Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rozmowa z dr. Pawłem Boreckim o 15 latach konkordatu z Watykanem

(5)
O 15 latach konkordatu z Watykanem - mówi Paweł Borecki.
  • 2013-02-20 03:45 | karul

Czyli mamy do czynienia

z kolonizacja, podporzadkowaniem sredniej wielkosci panstwa europejskiego (312 tys km kw) malenkiej (1 km. kw) monarchii z poludnia Europy.

To jest bez precedensu w historii Europy. Kanclerz Adolf Hitler potrzebowal az siedemnastu dni i sporo prochu na pokonanie kraju, zas czarni czarownicy i ich lokalni agenci zrobili to bez jednego wystrzalu w pare godzin.

Cwane dziady od ktorych nalezy sie uczyc! A do tego te rozne Mazowieckie, Elektryki, Millery czy inne Quislingi znad Odrowisly.

A miala byc druga Japonia.
  • 2013-02-20 04:21 | camel

Re:Rozmowa z dr. Pawłem Boreckim o 15 latach konkordatu z Watykanem

Zauważcie państwo, że kościół częstokroć dostaje więcej, niż miał na to ochotę. Choć od lat widać, że się przyzwyczaił do brania i już się tak nie wzdraga, wręcz eskaluje żądania.

Prawdziwymi wrogami naszej nacji nie są więc księża, którzy tylko ssą krew z chętnie podsuwanej szyi. Prawdziwymi wrogami są nasi właśni katoliccy talibowie, począwszy od Mazowieckiego, staruszka bez rozumu dostatecznie rozwiniętego, aby połapać się co oznacza zepchnięcie Polski w otchłań dewocji, poprzez tę sprzedajną dziewkę przez chwilę piastującą urząd premiera, do obecnie nam rządzących Gowinów et consortes. Cała ta hałastra wydaje się mieć jeden cel: jak najszybsze doprowadzenie do ekonomicznego i cywilizacyjnego upadku państwa.

Brzmi ostro i niedorzecznie? Też mi się nie chce w to wierzyć, ale logika ich czynów nasuwa tylko taki wniosek. Inną możliwą odpowiedzią jest, że są kompletnymi idiotami, którzy nie wiedzą, co czynią. Trzeciego wyjścia nie ma. Co wybrać?
  • 2013-02-20 10:33 | zet

Ciągle przed naszymi historykami stoi zadanie ponownej oceny przyczyn i wpływu chrztu Mieszka I i po nim Polski, jaki miał miejsce w 966 roku. Papieżem był wówczas Jan XIII, do którego wyboru przyczynił się skutecznie cesarz niemiecki.
    Wydaje się,że przyjęcie chrztu od Czechów a nie od Niemiec było politycznym błędem. Mieszkowi bardziej zależało na zachowaniu władzy a nie na interesach państwa. Zapoczątkował też trwałą zależność Polski od watykańskich interesów.
    Podpisanie konkordatu /15 lat temu/ tę zależność potwierdza.
    Zbliża się jednak szansa, by z tej umowy się wycofać. Mam nadzieję,że rządzący tę sposobność wykorzystają dla dobra kraju i społeczeństwa. Poważnym sygnałem, że czas działać będzie rozłam w kościele rzymskim, bo nie jest on zdolny do przemian, jakich oczekuje większość wiernych.

Coś dziwnego mamy w naturze albo ciągle do rządzenia /od Mieszka I/ trafiają ludzie, dla których trwanie przy korycie jest wartością nadrzędną.
    Bo jak inaczej ocenić projekt ustawy, która w obronie rządzących dopuszcza interwencję w Polsce obcych służb mundurowych. MSW, po cichu wycofało projekt z komisji nadzwyczajnej po zainteresowaniu się nim mediów, a wcześniej nie chciało go nawet z nikim konsultować. Przecież to pachnie przygotowaniem do zamachu stanu.
  • 2013-02-21 00:50 | lonefather

Wadliwa umowa .... Konkordat

Z całego interesującego wywiadu najważniejszym wydaje się to, że Konkordat jest nieustannie łamany ...

I coś jeszcze dziwniejszego, mianowicie większość znanych mi umów zawiera również kary za łamanie ... Takim najświeższym przykładem może być Pakt Fiskalny ...

Brak kar za łamanie Konkordatu można chyba śmiało uznać za wadę prawną, która powinna uczynić konkordat nieważnym, lub co najmiej spowodować jego renegocjację ...

Na obecny rząd bym nie liczył, co więcej nie chciałbym, żeby rząd tworzony przez PO i premiera Tuska negocjował tak ważne dla przyszłości Polski sprawy. Sa zbyt ulegli i choć premier mówił o nie klękaniu przed księdzem, to zapomniał o leżeniu plackiem przed episkopatem ... A przykład jak skończyły się negocjacje funduszu kościelnego pokazuje bez cienia wątpliwości, że Tusk i jego rząd leżą plackiem przed episkopatem ...

A tak wogle to najlepiej byłoby ten konkordat wypowiedzieć i zrobić w kraju porządek, czyli faktycznie oddzielić państwo od kościoła....
    JAk do tego doprowadzić?
    BArdzo prosto >>>> głosując na Ruch Palikota .... Że często wygaduje głupoty? Że często działa pochopnie? Że często "jedzie po bandzie"? No taki jest, ale jednocześnie jest w tej chwili jedynym politykiem, który jeśli obieca rozdzielenie od kościoła to przynajmniej spróbuje to zrobić ... JEDYNYM!

I nie sprawi mi kłopotu wyobrażenie sobie, że jeśli w następnych wyborach RP będzie miał koło 20% głosów i odpowiednia liczbe posłów w sejmie to PO nie będzie miała wyboru ... Czy może mieć 20% ? Myślę, że tak... To jeszcze ponad dwa lata, a przez ten czas pazerność i głupota kościoła napędzi Palikotowi wiele głosów .... :)
  • 2013-02-23 19:38 | podatnik

Należy polecić ten wywiad naszym miłościwie nam panującym. W szczególności PP.Premierowi i Boniemu i Prezydentowi. Zastanawiam się jak to jest możliwe, że pomimo braku ustaw płacimy kościołom tak potężny haracz. Sądzę,że Trybunał Stanu to jest minimum co powinno spotkać wszystkich odpowiedzialnych za ten skandaliczny stan. Zastanawiam się jak bardzo trzeba nienawidzieć swoich obywateli obcinając wszelkie ulgi a jednocześnie szerokim gestem rozdawać nie swoje pieniądze. Panie Premierze wstań z kolan i jeżeli chcesz rządzić następną kadencję to wyciągnij wnioski z tego raportu.Mam nadzieję,że w końcu znajdzie się ktoś z jajami i zrobi z tym porządek.