Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Gdy brakuje ci tchu

(5)
Zadyszkę i brak tchu wiążemy zwykle z chorobami serca. Warto sprawdzić, czy to nie wina oskrzeli.
  • 2012-12-13 11:08 | AniaZKrakowa

problem z wykrywaniem choroby

Czasem trudno zauważyć pierwsze objawy. Ja co prawda nie mam POChP, ale mam astmę i lata trwało, zanim uświadomiłam sobie co mi dolega. Naprawdę można się przyzwyczaić do codziennego kaszlu i zadyszki. Nawet świsty w nocy też można wytłumaczyć alergią. Wydaje mi się, że podstawą mogły by być badania przesiewowe, np. spirometria, tak, jak propaguje się wykonywanie cytologii. Dwóch moich wujków zmarło na POChP (obaj byli nałogowymi palaczami), dużo zbyt późno zdiagnozowanych aby mogli zatrzymać progres choroby na wczesnym etapie.
  • 2012-12-14 14:51 | Lex

Re:Gdy brakuje ci tchu

Po jasna cholere zajmowac sie takimi ludzmi? Wiedza bardzo dobrze czym to grozi a pala sobie dalej. Malo tego, jeszcze sie burza, ze zabrania im sie palic w miejscach publicznych. Niech pala sobie w domu i placa za leczenie. Dla mnie temat skonczony. Moje tato palil prze 30 lat i nie mial problemu z rzuceniem nalogu, jak lekarz powiedzial mu, ze pozyje jeszcze tylko 5 lat jak bedzie palil. Po jasna chorobe sie zajmowac tymi ludzmi, pytam. Nie mamy na co wydawac pieniedzy, malo ludzi umiera na nowotwory dla ktorych nie ma pieniedzy na lekarstwa?
  • 2012-12-16 14:01 | żyga

Pomnożyć liczbę psychiatrów ,aby podjeli próbe współpracy np.z pulmonologami.Dlaczego/ ?W sytuacji gdy człowiek mający mózg czyta na paczce papierosów napis ,,ze palenie zabija i zapala papierosa ,jest chory psychicznie i nalęży leczyć jego mózg.
  • 2013-01-14 03:50 | camel

A ja proponuję, żeby nie leczyć takich jak ty, mimo wszystko o wiele korzystniejszą dla społeczeństwa sytuację uzyskamy, kiedy ludzie o twoim mindsecie wyzdychają za młodu.
  • 2013-01-14 03:56 | camel

Gdyby zwracać uwagę na to, co władza chce nam wcisnąć na każdym kroku, to byśmy już dawno zwariowali. Palenie nie zabija, zabijają motywowane ideologicznie wyniki "badań naukowych" nad paleniem. Alkohol czy dymek z rury wydechowej diesla jest wielokrotnie silniej trujący niż papieros. Ale nie ma ideologii zwalczania i nikt nie zasłania dziecku buzi na ulicy pełnej ukochanych przez Polaków dieselków. Kwestia propagandy. Zobacz co zrobiono z substancjami psychoaktywnymi - propaganda zamieniła je w diabła, po czym skierowno olbrzymie środki na "walkę" z nim. Efekt? Narkotyki są dostępne w największej ilości w historii i są najtańsze w historii. Klapa na całej linii! Ale ludzie niczego się nie uczą.