAŻDE kierownicze stanowisko w zakładzie pracy MUSIAŁO być zaopiniowane przez towarzysza z PZPR. A ten przed wydaniem opinii mógł popytać sąsiada, czy nie zauważył czegoś w twoim zachowaniu, czy do kościoła chodzisz, a dzieci czy do komunii posłałeś. A jeszcze wcześniej , czy nie masz brata w Ameryce albo ciotki w Anglii. To były wtedy ważne sprawy, pewnie nie pamietasz. ;)
  • 2012-11-24 14:05 | marekkopala

Po to powstala Unia aby Krajom wysoko uprzemyslowionym otworzyc rynki zbytu. Aby narzucic i zlikwidowac konkuurencyjnosc Krajow unijnych. Juz nie mowiac o tym jak nasi biurokraci rzadowi porozszerzali unijne przepisy rolne i nie tylko. Rzadowcy po to wyprzedawali zaklady farmaceutyczne, aby dobrac sie do kaasy. Ateraz wlasciciele tych zakladow odsprzedaja je deweloperom i wracaja do maciezystych jednostek. Tak samo obce banki doja polakow i wywoza do maciezystego banku zyski. Kto wie jakie podatki placa obce banki i czy wogole je placa.
    Marek Kopala autor www.polacypobudka.pl
  • 2012-11-24 20:23 | camel

joot, pozwól że nie będę jednak dyskutował na tym poziomie. Proszki i mydło na kartki, mycie się dwa razy do roku... co jeszcze wymyślisz? Ja rozumiem tę linię: należy przedstawić PRL w jak najczarniejszych barwach, aby robole się nie połapali, co sami sobie zrobili i czasami nie zaczęli myśleć, że może wolą pewność jutra zamiast wystaw pełnych błyszczącej tandety, na którą i tak ich nie stać :)

Emotikon zrozumiałem inaczej, bo nie do śmiechu mi kiedy czytam takie "humorystyczne" kłamstewka, oznaczają one bowiem tylko to, że nadal nie jesteśmy w stanie wymyślić nic mądrego i poza tandetne komunały nasz "rozum" nie sięga.

A ze swobodą wypowiedzi oczywiście masz rację: teraz można i powiedzieć, że autorzy biblii byli naćpani,samą biblię podrzeć na koncercie a nawet przedstawić męskie przyrodzenie na krzyżu. Wtedy tego nie było wolno! Okrutne czasy!
  • 2012-11-25 07:10 | joot

> joot, pozwól że nie będę jednak dyskutował na tym poziomie.

Pozwolę sobie zauważyć,że to Ty sam określiłeś poziom dyskusji, przedstawiając "osiągnięcia PRL" w stylu Trybuny Ludu z czasów, kiedy to "Polska rosła w siłę a ludziom dostało się żytniej"
    Ja tylko dostosowałem się do zaproponowanego przez Ciebie poziomu.

> Proszki i mydło na kartki, mycie się dwa razy do roku... co jeszcze wymyślisz?

To nie są moje wymysły. PRL zaczął się od reglamentacji tych towarów i skończył się reglamentacja tych towarów. Kartki na mydło i proszek do prania wprowadzono po raz pierwszy 2 maja 1952 roku. Zniesiono je w roku następnym, ale wprowadzając za to drakońskie podwyżki cen tych artykułów. Może to było powodem nagminnego braku higieny obywateli. Wiem coś o tym , bo sam w latach 1975-1990 dojeżdżałem do pracy środkami komunikacji publicznej i stwierdziłem to organoleptycznie.
    Drugi raz kartkami na mydło i proszek do prania komuniści uszczęśliwili obywateli 1 września 1981 roku. To są wszystko FAKTY Panie camel, a nie moje wymysły. Aby je podważyć, musiałbyś udowodnić,że są nieprawdziwe.

> Ja rozumiem tę linię: należy przedstawić PRL w jak najczarniejszych barwach, aby robole się nie połapali, co sami sobie zrobili i czasami nie zaczęli myśleć, że może wolą pewność jutra zamiast wystaw pełnych błyszczącej tandety, na którą i tak ich nie stać :)

Po pierwsze w PRL-u sam byłem robolem więc doskonale wiem co sobie "zrobiłem" jak to ładnie nazwałeś. I niczego z PRL-u nie żałuję oprócz moich młodych lat zmarnowanych w tym syfie.
    Z powyższego powodu wiem,że pewność jutra w PRL-u polegała głównie na pewności,że jutro będzie tak samo jak dziś, czyli beznadziejnie.
    To dlatego w pierwszych pół-wolnych wyborach w czerwcu 1989 roku Polacy powiedzieli komunistom WON!
    Co do "błyszczącej tandety" na wystawach oraz ich cen, chętnie podyskutuję na poziomie, za jakim tęsknisz. Wybierz dowolna grupę towarów, porównamy ich jakość oraz cenę w PRL-u i dziś, deal?

> Emotikon zrozumiałem inaczej, bo nie do śmiechu mi kiedy czytam takie "humorystyczne" kłamstewka, oznaczają one bowiem tylko to, że nadal nie jesteśmy w stanie wymyślić nic mądrego i poza tandetne komunały nasz "rozum" nie sięga.

Znowu sięgam po FAKTY:

W końcowej fazie swojego istnienia, w sierpniu 1989 SB zatrudniała 24300 funkcjonariuszy, którzy kontrolowali 90000 tajnych współpracowników[1]. Oznacza to, że na jednego funkcjonariusza przypadało statystycznie 1.564 obywateli, a TW stanowili 0,2 % ogółu ludności.
    ( żródło : Paweł Piotrowski: Przemiany w MSW w latach 1989–1990. 2004 wyd. IPN)

A teraz policzymy: W moim osiedlowym bloku były cztery klatki po 11 kondygnacji, na każdej 3 mieszkania , w których średnio mieszkały 4 osoby.
    To daje 4 x 11 x 3 x 4 = 528.
    Dzielimy 528 : 1564 = 0,33
    Oznacza to, że na trzy takie bloki przypadał jeden etatowy funkcjonariusz SB.
    Teraz mnożymy 528 * 0,2% = 1,056
    A to z kolei oznacza, że w KAŻDYM takim bloku mieszkał jeden TW, czyli kapuś.

Tyle FAKTY, Panie camel - spróbuj się z nimi zmierzyć.

> A ze swobodą wypowiedzi oczywiście masz rację: teraz można i powiedzieć, że autorzy biblii byli naćpani,samą biblię podrzeć na koncercie a nawet przedstawić męskie przyrodzenie na krzyżu. Wtedy tego nie było wolno! Okrutne czasy!

Nie wiedziałem,że jesteś takim obrońcą Biblii. Pisząc o swobodzie wypowiedzi, miałem raczej na myśli wolność prasy, mediów, pluralizm.
    No, ale skoro stajesz w obronie wiary , Biblii i Krzyża, to przypomnij mi, co to było z aresztowaniem kardynała Wyszyńskiego i z zamordowaniem ks. Jerzego Popiełuszki.
    A'propos krzyża: Dzisiaj wisi na sali obrad Sejmu i nawet rząd nie ma tyle władzy, aby go stamtąd usunąć.
  • 2012-11-25 09:37 | joot

>Po to powstala Unia aby Krajom wysoko uprzemyslowionym otworzyc rynki zbytu. Aby narzucic i zlikwidowac konkuurencyjnosc Krajow unijnych.

Czy możesz podać konkretny przykład towaru, który obecnie trudniej wyeksportować z Polski i sprzedać zagranicą niż było to przed wejściem Polski do Unii? Jeden przykład poproszę a uwierzę,że wiesz, o czym piszesz.
  • 2012-11-25 15:41 | marekkopala

Kiedys bylo radio magnetofon Grundig, co produkujemy teraz? Kiedys CELMA Polski zaklad produkcji elektronarzedzi, teraz jak ma konkurowac z Boschem, Makita. Kiedys bylo w sklepach polskie mleko w butelkach bez konserwantow, teraz jest w folii i kartonach. A aby rolnik mogl sprzedawac mleko w oborze musza byc kafelki, wodotryski, dojarki elektryczne, chlodziarki mleka. Polskie mleczarnie potrzebuja mleka a unia ograniczyla ich produkcje. Wiec moze madrale rzadowi niech odpowiedza. Ile wlasnego mleka przypada na glowe obywatela Niemiec, Francji, Wloch a ile Polski. Gdzie sa Polskie cegielnie? A o samochodach nie wspomne, bo teraz Tychy wypuscily nowego Fiacika, a co z FSO. Czesi majacy 6mln. obywateli maja wlasna SKODE i konkuruja z Volkswagenem. A My mozemy tylko konkurowac w zakupie licencji. Tylko mamy chciwych i pazernych rzadowcow ktorzy robia wszystko aby powalic Polski przemysl wysprzedajac go. A kupiec pozbawia sie konkurencji. Wysprzedano wszystkie zaklady farmaceutyczne. Teraz sa odsprzedawane dewelopwrom i produkcja lekow przenoszona jest do kraju kupca. Tak ze odbieraj przekazy medialne przerabiajac je na wlasna domyslnosc. Marek Kopala autor www.polacypobudka.pl
  • 2012-11-25 15:53 | marekkopala

No brawo /jet/. Nareszcie fakty i pelna zapalu dyskusja. Oby takich dyskusji bylo jak najwiecej. To przez takie dyskusje poprostujemy swoje spaczone poglady. Dla mnie socjalizm nie byl zly. Żli byli ludzie PZPRu ktorymi obsadzano /za perzynaleznosc partyjna/ wszystkie wysokie stanowiska zakladow przemyslowych, ministesrtw, przedsiebiorstw budowlanych i Biur PZPRu wojewodzkich, powiatowych td. bez sprawdzania dyrektorow, pierwszych sekretarzy z prawidlowego sprawdzania sie z piastowanego stanowiska. To Ci na wysokich stolkach ludzie polozyli swoja madra tepota, chciwoscia wladzy Kraj. Marek Kopala autor www.polacypobudka.pl
  • 2012-11-25 16:42 | joot

> Kiedys bylo radio magnetofon Grundig, co produkujemy teraz?

Polskie telewizory hitem w Wielkiej Brytanii
    Telewizor 3D polskiej firmy Manta Multimedia jest najpopularniejszym odbiornikiem tego typu w brytyjskiej mutacji Amazon.com.
    Wyprzedza sprzęt takich marek jak Panasonic, LG, Sony czy Toshiba - informuje "Puls Biznesu".Jak powiedział gazecie prezes i właściciel spółki Bogdan Wiciński, w Wielkiej Brytanii sprzedano więcej niż połowę tego, co sprzedano w Polsce.
    ( źródło: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/537295,Polskie-telewizory-hitem-w-Wielkiej-Brytanii)

> Kiedys CELMA Polski zaklad produkcji elektronarzedzi, teraz jak ma konkurowac z Boschem, Makita.

Teraz dalej jest CELMA. Konkuruje ceną i jakością. Sprawdź na www.celma.com.pl/

> Kiedys bylo w sklepach polskie mleko w butelkach bez konserwantow, teraz jest w folii i kartonach.

Teraz też jest. Ale droższe. Bo dochodza koszty transportu i chłodzenia,żeby się nie zsiadło. To w kartonach też jest bez konserwantów, tylko PASTERYZOWANE.

> A aby rolnik mogl sprzedawac mleko w oborze musza byc kafelki, wodotryski, dojarki elektryczne, chlodziarki mleka.

Unia wychodzi z założenia, że krowa też człowiek, a poza tym ma być czysto, bo to produkcja żywności dla dzieci. Co cie w tym dziwi?

> Polskie mleczarnie potrzebuja mleka a unia ograniczyla ich produkcje.

Limity dotycza produkcji objetej dopłatami. Jesli nie chcesz dopłat, to mozesz sobie kupić krowę i produkować mleka dla siebie ile chcesz na własne potrzeby. Możesz krowę trzymać na mrozie i w błocie. Unia nic do tego nie ma. Ale może sie przyczepić Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

> Gdzie sa Polskie cegielnie?

A kto dzisiaj buduje dom z cegły? Poszukaj w Panoramie Firm pod "materiały budowlane - produkcja".

> A o samochodach nie wspomne, bo teraz Tychy wypuscily nowego Fiacika, a co z FSO. Czesi majacy 6mln. obywateli maja wlasna SKODE i konkuruja z Volkswagenem. A My mozemy tylko konkurowac w zakupie licencji.

Skoda nalezy do Volkswagen Group, a prezesem Skoda Auto jest Niemiec Winfried Vahland.
    Polacy produkują autobusy Solaris, które jeżdżą po całej Europie. Całkowicie polska produkcja. Sprawdź pod www.solarisbus.pl

Starczy tych kłamstewek Panie Kopala.

• 2012-11-25 16:48 | joot

> Dla mnie socjalizm nie byl zly. Żli byli ludzie PZPRu ktorymi obsadzano ...

Socjalizm TAK - wypaczenia NIE! ;)
  • 2012-11-25 17:11 | marekkopala

To nie sa moje klamstewka. Tak odbieram istnienie tych przedsiebiorstw ktore Ci wymienilem. Tkwie w swoim starym świecie, nie czytajac usprawiedliwien nie polskich przedsiebiorcow, ale wlascicieli polskich przedsiebiorstw. Te przedsiebiorstwa powinny byc w POLSKICH REKACH i przynosic Polsce profity materialne a nie pasc obcokrajowcow. Zauwaz jak zmieniaja sie nazwy i wlasciciele sklepow, przedsiebiorstw. To jest tylko po to aby uniknac placenia podatku. Ludzie inwestujacy w rozwoj wlasnej firmy nikomu nie zdaja sprawozdania ile % czystego zysku inwestuja w rozwoj przedsiebiorstwa. Natomiast obnizono podatki na 32% aby za 68% zyc w luksusie. Wiec gdyby postapiono tak jak Margaret Tacher i wprowadzono 80% podatek to firmy by sie rozwijaly a nie bankrutowaly i padaly. Marek Kopala autor www.polacypobudka.pl
  • 2012-11-25 17:35 | joot

> To nie sa moje klamstewka. Tak odbieram istnienie tych przedsiebiorstw ktore Ci wymienilem. Tkwie w swoim starym świecie, nie czytajac usprawiedliwien nie polskich przedsiebiorcow, ale wlascicieli polskich przedsiebiorstw.

Jeśli ktoś publikuje nieprawdę podpisując się pod tym własnym imieniem i nazwiskiem, to jest za to odpowiedzialny.
    Nikt ci nie broni tkwić w twoim starym świecie, ale ty próbujesz do niego namawiać innych.

> Te przedsiebiorstwa powinny byc w POLSKICH REKACH i przynosic Polsce profity materialne a nie pasc obcokrajowcow.

Tak jak Amber Gold czy Bezpieczna Kasa Grobelnego? ;)
    Demagogia. Przedsiębiorstwo przynosi profity nie dlatego,że prezes ma polskie nazwisko i sztmbuch od czasów Bitwy pod Cedynią, tylko dlatego,że inwestuje kapitał w Polsce, sprowadza nowoczesną technologię, zatrudnia miejscowych, płaci podatki, itd.

> Zauwaz jak zmieniaja sie nazwy i wlasciciele sklepow, przedsiebiorstw. To jest tylko po to aby uniknac placenia podatku.

Unikanie płacenia podatku nie jest przestępstwem. Jest nawet taki zawód - doradca podatkowy, którego praca polega na doradzaniu jak uniknąć płacenia podatków.

> Ludzie inwestujacy w rozwoj wlasnej firmy nikomu nie zdaja sprawozdania ile % czystego zysku inwestuja w rozwoj przedsiebiorstwa.

Bo w rozwój firmy nie inwestuje się czystego zysku ( czyli netto), tylko zysk brutto. Z tego właśnie zdaje się "sprawozdanie" w urzędzie skarbowym po to, aby "uniknąć płacenia podatku". W Twoim starym świecie tego nie było? ;)

> Natomiast obnizono podatki na 32% aby za 68% zyc w luksusie. Wiec gdyby postapiono tak jak Margaret Tacher i wprowadzono 80% podatek to firmy by sie rozwijaly a nie bankrutowaly i padaly.

Nie rozumiem, o jakich podatkach piszesz. Poza tym Margaret Thatcher nie była komunistką do końca... ;)
  • 2012-11-25 19:16 | marekkopala

Przede wszystkim to sa podatki dochodowe. A taki 80-cio procentowy podatek wprowadzila Margaret Tacher. Zespol The Beatles aby go uniknac wyjechal do USA. Zespol The Roling Stones zostal w Anglii inwestujac pieniadze z plyt i koncertow w nieruchomosci i zyje lepiej w Anglii od bitlesow w USA. Wiec to na tym polega podatek. W Anglii rozwinely sie firmy unikajac tego podatku i Anglia zyje spokojniej od Polski gdzie podatek obnizono. Marek Kopala autor www.polacypobudka.pl
  • 2012-11-25 20:18 | joot

> 80-cio procentowy podatek wprowadzila Margaret Tacher. Zespol The Beatles aby go uniknac wyjechal do USA.

Nie wiem kim była ta "Tacher", ale jeśli chodzi Ci o premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher, to informuję uprzejmie, że urząd na Downing Street 10 sprawowała od 1979 roku, a więc 9 lat po rozwiązaniu się zespołu The Beatles. W związku z tym miała małe szanse zagrozić finansom tego zespołu podwyżką podatku dochodowego.

Ale skoro już zaproponowałeś żartobliwy ton polemiki, to ja również od siebie dodam,że zawsze możesz zgłosić dobrowolnie w swoim urzędzie skarbowym, poskarzyć się na zbyt mały podatek i zgłosić chęć płacenia 80% zamiast obecnych 19% PIT.
    Jestem pewny,że jakoś Ci pomogą w realizacji tej patriotycznej życiowej decyzji.
    Poza tym pozostaje Ci jeszcze głosowanie na partię, która w swoim programie ma podwyżkę podatku dochodowego do 80%, lub z braku takowej, założenie własnej i start w najbliższych wyborach w 2015 roku.
    Good look!- jak powiedziałaby Żelazna Dama. ;)

• 2012-11-25 20:57 | marek kopala

No JOOT zaskakujesz mnie coraz bardziej. Nie wiedzialem ze 9 lat przed pania premier rozwiazal sie zespol. Ale fakt jest faktem ze wyjechali do USA aby placic podatkow. Wiec sie troche zastanow. Teraz zarabiasz /tak mi sie wydaje normalnie slabo/ wiec gdybys mial do opiodatkowania 1mln. zl i zostalo Ci na spokojne zycie 200tys. To czy to by byla krzywda dla Ciebie /owszem jesli bys krzywdzil ludzi na Ciebie pracujacych/, ale gdy doceniasz swoich ludzi ktorzy dobrze pracuja rozwijaja Twoja firme, to bys pchal sie w 80%towy podatek, czy bys firme rozwijal nawet za 100%czystego zysku, a żona by Cie utrzymywala. Marek Kopala autor www.polacypobudka.pl
  • 2012-11-25 21:50 | joot

> No JOOT zaskakujesz mnie coraz bardziej. Nie wiedzialem ze 9 lat przed pania premier rozwiazal sie zespol.

A ty mnie zaskakujesz tym, że tego nie wiedziałeś, zwłaszcza, że poruszasz ten temat. ;)

> Ale fakt jest faktem ze wyjechali do USA aby placic podatkow. Wiec sie troche zastanow.

No właśnie zastanawiam się, skąd czerpiesz te informacje. Beatlesi jako zespół koncertowali w USA ale nigdy się tam nie przeprowadzili, zwłaszcza po tym, jak palono tam ich płyty, kiedy uznali się za "popularniejszych od Jezusa". Ich płyty wydawała niemiecka wytwórnia Parlophone oraz brytyjskie EMI i Apple Records. To one głównie płaciły podatki o których mówisz.
    No, ale może masz jakieś tajne informacje o których jeszcze świat nie wie. ;)

> Teraz zarabiasz /tak mi sie wydaje normalnie slabo/ wiec gdybys mial do opiodatkowania 1mln. zl i zostalo Ci na spokojne zycie 200tys. To czy to by byla krzywda dla Ciebie /owszem jesli bys krzywdzil ludzi na Ciebie pracujacych/, ale gdy doceniasz swoich ludzi ktorzy dobrze pracuja rozwijaja Twoja firme, to bys pchal sie w 80%towy podatek, czy bys firme rozwijal nawet za 100%czystego zysku, a żona by Cie utrzymywala.

Przepraszam, ale nie rozumiem o co Ci chodzi. Piszesz w jakimś niezrozumiałym dla mnie żargonie z któego nie rozumiem niczego.
    Ale ułatwię Ci - generalnie zasada jest taka, że jesli mam do wyboru zapłacić mniej lub więcej, to płacę mniej. Obojętnie czy od miliona czy od tysiąca. I wiesz co? Podejrzewam,że nie jestem osamotniony w swoim przekonaniu. ;)

• 2012-11-26 08:26 | camel

joot, masz podstawowe trudności ze zrozumienie postów, na które odpowiadasz. Nie da się tak dyskutować. Na twoim poziomie da się jedynie popyskować po kaczyńsku. Nie martw się, taka jest w tej chwili praktycznie cała dyskusja, nie jesteś inny! Trzymaj się i nie miej do mnie pretensji, że jednak nie skorzystam do zejścia na twój poziom. Tam nic nie ma o czym by warto pogadać.
  • 2012-11-26 13:11 | joot

> joot, masz podstawowe trudności ze zrozumienie postów, na które odpowiadasz.

Całkiem możliwe. Nigdy nie twierdziłem,że łatwo zrozumieć, o co Ci chodzi.

> Nie da się tak dyskutować. Na twoim poziomie da się jedynie popyskować po kaczyńsku. Nie martw się, taka jest w tej chwili praktycznie cała dyskusja, nie jesteś inny! Trzymaj się i nie miej do mnie pretensji, że jednak nie skorzystam do zejścia na twój poziom. Tam nic nie ma o czym by warto pogadać.

Typowa dezercja, kiedy brak argumentów ad rem, usiłujesz używać argumentów ad personam.
    Przytoczyłem konkretne liczby i daty dotyczące zarówno reglamentacji środków czystości jak i "nasycenia" społeczeństwa agentami bezpieki w czasach PRL.
    Miałeś szansę się do nich odnieść, ale wolałeś wziąć nogi za pas w dodatku ostrzeliwując się inwektywami.
    Pozwól, że zacytuję w związku z tym:
    "Nie martw się, taka jest w tej chwili praktycznie cała dyskusja, nie jesteś inny!
    ;)
  • 2012-11-26 17:37 | marekkopala

JOOT, zespol powstal w Liverpolu i tam zaczal kariere. Gdy wyplyneli na szerokie wody w Anglii wyemigrowali do USA, aby nie placic podatkow i tam pozostali do chwili obecnej. Datami nie operuje, bo mnie daty nie interesuja.
    Faktem jest ze lepiej mniej placic. Ale wole kupowac jednak Polskie wyroby mimo ze sa drozsze i nie zawsze lepsze. Co prawda dopiero teraz nosze sie z zamiarem zmiany banku na polski, ale w bankach polskich sa takie kryteria ze odstraszaja klijentow. Wiec czy nie jest to przykrywka NBP aby pozostalosci Polskich bankow sprzedac? Ale chyba ponownie przejde do banku i z Dyrektorem porozmawiam, zobaczymy jakie beda efekty i kto im takie kryteria narzuca. Marek Kopala autor www.polacypobudka.pl
  • 2012-11-26 18:30 | joot

> JOOT, zespol powstal w Liverpolu i tam zaczal kariere. Gdy wyplyneli na szerokie wody w Anglii wyemigrowali do USA, aby nie placic podatkow i tam pozostali do chwili obecnej.

Uściślijmy : Lennon i Harrison nie żyją a ich proch zostały rozsiane,Harrisona chyba gdzieś w Indiach a Lennona nie wiadomo.
    Ringo Starr mieszka w Monte Carlo a McCartney w GB w hrabstwie Sussex, co nie znaczy, że nie mają domów w innych krajach, skoro ich stać.
    Po drugie, aby płacić podatki w innych krajach, nie trzeba tam wyjeżdżać, wystarczy tam zarejestrować firmę. Twoje opowieści o wyjeździe zespołu The Beatles do USA w ucieczce przed podatkami to najśmieszniejsza historyjka, jaką ostatnio czytałem. Skąd ją wziąłeś?

> Datami nie operuje, bo mnie daty nie interesuja.

A szkoda, bo daty są ważne. Margaret Thatcher została premierem w 1979 roku a więc 9 lat po rozwiązaniu się zespołu The Beatles.

>Faktem jest ze lepiej mniej placic. Ale wole kupowac jednak Polskie wyroby mimo ze sa drozsze i nie zawsze lepsze.

A po czym poznajesz, że są polskie?

• 2012-11-29 09:37 | tmit

Joot, czyby ktoś wziął Cie za kaczystę? :)
  • 2013-11-15 12:28 | wiktorrr

A co sądzicie o dekalogu patrioty stworzonym przez Surge Polonia? Jak dla mnie to dobra odpowiedź na pytanie jakim powinien być współczesny Polak patriota... http://surgepolonia.pl/product-pol-159-Plakat-patriotyczny-Dekalog-Patrioty.html wartości i przesłania godne zapamiętania i wcielenia w życie