Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wszy atakują wyższe sfery

(10)
Wszawica, dawniej kojarzona z patologią, zeszła spod strzech do apartamentowców. Do klasy średniej.
 • 2013-01-25 14:12 | jpet

  Wszy atakują wyższe sfery

  Gdy w 1983 roku znalazłam wesz na głowie mojej 5 letniej czochrającej się córki - kupiłam w drogerii zarekomendowany mi specyfik (z instrukcją obsługi jasną dla debila), zastosowałam a następnego dnia czerwona ze wstydu zadzwoniłam do wychowawczyni córki powiadomić dlaczego jest nieobecna. Miss Deavy - Kanadyjka(bo rzecz działa się w Toronto)zareagowała następująco:
  1. O! już są!
  2. Dlaczego jesteś tak zdenerwowana - wszy lubią wiosnę (jesień też)
  3. Zaraz napiszę kartki do rodziców, by sprawdzili głowy dzieci i SWOJE
  4. To samo zrobią wychowawcy wszystkich pozostałych klas
  5. No i będzie po sprawie w 3-4 dni.
  Dodam, że przy przyjęciu córki do szkoły musiałam wyrazić swoją wolę w sprawie zgody na ewentualne przebadanie dziecka bez mojej obecności, jeśli zdarzył by się jakiś wypadek. Podczas takiego badania asystował wychowawca lub wychowawczyni - zgodnie z płcią dziecka.
  Jak poszanowanie prywatności dziecka w szkole wygląda w Ontario obecnie - nie wiem. Wówczas wydawało mi się to może lekką przesadą, ale miałam okazje przekonać się, że nie do końca z ta przesadą miałam rację.
  Szkoła przejmowała odpowiedzialność za pobyt dziecka w jej murach - w takiej mierze w jakiej rodzice cząstką swojej odpowiedzialności ze szkołą chcieli się podzielić.
  I to by było na tyle
  Mamut
 • 2013-01-26 05:11 | atomek

  Re:Wszy atakują wyższe sfery

  Teraz Kanada to coraz bardziej III swiat, a wiec nie tylko na wszy trzeba sie tam przygotowac!
 • 2013-02-16 09:06 | Polenzopf

  Re:Wszy atakują wyższe sfery

  Bardzo dobry tekst, usmialem sie po pachy.
 • 2013-02-16 10:27 | Psiakostka

  Re:Wszy atakują wyższe sfery

  Ha! Dobra metafora na dzisiejszy stan społeczeństwa.
 • 2013-02-16 13:25 | struwwelpeter

  Kanada - trzeci swiat

  No coz, mieszkam w Kanadzie, kraju trzeciego swiata, od lat. A jednak, po kazdej wizycie w bardzo europejskiej Polsce - kraju niewatpliwie pierwszoswiatowym - powrot do kanadyjskiego trzeciego swiata jest calkiem relaksujacy.
 • 2013-02-17 09:16 | Andrzej

  Re:Wszy atakują wyższe sfery

  Wszy atakują wyższe sfery, a pluskwy w pociągach wszystkich jak leci.
 • 2013-02-17 12:41 | J. Cichot

  Re:Wszy atakują wyższe sfery

  Bardzo mi się spodobał podpis pod zdjęciem: Nie ma się czego wstydzić. Nowoczesna wesz nie bierze sie z biedy, tylko z brudu.

  Bieda jest więc wstydliwa, brud już nie. A ja mam taki gust wypaczony, że uważam zupełnie odwrotnie.

 • 2013-02-17 17:53 | Miguell

  Re:Wszy atakują wyższe sfery

  I bieda jest wstydliwa i brud.
  Człowiek pracowity nie zna tych pojęć
 • 2013-02-17 20:34 | mimi

  Re:Wszy atakują wyższe sfery

  Wszy kontratakują, patrz nasz kochany Żoliborz. Ten kto nie mial wszy nie wie ile to pracy z czyszczeniem domu pomijam odwszawianie rodziny. Rodzice dzieciaków z przedszkola udają że nie ma problemu a potem wszy przez 3 miesiące się w grupie panoszą. Szkoda mówić. Problem jest z zebraniem zgód na przegląd fryzur maluchów. Dzieci przychodzą zawszawione notorycznie a rodzice uciekają od problemu. A wystarczy po prostu zgłosić że dziecię gdzieś złapało (autobus, sala zabaw, kolonia, oboz, wczasy -miejsc skąd do przedszkola mozna przyniesc od wyboru i koloru, rodzice razem odwszawiają kazde swoje i po problemi. Ale nie, każdy udaje że nie ma problemu.....i nawet jak dziecko ma wszy to nie powie i tak po cihu wszy tępią a dzieciaki w kółko je mają bo to trzeba zrobić w tym samym czasie ....""
 • 2013-02-19 17:39 | poeta

  Re:Wszy atakują wyższe sfery

  Dusił wolak mendę, co w zad go ugryzła głęboko,
  mrucząc "ząb za ząb a oko za oko"
  odwet swój weź - wesz na to,
  lecz nie przykręć śrubki
  i zamiast zabijać, ugryź mnie w półdupki!

  .... za S.Podolskim