Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Urzędnicy nauczą się pisać po polsku?

(5)
2013-02-26 11:58 | baltazar224
To niebywałe. Ktoś w jakimś urzędzie poszedł po rozum do głowy i zrozumiał, że to oni są dla ludzi, a nie ludzie dla nich. W Wałbrzychu będą szkolić urzędników, jak tworzyć pisma, żeby były zrozumiałem dla zwykłego śmiertelnika!

"Wiadomo, że w niektórych sytuacjach urzędnika obowiązują określone formułki, ale zawsze może przedstawić swoje stanowisko w przystępny sposób.

Coraz bardziej przekonani są do tego pracownicy ZUS w Wałbrzychu, którzy uczą się, jak tworzyć bardziej zrozumiałą korespondencję. To pierwsza instytucja w regionie, która próbuje porzucić urzędniczy bełkot i zastąpić go sformułowaniami zrozumiałymi dla zwykłego Kowalskiego. To zapewne zadanie na lata, ale warto się postarać."

Źródło: Gazeta Wrocławska
  • 2013-02-26 14:12 | dziejek19421

Re:Urzędnicy nauczą się pisać po polsku?

Warto, choć nie wierzę w euforię. Do tego trzeba fachowych nauczycieli, których u nas już nie ma. Pozdrawiam.
  • 2013-02-26 15:46 | Artur

2013-02-26 11:58 | baltazar224

Oj Baltazar, Baltazar. To wielkie szczęście miał ten urzędnik. Ja znałem takiego, co poszedł po rozum do głowy i do dzisiaj nie wrócił, a zostawił żonę płaczącą i dwojwe dzieci. A inny urzędnik z naszego Magistratu to poszedł po rozum do głowy, i co? A tam pusto! Rozum go opóścił i poszedł sobie w siną dal. Nieszczęśnik do dzisiaj nie może tego pojąć i nie rozumie dlaczego. No chyba dlatego, co nie? No i znałem też takiego stetryczałego starego polityka, prezesa jakiejś tam sekty, co poszedł po rozum do głowy bo się chciał nauczyć swojego patriotycznie uzasadnionego języka. I co? I nic, też zastał tam pustki przeogromne. Dlatego nie nauczył się do dzisiaj swojego patriotycznie uzasadnionego języka. Ciągle bebla i bebla. No cóż, trudno. Widzieć tak być musi. Nie każdemu nauka łatwo wchodzi do głowy, pierwej głowa musi być pełna. Rozumu.
    Serdecznie pozdrawiam.
  • 2013-03-01 09:05 | lecher

Arturze. " Rozum go opóścił.." tak, tak - opuścił.Nie każdemu nauka łatwo wchodzi do głowy, pierwej głowa musi być pełna.
  • 2013-03-01 13:11 | Artur

2013-03-01 09:05 | lecher

No właśnie. Pierwej głowa musi być pełna. Ponieważ nie należę do ludzi zbyt rozgarniętych nie mogę pojąć, jak to się dzieje, że puste wiadro można napełnić sieczką z otrębami i nakarmić świnie. A pustej głowy niczym nie napełni. Musi być pierwej pełna. Nie rozumie? Eeeee, udaje. Widać żarty się Ciebie trzymają.