Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kompleksy Jarosława Kaczyńskiego

(17)
Zwolennicy często wyśmiewanej teorii „przykrywania” dostali kilka zupełnie dobrych argumentów na jej istnienie.
  • 2012-12-20 09:16 | korba23

to proste

w 81 Jaruzelski z Michnikiem umówili się kogo pozamykac (oprócz Jarusia jako największe zagrożenie) teraz Tusk tak samo zrobił !! SPISEK !!!!!
  • 2012-12-20 10:10 | ffi

Re:Kompleksy Jarosława Kaczyńskiego

Niestety. Czy chcemy tego czy nie chcemy J. Kaczyński coraz bardziej jest kreowany na nowe wcielenie Mesjasza. Oczywiście nie odbywa się to w tak prostacki sposób, że sam siebie nim ogłasza, bo po pierwsze Mesjaszem ogłaszają go zaprzyjaźnieni dziennikarze oraz usłużni koledzy partyjni, a po drugie samo słowo "mesjasz" też raczej się nie pojawia, są za to jego liczne synonimy oraz wskazania nie wprost. Brakuje jeszcze tylko ewangelisty, który by spisał chwalebne czyny Jarosława i jego zamordowanego pod Smoleńskiem brata Lecha. Ale i ten zapewne wkrótce się znajdzie...
  • 2012-12-20 13:13 | Andrzej

Kompleksy, i to potężne. Chyba ukryty kompleks niższości, który Kaczyński nadrabia agresywnością i natrętnym narzucaniem się opinii publicznej. Na pewno kompleks winy za katastrofę smoleńską - on sam wypchnął brata do Smoleńska - co nadrabia zagłuszaniem własnego sumienia przez zrzucanie winy na innych. I tak dalej, i tak dalej. Przyznam szczerze, że widząc Kaczyńskiego w telewizji od razu przełączam na inny kanał. Chyba nie jestem w tym osamotniony.
  • 2012-12-20 14:33 | Wojtek

Mieszkam na Zoliborzu od 70 lat Tutaj NIKT nie slyszal o Braciach Kaczynskich. Oni NIGDY nie byli na Mszy u Popieluszki!!!! Z kim i gdzie oni walczyli tylko oni wiedza. Dlaczego KOMUNA NIGDY nie resztowala Braci??? Bo nawet oni nie brali Kaczynskich za wrogow w porownaniu do aresztowanych licealistek za roznoszenie ulotek
  • 2012-12-20 23:36 | wicur

Ciekawe o czym pani redaktor bedzie pisala jesli zabraknie Kaczynskiego? Te ciagle skojarzenia z prezesem PiS sa chorobliwe moze bardziej niz sam prezes.
  • 2012-12-21 11:04 | Marconi

"Co to będzie, gdy Słoneczko zajdzie za daleko"...

O tym co będzie gdyby PiS i PolskęZbaw doszedł do władzy - z Internetu:

Jest rok 2035. Od 20 lat rządzi PiS. Poniedziałek, późna jesień, szósta rano. Podróżny z Olsztyna przybywa do Warszawy na Dworzec Smoleński. Przed dworcem udaje mu się złapać taksówkę…
    -Pan Szanowny dokąd?
    -Ano proszę Pana muszę się dostać na Męczenników Smoleńskich 15…
    -Która trasą – krótszą czy dłuższą?
    -?-
    -No krótszą, to teraz pojedziemy Prezydenta Tysiąclecia, potem na Rondzie Wdów Smoleńskich skręcimy w Przewodniczącego Jarosława Kaczyńskiego, potem Zdradzonych o Świcie, potem 10 kwietnia 2010 roku i już jest Męczenników Smoleńskich. A dłuższą to musimy na Rondzie Wdów Smoleńskich pojechać Przemysława Gosiewskiego, potem Błogosławionego Ojca Tadeusza Rydzyka, potem Smoleńską, potem wracamy na Zdradzonych o Świcie, dalej jest 10 kwietnia i już jesteśmy na Męczenników. Ale radzę dłuższą trasę, bo dziś Przewodniczącego Jarosława Kaczyńskiego jest zamknięta częściowo, bo marsz…
    -Jaki marsz?
    -No marsz przeciwko klice Michnika, Kwaśniewskiego i Tuska -
    -Przecież oni podobno od dawna za granicą?
    -No tak, ale wie Pan podobno sabotażystów werbują i te trudności co mamy to przez to są. A Pan Szanowny skąd, jeśli można wiedzieć?
    -Z Olsztyna proszę Pana. Technolog w mleczarni. Największy proszę Pana zakład w Olsztynie. Aż 500 zatrudnionych. Służbowo, po normy i przydział przyjechałem.
    - Normy?
    -No bo wie Pan teraz tak jest, że Warszawa, znaczy Centralny Związek Spółdzielczości Mleczarskich decyduje co robimy i czego. Dawniej my mieliśmy normy, a teraz Warszawa mówi co i jak… No ale nie ma strachu – biały i żółty ser zawsze damy radę zrobić, problemu nie ma tym bardziej, że robimy tylko dwa gatunki –
    -A jak się w Olsztynie żyje?
    -Ano nienajgorzej, bo każdy rodzinę w Reichu ma to paczkę przyślą. Niektórzy co miesiąc dostają, aż łapówki muszą na poczcie dawać, żeby nie okradli. A poza tym rodzinę na wsi prawie każdy ma, beczkę z kapusta kiszoną, świniaka koło Świąt i tak to jest, bo przecież sam Pan wie jak z kartkami – na dwa tygodnie wystarczą, a dłużej to już tylko zęby w ścianę. Żeby tylko zima była bez mrozów, bo ten 20 stopień zasilania…
    - No z tym 20 stopniem to i u nas jest problem. Na Śląsku nie dają rady węgla wydobywać na cztery zmiany… ale może będzie lepiej, bo wie pan rozstrzygnięto wreszcie ten przetarg z 2015 roku na modernizacje elektrociepłowni Żerań. Okazuje się, że jednak ci co siedzą, to nic nie ukradli. Jeszcze ze cztery-pięć lat – bo przecież trzeba sprawdzić prace przy modernizacji, czy tam nie kradną i nie sabotują – i już będzie ciepło. Ale póki co… nie tylko z węglem jest problem. Na Pomorzu z ropą też. Ja na przykład proszę pana sprzedałem swoją Toyotę Avensis z 2010 roku – bardzo dobry samochód prawdę mówiąc – bo te talony to teraz tak rzadko przydzielają… Dobrze, że na państwowej taksówce jeżdżę, to zawsze mogę rodzinę zawieźć tu i tam… no cóż wie Pan musiałem się przekwalifikować po 2015 roku z wiadomych powodów…
    - No tak, tak jakoś Pana twarz wydawała mi się znajoma…
    - Ma Pan rację… Ale i Pana twarz skądś pamiętam?
    -Dobrze Pan pamięta, ja też jestem przymusowo przekwalifikowanych… ale Pan przynajmniej mógł Warszawie zostać, ja musiałem i zawód zmienić i do Olsztyna się przenieść…
    - No tak, no tak wiadomo jak to z nami jest…. a kontaktów kolegami i koleżankami Pan nie ma żadnych?
    -No nie, wie Pan odkąd TVP przeniosła się do Torunia…
    -No tak, pamiętam jak pan Kraśko leżał trzy dni krzyżem..
    - Ach, wie Pan ja już nawet pamiętać o tym nie chcę… ale ale, coś Panu powiem – wie Pan, że Szwedzi pokierują europejskim statkiem załogowym na Marsa?
    - No, co Pan powie - Szwedzi! Tak to blisko przecież… No ale i u nas Przewodniczący Kaczyński powiedział – w 2060 roku Polska wystrzeli pierwszą rakietę kosmiczną. A statek załogowy około 2100 roku… na razie na orbitę wokółziemską podobno. Szkoda, że już człowiek tego nie zobaczy.
    -No szkoda.
    -A my już na Męczenników Smoleńskich! I już pod piętnastką.
    - O, dziękuje, szybko poszło. Zresztą ruch widzę większy jak w Olsztynie – u nas jak jeden samochód na 10 minut przejedzie, to wszystko, a tutaj co 5 minut kogoś spotykaliśmy na drodze…
    -No tak, wie Pan urzędy centralne, wszyscy jeżdżą do Warszawy…
    -Właśnie. To ile się należy?
    -Zgodnie z taksometrem 2,5 miliona złotych. Rachunek?
    - Poproszę, tu ma Pan kartkę na kogo wystawić… Tak, Państwowa Spółdzielnia Mleczarska im. Lecha Kaczyńskiego w Olsztynie… No dziękuję… A przyznam, że jeszcze mam Pana nagrania… Muniek Staszczyk – to był dobry rock.
    -Wie Pan ja też Pana słuchałem. Grzegorz Miecugow - to była firma.
    -Ano, było, minęło… dobrego dnia Panie Muńku.
    -Dobrego Panie Grzegorzu – i spokojnego załatwiania!
  • 2012-12-21 11:11 | atalia

Kto to jest ten Kaczyński, że dzień w dzień tylko jedno: Kaczyński, Kaczyński, Kaczyński. Jaką ma władzę? Jaką większość parlamentarną? Czym rządzi, jakie spółki państwowe obsadził, jakie ustawy wprowadza? Czy Tusk istnieje?
  • 2012-12-21 12:38 | emigrant1989

Nic dodac, nic ujac, nachodzi tyko refleksja jak dlugo jeszcze Polacy beda godzili sie na finansowanie tak nieefektywnej f-my pod nazwa PiS wraz z jej prezesem?. W gospodarce rynkowej cos takiego zbankrutowaloby w krotkim czasie. Nalezy tylko zyczyc sobie zeby ten bankrut polityczny nie doprowadzil do tragedii narodu.
  • 2012-12-21 15:22 | kokosz

:)))

@Marconi

...rozkoszny dialog

pozdrówka
  • 2012-12-21 15:31 | atalia

itd

Jest rok 5302. Od kilku tysiącleci rządzi PO. Poniedziałek, wczesna wiosna, szósta wieczorem. Podróżny z Torunia przybywa do Zielonej Wyspy (dawniej Warszawa) na Dworzec im. Cezarego Chlebowskiego. Przed dworcem łapie go tajniak z ABO (Agencja Bezpieczeństwa Ogólnonarodowego im. G. Schetyny) przebrany za taksówkarza.
    -Pan po co?
    -Ano, proszę władzy, muszę na Plac Lewica Nie Skrewi...
    -Która trasą – krętą czy jeszcze bardziej kręta?
    -?-
    - No, jeszcze bardziej krętą, to teraz zawieziemy cię do Premiera Wiecznie Żywego, potem na Rondzie Kolędowania do Dziwisza skręcimy w Marszałek Kopacz, potem Rozmów na Cmentarzu, potem itd.
  • 2012-12-21 16:23 | sagan

@ atalia
    >Kto to jest ten Kaczyński...

To jest taki niski facet, który codziennie w telewizji twierdzi,że trzeba odebrać rządowi władzę i wyjaśnić, dlaczego ten rząd na spółkę z Putinem zamordował mu brata.
    Od czasu do czasu ( ostatnio chyba w listopadzie) sondaże dają mu przewagę w wyborach parlamentarnych.
    Z powyższych powodów o Kaczyńskim trzeba mówić pięć razy dziennie a nie tylko codziennie.
    Temat Kaczyńskiego nie powinien schodzić z czołówek gazet i stron internetowych dopóki będzie miał więcej niż 1% poparcia w sondażach.
  • 2012-12-21 19:00 | atalia

Aha, no, to go reklamuj, reklamuj. Od tego pokazywania mu tylko rośnie.
  • 2012-12-22 00:29 | Nexus

Reklamuj? Od tego pokazywania to naród trzeźwieje i od razu mu poparcie spada.
  • 2012-12-22 00:37 | Adam 2222

jak Tusk z koalicja oszukiwał by uchwalić GMO i to tez jest wina Kaczyńskiego http://www.youtube.com/watch?v=q6-QFqtRX2w&feature=plcp

• 2012-12-23 15:12 | Artur

Re: atalia
    Rośnie mu brzuch i zwisające podgardle. Poza tym nic mu nie rośnie.
  • 2012-12-27 00:18 | Adam 2222

Tusk bez Kaczyńskiego byłby tam gdzie Krzaklewski. Oboje skutecznie rozwalają Polskę i w końcu zmusza ludzi do "kryterium ulicznego".

2012-12-21 06:26 | Adam 2222

• 2012-12-31 19:00 | chyba jeszcze normalny

Ciągle zastanawiam się nad tym,czym kieruje się człowiek nieżle wykształcony,
    aby siać taką destrukcję i fałsz w społeczeństwie.Nie raz myślę,że w tej
    tragicznej jego głupocie utwierdzają go niektórzy też wykształceni pskirofesorowie.Ostatnio dał się podłączyć do tej paranoi prof.Galiński,Panie
    profesorze,będzie się Pan wstydził tego okresu życia.Jest Pan nie alternatywą
    a manekinem w rękach chytrego na władzę Jarka.To,że tego Pan nie widzi,juz
    Pana dyskryminuje i nie kwalifikuje na Premiera.Ci,którzy Kaczyńskiego
    porównują do Józefa i Adolfa,chyba mają racje.Niech Pan spojrzy,co uczynił
    z oddanymi mu ludżmi,nawet tak oddanej dla Kaczyńskich jak Pani Jakubiak nie
    oszczędził.Jedynym wytłumaczeniem dla takich profesorów,jest brak sukcesów
    i popularności w wyuczonych dziedzinach,więc próbują świadomie wleść w gówno.
    Niech śmierdzi,ale będzie czuć na całą Polskę,z tego też jest satysfakcja,
    często wykorzystywana przez "artystów".To że jest kilku chorych na władzę,nie jest straszne,ale to że około 25% narodu potrafili ogłupić,to już niebezpieczne.Trzeba przyznać uczciwie,że w tym "sukcesie" ma nie mały wpływ
    KK.I znów trudno zrozumieć,analfabetów wśród hierarchów niema,a postępują jak ostatni durnie.A jak się trafi między nimi normalny,to go zgnoić:
    Pieronek,Boniecki,Życiński.Hierarchowie!zacznijcie przewodzić normalnym a nie
    nawiedzonym,oni "wiedzą" więcej od Was.W tej karuzeli fałszu i głupoty
    zginiemy wszyscy,czy to do was nie dociera,czy jesteście gorsi od biblijnego
    Judasza!Czy Krzyż musi zawsze ociekać krwią bliżnich?Skończmy żyć po "Bożemu",zacznijmy żyć po ludzku.Nie przyłączajcie się do nie realnych obiecanek PIS-u,a mądrze się dostosowujmy do życia w 21 -m wieku.Przestańcie być hamulcowym rozwoju p;stępu.Opiekujmy się nie zaradnymi i upośledzonymi,ale nie twórzmy leni i nierobów,to już było.Do Caritasu datki
    nie spływają z Niebios,a od tych co pracują w pocie czoła,z których i duży
    procent mundurowych kk żyje.Na Jasnej Górze nie zawierzajcie narodu opiece
    Matki Boskiej,a kończcie kazania wezwaniem do solidnej pracy i nie podkradania mienia pracodawcom,a nieuczciwych pracodawców piętnujcie w sposób
    przekonywujący i uzasadniony a nie bezrozumnie i w obronie głupoli z PIS-u.
    se

""