Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Religia na maturze?

(3)
Biskupi żądają wprowadzenia matury z religii i zapowiadają, że tym razem nie odpuszczą. Czeka nas kolejna odsłona sporu o szkolną katechezę.
  • 2012-12-03 05:43 | lonefather

Slabe to moje panstwo...

W kostytucji rozdzielenie, a w praktyce uzaleznienie i to uzaleznienie coraz wieksze i coraz dalej postepujace ...

Klasa polityczna coraz bardziej spodlona w swoich ustepstwach. Wiec nie dziwi, ze KK coraz bardziej naciska. No bo tylko glupi by nie wyszarpal, jak widac, ze da sie wyszarpac ...

A jesli juz nawet Halina Bortnowska mowi, ze Episkopat popelnia blad napierajac na mature z religii, to nie pozostaje juz nic innego jak uznac, ze Bog odebral pasterzom rozum. A jesli odebral, to jak w przyslowiu,oznacza to, ze chce ukarac ...

Dobiegam szescdziesiatki, ale mam zapisane w pamieci i sprzeciw i opor jaki wywolywalo we mnie, gdy mielem kilkanascie lat, to wszystko co mi sila narzucano... Wiec nie dziwi mnie, ze juz 32% rodzicow nie naciska na dzieci, by chodzily nareligie. I dzieci nie chodza...

No to jak juz niema 1/3 nie chodzi, to trzeba ich zmusic. Na razie tylko wprawadzenie na mature, a za jakies 5 (piec) lat uczynienie egzaminu z religi obowiazkowym, jak obecnie jezyk polski i matematyka ...

Przesadzam? Skadze znowu... Wpierw mialo nie byc religii w szkolach, potem miala byc, ale nieodplatna, od 1997 jest juz odplatna ... Czy ktos jeszce wierzy (nawet sposrod tych co wierza w Boga), ze kolejnym logicznym krokiem jaki pozostal jest uczynienie maturalnego egzaminu z religii - OBOWIAZKOWYM??

No czy ktos w to wierzy????

No wlasnie! Jak sie przyjzec, to widac, slychac i czuc!

Budzi zlosc? A, no budzi..., ale nie martwmy sie. Przeciez w mlodym pokoleniu juz jestokolo 30% tych co , maja "uraz" na punkcie kosciola. Jeszce ze dwa pokolenia ... I faktycznie uda sie "odspawac" kosciol od panstowej kasy.

Wiec brawo Episkopat i jego zachlannosc...
  • 2012-12-03 10:23 | takisobiepolityk

Re:Religia na maturze?

Ciekawie opisane, jednak jak widać polska oświata działa w bardzo dziwny sposób, najpierw niepotrzebne wprowadzenie gimnazjów, potem dziwne mundurki, to teraz pewnie wrzucą maturę z religii jako obowiązkową... a co niech będzie, a bez matury ślubu nie będzie :P
  • 2015-08-17 15:30 | Jan Bobiński

Re:Religia na maturze?

Tak krok po kroku aż będzie obowiązkowa dla wszystkich.Kiedy wprowadzano religię do szkoły mówiono,że odbywać się będzie na ostatnich albo pierwszych lekcjach.obecnie nikt tego nie przestrzega.Uczeń,który nie uczęszcza na religię wychodzi z sali-niby ma pójść do świetlicy a jeżeli nie pójdzie i stanie się wypadek.to kto będzie ponosił odpowiedzialność za to co się stało-DUCH ŚWIĘTY? Może mi ktoś wyjaśni jak ta sprawa została w świetle prawa uregulowana?