Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Słowacja rezygnuje z podatku liniowego

(10)
Słowacki podatek liniowy nie wytrzymał starcia z kryzysem, a czeski dotąd broniła tylko słabość rządu, który stracił większość w Senacie. Czy czasy triumfu w Europie Środkowej i Wschodniej jednolita stawka ma już za sobą?
  • 2012-12-07 16:53 | MMK

Demonizacja dochodowego podatku liniowego.

Rola liniowego podaktu dochodowego jest przeceniana.
    Wystarczy spojrzeć jaki procent wpływów do budżetu to podatego dochodowy i dalej jaki procent z tego to podatek zapłacony w wyższym progu niż pierwszy w Polsce. Jeszcze potem bym spojrzał jaki procent owego wyższego progu to dochody inne niż z instytucji budżetu państwa ;).
    Przypuszczam że w innych krajach jest podobnie, czyli nie ma to większego znaczenia.
    Oczywiście liniowy jest odrobine prostszy, ale myśle że każdy w Polsce zgodził by się że o wiele bardziej męczące są np bezsensowne inne obliczenia związane z płaceniem/unikaniem ZUS i resztą PIT, niż fakt obliczania podatku liniowo.
  • 2012-12-08 09:15 | kaesjot

Re:Słowacja rezygnuje z podatku liniowego

Nie warto się silić na komentowanie - zdążyłem przeczytać komentarz kagana i nim skończyłem swój już go usunięto. Treść radykalna ale nie było w niej nic obraźliwego. Czy chodzi o kulturalną wymianę poglądów czy o wyrazy uwielbienia dla geniuszu autora ? Jakoś rzuciło mi się w oczy, że teksty Autora są skąpo komentowane. Czyżby cenzura była ostra czy teksty nieciekawe ?
    Czy zdąży ktoś to przeczytać.
  • 2012-12-08 11:41 | jsg

Najpodlejsza progresja podatkowa w Polsce jest zastosowana przy podatku Belki.Chociaż nominalnie ten podatek wynosi 19%, to w przypadku gdy miesięczny odsetki wynoszą dwa grosze rośnie do 100% pozbawiając obywatela prawa do odsetek.Pomijając już kłamliwe uzasadnienie o dochodzie, skoro inflacja jest kilka procent, a oprocentowanie konta o,01%.
  • 2012-12-08 13:16 | frugopij

Przy stawce progresywnej z ulgami tylko traci się czas na wpisywanie różnych ulg, tak żeby podatek obniżyć, ewentualnie tak kombinować z wykazywaniem dochodów, żeby do wyżeszego progu nie wpaść. Oczywiście aparat urzędniczy traci czas na kontrolowanie tego. Niski liniowy podatek bez ulg oszczędziłby wszystkim fatygi.
  • 2012-12-08 17:56 | andrzej52

Chyba mamy to samo konto. Co miesiąc mam 0,01 PLN odsetek i 0,01 PLN podatku. Ciekawe ile kosztuje obsluga tego podatku. Może jakiś bankowiec napisze na forum, czy jest on przelewany fiskusowi indywidualnie, czy grupowo.
  • 2012-12-09 06:48 | kagan

KSJ napisal: Nie warto się silić na komentowanie - zdążyłem przeczytać komentarz kagana i nim skończyłem swój już go usunięto. Treść radykalna ale nie było w niej nic obraźliwego. Czy chodzi o kulturalną wymianę poglądów czy o wyrazy uwielbienia dla geniuszu autora ? Jakoś rzuciło mi się w oczy, że teksty Autora są skąpo komentowane. Czyżby cenzura była ostra czy teksty nieciekawe ?
    Czy zdąży ktoś to przeczytać.
  • 2012-12-09 11:01 | kagan

Cenzura szaleje na tym forum - duch Urzedu z ul. Mysiej wciaz, jak to widac, jest zyw w redakcji POLITYKI!
  • 2012-12-09 11:08 | kagan

A cenzura szaleje na tym forum... :(
  • 2012-12-09 13:55 | stasiak

Panie Kagan / Keller!

Niech się Pan łaskawie przestanie podpisywać w postach swoim adresem e-mail, gdyż takie posty - zgodnie z regulaminem - są usuwane jako podejrzane o spam. Potem proszę krzyczeć, że tu szaleje cenzura.
    Pozdrawiam
    Piotr Stasiak
    Redakcja Polityka.pl
  • 2012-12-09 20:29 | kaesjot

Chyba nie na każdym forum Polityki zasada ta równie konsekwentnie jest przestrzegana niemniej jednak Kagan - dostosuj się do obowiązujących reguł.
    Proszę !!!
    Dasz dowód, że nie jesteś Narcyzem lecz walczysz o lepszy los większości.