Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

„Przyroda. Wybrane zagadnienia” Bogdan Kluczyński

(1)
2012-12-05 13:47 | agnieszka3201
Od czasu powstania Ziemi, dokonywały się liczne zmiany. W tym niezmierzonym okresie obraz Ziemi zmieniał się powoli, ale stale. Zagadnienie to bardzo szczegółowo opisali w swoim ebooku „Przyroda. Wybrane zagadnienia” Bogdan Kluczyński i Iwona Jaszczuk. W książce poświęconej zjawiskom natury przyrodniczej, podzielonej na 8 rozdziałów opisane zostały najbardziej interesujące zagadnienia. Nie brak w niej wiadomości na temat Wszechświata czy jak wyżej opisałam powstania Ziemi, środowiska przyrodniczego Polski, światowego rolnictwa czy też flory i fauny. Poza tym autorzy dołożyli wszelkich starań, by zawarte w niej zagadnienia, były przedstawione w sposób ciekawy i wyczerpujący.

Ebook to doskonały materiał naukowy dla studentów kierunków przyrodniczych ale także uczniów szkół z rozszerzoną przyrodą. Interesujące tematy, jakich omówieniu podjęli się autorzy są jak wcześniej opisałam skatalogowane według kategorii i scharakteryzowane bardzo szczegółowo. Można z tej książki zaczerpnąć wiele cennych informacji na temat zmienności klimatu na Ziemi oraz jak przygotowały się to tego ludzie i zwierzęta. Poza tym opisane zostały poszczególne zwierzęta oraz rośliny, które w życiu człowieka choć nie tylko odegrały ważną rolę, to w jaki sposób zostały udomowione i jak sobie radzą w środowisku w którym żyją. Myślę, ze wiele osób ta książka jest w stanie zainteresować a zawarta w niej treść nakłonić do jej nabycia. Myślę, że powinna się ona znaleźć w każdym domu, w którym przyroda i środowisko w którym żyjemy nie jest obojętne. Myślę, że autor śmiało może pomyśleć o wydaniu jej w tradycyjnej formie książkowej, co na pewno przedłoży się na dotarcie do jeszcze większego grona czytelników. Serdecznie polecam.