Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Norbertanki sprzedają ludzi

(34)
Ponad 20 lat temu ulicę Marglową w Nowej Hucie Komisja Majątkowa zwróciła norbertankom wraz z mieszkańcami. Teraz siostry chcą ją sprzedać. Też razem z ludźmi.
  • 2013-02-15 16:03 | StarszyPan1951

pewnie głodują bidulki...

... w imię ojca , syna i ducha świętego ...... pfuj - cuchnie!!!
  • 2013-02-15 16:12 | podatnik

Re:Norbertanki sprzedają ludzi

Za handel ludźmi jest paragraf. Boże! Ty widzisz i nie grzmisz?! Chyba, że Ciebie nie ma?!
  • 2013-02-15 16:15 | sagan

@ StarszyPan1951

> pfuj - cuchnie!!!

Pecunia non olet.
  • 2013-02-15 16:59 | BARANEK BOŻY

I do kogo pretensje? Sami przecież wyhodowaliśmy te żmije na własnym łonie. Pozdrowionka siostrunie.
  • 2013-02-15 17:37 | jer-111

Pazernosc kosciola rzymsko-katolickiego nie zna granic!!!
  • 2013-02-15 17:56 | Havanagila

Precz z KK. Ta czarna zaraza niszczy caly swiat a nasz kraj w szczegolnosci. Zabrac im wszystko i wygonic do watykanu!! Wolnosc
  • 2013-02-15 19:56 | bolec

@ jer-111: Pazernosc kosciola rzymsko-katolickiego nie zna granic!!!
    ----
    Si, è vero! Firma od stuleci bezustannie udowadnia, że jest definitywnie instytucją finansową.

Rzecz w tym, że w krajach cywilizowanych prawo chroni obywateli przed tego typu ekscesami. Polska nie powinna być tu wyjątkiem - wszak została przyjęta do Unii w dobrej wierze, że władze w Polsce będą czynić starania o jak najrychlejsze dołączenie do grona państw cywilizowanych!
  • 2013-02-15 19:56 | sagan

> I do kogo pretensje? Sami przecież wyhodowaliśmy te żmije na własnym łonie. Pozdrowionka siostrunie.

Norbertanki są w Krakowie od XII wieku, więc nie mieszaj do tego swojego łona.
  • 2013-02-15 22:49 | Barbara B

Nie obrażaj żmij!
  • 2013-02-16 03:15 | saganini

Nie martwmy sie tym za bardzo, gdyz niedlugo to KK bedzie sprzedawac w Polsce koscioly i klaszory - te pierwsze z powodu braju wiernych chetnych je utrzymywac, a te drugie z braku zakonikow i zakonnic...
  • 2013-02-16 03:47 | murator

Re:Norbertanki sprzedają ludzi - "za wiele" ?

Tak jest - już widzę te ogloszenia na Allegro ! "Klasztor z zakonnicą która umie grać na organach tanio sprzedam" (Żmija ale nie gryzie za to zna się na zielarstwie...) Jako vadium do przetargu flacha "Aquavit" albo "Danziger Goldwasser" Coś takiego tylko u nas ! W Niemczech kościoly można kupić ale puste - za to w Polsce z wlasnym spowiednikiem. I jak teraz udawać że nikogo nie ma jak przyjdzie po kolędzie !??? Hahaha - czekam na nastepne rewelacje z rynku nieruchomościwo-niewolniczego. Następną BUDMĘ też odwiedzę - może będzie w ofercie jakaś plebania na Mazurach z gospodynią 90-60-90 !?
  • 2013-02-16 06:55 | toefl

Lewackie pismo manipuluje

Jak komuchy zagrabili to nie było krzyku .
    teraz jak właściciel dostaje to krzyk .
    Ludzie moga mieszkać , ludzie nie są własnością norbertanek .
    Ale za zamieszkiwanie trzeba płacić , jak wszędzie .
    Wstrętne lewactwo .
  • 2013-02-16 10:38 | Artur

Jasne że Boga nie ma. Norbentanki doskonale o tym wiedzą, dlatego się go nie boją i sprzedają ziemię razem z domami i lokatorami w imię miłości do bliźniaczek w klasztorze, a nie w imię miłości do Boga. Religia klatolicka to jedno wielkie barbarzyństwo. Im szybciej się go wypleni, tym lepiej. Nawet papież dostrzegł, że życie spędził służąc nieobecnemu w beznadziejnej wierze na marne i odszedł. Jest tylko niestety kosmiczna pustka.
  • 2013-02-16 11:25 | saganini

Jaki "wlasciciel"? Odkad to kler wlasna praca wybudowal te koscioly i klasztory? One powstaly tylko dzieki wyzyskowi ludzi pracy przez ow kler, a wiec naleza do tych, ktorzy je wybudowali wlasnymi rekami i do ich potomkow.
  • 2013-02-16 11:27 | saganini

Az od XII wieku? Pora wiec najwyzsza na wypedzenie tej czarnej zarazy z Polski!
  • 2013-02-16 11:35 | saganini

Albo też: "Kościoły, kaplice i klasztory tanio sprzedamy. Różne lokalizacje (duże i małe miasta oraz wsie, w górach, nad morzem i wśród jezior), różny metraż i style architektoniczne. Budynki te są na ogół w dobrym stanie i nadają sie na hotele, galerie wystawowe, biura a także na mieszkania. Niektóre ze względu na ich wartość zabytkową mogą wymagać pozwoleń na adaptację do celów świeckich od Konserwatora Zabytków. Państwowy Urząd do Likwidacji Kościoła Rzymskokatolickiego w Polsce."
  • 2013-02-16 12:05 | Artur

Niestety nie. Ludzie nie mogą mieszkać. Będą eksmitowani, wyrzuceni na bruk. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem prawowity właściciel gruntu "z automatu" staje się także właścicielem wszystkich obiektów wybudowanych na tym gruncie (także przez inne, obce osoby prawne). Dlatego drożej sprzedadzą ten majątek, gdy budynki będą puste. Nie będą sprzedawać z lokatorami. Religia katolicka to najbardziej barbarzyńska religia na świecie. Niestety dopuszczała się jeszcze większych zbrodni, np. wyrzynania w imię Boga niemal całych narodów w pień. Cóż znaczy te kilkadziesiąt duszyczek? Ujdą z życiem, więc niech dziękują Bogu.
  • 2013-02-16 12:09 | sagan

@ kagan

> Jaki "wlasciciel"? Odkad to kler wlasna praca wybudowal te koscioly i klasztory?

Prawo własności nie zależy od tego, czy przedmiot własności został własnoręcznie stworzony przez właściciela. W przeciwnym razie musiałbyś zwrócić swój motorower "prawowitemu" właścicielowi, czyli robotnikowi z fabryki, który wyzyskany przez szefa, zbudował go własnoręcznie.
  • 2013-02-16 12:10 | sagan

@ kagan

> Az od XII wieku? Pora wiec najwyzsza na wypedzenie tej czarnej zarazy z Polski!

Kagan , znowu zaczynasz używać łona zamiast głowy, a to niebezpiecznie zbliża cię do momentu w którym znów zaczniesz dyskutować sam ze sobą.
  • 2013-02-16 18:01 | sagan

@ Artur

Chyba się mylisz. Religia katolicka na przykład nie potępia ubóstwa, ba, w pewnym sensie robi z niego nawet cnotę. Błogosławieni ubodzy,itd...
    Taki na przykład Kalwin uważał, że bieda to grzech a obowiązkiem człowieka jest bogacenie się. Kalwinizm jest bardzo popularny w Szwajcarii.
  • 2013-02-16 21:44 | Zofia

Bardzo bogobojne sa to bractwo. Czarna mafia z krzyzem bogaci sie na biednych Polakach. Jak dlugo bedziemy tolerowac to utrzymywanie kosciola i tych cynicznych ksiezy i siostrzyczki ?
  • 2013-02-16 22:20 | kaesjot

Bzdury piszesz - za motorower zapłaciłem wykonawcy pieniędzmi, które sam zarobiłem.
    Dochody i majątek kościoła pochodzą z nadań władców, fundacji możnych, datków wiernych a w najmniejszym stopniu z pracy jego funkcjonariuszy.
    A tak prawdę mówiąc wszystko to jest efektem pracy zwykłych, szarych ludzi.
    Czyli mówiąc krótko - majątek kościoła pochodzi z darowizn ( dawniej przymusowych - dziesięcina, świętopietrze itp ) społeczeństwa.
    O ile się nie mylę obecne prawo przewiduje możliwość cofnięcia darowizny jeśli obdarowany przejawia rażącą niewsdzięczność lub nie wywiązuje się ze zobowiązań ( np. obiecywanego zawsze i wszystkim zbawienia wiecznego ).
    Komuniści po prostu uznali, że KK w swej historii wykazał się rażącą niewdziecznośćią i cofnął darowizny.
  • 2013-02-16 22:45 | observer

Co za glupi i intrygancki artykul. Komunizm sie skonczyl w Polsce i w zwiazku z tym obowiazuja normy wolnego rynku. Na calym swiecie sprzedaje sie nieruchomosci, ktore sa wynajete i zaden najemca nie robi z tego powodu problemu ( w roznych krajach jest rozna ochrona najemcow ). Dla kupujacego lokatorzy sa zazwyczaj czyms pozytywnym, gdyz chce on, azeby nieruchomosc przynosila zysk. Jesli nowy wlasciciel podniesie czynsz, to najprawdopodobniej najemcy moga sie od niego wyprowadzic i wtedy dana nieruchomosc nie bedzie przynosic zysku. Nikt, kto kupuje nieruchomosc nie chce, aby stala ona pusta. Dziennikarz piszacy tego rodzajy intryganckie artykuly moze doprowadzic do tego, iz dane pismo nie bedzie mialo dobrej opinii u czytelnikow, co moze doprowadzic do tego, ze nikt go nie bedzie kupowac. Rzetelnosc i poziom wiedzy autorow artykulow swiadcza o jakosci pisma i maja wplyw na jego poczytalnosc.
  • 2013-02-16 23:48 | saganini

Widzę, że sagan jest też tubą propagandową KRK...
  • 2013-02-16 23:54 | saganini

Tyle, że ja za mój motorower (dokł. samochód, ale nie czepiajmy się mało ważnych szczegółów) zapłaciłem jego producentom, a KRK wyłudził cały swój obecny majątek, sprzedając bardzo drogie miejscówki na nieistniejące połaczenie z nieistniejącym rajem. Tak więc ja jestem legalnym posiadaczem samochodu, a KRK wszedł w posiadanie swego majątku albo siła (dziesięcina) albo też oszustwem...
  • 2013-02-16 23:59 | saganini

Co tu ma do rzeczy. My Dear Sagan, to, że religia katolicka nie potępia ubóstwa? KRK jest wszystkim, tylko nie związkiem ubogich, a wręcz przeciwnie, KRK to jest wielkie imperium agrane i finansowe posiadające na dodatek największą na świecie kolekcję bezcennych dzieł sztuki...
  • 2013-02-17 01:54 | aussiemate

"Komunizm sie skonczyl w Polsce i w zwiazku z tym obowiazuja normy wolnego rynku."

Zabawne to zdanie, zwłaszcza gdy się weźmie pod uwagę, że zawiera aż dwie "nieścisłości" :)
  • 2013-02-17 02:15 | camel

> Komunizm sie skonczyl w Polsce i w zwiazku z tym obowiazuja normy wolnego rynku.

Komunizmu w Polsce nigdy nie było, zaś zasady wolnego rynku tylko w najparszywszych państwach oznaczają takie traktowanie biednych ludzi, jak to zaprezentowały norbertanki. Polska takim państwem najwyraźniej jest, ale to wiemy nie od dziś. Jak Polityka straci dobrą opinię u podobnych tobie, to czy możemy liczyć na to, że przestaniesz także tutaj pisywać? Bardzo proszę!
  • 2013-02-17 08:32 | Lewicowa

Re: taca

Ciekawi mnie jedna kwestia, czy sprzedawani ludzie nadal biegają co niedziela do kościółka i wspomagają finansowo biedny kler i biedny watykan+ chrzty, śluby, pogrzeby, kolendy, msze za dusze itd.,itd.,itd.
    Jak znam życie bedą płakać, płacić i bronić krzyża w każdym możliwym publicznym miejscu też, bo tak zostali wytresowani(pardon wychowani).

Za późno na płacz, obie rączki już są w nocniku podstawionym przez polskie -elyty- polityczne i tyczy się to całego społeczeństwa, nie tylko tych biednych sprzedanych ludzi. Czy któryś z polskich tuzów od polityki zająknął się w obronie biednych, wykorzystywanych ludzi? Chyba nie, bo cicho jakoś.Za to drogę na mszę przed kamerami znają bardzo dobrze.
  • 2013-02-17 10:57 | sagan

@ kagan

> Co tu ma do rzeczy. My Dear Sagan, to, że religia katolicka nie potępia ubóstwa?

Dużo, bo w tym względzie ma wiele wspólnego z bolszewizmem, którego jesteś wyznawcą. Gloryfikacja proletariusza.
  • 2013-02-17 11:00 | sagan

@ kagan

Tyle, że ja za mój motorower (dokł. samochód, ale nie czepiajmy się mało ważnych szczegółów) zapłaciłem jego producentom, a KRK wyłudził cały swój obecny majątek, sprzedając bardzo drogie miejscówki na nieistniejące połaczenie z nieistniejącym rajem. Tak więc ja jestem legalnym posiadaczem samochodu, a KRK wszedł w posiadanie swego majątku albo siła (dziesięcina) albo też oszustwem...

Skoro z ciebie taki legalista, to powinieneś wiedzieć, kto orzeka o popełnieniu przestępstwa i winie i że nie jest to na przykład chora psychicznie osoba podająca się za naukowca na internetowych forach, tylko niezawisły sąd, prawda?
  • 2013-02-17 11:13 | sagan

@ kaesjot

Bzdury piszesz - za motorower zapłaciłem wykonawcy pieniędzmi, które sam zarobiłem.
    Dochody i majątek kościoła pochodzą z nadań władców, fundacji możnych, datków wiernych a w najmniejszym stopniu z pracy jego funkcjonariuszy.

To bolszewickie podejście. Ja na przykład mam inne zdanie. W mojej okolicy przed wiekami działał zakon Cystersów, który wiele dobrego zrobił dla gospodarki regionu. Ślady tego są do dziś mimo upływu setek lat.

> Komuniści po prostu uznali, że KK w swej historii wykazał się rażącą niewdziecznośćią i cofnął darowizny.

Nie byli oryginalni. Wcześniej na ten sam pomysł cesarz Fryderyk Wilhelm II wydając edykt o kasacji klasztorów. W zaborze rosyjskim również kasowano majątki zakonów po powstaniach narodowych.
    Komuniści różnili się tylko tym, że majątki "cofnięte" jak to eufemistycznie ująłeś zakonnikom, po prostu obracały się w ruinę.
    To cieszyło oko fornala, podobnie jak spalone dwory, powieszeni dziedzice i zgwałcone dziedziczki.
    Jak po tym forum widać, cieszyłoby do dziś. ;)

Wracając do motoroweru - trzeba się zdecydować, czy własność traktujemy jako wartość nienaruszalną, czy tylko uznaniowo.
    Jeśli to drugie, nie powinieneś się zdziwić, kiedy któregoś dnia ktoś odbierze ci wszystko co masz, bo właśnie uzna,że ci się, według niego, nie należy.
  • 2013-02-17 11:17 | kaesjot

Jak brak argumentów ad rem, to sięgasz po argumenty ad personam.
    Czy jesteś tak mało lotny, by pojąć istotę i sens wypowiedzi.
    Co do orzekania o winie i karze zgodnie z prawem i procedurą - w bajki wierzysz ?
    Wyjątkiem były w historii przypadki, gdy wyroki w sprawach kościoła były zgodne z odczuciem społecznym ( mam tu na myśli nieotumanioną część społeczeństwa ) a wbrew oczekiwaniom hierarchów.
  • 2013-02-17 11:35 | sagan

@kasejot

> Jak brak argumentów ad rem, to sięgasz po argumenty ad personam.

Argumentem ad rem jest argument o obowiązku przestrzegania prawa. Argument o osobie psychicznie chorej, która nie powinna decydować o tym, czy ktoś popełnił przestępstwo, czy nie, nie jest argumentem ad personam, ponieważ nie dotyczy nikogo z imienia i nazwiska a jedynie ogólnej zasady, której mam nadzieję, nie sprzeciwiasz się.

> Czy jesteś tak mało lotny, by pojąć istotę i sens wypowiedzi.

Pytanie z tezą, błędną zresztą.

> Co do orzekania o winie i karze zgodnie z prawem i procedurą - w bajki wierzysz ?

Napisałem, kto w Polsce uprawniony jest do orzekania o winie i karze.
    Są to niezawisłe sądy od wyroków których przewidziano procedury odwoławcze.
    Czy zaprzeczasz temu?

> Wyjątkiem były w historii przypadki, gdy wyroki w sprawach kościoła były zgodne z odczuciem społecznym ( mam tu na myśli nieotumanioną część społeczeństwa ) a wbrew oczekiwaniom hierarchów.

Wiesz, z tymi częściami społeczeństwa jest tak, że zawsze jedna część uważa drugą za otumanioną i odwrotnie. Jeśli znasz się tak dobrze na historii, jak twierdzisz, to wiesz, że tak było od wieków.
    Pytanie teraz, którą część uznać za otumanioną a którą nie, jakie masz kryteria? ;)