Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polityczny fenomen Jadwigi Kaczyńskiej

(21)
Dziś pogrzeb Jadwigi Kaczyńskiej. Była osobą prywatną, ale tak się stało, że przez ostatnie kilka lat mocno obecną w życiu publicznym. Poprzez wyjątkową więź, jaka łączyła ją z synami, odcisnęła wyraźne piętno na polskiej polityce.
 • 2013-01-23 07:09 | axiom1

  matka braci

  Urodzila zdemoralizowany element. Co jest jedyna kwalifikacja Donalda Tuska, bo lepszy od Kaczynskich jak wiemy z Polityki.
 • 2013-01-23 12:15 | Alice_

  Re:Polityczny fenomen Jadwigi Kaczyńskiej

  Przeczytałam cały tekst w Cyfrowej i mnie zemdliło od tego cukru-lukru. Gdybym nie śledziła polskiej polityki przez ostatnie 20 lat, to pewnie bym pomyślała, co za wspaniała kobieta, pomnik jej postawić.
  Ale wszyscy widzieliśmy i długo jeszcze będziemy oglądać efekty działalności synalków wychowanych przez tę panią. "Starannie wychowanie, w duchu patriotycznym, w ciepłym, inteligenckim domu" - tere fere. Jeśli naprawdę ukształtowała ich matka, to znaczy, że była osobą zaburzoną, z chorymi, niespełnionymi ambicjami, pełną pogardy do ludzi. Zresztą na każdym zdjęciu ma zaciętą, bezwzględną twarz. Polonistka, której dzieci nie potrafią się nawet posługiwać poprawną polszczyzną! Jakiż ona miała wpływ na polską politykę? Przecież poza słodkimi, pewnie zmyślonymi historyjkami "o swoich chłopcach", nigdy nie powiedziała nic mądrego. Tekst o Rosji - woła o pomstę do nieba. Intelektualne zero, na poziomie przekazu Rydzyka, które wychowało dwa kolejne zera, tyle że makiawelicznie cwane, kosmicznie zadufane w sobie i bezwględnie prące do przodu. Nawet ta tak chwalona więź z matką wydaje się chora i patologiczna. Każdy normalny człowiek kocha swoją matkę, liczy się z nią, odwiedza i dzwoni. Oni tego nie wynaleźli. Tylko jako pierwsi to zinstrumentalizowali, to przecież kolejny objaw cynizmu, matka jako gadżet reklamowy, jako dowód, że mają ludzkie uczucia. Przyznanie tej kobiecie tytułu Człowieka Roku czegoś tam, to był rekord lizusostwa i wazeliniarstwa, smutne i żenujące.
  Tylko, niestety, obawiam się, że to dopiero początek. Teraz dopiero hagiografowie zaczną pracować pełną parą i będzie santo subito.
  Rozpisałam się, poniosłąo mnie trochę, ale NIE POJMUJE, dlaczego Polityka w tym uczestniczy. Kogo tak naprawdę interesuje matka i dzieciństwo największych szkodników politycznych? My chcemy jak najszybciej zapomnieć o ich istnieniu!!!
 • 2013-01-23 12:47 | Cynik

  Re:Polityczny fenomen Jadwigi Kaczyńskiej

  Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich...


  1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego.
  Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.

  2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle.
  W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla AKowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.

  3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.

  4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji, kręgu doradców Lecha Wałęsy nie zostaje internowany.

  5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki, jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.

  6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.

  7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

  Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską.
  Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?
  Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał?
 • 2013-01-23 13:27 | HB

  Re:Polityczny fenomen Jadwigi Kaczyńskiej

  Zgadzam się całkowicie. Mnie się jednak wydaje, że hagiograficzny artykuł o pani Kaczyńskiej jest jednym z objawów upadku polskich mediów. Czasopisma chcą więcej sprzedawać, a jako środek do tego celu wybrały poruszanie tzw. kontrowersyjnych tematów. Pół biedy jeżeli jest to interwencyjny reportaż społeczny, chociaż i tu można się obawiać, że zatrze się cienka granica miedzy dziennikarstwem i pisaniem do tabloidów. Artykuł ze zdjęciem na okładce sugeruje, ze temat jest niezwykle ważny i ciekawy, czyli podbija bębenka Kaczyńskiemu i jego fanatykom. Tylko tak dalej i ani się obejrzymy jak będziemy mieli PIS u władzy - darmowa propaganda w Polityce pomoże. A wracając do Kaczyńskiego - ciekawe, czy uzna śmierć matki za naturalną, czy będzie potrzebował winnych.
 • 2013-01-23 14:14 | q

  Re:Polityczny fenomen Jadwigi Kaczyńskiej

  Podobno po pacierzu bliźniacy śpiewali "Jeszcze Wolska nie zginęła..."
  To i ówdzie da się już zauważyć, że zaimek osobowy dotyczący tej kobiety jest pisany z dużej litery.
  Dlaczego media tak uparcie promują tych ludzi (Polityka też)?
 • 2013-01-23 14:16 | anna

  Re:Polityczny fenomen Jadwigi Kaczyńskiej

  Masz 100%racji,Kaczyńska sama nic nie osiągnęła w życiu,kiedy trzeba było pisac doktorat w PANie to odeszła,bo nie dała rady.Pogardzała ludzmi,a jak wychowała swoich synów to kazdy widzi.To patologia
 • 2013-01-23 14:56 | żyga

  Re:Polityczny fenomen Jadwigi Kaczyńskiej

  Jeżeli miala taki wpływ i miękkie serce ,to dlaczego nie powstrzymała paranoików 14RP,od przestępstw które popełnili.
 • 2013-01-23 15:26 | Kalosz

  warto znac zyciorysy

  Dobrze, ze mowi sie o Takich ludziach jak Jadwiga Kaczynska, bo warto znac zyciorysy ludzi majacych kregoslup moralny. Jest to przyklad dla innych rodzicow, ze warto samemu wychowywac swoje dzieci w duchu patriotycznym.
 • 2013-01-23 16:29 | zadymausa

  Pogrzeb matki Kazimerza Wielkiego

  Przyznam szczerze ,ze ta enklawa swiata zwana Polska zmusza do zastanowienia.Wskrzesila prawie ze umarla juz religie w Europie,przywraca szlachectwo, gloryfikuje miernoty i jednoczesnie uwielbia Judasza.Zamiast budowac mieszkania do wynajecia kreuje niewolnictwo mieszkaniowe.Kiedy wreszcie wybudowano troche drog musisz placic gdy chcesz jedzic.Ale jak umrzesz panstwo zaplaci za kadzidlo.Nie wiadomo jak na to patrzec.Z jednej strony kraj byl w rozbiorach i w okupacji a z drugiej sam teraz jest najezdzca i okupantem. Tu lataja z krzyzami i prosza o blogoslawienstwo a tam strzelaja do bogu ducha winnych.Rozumie bigos ale tego waszego nie da sie jesc.Wolna prasa dla macicieli i stanowy pogrzeb dla matki miernoty wawelskiej.Nic dodac nic ujac jak zwykle od wiekow:dokad zmierzacie?
 • 2013-01-23 20:29 | Alice_

  Re:Polityczny fenomen Jadwigi Kaczyńskiej

  myślę, że wątpię
 • 2013-01-23 20:48 | BeBe

  Re:Polityczny fenomen Jadwigi Kaczyńskiej

  Czekam na jakieś sprostowanie, wytłumaczenie... Nie wierzę, że Polityka wydrukowała ten artykuł w pełni zgadzając się z jego treścią. I ta okładka i tytuł! Jaki fenomen J.Kaczyńskiej? Totalna porażka wychowawcza fenomenem? Polityko zlituj się nad nami!
 • 2013-01-23 21:33 | Bejotka

  Re:Polityczny fenomen Jadwigi Kaczyńskiej

  @HB. To już się zaczęło. Hagiografia znaczy. Na ekranie telewizora mignął mi pogrzebowy transparent z napisem "Wielka Matka Narodu Polskiego"...
 • 2013-01-23 22:17 | Bejotka

  Re:Polityczny fenomen Jadwigi Kaczyńskiej

  @HB. Powtarzam swój wpis, nie wiem dlaczego zablokowany przez moderatora -->
  To się już zaczęło. Hagiografia, znaczy. Na ekranie telewizora mignął mi pogrzebowy transparent z napisem "Wielka Matka Narodu Polskiego"...
 • 2013-01-23 23:31 | jer-121

  Re:Polityczny fenomen Jadwigi Kaczyńskiej

  Jaka rodzina, tacy synowie???
 • 2013-01-24 02:10 | aladyn

  Re:Polityczny fenomen Jadwigi Kaczyńskiej

  Czytam, sprawdzam, czy na pewno jestem na stronie "Polityki" i ... ręce mi opadają... Co się dzieje? Od dłuższego czasu nie oglądam już programów prowadzonych przez Janinę Paradowską w Superstacji, bo jest tak bezkrytyczna wobec PO, że nie da się tych Jej rozmów "strawić". Teraz pojawił się tekst o Jadwidze Kaczyńskiej.... I to jaki tekst! O jakim fenomenie mowa? Kobieta, polonistka, wychowała synów, którzy nie potrafili posługiwać się poprawną polszczyzną. Lech Kaczyński był dla swojej żony osobą, którą należy się opiekować (Pani Maria sama o tym otwarcie mówiła). Jarosław Kaczyński nie założył rodziny (nic w tym złego), ale.. Obaj Panowie Kaczyńscy nie byli osobami, które miały predyspozycje, aby zajmować tak ważne funkcje w kraju. Niestety, "Polityka" "odleciała" publikując tak skrzywiony i naciągany tekst gloryfikujący matkę Kaczyńskich. Chyba pora rozstać się z tym tygodnikiem.
 • 2013-01-24 06:06 | Werbalista

  Re:Polityczny fenomen Jadwigi Kaczyńskiej

  @ Jaka tam smierc? Wiadomo, ze zostala wniebowzieta. Matka meczennika z mezem w roli Piotra, ale wlasciwie to ojcem byl Ojciec nas wszystkich. Wiec Rajmund poszedl w odstawke, a dopiero Syn meczennik poswiecil sie za grzechy Polakow, za co zostal pochowany na Wawelu. Jak na krola krolow przystalo. Ale narod, to holota, prawdziwych Polakow zostalo moze z 20 procent narodu, a reszta? Kultu Kaczynskich (wszystkich) nie chce przyjac za Chiny Ludowe. Ale Jaroslaw jeszcze wszystkim pokaze. Podobal mi sie naglowek "Kaczynski ma nowego kota", tylko co to za sensacja? Nowego kota to on ma trzy razy w sezonie.

  Pozdrawiam.
 • 2013-01-24 08:24 | pola

  ja protestuje !

  to nie jest moja matka
 • 2013-01-24 08:26 | pola

  Re:Polityczny fenomen Jadwigi Kaczyńskiej

  belkot…
 • 2013-01-24 09:55 | HB

  Re:Polityczny fenomen Jadwigi Kaczyńskiej

  Jeszcze jedna uwaga na temat hagiografii Kaczyńskiej - nawet autor (autorzy) artykułu zdaje sobie sprawę, że ten artykuł to po prostu wstyd. Podpisany jest jako artykuł redakcyjny. OK, odpowiada za to redaktor wydania i redaktor naczelny, ale jak widać nikt się nie kwapił do podpisania swoim nazwiskiem takiego obciachu.
 • 2013-01-24 17:06 | halszka31

  Re:Polityczny fenomen Jadwigi Kaczyńskiej

  Cieszy mnie ta jednomyślność opinii.
  Śmierć "Matki królów" skwitowałam SMS-em "Chyba nie zafundują nam żałoby narodowej", a tu proszę zawsze wyważona "Polityka" zafundowała nam taki przekaz...
  Relacje rodzinne Kaczyńskich są ich prywatną sprawą , każdy natomiast jeśli zechce się tym zainteresować ma pełno możliwości, aby zebrać materiał i wyrobić sobie zdanie. Relacja "Polityki" to nadgorliwość i nadinterpretacja medialna w złym guście.
 • 2013-01-25 15:55 | babcia

  Re:Polityczny fenomen Jadwigi Kaczyńskiej

  Aż oczy bolą patrzeć czytając ten artykuł ... czy to żart? To czasopismo tonie w polskim morzu nijakości i beznadziei. Słów brakuje na bezmiar bredni w tym artykule! Czym w zasadzie Kaczyńska odcisnęła wyraźne piętno na polskiej polityce? To jakiś ponury żart :)

  Jej mąż, Rajmund, pomimo swej konfliktowości był cenionym wykładowcą na Politechnice Warszawskiej, jednak co zrobiła ona? Porażające!

  Nawiasem, jest kilka pytań o jej udział w Powstaniu Warszawskim, o to jakim cudem jej synowie w tamtych czasach występowali w filmie mimo przeszłości rodziców w AK, dlaczego matkami chrzestnymi bliźniaków zostały siostry bliźniaczki Ludwika i Zofia Woźnickie (ocalałe z warszawskiego getta), co naprawdę się stało w czasie wyborów, że syn jej wnuczki Piotr Smuniewski został pozbawiony ojcostwa obu córek i chociażby dlaczego stan uzębienia jednego z jej synów jest taki, a nie inny ... co za rodzina?!