Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polska zaczyna walkę o unijne pieniądze

(26)
„Donald Tusk w zbroi husarskiej szturmuje zastępy płatników netto” – taki obraz mógłby namalować w tym tygodniu Jan Matejko.
 • 2013-02-06 11:24 | qfu qfu

  to tylko media

  To media stwarzają atmosferę walki. Wojna lepiej się sprzedaje. To emocje, to adrenalina. Szary obywatel mało wie o funduszach i o sposobie ich pozyskiwania. Bo kto może tę wiedzę uzupełnić? Media. Dziennikarze. Niestety, żeby tę wiedzę przekazywać samemu trzeba ją posiadać. A z tym jest kiepsko. No, wyjątkiem jest Polityka i jej autorzy.
 • 2013-02-06 12:09 | nagak

  Re:Polska zaczyna walkę o unijne pieniądze

  Zamiast tej poniżającej Polskę i Polaków żebraniny, powinniśmy wystapić z UE i wziąc się za odbudowę naszej gospodarki, głównie polskiego przemysłu, który zniszczyła polityka Brukseli uczynienia z Polski rynku zbytu na towary produkowane w 'starej' Unii (głównie Niemcy) oraz źródło taniej siły roboczej dla owej 'starej' Unii.
 • 2013-02-06 14:52 | murator

  Re:Polska zaczyna walkę o unijne pieniądze

  Gdybyśmy wylali "Pana Andrzeja" byloby weselej a tak Donald T. już przd odlotem mówiąc o Luxemburgu jako o "malym kraju" pokazal że jest burakiem². W polityce nie wolno myśleć w kategoriach km² !
 • 2013-02-06 15:03 | axiom1

  Re:Polska zaczyna walkę o unijne pieniądze

  Dyktator Donek Tusk, co za biedak, co on potrafi poza zebraniem, ponizaniem kraju i polakow. Przeciez on nie ma ani wyksztalcenia ani doswiadczenia wymaganych przez stanowisko ktore wycwaniakowal i wymanipulowal. Poza zebractwem i zadluzaniem kraju na nic go nie stac.
 • 2013-02-06 18:26 | gostom

  Re:Polska zaczyna walkę o unijne pieniądze

  Szybko bardzo szybko zapominacie, kto was z biedy wyciągną. Nie mówiąc o przkraczanie granic zachowania i kultury jako gość w obcym kraju.
 • 2013-02-07 04:16 | nagak

  Re:Polska zaczyna walkę o unijne pieniądze

  @gostom - w obecna biedę, bezrobocie, bezdomnośc i beznadzieję, to wpędził nas Zachód, najpierw popierając KOR i NSZZ Solidarność, później ogłaszając ekonomiczną blokadę Polski, a na koniec nakazał nam, w ramach przygotowań do członkostwa w UE, zniszczenie naszego, polskiego przemysłu, aby nie był on konkurencją dla przemysłu w 'starej' Unii (głównie niemieckiego) oraz poprzez przywrócenie w Polsce bezrobocia, nakazał nam ów Zachód uczynić z naszej Ojczyzny źródło taniej siły roboczej dla owej 'starej' Unii.
 • 2013-02-07 04:18 | nagak

  Re:Polska zaczyna walkę o unijne pieniądze

  @muratpor - obszar sie w polityce bardzo liczy, a Luksemburg jest pseudopanstewkiem, niezdolnym do samodzielnej egzystencji.
 • 2013-02-07 07:30 | camel

  Re:Polska zaczyna walkę o unijne pieniądze

  Jeśli brać pod uwagę zdolność do samodzielnej egzystencji, to Polska tutaj też wypada blado. Jedzie na zagranicznej pomocy od odzyskania niepodległości w 18 roku... i końca nie widać.
 • 2013-02-07 07:33 | camel

  Re:Polska zaczyna walkę o unijne pieniądze

  Z tego, co piszesz wynika, że winne jest jakieś niepojęte, ale bardzo bardzo głębokie upośledzenie umysłowe, jakiego jesteście ofiarami. "Nakazali" wam zniszczenie przemysłu a wy, jak te owce z zagrody u proboszcza, rzuciliście się wykonywać polecenia! Dobre! Choć tak przeraźliwie głupie.
 • 2013-02-07 11:00 | Analityk71

  Re:Polska zaczyna walkę o unijne pieniądze

  W wolnej chwili zebraliśmy myśli na temat dotowanych konferencji, szkoleń i konsultacji biznesowych. Choć generalnie na dotacjach Polska korzysta to dostrzegamy wiele wad systemu - jakie Wy macie zdanie?

  [url] http://www.resulto.pl/baza-wiedzy/list-otwarty-w-sprawie-wad-systemu-dotowania-konferencji-szkolen-i-konsultacji-biznesowych/[/url]
 • 2013-02-07 13:06 | ragan

  Re:Polska zaczyna walkę o unijne pieniądze

  @ Camel

  Odpowiadasz ośmiornicy o tuzinie ksywek ... dr Lech Keller-Krawczyk z Melbourne znowu nie nosi czapeczki z daszkiem w słoneczne dni :)

 • 2013-02-07 14:03 | ragan

  Re:Polska zaczyna walkę o unijne pieniądze

  1. W latach 2007-2012 składki państw członkowskich to ponad 70% unijnego budżetu, a z tego aż 11,2% NETTO poszło na jałmużnę dla Polski.

  2. Dopłaty bezpośrednie dla rolników (czytaj posiadaczy gruntów) to €10,3 mld, a czarne stonki to największy latyfundysta w Pomrocznej!

  3. Europejski Fundusz Społeczny ("szkolenia", staże, zakładanie firm, etc.) to €5,7 mld i każdy wie, ze to farsa!

  Czy można się dziwić, że podatnicy z Zachodu maja dość tego cyrku? Ile garaży na plebaniach i remontów guślarni mają jeszcze sfinansować w ramach "renowacji zabytków"?

  Wbrew pozorom ta jałmużna z Unii jedynie trzyma Was w jeszcze większym zacofaniu - zamiast wziąć się do roboty, to czekacie na okruchy ze stołu na Zachodzie!

  Nikt jeszcze nie dorobił się na darowanym ... czy Wu tego nie jarzycie, rozmodleńcy?

  Jedynymi beneficjentami akcesji do Unii są przeróżni geszefciarze, którzy się przy tym kręcą oraz Watykan, gdyż większość dopłat bezpośrednich dla rolników idzie w tłuste klesze łapska i później jest transferowane do centrali Firmy!

 • 2013-02-07 15:09 | bezdomny

  Re:Polska zaczyna walkę o unijne pieniądze

  Wybaczcie. Nasza populacja nie jest nawet odpowiedzialna. Oddaliśmy cały nasz rynek za śmieszne dopłaty i fundusze. Jaki idiota buduje gospodarkę na popycie wewnętrznym. Co Wam zostanie w portfelach? Infrastruktura jest budowana dla Polaków by sprawnie dojeżdżali do pracy. Nawet LOT utracimy. Donalda Tuska delikatnie określam jako ignoranta ekonomicznego. Edukacja jest w służbie kształcenia szczurów. Przedsiębiorczość jest cudem ledwie osiągalnym. Pisanie, że jesteśmy niezdolni do samodzielnej egzystencji powinno nas mobilizować do osiągania niezależności pod każdym względem. Zaciśnij pasa pracuj dla siebie i swoich bliskich, bądź dumny i nie pisz o sobie bezosobowo Polska. Weź za to odpowiedzialność.
 • 2013-02-07 15:20 | bezdomny

  Re:Polska zaczyna walkę o unijne pieniądze

  Przykro to mówić ale masz rację.
 • 2013-02-07 16:04 | bolec

  Re:Polska zaczyna walkę o unijne pieniądze

  @ bezdomny: Zaciśnij pasa pracuj dla siebie i swoich bliskich, bądź dumny i nie pisz o sobie bezosobowo Polska. Weź za to odpowiedzialność.
  -----
  Słuszny punkt widzenia. Mam jednak wrażenie, że jest on mocno zaczepiony w kraju, gdzie od dawna istnieje społeczeństwo obywatelskie. Z tego tez powodu taki punkt widzenia jest mało praktyczny w Polsce - smutne, nieprawdaż?
 • 2013-02-07 20:33 | gostom

  Re:Polska zaczyna walkę o unijne pieniądze

  Nie bardzo się z tym zgadzam. W latach 70-tych wyjechałem do NRF pozostawiając dom i działkę na skar państwa. W NRF startowałem dosłownie od ZERA i dorobiłem sobie dom z ogródkiem. Moi szwagrowie natomiast pozostali ze swoimi rodzinami w Polsce, dokładnie na Opolszczyźnie. Dzięki dotacjom i subwencjom z EU i moich podatków z Niemiec są dzisiaj milionerami. I to w Polsce, bez wiekiego wysiłku. Jeźeli jestem w Polsce często zastanawiamy się z źoną, kto z nas włściwie popełnił większy błąd. Moi Szwagrowie czy my.
 • 2013-02-08 03:34 | nagak

  Re:Polska zaczyna walkę o unijne pieniądze

  @camel - a co niby mieli Polacy robic po roku 1989, skoro tacy 'bohaterzy' walki o wolnosc, jak Walesa, Mazowiecki, Kuron i Michnik jednym glosem popierali tzw. reformy Balcerowicza, ktore mialy wlasnie na celu zniszczenie polskiego przemyslu a co za tym idzie ponowne wprowadzenie do Polski bezrobocia, i to na wielka skale. Poza tym, to podobny 'manewr' Unia zrobila np. w Portugalii i czesciowo w Hiszpanii, a teraz zamierza sie do niego w Chorwacji, pod pretekstem, ze rzad tego kraju pomaga wlasnemu przemyslowi. Po prostu wlasny przemysl, to moga wspierac w Unii tylko rzady takich panstw jak Niemcy czy Francja (najlepszy przyklad to Airbus)oraz panstw skadynawskich oraz wchodzacych w sklad tzw. Beneluxu, zas reszta Unii, czyli panstwa ktore do niej weszly z grubsza po roku 1973, maja sie deindustrializowac, aby ich przemysl nie stanowil konkurencji dla przemyslu Niemiec, Francji, Skandynawii i Beneluxu (W. Brytania jest tu wyjatkiem od reguly, gdyz ona sie deindustrializuje dobrowolnie).
 • 2013-02-08 03:37 | nagak

  Re:Polska zaczyna walkę o unijne pieniądze

  @gostom - nie sadze, aby sie oni dorobili tych milionow tylko dzięki dotacjom i subwencjom z EU...
 • 2013-02-08 03:40 | nagak

  Re:Polska zaczyna walkę o unijne pieniądze

  @ragan - czemu ty wszedzie widzisz kagana? Popros lekarza o srodek otrzezwiajacy, abys nie bal sie otworzyc lodowki, gdyz tam, nawet w zamrazalniku, mozesz sie w kazdej chwili natknac na kagana!
 • 2013-02-08 03:54 | nagak

  Re:Polska zaczyna walkę o unijne pieniądze

  A wiec przynajesz jednak ragan, ze ta cala "pomoc" unijna to nam na dobre nie wyszla, gdyz ona nam na dobre wyjsc nie mogla. Zamiast finansowac rozwoj naszego przemyslu i nauki (w tym sektora B+R czyli R&D), to Unia finansuje w Polsce glownie infrastrukture (np. tranzytowe autostrady z Berlina do Terespola i Przemysla), sluzaca do usprawnienia handlu Niemiec, Francji i Beneluxu z Rosja i Chinami oraz polaczenia Skandynawii z cieplym poludniem Europy (autostrada Gdansk-granica z Czechami), zas dotacje dla rolnictwa tylko utrzymuja nieracjonalna strukture polskich gospodarstw rolnych i ida na pomoc dla Kosciola Rzymskiego i na pseudoszkolenia, o ktorych wyraznie piszesz, ze sa one farsa.
 • 2013-02-08 07:46 | obywatel01

  Re:Polska zaczyna walkę o unijne pieniądze

  To raczej Unia zaczyna kolejna walke o utrzymanie Polski w jej skladzie, gdyz ta unijna 'inwestycja' w Polske, to na 100% sie Unii oplaci, a wiec oplaci sie ona glownie Niemcom, Francji, Włochom i Wielkiej Brytanii, gdyz dalej beda miec te kraje w Polsce rynek zbytu na to, co produkuje ich przemysl i rolnictwo, ale czego z powodu np. niskiej jakosci nie chca kupowac Niemcy, Francuzi, Wlosi, Anglicy, Szkoci, Walijczycy czy tez Irlandczycy. Beda tez te panstwa mialy dalej w Polsce zrodlo taniej sily roboczej do obsadzenia tamtejszych zmywakow i mopow, a agersywny pakt NATO, do ktorego te kraje przeciez naleza, i to znacznie dluzej niz Polska, bedzie mial dalej w Polce zrodlo taniego miesa armatniego!
 • 2013-02-08 10:18 | ragan

  Re:Polska zaczyna walkę o unijne pieniądze

  Obywatelu Kagan, pod iloma jeszcze ksywami będziesz się tu "wymądrzał"?
  Mieszkając w Down Unda kompletnie straciłeś możliwość bezpośredniego kontaktu z realiami Polski. Powtarzasz w kolo Macieju to co pisałeś w swojej pracy magisterskiej w 1996 na University of Melbourne ... żałosne!

  Do tego to bezustanne zmienianie ksywek ... it's a fvcking shame!
 • 2013-02-08 11:08 | ragan

  Re:Polska zaczyna walkę o unijne pieniądze

  Obywatelu Kagan-nagaK, ja niczego nie przyznaję - ja przytaczam jedynie fakty, które są niestety świadectwem na kompletną farsę tzw. dofinansowań z Unii.
 • 2013-02-09 02:58 | obywatel01

  Re:Polska zaczyna walkę o unijne pieniądze

  ragan - czy slowo "cenzura" cos ci mowi? A moja praca magisterska z The University of Melbourne jest wciaz aktualna i na znacznie wyzszym poziomie niz obecne polskie prace (ksiazki) habilitacyjne. Poza tym, to ja prawie co roku bywam w Polsce, i to miesiacami!
 • 2013-02-09 03:00 | obywatel01

  Re:Polska zaczyna walkę o unijne pieniądze

  To o co ci chodzi, skoro ja tez uwazam za farsę tzw. dofinansowania z Unii?
 • 2013-02-09 13:19 | emigrator

  Re:Polska zaczyna walkę o unijne pieniądze

  co wy gadacie sami chcieliscie zniszczenia polski wybierajac walese na prezydenta chcieliscie prywatyzacje to macie,a bez EU to polska na dzien dzisiejszy byla by biedna jak mysz koscielna,przepraszam za bledy ale niemam polskiej trzcionki w klawiaturze