Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Lis się myli

(11)
2012-12-06 10:11 | gryfitka
Ponieważ pod polemiką pani Malwiny Dziedzic z Tomaszem Lisem ("Lis się myli") nie można podyskutować, więc otwieram wątek tutaj.

Pani Redaktor, jednak Lis ma rację. Można mieć pretensję do Stefana Niesiołowskiego, że jest zapalczywy, emocjonalny, ma ostry, nawet brutalny język. Ale to nie jest istota oszołomstwa! Źle pani nazwała cechę posła Niesiołowskiego. Poza tym oszołom nie przeprasza, a pan Stefan potrafi nie tylko przeprosić, lecz też przyznać się do błędu! To, że nieraz w ostrych słowach ostrzega przed groźbą powrotu IV RP nie oznacza oszołomstwa, oznacza troskę o kraj, TAK!
Stefan Niesiołowski jak nikt inny potrafi nazwać rzeczy po imieniu. To on pierwszy powiedział o podpalaniu Polski przez Kaczyńskiego. Teraz wielu powtarza jego słowa, nie pamiętając kto był ich autorem. I jakoś nie słyszy się już oburzenia na to stwierdzenie. Porównanie Kaczyńskiego do Gomułki też było celne choć brutalne i bolesne dla prezesa. Wytykanie cynizmu poszczególnym posłom PiSu nie jest oszołomstwem tylko stwierdzeniem faktu. My, tzw. "ciemny lud" też widzimy ów cynizm i cieszymy się, że jest choć jeden Niesiołowski, który nie owija w bawełnę i punktuje fałsz prezesa i jego ludzi.
Nie wiem, jak można zestawiać w jednym szeregu Ewę Stankiewicz, która swoim działaniem dąży do osłabienia Polski (wierzę, że nieświadomie, że tu przydałaby się pomoc medyczna)z Niesiołowskim, który stara się bronić Polski właśnie przed oszołomstwem!

P.S. Powoływanie się na wyniki sondażu sprzed prawie dwudziestu lat, tak jakby i dziś były aktualne, jest absolutnie zdumiewające.
 • 2012-12-06 17:40 | jacek

  Re:Lis się myli

  +1 !! Popieram ...
 • 2012-12-06 20:44 | Psiakostka

  Re:Lis się myli

  oszolomstwo to brak równowagi emocjonalnej a więc klasyfikacja jak najbardziej sie zgadza
 • 2012-12-06 23:01 | Janusz

  Re:Lis się myli

  @ gryfitka"cieszymy się, że jest choć jeden Niesiołowski, który nie owija w bawełnę i punktuje fałsz prezesa i jego ludzi.
  Nie wiem, jak można zestawiać w jednym szeregu Ewę Stankiewicz, która swoim działaniem dąży do osłabienia Polski (wierzę, że nieświadomie, że tu przydałaby się pomoc medyczna)z Niesiołowskim, który stara się bronić Polski właśnie przed oszołomstwem!"

  Niesiołowski broni Polski? Chroń nas Panie od takich obrońców! Ten biedny, zapalczywy człowiek daje upust swoim emocjom obrażając kolejnych ludzi.
  Ewę Stankiewicz wysyła Pani do lekarza, a Niesiołowskiego chwali. Postawa jak u Kalego.
  Współczuję Pani takiego "autorytetu".
 • 2012-12-07 08:40 | Artur

  Re:Lis się myli

  Ej, Psiakostka: "oszolomstwo to brak równowagi emocjonalnej"
  Bzdura. Pan Stefan Niesiołowski jest człowiekiem zapalczywym, ale nie jest oszołomem. Oszołom to człowiek, który bezkrytycznie trwa przy swoich przekonaniach nie przyjmując żadnych argumentów z otaczającej go autentycznej rzeczywistości. Na ogół jest to głupiec, który np. trwa przy przekonaniu że w tutce były dwa wybuchy, chociaż żaden się nie nagrał. Nie przyjmuje nawet do wiadomości, że wrzaski przerażonych pasażerów się nagrały, a wybuchy - nie. To jest oszołom.
 • 2012-12-07 08:49 | Artur

  Re:Lis się myli

  Odezwał się członek pisowskiej sekty siewców złej nowiny. Postaraj się zrozumieć jaka jest różnica pomiędzy człowiekiem zapalczywym, a oszołomem. Cenię ludzi zapalczywych bo są pełni energii, zawsze czynni i po prostu żyją. Ale właśnie wyżej dokumentowałem,że tacy jak Ty nie potrafią nic zrozumieć. Pustej głowie wiedzy nie przysporzysz. Dziurawego wiadra i Salomon nie napełni.
 • 2012-12-07 09:02 | Psiakostka

  Re:Lis się myli

  Ej, Artur. Nie kwestionuje tego kim jest Kaczyński czy osoby o wyższym stopniu zaangażowania w sprawę nieszczęśliwego wypadku do którego doszło w Smolensku. Oglądając nagranie spod sejmu z Niesiolowskim i Stankiewicz mam wrażenie ze oglądam program Sprawa dla Reportera w którym pokazują oszolomstwo i brak kultury polityków. Każde ekscesywne zachowanie osoby reprezentujacej publikę...kraj...wprowadza wiecej chaosu w ten bałagan ktory już mamy, a tym samym jest niepożądane.

  Za karę Niesiołowski i reszta z okładki powinni, podobnie jak w Mechanicznej Pomarańczy, być leczeni godzinnymi sesjami video z Boguslawem Kaczyńskim i Janem Miodkiem w rolach głównych. Skończy sie zapalczywosci i emocje wrócą do ładu. Z korzyścią dla rządu i NAS, gdyż wiadomo ze umysł zrelaksowany jest bardziej produktywny.
 • 2012-12-07 09:25 | Artur

  Re:Lis się myli

  Ej, Psiakostka: "Oglądając nagranie spod sejmu z Niesiolowskim i Stankiewicz...". I ponownie nie pojmujesz, że to właśnie Ewa Stankiewicz była wobec Pana Stefana Niesiołowskiego chamsko natarczywa ze swoim mikrofonem i kamerą. Podobna w zachowaniu do swojego idola o mentalności bandyckiej. Ja bym chyba takiej sytuacji nie wytrzymał i palnął ją w łeb czym popadnie.
 • 2012-12-07 10:27 | Psiakostka

  Re:Lis się myli

  Nie, to ty nie pojmujesz.

  A w zachowaniu Stankiewicz nie bylo ani krztyny chamstwa tylko spokojne i cierpliwe zadawanie pytan i proba przeprowadzenia wywiadu. Nie wiem jak skrzywiona mentalnosc trzeba miec zeby twierdzic ze bylo inaczej. Ale czego sie spodziewac po kims kto rwie sie do bicia kobiet. Podpowiem, chodzi o ciebie co sam zreszta nam tu napisales.
 • 2012-12-07 16:11 | zet

  Re:Lis się myli

  "Porównanie Kaczyńskiego do Gomułki też było celne choć brutalne i bolesne dla prezesa."

  Gomułka się w grobie przewrócił za to porównanie.
 • 2012-12-08 13:03 | Sławomir Osiński

  Re:Lis się myli

  W stanie wojennym,funkcjonowała definicja oszołomstwa,kierowana przeważnie pod adresem funkcjonariuszy ZOMO - "TWARZ ODPORNA NA WIEDZE,WZROK NIEZMĄCONY MYŚLENIEM".Jak słucham dziś niektórych polityków "smoleńskich",dochodzę do wniosku,że nie straciła nic na aktualności.