Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Euro w Polsce? Termin nieznany

(3)
Po wtorkowej Radzie Gabinetowej rząd i prezydent są równie daleko od wskazania sobie i nam wszystkim terminu wejścia do strefy euro jak byli. Czy to dla kogokolwiek jest jednak zaskoczeniem? I czy można mieć o to do nich pretensję?
 • 2013-02-27 09:29 | stupecki

  Wołanie o prawdę historyczną

  "...z tym większym przekonaniem, że już raz wyznaczał Polsce i Polakom ,trudny, ale realny termin'. I był to… 2011 rok." Zapowiedź tę wytyka się premierowi nieustannie (ostatnio nieoceniony w swym malkontenctwie Kamil Durczok w rozmowie z prezydentem). Tylko jakoś nikomu nie chce się przypomnieć, że zapowiedź padła w październiku, a w listopadzie padł Lehmann Brothers, co na parę lat wywróciło cały światowy porządek ekonomiczny. Dla Polski zaś termin uczyniło nie trudnym, ale nierealnym – bo trzeba było gasić budżetowy pożar (co zresztą wyszło całkiem nieźle).
 • 2013-02-27 09:35 | MMK

  Których kryterów konwergencji nie spełnia

  "Nadal nie spełniamy żadnego z tzw. kryteriów z Maastricht (m.in. poziom inflacji, długu publicznego, niski poziom stóp procentowych i nikłe wahania kursów walutowych),"
  Spełniamy kryterium wysokości długu publicznego i rocznej długoterminowej stopy procentowej,
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kryteria_konwergencji#Kryteria_konwergencji_a_Polska
 • 2013-03-04 11:04 | bolec

  Re:Euro w Polsce? Termin nieznany

  Zastanawiam się w jakim stopniu wykształcenie historyka może być pomocne do podejmowania takich decyzji :)