Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Inteligenci do morza

(3)
 • 2013-02-11 16:03 | aniga

  piękny tekst

  O, Panie profesorze, biedny, polski inteligencie! Zarabiający jedyne 10 k netto. Cóż znaczymy dla Pana my, maluczcy, pracujący za 2 do 5 razy mniej!
  A tak poważnie: dawno się nie uśmiałam tak, jak przy tym felietonie. No bo proszę, myślałam tu, ze 10k na rękę to dostają wysoce wyspecjalizowani profesjonaliści - ścisłowcy, a tu cóż za zaskoczenie, mało się wydaje! Myślałam też, że pod tzw "niższą klasę średnią" to ja podpadam, ale chyba z punktu widzenia pana profesora to jestem małym robaczkiem, niższą, niededukowaną warstwą społeczną. Panie profesorze, lubię Pańskie teksty, ale bijące z nich przekonanie o własnej wyższości jest naprawdę denerwujące!
 • 2013-02-16 20:21 | do

  Re:Inteligenci do morza

  10k netto to więcej niż trzy czy cztery pensje robotnicze, proszę zejść na ziemię Panie profesorze.

  Dodatkowo zapomniał Pan, że inteligent też może być kobietą ("Nasze żony pracują lub nie [...]"), co utwierdza w przekonaniu, że dalej niż czubek własnego nosa nie jest Pan w stanie widzieć.
 • 2013-03-01 14:44 | aniga

  Re:Inteligenci do morza

  i jeszcze jeden drobiazg: Pan zdaje sobie sprawę, że 5k netto to w tym kraju BARDZO atrakcyjna pensja? A wiele osób żyje za znacznie mniej, bo nie ma wyjścia?