Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Intelektualisci o przyszłości Europy

(2)
Nareszcie Europa jest w centrum uwagi Europejczyków. U nas rusza zasadnicza debata: złotówka czy euro. W Wielkiej Brytanii: czy porzucić Unię na rzecz wyspiarskiej izolacji. We Francji natomiast „Le Monde” nawołuje Francuzów do stworzenia wspólnego państwa z Niemcami.
 • 2013-03-02 00:59 | Set1

  Dobry artykul

  Mysle, ze ujal Pan glowne osie konfliktu. Chcialem podkreslic wage ryzyka unii miedzyrzadowej, ktora, jak sluszni Pan opisal, jest na reke duzym pantwom UE (ale nie Polski z jej ciaglym brakiem potencjalu w zarzadzaniu UE oraz doswaidczenia).

  Istytucje UE musze byc na tyle mocne, aby byly w stanie rownowazyc roznice w wadze panstw duzych i malych. Mowiac inaczej, Premier Cameron, czy Kanclerz Merkel musza miec przeciwwage w Brukselich Instytucjach, inaczej de facto zaczna dominowac tworzenie prawe UE, ktore ma istotny wplyw na zycie obuwateli UE. Prawo unijne ma wychodzic z Brukseli, a nie z Londynu, czy Paryza.
 • 2013-03-09 06:59 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Intelektualisci o przyszłości Europy

  Państwo niemiecko-francuskie przykładowo GERMANOFRANK byłoby dobrym doświadczeniem dla przyszłości federacji państw europejskich.