Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

(41)
Czarni są niemoralni, biedni są leniwi, kobiety islamu brzydkie, kara śmierci za mało okrutna, a wszystkiemu winni pedzie, uniwersyteckie mięczaki i lewacy z Hollywood – tak świat przedstawia Bill O’Reilly. Jego show to lokomotywa telewizji Fox News, a książki sprzedają się w milionowych nakładach.
 • 2013-02-20 01:00 | irecki28

  O'Reilly

  Dawno nie czytalem tak idiotycznych i stronniczych wypocin na lamach Polityki ktorej jestem stalym czytelnikiem. Nie ma sensu polemizowanie z autorem ktorego wzorem obiektywnego dziennikarstwa jest zapewne MSNBC a wszystko Co zwiazane z FOX to ciemnota i zacofanie. Tekst autora jest skierowany do czytelnikow w Polsce ktorzy nie maja mozliwosci ogladania NA codzien audycji I wyrobienia sobie wlasnego zdania.
  P.S Mieszkam w USA ponad 20 lat.
 • 2013-03-04 10:38 | Aaron Sprężyner

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Akurat nie mieszkam w USA,ale w pszennoburaczanej krainie i nie znam z autopsji realiów amerykanskich,ale...

  Czy w kraju na którego mieszkańcach nie robi żadnego wrażenia,że ludzie giną tysiącami ( w samym Chicago i NY w 2012 około 1 tysiąca )) aby zaspokoić chciwość producentów broni nie jest możliwy ten typ dziennikarstwa?
  Czy kraj na którego mieszkańcach gdzie nie robi żadnego wrażenia emisja CO2 i cieplarniany efekt nie jest możliwy...
  Czy w kraju który mieni się ostatnią ostoją swobód wolnościowych i utrzymuje przyjacielskie stosunki z takimi oazami wolności jak Arabia Saudyjska( prawa kobiet to nic,ale mają ropę),Etiopia,Uzbekistan(mordy na opozycji,ale którędy będziemy zaopatrywać naszych w Afganistanie),Kambodża( od 28 lat rządzi Hun Szen ,ale może jeszcze rządzić drugie tyle bo jest nasz),czy Rwanda nie zaakceptuje tego typu dziennikarstwa?
  Czy w kraju w którym wykonuje karę śmierci wobec 15 letnich dzieci i osób z upośledzeniem umysłowym nie może być takiego rodzaju dziennikarstwa?
  Czy kraj który ma od wielu lat problemu z ratyfikacją traktatu o zakazie produkcji min i amunicji kasetowej nie może udzielać się taki mało śmieszny dziennikarz?
  Takich pytań można by parę postawić,ale jeżeli się mieszka w USA...i to od 20 lat.
 • 2013-03-04 14:45 | binio

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  BillOReilly jest gunem fax news,zwykly cham ktory molestowal kobiety w pracy.Kosztowalo go to pare milionow $$$.Nie moge uwirzyc ,ze zostal tak ladnie przedstawiony.
 • 2013-03-04 15:59 | roman

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Jaka jest roznica pomiedzy panem Domoslawskim i ojcem Rydzykiem? Po przeczytaniu tego artykulu mozna powiedziec, ze nie ma takiej roznicy, a Polityka znalazla sie na poziomie ND i RM. Mieszkam w USA ponad 20 lat i czasami kupowalem Polityke. Po tym artykule juz nie kupie waszej gazety. Mysle, ze wiekszosc waszych artykulow jest pisanych z "taka znajomoscia" tematu. Domoslawski napisal ten artykul wyjatkowo nierzetelnie i stronniczo. Prawdopodobnie nie ogladal zadnego programu B.O. i nie czytal zadnej jego ksiazki. Jako lewak nie moze zniesc, ze w USA jest JEDNA stacja telewizyjna, ktora pietnuje lewacka glupote i ciemnote i przeciwstawia sie zniewoleniu Amerykanow przez lewactwo. Zegnam Polityke bez zalu. Taka jest "znajomosc" USA przez polskich dziennikarzy.
 • 2013-03-04 16:04 | Mirek

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Bardzo trafnie napisany tekst. Gdyby nie pogarda O Reillego do imigrantow i generalnie 'obcych' - innych, idealnie nadawalby sie do Rydzyka. To ten sam typ.
  Mieszkasz w USA 20 lat? Ja mieszkam 25.
  Jest smutne ze taki buc jak O Reilly ma tak duza ogladalnosc,
  ale nie wszystkich udaje mu sie zagiac czy nawet dotkanc np.
  O'Reilly vs Stewart Debate na Youtube www.youtube.com/watch?v=RPtqoU-2Bz4
 • 2013-03-04 17:38 | Negortin

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Być może nie ma to wielkiego znaczenia, ale skoro wszyscy się tu licytuja to ja też: mieszkam w US of A od 23 lat.
  O'Reilly jest zwykłym redneckim bucem.
  Jest on główną przyczyną dla której od mniej więcej 10 lat nie oglądam TV praktycznie wcale.
  Gdy oglądałem jego Factor mój TV był mniej więcej tak samo opluty jak
  po środowych konferencjach prasowych J. Urbana... Gdyby była opcja TV z wycieraczkami, to chętnie bym ją wykupił.

  Jego program to zwykła Goebelsowska propaganda oglądana głównie przez
  sfrustrowanych rednecków i tutejsze odpowiedniki moherów nie mogące pogodzić się z faktem, że żyjemy w 21. wieku i że Obama został wybrany prezydentem.
  DWA RAZY !
  Trzeba było widzieć minę tych komentatorów z faux news wieczorem 6. listopada
  zeszłego roku, gdy do ich czaszek dotarło, że ich życiowy wróg i dyżurny chłopiec do bicia zostanie w Białym Domu na następne 4 lata ;-) Widzieć te ich miny --- priceless !
  Ci ludzie po prostu nie mogą pogodzić się z rzeczywistością, np. z faktem,
  że Ameryka nie "należy" do białych jak to niegdyś bywało i że biali już w tej chwili nie stanowią większości np. w CA. I nie będą. I ten trend będzie postępować, czy im się to podoba, czy nie - demografia, podobnie jak grawitacja jest nieubłagana ;-)
  Podobnie z prawami homoseksualistów. Te obecne debaty w Polsce są dla kogoś kto mieszka za oceanem po prostu śmieszne. Mieszkam w stanie (jednym z 9), w którym MAŁŻENSTWA jednopłciowe są legalne. Podkreślam małżeństwa - nie związki cywilne. Od wielu lat. I jakoś nie widzę, żeby to z kim mój kolega z pracy mieszka i kogo kocha miało zgubny wpływ na moje małżeństwo.
  Dlaczego jego współmałżonek miałby nie korzystać z tych samych benefitów oferowanych przez firmę w której pracujemy, z których korzysta moja żona i małżonkowie moich heteroseksualnych kolegów ? To jest elementarne pojęcie równości wobec prawa.

  Oczywiście trzeba też sobie zdawać sprawę, że O'reilly jest zwykłym showmanem
  i on to po prostu robi dla pieniędzy a nie wyłacznie z pobudek ideologicznych. I to grubych pieniędzy. Po prostu wypracował taką formułę programu, która trafia do milionów moherowo-redneckich głów i ją udoskonalił
  biorąc za to grube miliony. Czemu miałby z tego rezygnować ?

 • 2013-03-04 17:58 | Negortin

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Lista zarzutów wobec Juesej jest z pewnością dłuższa.
  Ja dodałbym jeszcze nie stosowanie się do konwencji genewskiej -
  torturowanie jeńców wojennych i "wrogów ludu" i długoletnie
  nielegalne więzienie wrogów ludu bez postawienia im konkretnych zarzutóww.
  Poza tym egzekucja obywateli amerykańskich bez procesów sądowych (o obywatelach innych państw nie ma w ogóle co mówic - to jest na porządku dziennym).
  To jest po prostu Orwellowska fantazja zrealizowana w rzeczywistości.
  Poza tym to co zostało już wspomniane - sponsorowanie przewrotów wojskowych i brutalnych reżimów na całym świecie.

  Natomiast nie słyszałem o egzekucji 15-latka. Czy możesz podać jakiś link.
  W US of A osoby poniżej 17 roku życia zwykle są sądzone w sądach dla nieletnich, ale w pewnych sytuacjach mogą być sądzone jako dorosłe - i wówczas mogą być skazane na karę śmierci. Tym niemniej jest niezwykle mało prawdopodobne, by 15-latek podlegał egzekucji. Od wyroku do egzekucji droga daleka - średnio zajmuje to 9-10 lat, w wielu stanach nawet więcej, bo wszystkie wyroki śmierci podlegają automatycznemu odwołaniu i często apelacja idzie do kolejnych wyższych instancji do sądu najwyższego włącznie.
  Osoby upośledzone umysłowo rzeczywiście były skazywane na karę śmierci i w kilku przypadkach takie wyroki były wykonane.
 • 2013-03-05 00:01 | Augustus

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Panie Domoslawski, ma Pan ta przewage, ze lepiej ode mnie zna Pan jezyk polski, natomiast "hands down" ja znam lepiej amerykanski angielski.
  Zatem prosze o przetlumaczenie slow: palant, swir, wyksztalciuch na jezyk angielski, nawet ten rodem z Globe Theatre. Pali mnie ciekawosc jak bedzie w jezyku No Spin Zone polskie slowo "pedzio", cyt. "Liberalnych polityków nazwali "pedziami". Koniec cytatu. Za nic nie moge znalezc odpowiednikow. Ogladam Fox TV podobnie jak inne stacje, bywa ze i ogladam No Spin Zone, ale musze przyznac; kultura i opanowanie angielskiego i amerykanskiego angielskiego przez B. O'Reilly jest nieporownywalna z Panska kultura dziennikarska, w tym prezentacja faktow lub ich tworzeniem.
  Panska ilosc cytatow tak zgrabnie przetlumaczonych na jezyk polski (czy aby napewno) sprawia, ze oskarzenia pod adresem Fox TV i samego B. O'Reilly, cyt.: "Recepta literacka O'Reilly'ego ma wiele cech wspolnych z tabloidami", wywolala w Panu uczucie zazdrosci, czego dowodem jest Panski artykul.
  Nie majacy nic a nic, ale to w zadnym zdaniu i slowie, nic a nic wspolnego z tanim niemal rynsztokowym tabloidem, z cala pewnoscia nic z PCV (Partido Comunista de Venezuela). Kilka Panskich cytatow, w tlumaczeniu oczywiscie Panskim na jezyk zrozumialy tylko Panskim dyskutantom.
  Ja mam klopoty ze zrozumieniem.
  Czy to mozliwe, ze wyrwane z kontekstu ?
  Niemozliwe !
  Etyka dziennikarska zabrania tego !
  Czy cytuje Pan co uslyszal, czy moze to cytaty z tzw. secondhand.
  Jezeli tak, wie Pan Panie Domoslawski jacy my Amerykanie jestesmy z prawami autorskimi
  Oto cytaty:
  "Czarni piją, cpają i zyją w rozwiazlosci seksualnej"
  "Biedni to ludzie nieodpowiedzialni i leniwi".
  "Nie podoba ci się ten kraj ? Wskakuj do autobusu i jazda do Meksyku !"

  I na koniec naiwne pytania: Czy oglada Pan reguralnie Fox TV, slucha Rush Limbaugh, Ann Coulter lub Glenn Beck'a ?
  A moze mialby Pan ochote z nimi porozmawiac ? Bez tlumacza, oczywiscie. Rozumie, troche to daleko.

  What's going on with my investments !
  I gotta go, Cavuto is on.
 • 2013-03-05 05:26 | AndrzejMS

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Nie mam zadnego stosunku emocjonalnego do O. ale artykul jest calkowicie nierzetelny. Mieszkam w USA od 25 lat, ogladalem programy O. wiele razy (podobnie, jak jego alter ego z MSNBC Keitha Olbermana) ale w artykule widze zupelnie innego czlowieka - jakiegos psychola. Az dziw, ze takiemu wariatowi udziela wywiadu Preydent Obama i to jeszcze przed Super Bowlem...
  Autor albo nie wie o czym pisze, albo swiadomie wprowadza czytelnikow w blad.
 • 2013-03-05 06:14 | michrich

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Mieszkam w USA 43 lata. O'reilly jest niewygodnym obludnym lewocowcom bo mowi o nich prawde.
  Prawda w oczy kole. Na przyklad nikt inny tylko on ujawnia ulasakawianie pedofilow przez "liberalnych" sedziow w stanie Vermont. ON ujawnia ze wzrost zadluzenia skarbu USA grozi katastrofa przyszlym pokoleniom w USA.
  Trego nikt nie chce slyszec.
 • 2013-03-05 09:32 | Aaron Sprężyner

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Trochę nie na temat.
  Oficjalne dane za 2008 rok. (statystyki rządowe)
  - 31 593 Amerykanów poniosło śmierć od broni palnej
  w tym -12 tys. 179 osób zamordowano
  -18 tys. 223 osób popełniło samobójstwo
  W tej liczbie jest:
  -2037 dzieci i nastolatków zamordowanych
  -748 dzieci i nastolatków popełniło samobójstwo

  Na razie koniec danych

  I z tego co wiem nie bardzo słychać i widać aby te dane na przeważającej części (oczywiście raczej nie tej lewackiej) amerykańskiego społeczeństwa robiły jakiekolwiek wrażenie.
  I jeżeli szukać przyczyny tego faktu ,to nie dokonując dogłębnej analizy tłumaczenia występów tego pana można nieśmiało pokusić się o ocenę, ze tego rodzaju „ popisy” powodują ,ze te dane dotyczące ich kraju spływają po nich jak po kaczce.

  Co oczywiście nie znaczy, że ich wrażliwych na zło dziejące się na Kubie, Rosji, Iranie ,Białorusi jest taka sama. Tam oczywiście każda ofiara ze łzami w oczach, z wypiekami na twarzy, ze znanym całemu światu amerykańskim umiłowaniem wolności, zasad demokracji itd., itd., itd...
 • 2013-03-05 15:43 | michrich

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Nie mozna ludziom zabronic polnianie samobojstwa. Taka ustawa bylaby nie praktyczna.
  Kara za popelnione samobojstwo jest nie do przeprowadzenia. Sugeruja obciazyc samobojcow wysoka grzywna.
  Niech raz nz zawsze wiedza ze samobojstwo nie placa sie.
 • 2013-03-05 15:45 | zyta2003

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Artykul swietnie oddaje formule tego kanalu tv. Bardzo sie ciesze, ze wsrod tych co mieszkaja w Ameryce sa ludzie, ktorzy widza jak straszny zamet sieje on w umyslach niewyksztalconej, nie interesujacej sie niczym ( poza bronia i sportowymi wydarzeniami) amerykanskiej prowincji. Na szczescie mieszkam w miescie, o ktorym mowi sie, ze to nie Ameryka. Lubie w nim mieszkac.
  Rzeczony pan z Fox doskonale wie co robi, po prostu nalezy zniszczyc demokratow i kazda metoda jest dobra. Doskonale wpisuje sie to w dzialalnosc Kongresu i Senatu, w ktorym demokraci nie maja jednak bezwzglednej wiekszosci. Z kolei szermowanie slowem lewak, lewacki jest podstawowym argumentem piszacych na tym forum milosnikow stacji i jego gospodarzy. A tak do konca - co to znaczy?
  Wlasnie wrocilam z tygodniowych wakacji w stanie Pensylwania, ktory nawet wybral w ostatnich wyborach Obame. Wlasciwie to jedyna amerykanska prowincja, gdzie bylam wielokrotnie nieco dluzej. W porownaniu z pasem biblijnym, czy innymi srodkowymi stanami - nowoczesny. A jednak za kazdym razem jestem zadziwiona. Niby te same drogi, sieci handlowe, ubrania, chociaz wsrod aut wiecej pick-upow...
  W motelu, w hollu telewizor byl nastawiony wylacznie na Fox, kontrolnie sprawdzilam ( jak zwykle) wiadomosci z tv w pokoju. Czego na podstawie tych programow moze dowiedziec sie przyslowiowy red neck? Niczego. Moze z lokalnej prasy? Bez zartow.
  Do tego momentu z trudem, ale szanuje to. Wolny kraj. Kiedy jednak 7-letni wnuk przyniosl stos roznych ulotek, przypomnialam sobie, ze jednak jest to kraj kultury przemocy. Do obejrzenia mielismy kilka ulotek z kilkunastoma rodzajami broni i gdzie moge je nabyc. Inne zapraszaja mnie wraz z rodzina do strzelnicy czynnej prawie 24/7, i znow obrazki z jakiej broni moge sobie postrzelac i jakie sa korzystne ceny biletow calorocznych, rodzinnych, dla czlonkow. Nie wspominam a reklamach przeroznych gier wojennych w terenie. Ci ludzie maja biblie, bron i druga poprawke i wiedza, podobnie jak kiedys Sowieci, ze zyja w najlepszym do zycia kraju, ktorzy psuja demokraci. Czyli nic nie wiedza. Wykorzystuja to cynicznie republikanie, lobbysci i ich tuba Fox, dzielnie sekundujac NRA.
  Angielski dziennikarz zapytal, czy druga poprawka, od ktorej wszyscy zaczynaja swoja inwokacje pozwala na kupienie sobie czolgu? Podobno pozwala. Mozna isc dalej, a co z bomba atomowa?
  A wszelkie dyskusje, tez przeciwnikow dostepnosci do broni, o tym "co poeta mial na mysli" piszac druga poprawke zakrawa na paranoje. Badacze pisma swietego. NIKT w Ameryce nie ma odwagi powiedziec, ze moze ta poprawka sie nieco zestarzala we wspolczesnym swiecie, kiedy nie trzeba juz walczyc za pomoca broni palnej z Indianami, innymi intruzami, a przede wszystkim z rzadem federalnym. Ta paranoje doskonale podsyca Fox. I tej kultury przemocy nigdy nie zaakceptuje, dlatego jak moj poprzednik troche odbieglam od tematu. A naprawde moglby to byc taki wspanialy do zycia kraj.
 • 2013-03-05 18:59 | Negortin

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  PA jest dosyć ciekawym stanem - wschodnia część to w zasadzie Philadelphia i jej rozległe suburbia mniej więcej takie same jak wokół każdego większego miasta w US of A. Zachodnia PA to już typowe redneck country, więc to co opisujesz wcale mnie nie dziwi. Pittsburgh nieco się wyróżnia od reszty jako duże miasto zachodniej Pennsylvanii.

  Generalnie proporcja pick-upów na drogach a także proporcja stacji radiowych nadających muzykę country są bardzo dobrym wyznacznikiem stopnia rednectwa,
  czyli tzw. RF (redneck factor).

  A tak na marginesie gorszych dróg niż w PA to nie widziałem -
  a byłem w 38 z 50 stanów a mieszkałem w 7.

  Poza tym również uważam, że traktowanie konstytucji USA jak tablic z 10. przykazaniami jest po prostu śmieszne. Jak wszyscy zauważają mówimy często
  o drugiej _poprawce_ (amendment), czyli jak widać konstytucja była i jest poprawiana i zmieniana na przestrzeni historii. Moim zdaniem nieograniczone prawo do posiadania broni jest 18-wiecznym przeżytkiem, (a nie niezbywalnym przywilejem danym nam od Boga), który w obecnej chwili nic dobrego nie przynosi, poza tym, że niektórym poprawia samopoczucie
  i podnosi ego (zwłaszcza tym jeżdżącym olbrzymimi pick-upami ;-).
 • 2013-03-05 19:02 | Negortin

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Ilu było księzy wśród tych uniewinnionych ?
  Trzeba ich było wysłać do Guantanamo !
  Taka szkoda.
  Polańskiego nie udało się wam złapać, hi, hi ;-)
  Szwajcarzy są zbyt dumni by wam tyłek lizać...
 • 2013-03-05 19:06 | Blizbor

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  "jak straszny zamet sieje on w umyslach niewyksztalconej, nie interesujacej sie niczym ( poza bronia i sportowymi wydarzeniami) amerykanskiej prowincji." No tak wykształceni, niezacofani itd. to tylko postępowcy, lewicowcy. Śmiesnza jesteś.
 • 2013-03-05 20:03 | Aaron Sprężyner

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Mieszkający po emigracji z ZSRR w Stanach Brodski w "Pochwale nudy" poddaje refleksji smak i głębie estetycznych doznań mieszkańców Krainy Swobód i Wolności.
  I dostrzega, na tym polu jeszcze spore i niewykorzystane rezerwy,przynajmniej na bliskim mu polu - literatury.
  Otóż po emigracji na teren USA wydał tomik swojej poezji.Oczywiście liczył już dolary które skasuje z tej okazji.Niestety rozeszło się 8OO sztuk.
  Liczył,że może po skasowaniu literackiego Nobla coś się zmieni.
  Poprawiło się o 50 sztuk.
  Liczba mieszkańców USA to ponad 300 mln osób,czyli około 8 razy więcej niż w Polsce.
  czyli stosując amerykańskie standardy tomiki poezji Miłosza,Szymborskiej ...
  Proszę dokonać w tym momencie odpowiednie działania arytmetyczne.

  I w tym miejscu powinienem oczywiście dodać,że większość nakładu poezji Brodskiego w USA wykupili rodacy Adama Mickiewicza.
 • 2013-03-05 20:35 | Negortin

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Zabronić nie można, ale czy trzeba ułatwiać ?
  To samo z zabójstwami.
  Zabić człowieka można też siekierą, czy nożem, ale trudno zaszlachtować 30 osób na raz. Mając kałasznikow i magazynek z setką nabojów 30 osób zginie
  zanim zdążą sie przeżegnać.

 • 2013-03-06 06:44 | Dusiu

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Pan Artur Domosławski jest bardzo stronniczym dzienikarzem a jego artykul wyjatkowo nierzetelny, po prostu cuchnie brakiem obiektywizmu. Nie mam nawet sensu polemizowac z autorem poniewaz jego zapatrywania przesiakniete sa nie tylko lewicowa ideologia ale rowniez zaklamaniem. Wstyd, ze dziennikarz takiego poczytnego i prestizowego czasopisma zachowuje sie jak zwykly donosiciel brukowej gazety. Nie bede nawet staral sie obalac wszystkie zarzuty i obelgi jakie dostalo sie O'Reilly, chcialbym tylko podkreslic jedno stawisko "oskarzonego". O'Reilly jest oficialnie i publicznie przeciwnikiem kary smierci, wiec juz Domoslawskiego "kara śmierci za mało okrutna" jest dowodem klamliwych paskudnych wypocin autora, ktory staraie jak moze, zeby swiadomie wprowadzic czytelnikow w blad. Mieszkam w Stanach ponad 40 lat, pochodze z domu bardzo liberalnych, lewicujacych rodzicow, wiec uwazam, ze moja ocena pana O'Reilly jest na pewno bardziej obiektywna niz Domoslawskiego, ktory stara sie wcisnac czytelnikowi glupote i ciemnote zapominajac o moralnosci i etyce dziennikarskiej.
 • 2013-03-06 20:10 | michrich

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  | Dusiu:

  Pan Artur Domosławski jest bardzo stronniczym dzienikarzem a jego artykul wyjatkowo nierzetelny, po prostu cuchnie brakiem obiektywizmu. Nie mam nawet sensu polemizowac z autorem poniewaz jego zapatrywania przesiakniete sa nie tylko lewicowa ideologia ale rowniez zaklamaniem.
  ***
  Po co te obelgi?

  Wstyd, ze dziennikarz takiego poczytnego i prestizowego czasopisma zachowuje sie jak zwykly donosiciel brukowej gazety.
  ***
  A coon donosi?
  Nie bede nawet staral sie obalac wszystkie zarzuty i obelgi jakie dostalo sie O'Reilly, chcialbym tylko podkreslic jedno stawisko "oskarzonego". O'Reilly jest oficialnie i publicznie przeciwnikiem kary smierci, wiec juz Domoslawskiego "kara śmierci za mało okrutna" jest dowodem klamliwych paskudnych wypocin autora, ktory staraie jak moze, zeby swiadomie wprowadzic czytelnikow w blad.
  ***
  Jakie sa dowody zeto jest swiadome?

  Mieszkam w Stanach ponad 40 lat,
  ***
  Ja tez

  pochodze z domu bardzo liberalnych, lewicujacych rodzicow, wiec uwazam, ze moja ocena pana O'Reilly jest na pewno bardziej obiektywna niz Domoslawskiego, ktory stara sie wcisnac czytelnikowi glupote i ciemnote zapominajac o moralnosci i etyce dziennikarskiej.
  ***
  Wymyslanie to nie dowod i zadna polemika. Na to stac kazdego glupka. A poza tym ja bardzo szanuje pana O'Reilly i zgadzamm sie w zupelnosci. Musimy dowodzic a nie wymyslac i obrzucac innych tylko epitatami
 • 2013-03-07 00:56 | Negortin

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  A ja tego faceta po prostu nie cierpię.
  Moim zdaniem jest strasznie cyniczny i wyrachowany a niewygodnych dyskutantów
  kilkakrotnie wyrzucał ze studia.
  Nie podoba mi się jego styl bycia, choć zdaję sobie sprawę, ze to jest często na pokaz dla gawiedzi.
 • 2013-03-07 04:23 | Andrzej

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Panie Arturze
  Ciekawy jestem, kiedy (czy kiedykolwiek) Pan widzial jakikolwiek program goscia, o ktorym Pan napisal ten dlugi artykul.

  Czy moglby Pan oswiecic nas i poinformowaco tym?

  Na jakim kanale to bylo?
  Na jakiej stronie internetowej?

  A moze Pan ma dostep do rzeczy ktorych my zwykle glupole nie mamy dostepu?

  Prosze odpowiedziec Panie Arturze

 • 2013-03-07 08:11 | mickor

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Widziałem tą debatę... Stewart podsumował O'Reillego w pierwszym wypowiedzianym zdaniu. Nic więcej nie trzeba o nim mówić.
 • 2013-03-07 08:26 | mickor

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  palant - dork
  świr - nut-job
  wykształciuch - ignoram, pinhead, halfwit
  pedzio - fruit, fairy, butt pirate...

  You can put Your hands back up now dear.
 • 2013-03-07 08:33 | mickor

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Wydaje mi się, że O'Reilly nie jest złym facetem. Prywatnie jest pewnie dobrym kumplem i uprzejmym sąsiadem. Sam w debacie z Johnem Stewartem stwierdził, że na byciu brutalnym "zabójcą" zarabia się lepiej niż na rzetelnej pracy dziennikarskiej. Oglądalność wzrasta z każdą obelgą, oszczerstwem i absurdem, a wraz z nią w górę leci wynagrodzenie "dziennikarza". Ludzie chcą sensacji, więc trzeba im ją stworzyć. Trzeba znaleźć wrogów, śmiertelne niebezpieczeństwa i zbudować napięcie a następnie bohatersko i publicznie zwalczać te papierowe smoki... O'Reilly jest w tym niezły ale moim zdaniem Keith Olbermann miał o wiele więcej klasy i polotu.
 • 2013-03-07 08:45 | Aaron Sprężyner

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Czyli jednym słowem programy z tym panem to taka mieszanka tygodnika kulturalnego Pegaz i popularnego - również PRL-owskiego pochodzenia - talk show "Tele-echo" ze słynną (aczkolwiek kontrowersyjną w niektórych kręgach) Ireną Dziedzic.

  Jeżeli istotnie tak jest,to rozumiem glosy oburzenia stałych i wiernych sympatyków tego programu.
 • 2013-03-07 10:04 | leniuch102

  Słaby artykuł.

  Dziwię się, ze Polityka publikuje takie artyuły. Autor nie potrafi ukryć swojej niechęci, a może i zazdrości wobec kolegi po piórze. Tekst sprawia wrażenie wpisu na blogu - nudnawego i przeciągniętego.
  Dla kontrastu i odtrutki, Bill O'Reilly, first hand:
  http://video.foxnews.com/playlist/opinion-bill-oreilly/
 • 2013-03-07 12:50 | elsby

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Prywatnie Eichmann też był miłym, uprzejmym facetem.
 • 2013-03-07 12:56 | elsby

  Dla mnie piękne bylo widzieć

  (jak to już ktoś przywołał) te niskoczołe, tępe, prawicowe facjaty sturmbahnfuehrerów w FOXNews zdeformowane grymasem stuporu, gdy okazało się ,że Obama wygrał reelekcję.
 • 2013-03-07 13:01 | elsby

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Dlaczego, mówiąc kolokwialnie, tniesz głupka?
  Pełno tego jest na yt.
  Nawet nie trzeba znać angielskiego, żeby po mowie ciała i mimice bazarowego złodziejaszka się zorientować , że O'Reily to chamisko i prostak pokroju Ziemkiewicza, Kurskiego , Mikke i Pawłowicz w jednym.
 • 2013-03-07 14:08 | Aaron Sprężyner

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  W takim razie przepraszam wszystkich za moje mało poważne opinie.
  Zarówno członków Jego fanclubu, jak i Jego oponentów.

  Oczywiście siebie nie przepraszam, bo to byłaby jednak przesada.

  Ale z drugiej strony , czy mieszkańcom Ameryki można odmówić prawa do chwili nawet tak kontrowersyjnej chwili rozrywki.

  W tym miejscu krótki fragment z książki Terzaniego (taki włoski Kapuściński)
  "Nic nie zdarza się przypadkiem"

  Autor jedzie taksówką. Kierowcą jest Rosjanin. Emigrant., ale już właściwie Amerykanin.

  "-Jak się Pan czuje tutaj? Podoba się Panu Ameryka?
  -Ameryka? Ameryka to gułag, obóz pracy z dobrym jedzeniem. Wczoraj wyszedłem z domu o szóstej rano, wróciłem o wpół do dziesiątej wieczorem, żeby znów wyjść dzisiaj szóstej. lepiej bym zrobił, gdybym spał w samochodzie”


  I tutaj rodzi się moje już pytanie. O której godzinie są programy z tym facetem, bo nie wiem ,czy ten ruski szofer je obejrzy?


 • 2013-03-07 21:08 | mickor

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  I dobrze się ubierał...
 • 2013-03-08 03:06 | Silva rerum

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Psiakrew! Juz myslalem, ze odzwyczailem sie od komentowania bredni pisanych przez "dziennikarzy" dla ludzi, ktorzy nie znaja amerykanskiej rzeczywistosci. A tak naprawde nie musze dodawac mojego komentarza. Zrobili to za mnie inni czytelnicy (lub byli czytelnicy) Polityki. W takim razie pojde na latwizne i zacytuje panu Domoslawskiemu stara fraszke autorstwa (chyba)Jana Izydora Sztaudyngera:

  "Ekscelencja pozwoli, ze Ci zejdziem z drogi
  Tak do gowna, przechodzac, powiedzialy nogi"

  P.S. zyje w Stanach od 40 lat, caly czas w najbardziej liberalnym stanie "lewicowego wybrzeza". Trzymam sie jak najdalej od polskich piekielek Jackowa i Greenpoint. Jestem libertarianinem, czyli nie daje sobie wciskac kitu przez demokratow ani republikanow. O, w tym roku moja zona i ja przechodzimy na zasluzona emeryture i przenosimy sie do Henderson, Nevada nad jezioro Mead. Dlaczego? Newada sie nie trzesie (wazne dla mojej malzonki), nie ma stanowego podatku dochodowego (wazne dla nas obojga), za to ma klimat znacznie przyjazniejszy dla panstwa starszych.
 • 2013-03-08 19:24 | Jan Bohynski

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Nie kupie. JB.
 • 2013-03-08 21:56 | Augustus

  Re: Ach ten jez. angielski wykladany w swietlicach kolejowych i gminnych.

  mickor
  Dork, nerd or geek.
  Osoba, zwykle mezczyzna z wysokim IQ ubierajacy sie w drogich i bardzo drogich sklepach, ktory nie potrafi dobrac krawata do koszuli i marynarki. Niektorzy z nich zatrudniaja "fruitcakes" jako tzw. "personal or wardrobe stylist".
  Dorky byl Steve Jobs i jest nim John Mcafee. Przecietny dork, geek lub nerd ma wiecej pieniedzy niz niejeden stock broker, bo tworzy i wymysla rozne rzeczy bardzo uzyteczne nawet dla "ignoram"ow (?).
  Jezeli "palant" to dork, nerd lub geek, ...
  Well, nice to be a dork.
  Co to jest, lub kto to jest "ignoram" ?
  Jedyne co mi przychodzi na mysli to ignorant.
  Ignorant to ktos kto nie wie, ze fruit to fruit, ale fruitcake juz moze miec wiecej niz jedno znaczenie. Natomiast "butt pirate" w jezyku Ebonics okresla mezczyzne, zonatego ktory wbrew 7 i 10 przykazaniu pozada zon (rodzaj zenski) wszystkich sasiadow, z cala pewnoscia nie butt "wyksztalciucha", chyba, ze "wyksztalciuchem" jest zgrabna 19-latka (nie moze byc "halfwit"). Slowo "wyksztalciuch" mowi mi o wyksztalceniu, czyli to moze byc dork, geek, nerd z milionami lub miliardami, panienkami na zawolanie, z pewnoscia nie "halfwit".
  "Halfwit" to ignorant ktory sadzi, ze "ignoram" to "wyksztalciuch".

  Trzeba wziac pod uwage, ze wyklady jez. angielskiego we wspomianych swietlicach sa prowadzone przez panow: Moe, Larry and Curly, stad roznica w interpretacji.
  Pozostaje zagadka; co mickor mial na mysli piszac:
  "You can put Your hands back up now dear".
  Where were they before ? The hands.
  What did you do with them ?
  Scratching your balls, playing with the butthole ?

  Analize slow; pinhead, fairy i nut-job zostawiam dyskutantom:
  nitrogen, elsby, negortin.
 • 2013-03-08 22:34 | Maciej Folta

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Zarzucaj nierzetelność.
  Wymyślaj innym od lewaków.
 • 2013-03-08 22:50 | Maciej Folta

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Wszystkiego najlepszego w nowym miejscu! A jakie to ma znaczenie dla komentowanego artykułu?
 • 2013-03-09 00:29 | zyta2003

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  @silva rerum, to wlasnie stacja Fox reprezentuje poglady ogromnej wiekszosci Polakow, ktorzy jesli by przeczytali artykul z Polityki, to podobnie jak ty zatrzesliby sie z oburzenia i podobnie jak ty, gdyby rozumieli angielski, kochaliby owego dziennikarza. Wiec dlaczego tak sie odzegnujesz od podobnych do siebie rodakow?
 • 2013-03-09 01:06 | zyta2003

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  @silva rerum, to wlasnie stacja Fox reprezentuje poglady ogromnej wiekszosci Polakow, ktorzy jesli by przeczytali artykul z Polityki, to podobnie jak ty zatrzesliby sie z oburzenia i podobnie jak ty, gdyby rozumieli angielski, kochaliby owego dziennikarza. Wiec dlaczego tak sie odzegnujesz od podobnych do siebie rodakow?
 • 2013-03-12 20:02 | Marcin

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Prawda. Bardzo stronniczy artykuł. A co mówi Bill i jaką prezentuje argumentację, każdy może zobaczyć w iTunes (podcasty). Ja osobiście bardzo go lubię.
 • 2013-06-02 05:41 | wertTo

  Re:Bill O Reilly - lokomotywa telewizji Fox News

  Koles znalazles pare slow w slowniku, ktore w ogole nie sa przez nikogo uzywane. Musial byc to stary slownik. Co to w ogole jest ignoram, fruit, fairy or butt pirate? Nikt tak nie mowi. Pinhead czy halfwit ma sie tak samo do wyksztalciucha jak ty do lingwisty.